• linki kopyala
  • şikayet et

buz lazer epilasyon

girdi yaz
medya ekle
  • girdiler (19)
  • medya (0)

1. ütüleme epilasyon dediğimiz diode lazer'in en yeni versiyonu. soprano ice adlı cihaz ila yapılan bu işlem en yeni,en hızlı ve en acısız lazer tekniği olarak bilinmekte. tüy köklerini diğer cihazlardan daha çabuk körelttiği ve seans sayısını düşürdüğü iddaa edilmekte.

diode yaptığrdığım lazer merkezinde son seansımda soprano ice'a denk gelmiştim. gerçekten de diode'a oranla hiç acı yoktu diyebilirim. maalesef son iki seansımda makineyi değiştirdiler, tüyleri bitirir mi bitirmez mi yorum yapamayacağım ama acısız olduğu kesin.

(yazar: bizou) uktesi.

29 şubat 2016 16:52

2. bıyık bölgem için gitmeye başladığım lazer. tüm vücuda da gitmeyi düşünüyorum. vücudun diğer yerlerini bilemeyeceğim de bıyık bölgesine 3 defa gittim 3 ünde de yapılırken resmen acıdan gözümde şimşekler çaktı.

29 şubat 2016 17:01 - 29 şubat 2016 17:35

3. normal lazerden daha güzel olduğunu düşünüyorum.ben koltuk altım için lazere gittim,gayet memnunum ama buz lazerin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum çünkü acısız ve daha etkili olduğu söyleniyo,ayrıca bıyık ve kaş gibi bölgeler için normal lazer yaptırdığınızda renk açılması gibi problemler olabiliyo,buz lazerde bunlar da yokmuş.daha pratik yani.fiyat konusunda bir bilgim yok,bir seansı daha pahalıdır normal lazerden ama zaten lazere göre daha az seansa gidiyosunuz.bu yöntemi deneyeceğim çok merak ediyorum :)

29 şubat 2016 17:18

4. diode lazer, alexandrite lazer, IPL hepsini denemiş biri olarak kalan bi kaç bölgem için ve Tabii ki IPL'in bitiremediği bacaklarım için gitmek istediğim lazer türü. İnternet araştırmalarıma göre en acısız ve en kısa sürede çözüm alınan yöntemmiş. Diğer lazerler gibi 6 haftada bir uygulanıp 4-6 seansta işlem bitiriliyormuş.

Avrupa yakasında yaptırıpta tavsiye edenler olursa lütfen mesaj kutumu morartsın :)

29 şubat 2016 17:27


5. 2 defa lazer ve sayısız kez iğneli epilasyon görmüş ve hala tüyden geçilmeyen cildim için umutlu olduğum yöntem.iğnelinin acısına ve bütçesine daha fazla tahammül edemeyenler için iyi bir alternatif olabilir.sonuçlarıda yazarım.(bkz: ay hadi inşallah)

Edit1:bugün ilk seansıma gittim.2 majezik içmeme rağmen sonunda gözlerimden yaşlar akan normal lazere göre gerçekten çok ama çok acısız .sadece bıyık bölgesi ince katmanlı bir deri olduğu için biraz can yakıyor onun dışında yüzünüze ılık bir havlu sürülüyormuş hissi yaratıyor.cildimde de herhangi bir reaksiyon yaratmadı 1 gün boyunca su sürmüyorsunuz o bölgeye o kadar.birde tabiki güneş koruyucunuzu eksik etmeyin sevgili süslüler.

1 yıl sonra gelen edit:Cidden ile yarıyor,7. Seansımdayım(kontrollerle birlikte toplam 14 atış yapıldı) ve artık yavaş yavaş yolun sonunda gelmeye başladım,yüzümde tüy kalmadı diyebilirim(ufak tefek elbette var ama onları da ne ben görüyorum ne de dışarıdan bakan biri).Acısı yok denecek kadar az dediğim gibi ılık bir taşı yüzünüze sürüyormuş hissi yaratıyor sadece.Eğer benim gibi artık tüm yöntemlerden sıtkınız sıyrıldıysa sizin için doğru yol buz lazer olabilir

26 mart 2016 22:09 - 17 şubat 15:43

6. Bir seyahat programım var birkaç saat sonra yola çıkacağım, oradan döner dönmez başlayacağım lazer türü. Hiçbir lazer türünü acısından dolayı yaptırmadım. Ama Sanırım artık aradığımı buldum. Beyaz tenli ve açık renk tüylüyüm, umarım tüylerin görülmesinde sıkıntı olmuyordur. bacak bölgemde neredeyse hiç yok diyebilirim ama diğer yerlerde var ve lazere başlayacağım için ağdayı bırakıp jilete geçtim, öyle yapmamı önerdiler. Umarım buz lazerden memnun kalırım. Bir de bildiğim kadarıyla bu lazer türü yazın da yapılabiliyor yani ara vermem gerekmeyecek, lazer sonrası güneşe çıkmak da sıkıntı olmayacak gibi görünüyor. Uzun vadedeki sonuçlarını mutlaka yazarım.

2 nisan 2016 04:14

7. Normalde alexander aletinde epilasyon yaptırıyorum fakat bir gün yoğunluktan dolayı cilt uzmanım buzlu epilasyona alsa bir sorun olur mu diye sordu, ben de bi mahsur görmedim. neyse, kırmızı lazerli olandan bir farkı yok ama lazerle atış yaparken buz da gönderiyor aynı zamanda. aslında daha az acı hissettim bununla ama o soğukluk vücuduma değdiği zaman bir şok etkisi oluyor o yüzden kırmızı lazer ve havası kalp ben.

2 nisan 2016 11:12 - ed. 22 nisan 2016 12:37

8. Acısı diger lazar tiplerine gire daha az oldugu iddaa edilen lazer işlemi. Yaptirmayi düşünüyorum ama acı esigim o kadar dusuk ki bilemiyorum katlanabilir miyim. Istanbulda lazer merkezi deneyimleyen perfirmasi ve fiyati hakkinda bilgi verebilecek susluleri mesaj kutuma bekliyorum opt

19 kasım 2016 21:49

9. Cok bronz olmadiginiz surece ise yarayan yontem. Zaten yazin yapilabilmesinin sebebi de bu. Diger lazer cihazlarinin 10 kati atis yapar ve hic acitmaz. Fakat tuyleri 1 gun onceden almaniz gerekir, daha uzun olmamalidir. Ben lazer epilasyona basladiktan 2 seans sonra geldi bu cihaz. Ek bir ucret alinmadan bu cihaza gectik. Lazer epilasyonda cihaz basina degil uygulama basina fiyat alindigindan, fiyat farki yok diye biliyorum.

26 mart 22:37 - 26 mart 22:41

10. Bugün ilk seansını yaptırdığım lazer. Acısına 0-10 arasında puan verecek olsak ancak 1 diyebilirim. Nerdeyse acı yok. Seans sonrası kızarıklık yok. Ben yüz bölgeme yaptırdım. Tüyler çok ince olduğu için traş yapılmadı öncesinde. Yanma da olmadı tüylerde, şuan aynı şekilde duruyor. Bir haftaya dökülecekmiş. Kontrol seansı yok diğer seans 1 ay sonra. Umarım fayda görürüm. Yaptırdıkça buraya edit gelecek.

Edit 1: dün ikinci kez yaptırdım.

İlk yaptırısimin üzerinden 1 ay geçti ve bu bir ayda neredeyse hiç dökülme olmadı. Sadece çok çok küçük bir yerde oldu. Bu esnada diğer bölgelerdeki kıllar bi uzamadi gibi geldi bana. Sadece çene bölgemdeki kalın olanlar eskisine kıyasla daha yavaş bir şekilde uzadı. Onları da makasla kestim.

İkinci gidisimde dökülme olmadığını söyledim ve bu sefer tras yapmayı önerdiler. Korka korka kabul ettim. Hala daha altıma sıçızlıyorum. Sonucu merakla bekliyorum. Umarım millete olduğu gibi kalın kalın çıktı her yere yayıldı durumu olmaz. Bu sefer yapılırken o klasik kıl yanığı kokusunu aldım, ilk seferde yoktu. Bir hafta 10 güne kılların çıkıp dökülmesi gerekiyormuş. Bakalım neler olacak.

9 nisan 00:30 - 9 mayıs 19:57