yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (8)
  • medya (3)
  3

  1. ukte sahibi: (yazar: observer)

  ürünü uzun bir süredir deniyorum. ben korendy'den deneme fiyatı 96 tl iken sipariş verdim. her zamanki gibi çok iyi bir paketleme ile elime ulaştı. ilk olarak yapısından bahsedeyim. jel kıvamda, kokusuz denebilecek kadar az bir kokusu var. suyla birlikte güzel köpürüyor ve arınıyor. ürün 150 ml, dolayısıyla bir pompa sıktığınızda gözle görülür şekilde azalıyor. zaten ilk geldiğinde de şişesinden yarım parmak az halde oluyor kullanılmış gibi. bereketli bir ürün asla diyemiyorum. ben sadece akşam rutinime koymak üzere kullandım. cildim asitlere ne kadar alışık olsa da tahriş etmemesi için böyle tercih ettim. cildim karma, güzel temizliyor ve yanaklarımda da yıkadıktan sonra herhangi bir gerilme olmuyor. ph 5.5 ve sülfat içermiyor. buraya kadar her şey olumlu.

  üst üste kullandığımda ise, göz altlarım ile burnum arasındaki bölgeyi tahriş etti. bildiğiniz pütür pütür kabuklar oldu ve kızardı. yanağımda da kistik 2 tane akne çıkardım. kistik akne çıkarmıyorum kolay kolay ilaç tedavisi olduğum için daha önce, maksimum gözeneklerim tıkanıyor ve küçük sivilcelere dönüyor. o yüzden baya şaşırdım. korendy ekibi yorum olarak haftada 2-3 gün ile devam etmemi önerdi. öyle yaptım, kistik aknem durdu ama tahriş devam etti. inat ettim bir de la roche posay effaclar jelim ile yarım ondan yarım bundan olacak şekilde elimde karıştırıp kullandım. ı-ıh bilemiyorum. ambalajı pembe diye mi yoksa herkes memnun bende niye tam oturmuyor diye mi sevmeye çalışıyorum bilmiyorum. içeriği kötü de değil, fungal akneye meyilli olduğum için ince eleyip sık dokuyorum. şimdilik biraz ara verdim. yüzüm sakinleşince bir tur daha deneyeceğim çünkü germeden gerçekten çok güzel temizliyor. karma ve yağlı ciltler tamam, normal ciltlere de oluru var ama kuru ciltler iyice düşünsün bence alırken. zaten 150 ml için fiyatı pahalı, şimdi yine zam koymuşlar 119 tl'den satıyorlar. asitli temizleyici isteyenler yine birçok alternatif bulabilir bence, bütçesi olanlara doktorumun verdiği ve memnun kaldığım medik8 pore cleanse gel'i önerebilirim.

  edit: kelime hatası

  12 kasım 2019 02:51 12 kasım 2019 02:58

  5

  2. %1 aha'ya göre daha az agresif pha kategorsinde Gluconolactone ve %1 salisilik asit içeren ph'ı düşük temizleme jeli.

  genel olarak asitlerle çok iyi anlaşan biri değilim. özellikle aha'ler - glycolic asit bende uyguladıktan sonra aşağı yukarı 1 hafta ciddi irritasyona sebep olur. tabi sonrasında çok güzel bir cilt ortaya çıkıyor. bu üründe tahrişe yönelik hiçbir sorun yaşamadım.

  cilt bakım rutinimde herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen bu temizleyicinin ciddi etkisi olduğunu düşünüyorum. cildim karmadan yağlıya dönük ancak göz altı ve alında ciddi kuru bölgelerim de var. öyle bir hedefi olmasa da uzun süreli kullanımda yağ dengesini sağladığını, siyah noktalara ve gözeneklere iyi geldiğini ve ölü deriden arındırarak peeling etkisi yarattığını gözlemledim. %6'lık bir glycolic asit uyguladığımda bu etkiyi 1 hafta sonra alsam da bu jelle haftada 3-4 günlük sadece gece kullanımla 1 ay civarında etki alıyorum, bu arada da cildimde tahrişe sebebiyet vermiyor.

  Tabi herhangi bir şekilde asitlere bulaşmışsanız güneş koruyucuyu asla atlamamak lazım.

  şöyle bir gerçek var ki asitler herkese uygun değil ancak özellikle aha'ların sonuçları çok iyi. bu da en düşük dozda en kısa süre yüzde kalacak bir asit kombinasyonu.

  12 kasım 2019 09:02

  3. Uzun süredir akşamları kullandığım jel.Heimish all clean balm cilt temizleme yağından sonra kullanıyorum.cildi güzel temizliyor ve gerginliğe neden olmuyor.benim için tek eksisi pompası.gerçekten çok kullanışsız bir pompası var, her an bozulacakmış gibi duruyor.

  13 kasım 2019 20:48


  4. İçeriğinde %1 AHA ve %1 BHA içeren yüz yıkama jelidir. İlk başta erkek arkadaşım için korendy'den almıştım. Ama ona vermeden önce kendim ürünü 2-3 kere 3'er gün arayla denedim ve sonuçtan çok memnun kaldım. Kulladığım en hafif asitli ürünün bu olduğunu söyleyebilrim. Akşamları cildimi ıslatıp 2 pompa elime sıkıp yüzüme 1 dakika boyunca masaj yaparak uyguladım (Bu arada pompası biraz gıcık, ikinci pompada çok fazla ürün vermiyor). Cildimi asla tahriş etmedi ama benim cildim hassas değil zaten. Erkek arkadaşımın cildi çok hassas ve yağlı, hayatında ilk kez asitli bir ürün kullanmış olmasına rağmen onun cildinde de herhangi bir sıkıntı yaratmadı. Ne diyeyim, hem AHA hem BHA içeren, antibakteriyel ve hassas ciltlilere özel bir ürün bulmak kolay değil. O kadar beğendim ki erkek arkadaşıma verdikten sonra kendime tekrar sipariş ettim. Son olarak ürünün gramajı fiyatına göre az, evet. Ama zaten her gün kullanılmaması gereken bir ürün olduğunu düşünüyorum. Haftada 2-3 kere kullanımla 6 ay kadar gideceğini tahmin ediyorum.

  26 kasım 2019 11:29 26 kasım 2019 20:10

  5. Çok severek kullandığım hafif peeling etkili su bazlı temizleyici hergün 1 pompa yaklaşık 6 ay gidiyor desem yeridir. Çok memnunum bittikçe alırım

  8 aralık 2019 10:56

  5

  6. Geçtiğimiz kasım ayından beri sadece akşamları yağ bazlı temizleyicimin ardından yarım pompa kullanıyorum. ıslattığım elimde iyice köpürttükten sonra yüzüme uyguluyorum. yüzümü kuruladıktan sonra verdiği berraklıktan ve temizleme hissiyatından memnunum. asit içerikli, ph'sı cilde uygun, yumuşak temizleyici olarak geçse de bazen yüzümü gerdiğini hissettiğim oldu ama çöle döndürmedi hiçbir zaman. akneler için etkisini gördün mü derseniz net bir şey söyleyemem. indirimde yakaladıkça almaya devam edeceğim bir temizleyici, 5 ayda yarısına ancak geldim, bereketli olduğunu söyleyebilirim. memnun kalmayana kadar macera aramaya gerek yok diye düşünüyorum.

  24 nisan 2020 19:01

  5

  7. Sanırım şubat ayında kullanmaya başladım kendisini. Başta sadece akşamları ve hergun kullandığım halde cildimi irite etmeden ve kurutmadan çok guzel temizliyordu. Sivilcelerimi de yatıştırdığını dusunuyorum. Ancak bugunlerde sadece akşamları kullandığım halde cildime ağır gelmeye ve kurutmaya başladı. Ama cyrene'in enzim peelingi ile dönüşümlü kullanıyordum. İkisi birlikte sanırım ağır geldi cildime. Haftada 1 acid duo , haftada 1 enzim peeling ile yoluma devam etmeyi planlıyorum. Hem zaten yaz geldi daha dikkatli kullanmak lazım asit ürünlerini. Ama geri kalan günler için de asitsiz bir jel/köpük arayışındayım. Tavsiyelere açığım süslüler:)

  Edit: hem maske kaynaklı hem yediklerinden veya yanlış ürün kullanımından doğan sivilceleri yatıştırmak için her akşam düzenli kullanmaya başladım tekrar. çok bereketsiz bir ürün bence. Tek pompa asla yeterli olmuyor. 3-4pompa almak gerekiyor. ancak misshanın bubble makerı ile kullanınca tek pompası bile fazla nerdeyse. korendy'nin son zammından sonra bu ürünü almak bütçeyi zorlasa da bubble maker ile kullanıldığında fiyatını hakedeceğini düşünüyorum. 

  18 temmuz 2020 03:22 27 ağustos 2020 01:52


  5

  8. benim cildimde sürekli kullanıma pek uygun olmayan ama haftanın belli günlerinde kullanarak cildimdeki pürüzleri gideren ve cildi yormayan düşük ph'lı jel yapıdaki temizleyicisi. neden sürekli kullanıma uygun değil deme nedenimi de şöyle açıklayayım. ben günlük rutinimde zaten asit kullanan biri olarak, her ne kadar bu jelin asit yüzdesi düşük olsa da, her gün kullandığımda az da olsa bir kuruma hissettim cildimde. kullandığım diğer ürünlerle birlikte sanırım böyle bir şeye neden oldu. sadece jelden kaynaklı bir durum olduğunu düşünmüyorum.

  onun dışında az miktarda ürünün bile yeterli miktarda köpürüp, cildimi yormadan temizlemesi açısından oldukça beğendim. verdiği temizlik hissi açısından agresif bir ürün değil. aksine cildimin nem dengesini koruması ve özellikle de yaz döneminde alın bölgemdeki yağlanmayı kontrol altına alma konusunda gerçekten başarılı buldum. ayrıca düzenli kullanım sonucunda, burnumun üstündeki siyah noktaların görünürlüğünü azaltıp, hafiften de olsa cildimi eksfoliye ettiğini fark ettim içindeki %1 la ve %1 pha sayesinde. sırf bu yönüyle bile benim tekrar tercih etme sebebim olabilir.

  ben bu jeli makyaj temizlemeyici olarak da kullandım. cildimdeki makyaj kalıntılarını etkin bir şekilde arındırıp, cildimi germemesi, hatta bir miktar yumuşatması hoşuma giden bir başka yanı oldu. tabii haftada birkaç gün kullandığımda.

  özetle asitlere alışkın bir cildiniz varsa ya da yeni yeni düşük yüzdeli ürünlerle başlamayı düşünüyorsanız temizleme jeli olarak tavsiye edebileceğim bir jel. pompalı şişede, renksiz ve kokusuz olması, düzenli kullandığımda berrak ve daha pürüzsüz bir cilt sunması açısından tekrar alabileceğim bir temizleyici kesinlikle.

  ilgili medya:
  3
  19 temmuz 2020 19:10

  5

  9. çok bereketli, yüzü kurutmayan güzel bir temizleyici. bittikçe başka markalar ile dönüşümlü olarak almaya devam ederim, tabi fiyat politikasına bağlı.

  20 temmuz 2020 10:08

  10. bir yıla yakın süredir zaman zaman kullandığım asitli temizleyici. çok küçük bir miktar alıp elde köpürterek uyguluyorum. bir kaç hafta boyunca günde 3,4 kez kullandığımda cildimde pürüzsüzleşme hissediyorum. lekeler, siyah noktalar ve pütürler için etkili olduğunu düşünüyorum. asitli olduğu için sadece gece rutininde kullanmaya ve sabahları güneş kremi kullanmaya özen gösteriyorum. 96 tl ye almıştım ancak şu an nerdeyse iki katına çıkmış fiyatı :( detaylı bilgiyi çisem çakırın kanalında bulabilirsiniz.

  9 eylül 2020 20:16