yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  1. filmekimi'nde izlemiştim. italya'da sıcak bir yaz, kendini keşfedişler, karışık hisler, aşk. güzel buruk bir tat bırakıyor film.. izlediğim en güzel gay&lesbian filmi olabilir mi bilmiyorum ama tam bir festival filmiydi. bu festivalde izlediğim çoğu film gişe filmi gibi geldi çünkü. zaten birkaçı sonradan gösterime girdi veya girecekti.

  11 ocak 2018 15:53

  2. Epeydir aklımdaydı nihayet izleyebildim. Başlarda epey yavaş ilerliyor gibi geldi ama dakikalar geçtikçe içine alıyor film izleyiciyi bence, iyi ki sıkılıp kapatmamışım. Özellikle elio rolündeki oyuncu çok çok başarılıydı. Oynamadı yaşadı resmen.

  -Spoiler-

  hele o oliver'la ayrıldıkları sahnede elio'nun bir süre sarılmayı bırakmamasını, ağlamamak için birbirlerinden gözlerini kaçırmalarını izlerken gözlerim doldu. çok naif sahnelerdi.

  -Spoiler-

  Kısacası benim için çok etkileyici bi filmdi. Tabi başta kitabını okuyup filmini daha sonra izlesem bazı sahnelerin kafamda daha iyi oturması adına güzel olurdu ama olsun :/ en yakın zamanda kitabını okumayı planlıyorum hatta okurken mystery of love'ı dinlicem. (gizlinot: Swh)

  29 ocak 2018 21:32

  3. ne kadar güzel bulsam da bir filmi tekrar izlemek zordur benim için ama yakın zamanda izlememe rağmen tekrar izleme isteği uyandıran film.hikaye güzel,oyunculuklar güzel,sinematografi çok güzel.italyada sıcak bir yaz akşamının tatlığında hissediyorsunuz kendinizi izlerken film sizi içine çekiyor adeta.izleyin,izlettirin.

  spoiler sayılabilir emin değilim

  elio'nun ebeveynlerine hayran kalmamak mümkün mü? bir yerlerde böyle insanların var olduğunu düşünüp hümanist kalabiliyorum.

  8 mart 2018 20:50


  4. tek bir şey diyeceğim: aşk.

  cinsiyetler ötesi bir aşk hem de. izlerken ya bunlar gey, biseksüel diye düşünmüyorsunuz. iki iyi insanın aşkını izliyorsunuz dümdüz.

  duygular o kadar yalındı ki. gereksiz dramatik sahneler yok, gerilimler yok. sadece aşk ve hüzün var birazcık.

  çok çok çok beğendiğim bir film oldu. haftalardır bilgisayarımda duruyordu ancak vakit bulup izleyebildim ve bayıldım.

  biraz teknik detaylardan bahsetmek istiyorum. çoğu sahne aşırı profesyonel bir şekilde tek plan çekilmişti. yani tek bir kamera ve tek bir sahne var hiç kesilmeden film devam ediyor. bazen bu dakikalarca sürdü yani oyuncular dakikalarca hiç bozmadan rol yapmışlar. böyle filmleri zaten çok severim bunda da çok sık kullanılmıştı bu durum o yüzden extra hoşuma gitti.

  ve çok teşekkür ediyorum buradan armie hammer'ı oynatmak kimin fikriyse. bana yepyeni bir sevişmek istenen ünlü kazandırdılar. timotheé de çok iyiydi ona da bayıldım her yönüyle.

  müzikleri apayrı güzeldi, alıp götürdü çoğu sahneyi bambaşka yerlere.

  puanım tabii ki 10/10

  20 mart 2018 21:14 20 mart 2018 21:16

  5. mükemmel ötesi bir filmdi. gerçekten aşkı, o saf sevgiyi iliklerinize kadar hissediyorsunuz. film bildiğiniz kalite kokuyor.

  20 mart 2018 22:10

  6. içimi çeke çeke izleyip uyuyamadığım bi gece aklıma gelip beni ağlatıcak bir kitap uyarlaması film daha (gizlinot: ne istediniz eliodan vicdansızlar). o kadar güzel ki çekilen yer, sahneler, ay allah yazı sevdircekti bana nerdeyse (gizlinot: swh) izleyin yani hazır tam mevsimi.

  17 nisan 2018 17:23

  7.  Üstteki süslünün de dediği gibi bana yazı sevdiren ve özleten filmdir. Film o kadar yeşil ve güzel bir yerde çekiliyor ki yine de bu güneşli, pozitif ortama rağmen karakterin mutsuzluğunu, bocalayışını, bunalmışlığını hissediyorsunuz. 

   Film aralarındaki güçlü bağı, o gerilimi çok sade anlatmış. sade ama vurucu bir film. 

  12 mayıs 2018 14:00


  8. homofobik bireylerin izlememesi gereken film.

  (sonra çeşitli mecralarda beynimizi ve ruhumuzu törpülüyorlar)

  "sevginin hiç bir türünden rahatsız olmam..." diyorsanız, iyi seyirler dilerim.

  12 mayıs 2018 22:58

  9. Tertemiz bir aşk izliyorsunuz. Her hücrenizde hissederek. 

  1 temmuz 2018 18:10

  10. izlerken bir şey yok. bittikten sonra perperişan ediyor insanı. bir kaç gün boyunca sürekli filmi düşündüm.

  benzer hissiyatı "manchester by the sea" de vermişti. insanın içine işleyen duru bir şeyler var filmde.

  2 temmuz 2018 13:47