3.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • oylar ()
  • medya (1)

1. 51 ve 52 olmak üzere 2 tonu bulunan, tasarımı ve kokusuyla çikolataya benzeyen mikro ışıltılı (ışıltısı çok ama çok az) bronzlaştırıcı pudra.

16.5 gr, manyetik kapaklı ve aynasız bir tasarıma sahip. içerik listesinin başında talc ve nylon-12 yer alıyor. kalıcılığı fena değil, pigmentasyonu için de çok yoğun diyemem. haliyle ayarı kaçırmak zor. çamurlu gibi görünüme sebep olmuyor. tekrar alacağımı da, bitirebileceğimi de pek sanmıyorum.

8 ocak 2014 21:58

2. Kutusu ve kokusu dışında çok yetersiz bulduğum bronzlaştırıcı pudra. Hüsrana uğramama sebep olmuştur. Bende 52 numarası mevcut. pigmentasyonu yok denecek kadar az. Hatta bence yok. Fırçaya gözle görülebilir derecede ürün alabilmem için adeta fırçanın ucuyla kazımam gerekiyor ürünü. Dış görünüşü harika, kokusu mükemmel ama sonuç? Sevemedim.

4 mart 2015 22:41

3. 51 numarasına sahip olduğum pudradır. erkek arkadaşım kıbrıstan gelirken free shoptan alması için sipariş vermiştim. (gizlinot: swh ) kontur amaçlı kullanırım sanıyordum ama çok az renk veriyor. allık olarak kullandığım zaman yanaklarımda çok tatlı bir sıcaklık oluyor. uzun süre bitirebileceğimi sanmıyorum ama olur da biterse tekrar sahip olmak isterim. severek kullanıyoruz efenim.

5 mart 2015 23:21


3

4. tam adı délice de poudre bronzing powder. the balm'ınkilere benzer mukavva bir ambalajı var ama bayağı hantal, bronzerımı genelde makyaj çantamda tuttuğum için yanımda taşımaya uygun bir paletim olsaydı elimde muhakkak panı çıkarır ona koyar, kendi ambalajını kullanmazdım.

bendeki rengi 52 numara, bir de 51 numarası varmış. sanırım bir de bronzer/highlighter duo'su varmış, satın alırken rafta görüp aceleyle sepete attığımdan inceleyemeden 52 numarasını almış bulundum ama şansıma açık buğday/olive tenime uydu. sıcak tonlu bir bronzer, rengi ne çok açık ne çok koyu, çoğu sıcak alt tonlu bronzer gibi biraz turunculuk var ama pandaki hafif turunculuk benim tenime transfer olmadı diyebilirim. ayrıca içinde yüzde pek belli olmasa da ufak simler de var.

pigmentasyonu düşük, ama bu benim için artı bir özellik. ben genelde allık ve bronzerda pigmentasyonu fazla olmayan ama isteğe göre yoğunlaştırılabilen(gizlinot: buildable) ürünler tercih ediyorum. o nedenle pigmentasyonu benim için sorun olmadı. Tek memnun kalmadığım nokta ürünü çok miktarda sürünce çok iyi karışmaması oldu. Az miktar kullandığınızda sorun yok ama yoğunlaştırmak istediğinizde yumuşak bir şekilde blend olmuyor, koyduğunuz yerde kalıyor gibi.

kalıcılığı benim tenimde ne iyiydi, ne de kötü. yağlı bir cildim olduğu için pudra ürünlerin dahi tenimde gün boyunca kalıcı olmadığını belirteyim. benim cildimde 3-4 saatten sonra silikleşiyordu.

sonuç olarak fena bir bronzer değil. benim beklentilerime göre rengi iyi, pigmentasyonu iyi, kokusu güzel, kalıcılığı orta, karıştırılabilirliği ve ambalajı çok da iyi değil. açıkçası elim pek gitmiyor ama hiç kullanmıyor da değilim. aldığıma pişman değilim, uzun sürecek gibi dursa da bitirmeyi planlıyorum, elimden çıkarmayı vs. düşünmüyorum. ama biterse tekrar alacağımı pek sanmıyorum. özellikle önereceğim, çok güzel gidin alın diyeceğim bir bronzer da değil. ama merak ediyorsanız, bourjois satılan yerlere gidip de bir şeyler almak isterseniz bir şans verilebilir. kullananlardan ya da güvenilirlikleri tartışılır ama yabancı bloggerlardan sevenleri olan bir ürün. ama özellikle sipariş vermeye, getirttmeye vs. değer olduğunu düşünmüyorum.

8 ekim 2017 20:18