yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (1)

  1. bronzer daha warm tonlarda olur kontör paletlerine göre

  29 mart 2017 21:00

  2. Açandan tanrıçalar razı olsun dediğim başlıktır. Bir de esmer tene soğuk tonlu stick kontür ürünü önerirseniz bir senelil karmaşama son verirsiniz . Çok iyisiniz !

  29 mart 2017 22:23

  3. İyiki var dedirten başlık. Ya ben gerçekten anlamıyorum. Herkes gri tonla kontür yapın diyor eyvallah tamam da neden tüm blogger vs. bronzerla kontür yapıyor? Benim en anlamadığım olay. Bence yüzü ısıtmak geniş bir pudra fırçasıyla bronzer ile yapılabilir. Ama spesifik bölgelere yapılan kontür işlemi kesinlikle gölge rengi efekti veren soğuk kahverengi ile yapılmalıdır. O tupturuncu bronzerlarla hat geçmeyin şu yanaklarınıza ya. Nüffen

  29 mart 2017 22:40


  4. kontür mantık olarak yüzde belli noktaları belirgin hale getirmek için uygulandığından, mat yapıdaki ürünleri kullanmak daha uygundur. açık ten rengine sahip kişilerde gri alt tonlu ürünler ve soğuk kahve tonlarını tercih etmek daha doğru bir sonuç verirken, buğday tenlilerdeyse sıcak kahve tonları daha hoş duruyor genelde. bir de kontür uygulaması için kullanılan ürünlerin kızıl kahve denilen, hafif turunculuk içeren renkte olmaması istenir. kontürleme işlemi, yüze kendiliğinden varmış gibi görünen bir gölge verme amacıyla yapılır. Bunun için de kontür işleminde genellikle açılı ya da ucu küt olan fırçalar ve bazen de makyaj süngerleri kullanılabilir.

  bronzer söz konusu olduğundaysa amaç, yüze hafif de olsa bronz bir görüntü vermek, biraz rengini kırmak olduğundan, kullanılan ürünün yapısı ve rengi çok büyük bir fark yaratmaz. ister hafif kendinden ışıltılı, ister daha mat yapıda bir ürün olabilir yani. bronzer, pudra fırçasıyla ya da allık fırçasıyla, hatta yeri geldiğinde allık yerine bile kullanılabilir aslında.

  29 mart 2017 22:48

  5. Kontür yüzünüzde doğalda oluşan gölge renginde olmalı, bronzer ise bronzlaştığınızda ortaya çıkan renkte. Mevzu aslında cilt tonuna uymayan ürün kullanımından kaynaklanıyor. Şöyle söyleyeyim beyaz tenli birinin kontür rengi gri alttonluyken esmer birinin kontür rengi daha sıcak tonlarda olabilir, tabi sıcak alt ton turuncu ya da kırmızı değil daha nötr Kahveler gibi düşünülmeli. Aynı şekilde beyaz birinin bronzer rengi bal renginden başlar, cilt koyulaştıkça turuncu ya da kızıl tonlar eklenir. Kontür rengi soğuk olsun diye gri ürün kullanılmaz zira siyah beyaz bir dünyada yaşamıyorsanız gölgeler gri olmayacaktır.

  Uygulama açısından bahsedersek de kontür geri plana atmak istediğiniz yerlere ya da vurgulamak istediğiniz yerlerin dışına yapılır. Elmacık kemiklerinin altına yapılması elmacık kemiklerini ortaya çıkarır, burnun kenarına yapılması burnu ince gösterir, çene çizgisine yapılması yüzü daha keskin gösterir gibi. Bu uygulamada çok geniş fırça kullanamazsınız zira geniş fırça vurguyu bir noktada toplamak yerine etkisini azaltacaktır.

  Bronzer ise Güneş'e en çok maruz kalan yere uygulanır. Elmacık kemiklerinin üzeri, burnun üzeri, alın gibi. Bu uygulama ciltten çok koyu olmayan bir ürünle ve geniş bir fırçayla yapılmalı ki Güneş'te hafif kalmış efekti versin yüzümde tüp patlamış efekti değil.

  30 mart 2017 00:04

  6. Kontür genelde krem/ıslak ürünlerle ve eğer uygulanıyor ise fondötenden önce yapılır. Fondötenden önce yapılmasının nedeni şekillendirilmiş ve ışık oyunları yaratılmış bir baz/canvas oluşturmaktır. Resim gibi düşünün. İlk önce kontürle yüzün taslağı yapılır, yüzün istenilen bölgeleri ortaya çıkarılır, istenmeyen bölgeleri gizlenir.

  Bronzer ise genellikle fondötenden sonra uygulanır. İsteğe göre kontürlenen bölgenin üzeri bronzerla tekrar geçilir. Hem krem ürünü sabitlemek hem de vurguyu arttırmak için. Onun dışında yaygın kullanımı şakaklardan elmacık kemiklerinin altına doğru L şeklinde sürülerek yapılanıdır.

  Dipnot: kontürü fondöten üzerine de yapabilirsiniz, hiç yapmayıp sadece bronzerla yüzünüzde istediğiniz bölgeleri de vurgulayabilirsiniz. Herkesin yüzü farklı, yüzünde sevdiği yeri ayrı. Herkesin yaptığını siz yapmak zorunda değilsiniz, kullanıp, deneyip size en iyi uyan yöntemi bulmak da size kalmış.

  30 mart 2017 00:17

  7. bronzer yüzü ısıtmak için kullanılır adı üstünde yüze bronzlaşmış havası vermek için, kontür ise yüzü biçimlendirmek ve yüz hatlarını ortaya çıkarmak için kullanılır.

  30 mart 2017 01:37


  8. Gereken tanımlar farklı bakış açılarıyla harmanlanarak yapılmış zaten. Ben benim bronzer ve kontür anlayışımı, kullanım şeklimi paylaşmak istedim.(gizlinot: Bu arada başlıkta sadece kontür denilmiş ama bronzer gibi bir makyaj kategorisi olması için kontür ürünü/pudrası dersek daha doğru olmaz mı? Ben mi pimpirikliyim?(:)

  Ben de gayet yanaklı, yuvarlak yüzlü ve beyaz tenli bir süslümüz olarak tercihen mat ya da hafif "sheer" yapıdaki bronzer ile yüzümden o en eski youtuberların bize kazandırdığı "3" şeklinde geçiyorum. böylelikle yüzümü hem ısıtmış oluyorum hem de bronzerı en yoğun uyguladığım bölge, kulağımla gözüm arasındaki bölge olduğundan, biraz da daraltmış oluyorum.

  Sonra elimdeki kontür rengi farımdan kontür fırçamla çok az ürün alıp, sadece elmacık kemiklerimin altından yüzümün ortasına doğru silikleşen bir gölge oluşturuyorum.

  Bu iki adımı abartmamayı başardığımda ise allık ve aydınlatıcıyla devam ediyorum çünkü niye etmeyeyim.(gizlinot: :d)

  Not: Bu arada böyle "gölge oluşturuyorum" diyerekten havalı havalı anlattım ama Ben yüzümdekine istediğim kadar bronzluk ve gölge oyunları diyeyim, karşımdakinin gördüğü şey bir adet bulamaç, adeta bir çorba da olabilir en nihayetinde, ne yaparsın süslüm. :))

  30 mart 2017 01:45

  9. Bronzer: güneşte bronzlaşmış gibi sıcak tonlarda renk verir..spreyleri, mendilleri, kremleri, allıkları bir sürü çeşidi vardır.

  Kontür: Daha çok yüzde kullanılır.ama yüz haricinde vücudu boyutlandırmak için (bacak inceltme,göğüs belirginleştirme hilesi... gibi instagramda bol bol videolar mevcut) kullanılır. soğuk alt tonlardadır.

  30 mart 2017 13:48

  10. ikisini birlikte nasıl uyguladıklarını anlamadığım iki makyaj ürünü.

  bronzer benim tenimde turuncu duruyor. daha doğrusu beyaz tenli (cidden beyaz) biri olarak bana önerilen ve aldığım bronzerlar hep turuncu kaldı. hiçte güneşte yanmışım etkisi olmuyor, ki zaten ben güneşte kızarıp tekrar beyazlayan biriyim henüz bronzlaştığım görülmedi. bu yüzden elimdeki bronzerları far olarak kullanıyorum yenisini de edinmeyeceğim.

  kontür ise yeni yeni uygulamaya çalışıyorum, yine beyaz tenli olmamdan ötürü tam rengimi bulamadım henüz. yine de nasıl uygulanması gerektiğini gayet iyi biliyorum. bence kontür ile yüzü boyutlandırıp, allık ile renklendirince gayet yeterli. e bu bronzer nasıl oluyor da bunlara katılıyor. çünkü bronzer uygulanan yerlere kontür de yapılıyor.

  bana sırf kullanmak için, bunu da süreyim gibisinden kullanılıyor gibi geliyor. bence birçok kişinin dediği gibi ikisinin amacı farklı ve hepsi birden her yüze uygulanmamalı.

  30 mart 2017 14:44