yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (75)
  • medya (2)

  1. kadınların kırışıklık denen deneyim çizgilerini, yüzlerindeki mimikleri ve duygu ifadelerini silmek uğruna yok etmelerini sağlayan zehir.

  Kırışıklar yaşlılığı, Yaşlılık da ölümü hatırlatıyor insanlara. ölümlü olduğumuzu reddederek yaşıyoruz çoğu zaman, sanki bu günler sonsuza dek sürecekmiş gibi. Bilgelik ışıltıları olarak görmüyoruz beyaz saçlarımızı ve hemen boyuyoruz, yaşlanmanın getirdiği lekeleri fondötenle örtüyoruz, yüzümüzde oluşan kırışıklık yarıklarını kapatıcı ile dolduruyoruz. sonsuza dek güzel olmak, genç kalmak istiyoruz.

  "aa inanmıyorum 56 yaşında mıymış? hiç göstermiyor." diyoruz hollywood ünlülerinin bir gram yaşlanmamış yüzlerine bakarken. ya da yaşlananların "yaşlanmış" olmasına şaşırıyor, "aa 90'larda çektiği filmde ne kadar güzeldi bu kadın, baksana nasıl da çökmüş" diye hayrete düşüyoruz. e çökecek tabii, ajda pekkan gibi sonsuza dek yaşayacak halimiz yok hiçbirimizin.

  aşırı botoks'tan şişme bebek olacak raddeye gelmek yerine (hayal et, şişmiş dudaklar "o" şeklinde kalmış, sadece kamışla çorba içebiliyorsun falan), gülümsemekten ve kahkaha atmaktan kırış kırış olmuş bir yüzle hayatı yaşamak daha tercih edilesi değil mi? O her kırışıklıkta senin anıların saklı; gülümseyişin, hüzünlerin, öfken, şaşkınlıkların...

  ben kıyafetlerimi bile ütü istemeyen modellerden seçecek kadar üşengeçim hem.

  18 ocak 2014 22:37

  2. kasların hareket etmesini engellemek için cilt altına enjekte edilen zehir. botoks yüzde 3 bölgeye uygulanır. kaş arasına, kaş çatarken oluşan kırşıklıkları engellemek için. alına, kaşlarınızı kaldırdığınızda alnınızda oluşan çizgi halindeki kırşıklıklar için. göz çevresine, güldüğünüzde ya da gözlerinizi kıstığınızda göz çevresinde oluşan kaz ayağı adı verilen çizgileri engellemek için.

  uygulayıcının doktor olası şarttır çünkü botoks uygulamak ciddi bir anatomi bilgisi gerektirir, zaten yasal olan da budur. uygulama sırasında kişi acı ağrı duymaz, nadiren de olsa hafif bir kanama olabilir.uygulama sonrasında ilk yarım saat uzanmak, bağcık bağlamak gibi başı öne eğici hareketlerde bulunulmamalıdır.sonrasında hiçbirşey olmamamış gibi kişi işinin başına dönebilir. 30 lu yaşlarda başlanırsa ileride oluşabilecek derin kırışıklıkların önüne geçilebilir.

  30 ocak 2014 12:59

  3. Anneanne, anne ve torundan oluşan 3 farklı neslin birbirinin aynısı görünmesine sebep olan estetik müdahale.

  bazı durumlarda tedavi amaçlı da kullanılmaktadır. (gizlinot: migren )(gizlinot: aşırı terleme)(gizlinot: vs)

  15 eylül 2014 21:58


  4. işi bilmeyen doktorların elinde maskara olmanıza sebep olabilecek estetik müdahele.

  15 eylül 2014 22:08

  5. Nişantaşı gibi yerlerde bütün kadınların aynı fabrikadan çıkmış gibi görünmesine sebep olan tıbbi mudahale. Her yaşın bir güzelliği var be süslüler bence gerek yok ay şuram kırıştı hadi botoksa, ay dudağım ince hadi slikona, ay burnum büyük hadi estetisyene demeye. İnsana olgunluk veriyor bence kırışıklar. Ben seviyorum ya bilmiyorum hoşuma gidiyor işte. Ayrıca özel derse gittiğim bir hoca vardı 35-40 yaş arasındaydı ama o da botoks yaptırmıştı. Doktoru ona genç yaşta yaptırılan botoksların daha etkili olduğunu söylemiş. Mantığını da çok kırılık olan bir kıyafeti mi ütülemek daha etkilidir, yoksa az kırışık olanı mı? Diyerek açıklamış. Yine de gerek yok bence

  16 ekim 2014 14:23

  6. esas olarak bir tedavi türüdür botoks. sinirlerin yıpranması nedeniyle ortaya çıkan kontrol edilemeyen kas hareketlerini engellemede kullanılır nörolojide. hastanenin o bölümüne uğrarsanız görürsünüz ki kaslarını kontrol edemediği için kafası boynu ayrı oynayan, gözleri seğiren insanlar ellerinde şişe şişe botoks ilacı ile sıralarını beklemekteler. bu tür bir tedavi olduğu için sosyal güvenlik kurumu bunun ücretini karşılar.

  kaslar dondurularak sinir uçlarından kendilerine verilen yanlış emre itaat etmeleri engellenir, böylece hastanın yaşam kalitesi arttırılır (göz çevresindeki kas hareketi nedeniyle ortalıkta sürekli ona buna göz kırpıyormuş gibi dolaşan bir kadını hayal edin mesela).

  he, bu bölümlere gittiğinizde gergin yüzleriyle sizi karşılayan hemşireler/sekreterler falan görürseniz, bilin ki hastların ilaç şişelerinin dininde kalan birkaç miligram ilacı kendi yüzlerinde denemişlerdir(gizlinot: swh).

  16 ekim 2014 14:52 16 ekim 2014 14:53

  7. gözaltı çizgilerime yaptırmak istediğim müdahale.

  konu üzerinde araştırma yaptığım günlerdeyiz. gözaltı çizgilerim son zamanlarda beni mutsuz edecek kadar, bunu her fırsatta dillendirecek kadar rahatsız ediyor.

  her yaşın ve her anılı çizginin elbette bir değeri var. zaten engelleyemediğimiz yaşlanma izlerini biraz ötelemek bir kaç sene daha kazanmak gayet insani bir istek.

  (gizlinot: yaptırdığımda yine yazıcam. )

  ek: doktor ile görüşmelerim sonucu, edindiğim bilgilere göre; botoks doğrudan gözaltına değil; kaz ayağı dediğimiz bölgelere, göz kuyruklarına, kaş üstlerine, iki kaş arasına ve alına yapılıyormuş. bu bölgelere uygulanan botoks cildi gererek, kırışıklıkların açılmasını sağlıyormuş. 6 ile 12 ay arasında varlık sürdürüyor. sonrasında ise birden eski halinize dönmeyip, yine sürece bağlı çizgileriniz oluşmaya devam ediyormuş. zamanı biraz ötelemek gibi birşey.

  sıcak bakıyorum.

  16 ekim 2014 15:04 19 ekim 2014 11:33


  8. Heryerde yazdığı gibi ya da doktorların söylediği gibi etkisi 6-12 ay sürmeyen, ilk uygulamadan 3-4 ay sonra etkisini tamamiyle kaybeden zehir.

  Enjeksiyondan 3-5 gün sonra etki etmeye başlar. Yüzdeki kırışıklıklara uygulanmışsa en güzel etkisi ise yaklaşık iki ay sonra yaşanır. Çünkü botoksun etkisi azalmaya başlamıştır. Kaslar tamamen donuk değildir artık, ancak çok hafif mimikler yapmanıza olanak verir. Bu da daha doğal ve daha kırışıksız görünmeyi sağlar.

  Özellikle farkında olmadan kaş çatan, konuşur gülerken çok mimik yapıp yüzünü kırıştıran, gözlerini çok kısan, gülümsediğinde diş etleri aşırı görünen insanlar için mantıklı olabilir. Tabi ki uzman doktor ellerinde, abartmadan.

  Ama yaş almış başını gitmiş, kırışıklıklar mimik yapmadan derin derin görünür olmuş, cilt esnekliği azalmış. Bu durumda botoks genç göstermez ruhsuz ifadesiz gösterir. İşte herkesi botoks kelimesinden korkutan insanlar bu gurupta olur genelde.

  Bir de kaşlarım yukarıya kalkık görünsün diye botoks yapanlar var ki, genç yaşlı, aman aman......

  5 ocak 2015 00:07

  9. Bilimsel olarak :Clostridium Botilinum adlı bakteriden elde edilen Bilinen en güçlü nörotoksindir ve 0,001 mikrogram bile uygulanması öldürücüdür.

  Botox sinir uçlarında iletimini sağlayan maddelerin salımını engelleyip sinirler ile sinirlerin ulaştığı organlar arasındaki iletimi durdurarak etkisini gösterir.

  5 ocak 2015 03:34

  10. yüz için olanı bilmem ama koltuk altı için olanı candır, kuru bir yaz geçirmeye sebeptir, her sene yaptırılasıdır.

  5 ocak 2015 15:48