sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • oylar (2)
 • medya (1)
5

12. Chanel vitalumiere aqua fondöteninin üstüne bir de bunu T bölgemden hafifçe geçtiğim günler sıklıkla cildime iltifatlar aldığım günler oluyor. İnce yapısına rağmen matlaştırma açısından çok başarılı, öyle ki fazla kullanımında hoşlanmadığım matlığa kaçabilmekte. Fakat buna rağmen ilginç bir şekilde cildinizde yine de pudra pudra durup cakey bir görünüme de yol açmamakta. Bu nasıl bitecek diye soranlara inat bir tane bitirmiş olup 2. kutumu kullanmakta olduğumu gururla söylüyorum :)

25 aralık 2018 14:42

11. herkes güzel güzel övmüş, ekleyebileğim çok şey yok o yüzden. kesinlikle üzerine pudra tanımıyorum, verdiğin parayı sonuna kadar hak ediyor. biricik aşkım. (ybkz: swh)

18 şubat 2017 15:06

10. Ankarada iki Sephora bir Sevilde gezdikten sonra, 20 Clair rengini Antalyada bulabildiğim yarı transparan denilebilecek toz, sabitleme ve matlaştırma pudrası.

Alırken garip konuşmalar ve hafif atışmalar yaşadığım, maalesef iki make up artist şanı altındaki mağaza çalışanlarından biri tarafından "ay o ne kadar eski bi pudra ya çıkalı çok oldu bizde yok gelmiyor da, size x markanın y'sini verelim" ve diğeri tarafından "hanımefendi toz pudra niye kullanıyosunuz ki, pressed (sıkıştırılmış) olanlar daha ince yapıda" diye ellerinde olan yine x markanın pressed pudrasına yöneltilmeye çalışıldığım, garip bir alım süreci yaşadığım nacizane pudram.

toz pudra mı, sıkıştırılmış pudra mı daha kalın yapıda sorusunu ben zaten 50 zilyon kere araştırıp toz almaya karar vermişim. çünkü baking-cooking tekniği için de kullanmak istiyorum! ve kaldı ki loose powderlar partikülleri gereği daha ince yapıda ve uygulaması iyi bir fırça ve teknik ile daha kolay, en azından benim için.. (link: http://www.popsugar.com/beauty/Difference-Between-Loose-Pressed-Powder-19239016 toz ve sıkıştırılmış pudra farkı)

Göz altını sabitlemek için Nars translucent powder ve Chanel arasında kalmıştım, fakat Chanel beni hiç üzmediğinden ve Narsın ışıltısını göz altlarımda fazla bulduğumdan bu pudrayı tercih etmiştim. ve hiç pişman değilim :) harika bir bitiş sağlıyor fakat azı karar çoğu zarar. eliniz ağır kaçıp çok uygulandığında fazla donuk bir ifadeye sahip olabiliyorsunuz fakat ne kadar donsam da o cakey görüntüsünü pek yaşamadım ayrıca ürün gün içerisinde yüz ısınızla beraber makyaja kaynaşmaya devam ediyor yani etkisinin ve donuk görüntünün zamanla azaldığını da bu açıdan söyleyebiliriz.

arasında ufak minnoş ışıltılar var o da light reflecting özelliğinden geliyor, yüze iyi bir blush brush yardımıyla ufak dokunuşlar yaptığınızda yarattığı farka inanamıyorsunuz. ürünün boyutu inanılmaz. o kadar inanılmaz ki çantanızda taşıyamazsınız, bu yüzden illa benimle olsun derseniz travel pack tarzı pudralıklardan almayı düşünebilirsiniz.

7 temmuz 2016 02:59 7 ağustos 2016 22:03

9. Hani bazen yorumlara rastlıyoruz bugün şunu sürdüm ne kullandın diye sordular ya da ne zaman bunu kullansam ismi soruluyor diye. İşte benim hayatımda çoğu kişi tarafından sorulan ürün bu arkadaştır. Kesinlikle inanılmaz doğal ışıltı veriyor cilde. Verdiğim parayı son kuruşuna kadar haketti çoktan. Ayrıca 30 gram olduğundan sanırım önümüzde ki 2-3 yık pudra ihtiyacım olmayacak.

Ayrıca; bunu beğenen bunu da beğenir :)

(bkz: yves saint laurent souffle d'eclat pudra)

31 mart 2016 22:44 31 mart 2016 22:46

8. Chanel'in İncecik yapılı transparan toz pudrası. Dokusu gereği kapatıcılığı olan bir pudra değil. Makyajı sabitleme konusunda işini fazlasıyla yapıyor. Leke sivilce izi gibi problemler yoksa tek başına bu pudrayı sürmek yeterli. Kadife gibi duruyor. Bugüne kadar denediğim pudraların içinde en güzeli. Asla cakey durmuyor. Daha önce universelle serisinin compact pudrasını da kullandım fakat gramaj bakımından toz olanını almak çok daha mantıklı. 30 gr Ömürlük bir gramaja sahip. Bende 20 numarası var pembe alt tonlu. Sanırım renk skalası pembe ağırlıklı.

31 mart 2016 22:30 31 mart 2016 23:44

7. Ysl souffle sample'ım bitmişti ve artık ürünü almanın zamanı gelmişti ki istediğim rengi bir türlü bulamadım. benzer etkilere sahip oldukları söylendi ve bu ürünü aldım. Oldukça ince yapılı. Elimde mac emphasize pudra var ince yapılı bilinen bu ondan bile ince. Emphasize buna göre oldukça ışıltılı. Kesinlikle kat kat uygulasanız bile cakey görüntüsü oluşmuyor. Yüzüme farklı bir aydınlık hava veriyor mu onu ayırt edemiyorum ama :) 30 gram olduğundan çok düşünmeden aldım. bunu bitirmek en az 3 yılımı alır. Beni en çok cezbeden, ysl pudranın peşini bırakmamda bu çok etkili oldu.

18 şubat 2016 09:09

6. çok ince yapılı, az renk ama sağlıklı bir parlaklık veren sabitleme pudrasıdır. Bende 30 numarası var normalde hep chanelde 20 numara kullanırım ama bu bir ton koyu olmasına rağmen daha canlı göründü gözüme ancak sivilce yaptığına dair kuşkularım var henüz emin olamadım. ama hep mi tesadüf o minik sivilceler diyorum bakalım

30 mart 2015 15:56

5. En en en hafif en tül gibi durup aynı zamanda en güzel bitişi ve bej rengiyle hafif örtücülük sağlayan tek pudra

30 mart 2015 12:02

4. Sephora'dan geçen ay aldığım ama henüz tam layıkıyla kullanamadığım ürün. çok donuklaştırıyor gibi geliyor bana belki de ben öyle görüyorum uzun vadede umarım doğru uygular ve memnun kalırım.

30 mart 2015 09:56 30 mart 2015 10:09

3. kendi süngeriyle yüze bastırarak kullanıldığında çok doğal ve güzel göründüğünü düşündüğüm pudra. büyük olduğundan çantada taşımaya uygun değil ne yazık ki. ayrıca kendisi sahip olduğum ilk ve tek chanel ürünümdür. sephora'da satılıyor. birkaç ay önce capitol sephora'da bulup almıştım. reyonda göremeyince çalışan kız çekmeceyi karıştırıp bulmuştu.

24 mart 2015 17:02