yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (0)

  1. 90lı yıllarda türkiye pazarına giren, fransa kökenli market zinciri.

  muhtemelen anneler gününe özel bir kozmetik/bakım indirimi geleceği için, son sevgililer günü indiriminde şahit olduğum bir olayı sizlerle de paylaşmak istedim.

  uzun yıllardır kullandığım rexona koltuk altı-roll on'larda sevgililer günü için oldukça makul bir indirim yapılmıştı. 4-5 tane birden alacağım için son kullanma tarihlerine bakma ihtiyacı duydum. 2-3 tanesi hariç rafta bulunan 20-30 tane roll-on'un üzerinde son kullanma tarihi 2013 olarak yazıyordu. batch code okutmaya bile gerek yoktu, çünkü son kullanma tarihleri açıkça ambalaj üzerinde belirtilmişti. saflık bende ki dalgınlıklarına geldiğini zannettim ve yan reyonda duş jeli yerleştirmekte olan görevliye durumu haber verdim. suratını astı ve "o ürünler açılmadığı sürece son kullanma tarihleri bitmiyor. açıldıktan sonra 1 sene kullanılabiliyor." dedi. ben de "beyefendi açıldıktan sonra 1 sene kullanılıyor olabilir. ama bunların bayatlamasının üzerinden zaten 3 sene geçmiş, satıştan kaldırmanız gerekiyor, bu konu tamamen sağlıkla ilgili. hem açılana kadar bayatlamayacak olsa üzerine niye tarih koysunlar?" dedim ve durumun mantıksızlığını açıklamaya çalıştım. elimden ürünleri aldı, rafa yerleştirdi ve sadece "yanlış biliyorsunuz, satılmasında bir sakınca yok." dedi.

  Ömrümde çok az bu kadar şaşırmışımdır. son kullanma tarihlerine bakma alışkanlığı olan ne kadar az insan olduğunu düşündüğüm için de gerçekten sağlıkları adına ekstra üzüldüm. annemin yanına durumu anlatmaya gittiğimde onun da l'oreal kremlere baktığını gördüm, kısaca durumu özetleyip güvenmememiz gerektiğini ve batch kod sorgulayabileceğimi söyledim. meğer ben roll-on konusunda şanslıymışım, zira annemin kremi 2009 üretim çıktı.

  Kafanızda mağaza için kötü izlenimler oluşmasını istemem, çünkü birçoğumuz gıda ihtiyaçlarımızı güvenilir bir şekilde buradan temin ediyoruz. ama kozmetik konusunda aman diyeyim dikkatli olun süslüler, çünkü belli ki bu kategoriyi çok önemsemiyorlar ve ihmal küçük boyutlarda değil.

  dipnot olarak da daha önce yapmadıysanız, batch kod sorgulayabileceğiniz bir site örneği: (link: http://checkcosmetic.net/ batch code)

  (gbkz: ukte) : (gbkz: makeupfor)

  2 mayıs 2016 20:26

  2. yerli muz adı altında hıyar tadında muz satan, genel olarak da çöp sebzeyi parayla satan marketler zinciri. bir de mavi çizgi diye bir uygulama çıkarmışlar, daha bugüne kadar bir kere bile mavi çizgi geçilince yeni kasa açıldığını görmedim.

  14 ocak 2017 18:06 14 ocak 2017 18:10

  3. Haftasonu tesadüfen balık bölümünde levrek te indirim olduğunu gördüm. Sıra sıra insanlar bekliyordu almak için. Levrek severim buzluğa atarım diye aldım 4 tane. Arkadaşımda aynı şekilde aldı. Tabi temizlettiğimiz için bakmak aklımıza gelmedi. Eve gelip poşeti açtığımda balıkların baş kısımlarının hemen altında kalan bölgenin sarımsı yeşilimsi böyle garip bi renk olduğunu gördüm. Sümüksü bi yapıdaydı. Arkadaşıma sordum onun balıkların heryeri öyleymiş. Biraz araştırınca dondurulup çözülen tekrar dondurulan bayat balıklarda görülen bi olaymış bu. Tabi balıklar çöpe.

  Demem o ki özellikle marketlerden balık alıyorsanız mutlaka temizlendikten sonra bakın. Çoğu zaman taze olmuyor balıklar. En güzeli eski usül pazardan balıkçılardan balık almak gözümüzün önünde temizliyorlar mis gibi.

  6 mart 2017 20:26


  4. carrefour'a özel "pati yardım maması" satılıyormuş kedi ve köpekler için. migros'ta her zaman dostluk mamasını bulamadığım için çok sevindim görünce. fiyatı da 1 tl imiş.

  13 ekim 2017 13:30

  5. kaziklanmak için mükemmel bir yer

  14 ekim 2017 13:21

  6. Kendilerine ait olan carrefour marka ürünleri bazen bimden bile ucuz oluyor. Onun dışında pahalı biraz.

  14 ekim 2017 13:30

  7. bana burası pahalı gelmiyo.

  üründen ürüne değişebilir tabi. mesela tüm marketlerde filiz makarna vardır ve fiyatlar aynıdır değişmez hiç. aynı anda yükselir aynı anda düşer.

  alınan ürüne göre değişir fiyat.

  bozuk mama sattığına şahit oldum bir kez. sabah okul için içecek kek vs alıyorduk arkadaşımla. bir adam gelip çok sinirli bir şekilde(gizlinot: haklı bir şekilde), ürünü göstererek tarihi geçmiş bunun ya bakmadan alsaydım dedi. dikkat etmeniz gerek dedi. çok mahçup oldu çalışanlar. devamını bilmiyorum, kasadaydık zaten çıktık.

  onun haricinde bir mail atarsanız hemen dönüş yapıyorlar. şube ile ilgili bir sorum vardı. hemen dönüş yaptılar.

  14 ekim 2017 13:52


  8. eskiden carrefour marka bir bebek şampuanları vardı, (bendeki) performansı dillere destan (saç/vücut) fiyatı da çok ucuzdu, kokusu filan süper. piyasadan kalktı, sonra bulunduğum yerdeki carrefour mağazası hepten kapandı, ki vücut bakım ürünleri, losyonlar vs. de çok da süper indirimler oluyordu. o şampuanlardan stoklamadığıma nasıl pişmanım...

  14 ekim 2017 14:08

  9. carrefour as

  kabinden döndük be süslüler..

  tanım: market zinciri.

  iki gülemiyoruz da aaa

  14 ekim 2017 15:39 27 temmuz 2018 18:25

  10. Size yakın bir şubesinin telefon numarasını rica edin zira bazılarının eve servisi oluyor ki muhteşem hizmet. İnternete gireyim sipariş edeyim bekle gelsin yok mis gibi. 

  15 ekim 2017 14:36