yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (5)
  • medya (0)
  5

  6. Basima bela yeni kokum, kesinlikle cok karizmatik ve kullanana gore degisiyor. Ve en hosuma giden kismi da isminin guzelligi. 

  5 nisan 03:23

  5

  5. Benim zihnimde deri cekete ve cantaya cok yakisacak parfumlerden biri. Nostaljik bir tadı var. Mağazada pelur kağıdın üzerine sıktılar. Üzerinden günler geçmesine rağmen ilk anki gibi buram buram kokuyor. Bana göre de cinsiyetsiz bir kokudur. Tobacolor diğer favorim. 125 ve 250 ml ile piyasada diye biliyorum. Yakın zamanda olmasa da almayı planlıyorum. Edit: 40 ml de varmış. 

  2 nisan 18:41 2 nisan 18:56

  5

  4. kesinlikle kaliteli, unisex, mesafeli bir koku.

  "Warm&feminine" kategorisinde asla değil tam bir "cool" kadın parfümü. İçindeki gül notası birkaç saat sonra ortaya çıkıyor. soğuk, sucul bir koku olduğu için kalıcığı düşüktür sanmıştım ama inanılmaz kalıcı bir parfüm. Alışılmışın dışında, genel alıcıya hitap etmeyecek bir koku olduğunu söyleyebilirim.

  Bir yerde okuduğum bir yorumda "makyaj çantasının içi gibi kokuyor" denilmişti. Kafamda böyle kodlandı bu parfüm. Gerçekten bu yorumu okuduktan sonra parfüm bana böyle kokmaya başladı. Koleksiyonumda yer edindi ama bitince yeniden alır mıyım emin değilim. 

  16 aralık 2023 20:51


  3. Kafaya koydum alacağım. Çok sevdim mi? Hayır. Ama karizmatik bir koku, uniseks, kaliteli, gizemli. 

  Listeme ekledim tahminim bir üç ay içinde alacağım.

  edit:tam 10k küsur liraya alacakken durdum ve dekant olanını aldım, belki mevsimini tutturamadığımdan çok o kadar sevmedim ve tam şişesini almaktan vazgeçtim. belki bir de ilkbaharda denemeliyim. çok zarif bir koku ama bergamot notası keskin geldi.

  9 eylül 2023 22:24 24 kasım 2023 12:55

  5

  2. Gül ve paçuli sevmeyenler için yapılmış gül ve paçuli parfümü. Parfüm forumlarında ve youtuberlar arasında oldukça popüler bir koku, dior’un maison kolesiyonunun fève délicieuse ve ambre nuit ile birlikte en beğenilen parfümü. Diğer ikisini beğenmemiştim, gül ve paçuli de sevmediğim notalar olduğu için denemeyi ertelemiştim. Fakat çok güzel ve daha önce hiç benzerini koklamadığım bir koku çıktı karşıma ve açıkçası daha önce denemediğim için pişman oldum.

  Bir gül parfümü ama ‘’transparan’’ gül denmiş hep fragrantica’da da, öyle çiçek olan gül değil de sanki gülün süzülmüş ve biraz kurutulmuş hali gibi geliyor koklayınca. paçuli de normalde bildiğimiz o yoğun, maskülen, yapış yapış paçuli değil de biraz daha topraksı hatta temiz denilebilecek bir paçuli. Xenanora’nın dediği gibi tuzlu bir parfüm ve bence bu sebeple tenle çok güzel birleşiyor. vanilyalı, meyveli, çiçeksi parfümler sıkınca hep bir parfüm olduğunu hissettirir ya, bu parfüm o tuzlu havadan dolayı sanki sizin kendi özel kokunuzmuş gibi bir algı yaratabiliyor. Etrafınızda bir koku bulutu yaratmaktan ziyade sizinle bütünleşiyor. Biraz Retro bir havası var, yani 1960’larda üretilseymiş bu parfüm yadırgamazdım. Hem modern hem de biraz eski hissettiriyor, nostaljik hisler uyandırıyor bende.

  Parfümleri böyle nota nota anlatıyoruz yorumluyoruz ama insanlar koklayınca çok farklı şeyler bulabilirler mesela benim bu parfümde tuzlu ve biraz kuru bulduğum meşe yosunu başkasına çok keskin gelebilir neticede zevk meselesi her ne kadar bir parfümün kalitesi objektif olarak değerlendirilebilse bile. Bundan dolayı parfümleri ünlü kişilerle eşleştirmeyi daha çok seviyorum ve bir fikir vermesi açısından daha yararlı buluyorum. Bu parfüm bence Beren Saat’e yakışırdı. O yosunsu hava, soğuk çekiciliği, biraz uniseks olması, zarif ama kırılgan tavrı, bahsettiğim nostaljik ama bir yandan da modern görünüm Beren saat’in bende bıraktığı izlenimle birebir örtüşüyor.

  İmza parfüm olmaya aday, her şeye uyum sağlayabilen bir parfüm. Kullanmayı çok sevdiğim ve kendime yakıştırdığım bir koku oldu gris dior. Eklemeden geçemeyeceğim parfümün rengi de kokuyla çok uyumlu soluk, morumsu, 'dusty' bir gri(gizlinot: böyle şeylere nedense çok takıyorum manyak gibi).

  28 mayıs 2022 15:30 3 haziran 2022 11:19

  5

  1. eski adıyla gris montaigne yeni adıyla gris dior olarak bilinen maison dior koleksiyonundan bir parfüm.

  benim koleksiyondaki en sevdiğim parfümlerden biri. meşe yosunu, paçuli, gül, bergamot, amber, sandal ağacı ve sedir bulunuyor içinde. fragrantica da woody earthy ortalarak tanımlanmış. doğru bir tanım olduğunu düşünüyorum. ilk şişemi hediye ettiğim için ikinci şişeme yeni kavuştum. 250 ml şişe opsiyonu ile private koleksiyonlar içerisinde en yüksek ml oranına sahip dior. ayrıca daha küçük boy opsiyonları da bulunuyor. ben bu parfümü çok sevdiğim için en büyük boyunu tercih ettim yine.

  kokuyu anlatmak gerekirse unisex bir koku, gülün en keskin yorumu olarak tanımlayabilirim. patchouli çok net hissediliyor, meşe yosunu da keza çok net bir şekilde hissediliyor. her durumu her etkinliği kaldırabilecek bir parfüm. seçmem gerekirse gündüz kullanmayı tercih ederim. bence yaz-kış fark etmeksizin kullanabilecek kokulardan aynı zamanda.

  kalıcılığı yüksek ancak parfüm cilde daha yakın duruyor. zaten silajı biraz yüksek olsa bazı kimseleri rahatsız edebilir. bunun temel sebebi alışılagelmişin dışında bir koku olması. neredeyse tuzlu olarak tanımlayabileceğim bir koku.

  benim için en kullanışlı kokulardan biridir ayrıca ciddi ya da resmi bir etkinliğe katılacaksınız sizi yanıltmayacaktır. soğuk bir çekiciliği olan bir parfüm bence gris dior.

  10 haziran 2020 13:50 20 ekim 2021 10:18