5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • oylar (1)
  • medya (0)

1. 11 renk seçeneğinden oluşan chanel'in krem far serisi. ben new moon rengine sahibim ve pigmentasyonu bir harika. far bazsız kullanıldığında bile kalıcılığı oldukça yüksek. içinde farın renk tonuna göre simler barındırıyor ve uygulaması oldukça kolay.

24 mayıs 2016 22:09

2. renkleri çok çok güzel krem farlar, hele (link: http://makeupandbeauty.com/wp-content/uploads/2012/04/chanel-mirifique.jpg mirifique)'e aşığım ama genelde chanel ürünlerinde yaşadığım hayal kırıklığını bunlarda da yaşıyorum. koskoca krem farı 6 ay içerisinde falan bitirmeniz gerekiyor (tabii ki imkansız) yoksa kupkuru bir şey olup kalıyor, kazıyarak renk çıkarıyorsunuz. yeniyken dokusu çok güzel, mus(gizlinot: mousse) gibi, yumuşacık. pigmentasyonu renkten renge çok değişiyor, mesela bu sene noel koleksiyonunda çıkardıkları rouge noir bayağı kötüydü bu konuda. ışıl ışıl bir bordo olmasını beklerken sim kusan bir bulanık kahverengi buldum.

kısacası bir tom ford veya charlotte tilbury krem far değil, ama yine de kurudukça mirifique'i yeniliyorum.

25 mayıs 2016 21:31 26 mayıs 2016 12:42

3. illusoire ve epatant renklerine sahip olduğum farlar. ikisini de kendi çapımda sık kullandım, mirifique rengini kaç kez alacaktım ama direkt siyah göz makyajı yapmadığım için gereksiz bulup almadım.

bendeki renkler eski. 3 yıl vardır. ikiside büzüşüp kabından ayrıldı, özgürlüğüne koştu. ama yapısında hiç bir değişiklik yok, yine aynı yumuşaklıkta. öyle olunca atmadım. tabii skt olayına çok takılıyorsanız 2-3 senelik krem far kulağa biraz korkutucu gelebilir. ben alkolle düzenli temizliyorum, gerisi evrene kalmış.

ilk çıktığında mükemmeldi bunlar. bu konsepti ilk çıkaran markaydı sanırım chanel. renkleri çok güzel, gözde duruşları harika. uygulaması da dior'dan daha kolay. çoğunluğu göz kapağına sür, şöyle bir dağıt çık renkleri. harika smokeyler oluyor bir de hafif bir kalem veya tightlining ile. illusoire favorim, epatant bayağı ışıl ışıl güzel bir renk.

şimdilerde alternatifleri var. (gbkz: diorshow fusion mono göz farı) yalnız benim kalbimi daha fena çaldı ışıltılarıyla. bir de armani eyes to kill intense var, onu da yazacağım unutuyorum. benzer formülü mac'te çıkardı şimdi.

ben likit yapılılardan daha çok seviyorum bunları. likitler bence sade baz renkler için daha tercih edilesi, armani ve tom ford gibi. ama iş ışıltıya gelince chanel ve dior daha iyi.

25 mayıs 2016 21:46