yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2)
  • oylar (2)
  • medya (0)
  4

  1. aahhh çok güzel bir karşılaştırma olmuş. 

  öncelikle her iki kreme de ayrı yönlerden bayılıyorum ama bir kez daha diebilirim ki kendi adıma, mükemmel nemlendirici yoktur. artık her ihtiyacıma cevap olacak o kremi aramaya son verdim. bu iki krem ise ayrı ayrı sebeplerden dolayı hoşuma gidiyor.

  her iki kremle de periorial dermatit sürecinde tanıştım. dermatitim üçüncü ayında hala devam ediyor ama elimin altında her iki kremi de bulunduruyorum.

  öncelikle avene cicalfate kremden başlayayım. bulunduğu tüpten kremi sıkıp çıkarmak çok kolay. kıvamı oldukça yoğun. yoğurt gibi, kokusu da bana yoğurdu hatırlatıyor. yoğun ve dağıtılması güç bir krem. sürdükten sonra ciltte beyaz beyaz kalıyor bir süre. iyice yedirmek gerekiyor. 

  fungal sivilce ve fungal kaynaklı kapalı komedon açısından, sivilceye yol açmazken sık kullanımda, mesela hem sabah hem akşam kullandığımda gözeneklerimi tıkadı ve alnımda kapalı komedon sayısında hızlı bir artış oldu. maalesef bu açıdan beni üzdü. 

  içeriğinde en öne çıkan unsur termal su. avene termal suyu zaten elimin altında bulunduruyorum. bu kremi bana çok sevdiren de yine termal su içeriğinin yüksekliği. tahriş olmuş, alev alev yanan bir cilde çok iyi geliyor, rahatlatıyor. her sürdüğümde özellikle yanaklarımda o ferahlığı, serinlemeyi hissediyorum. üzerine birkaç fıs termal su sıkıp cilde yedirdiğimde etkisi daha da artıyor.  sabah uyandığımda cildimi güzelce nemlenmiş olarak buluyorum. nemlendirme açısından dolu dolu. çok kuru ciltli süslüleri mutlu edecektir. özellikle yanak kısımlarımda beni mutlu ediyor. 

  beni üzen tarafı ise iyileştirme özelliğinin pek olmaması. özellikle çenemdeki dermatitli bölge bu krem ile hiç anlaşamadı. bu kremi sürdüğüm sabahlarda o bölgedeki kızarıklık daha da artmış, kabarıklıklar oluşmuş buluyorum. bu sebeple çene kısmımda kullanmayı tamamen kestim.

  cicalfate'ın artıları, derinlemesine nemlendirmesi, yangıyı dindirerek cildi hızla yatıştırması oldu. eksileri ise, periorial dermatitimle anlaşmaması hatta arttırması ve alnımdaki gözenekleri tıkayarak kapalı komedon oluşumuna yol açması oldu. 

  yine de elimde üç tüp kadar var, özellikle yazın güneşten tahriş olmuş cildimde kullanmayı planlıyorum. 

  cicaplast baume'a gelirsek, açıkçası periorial dermatit'e yol açan lrp redermic r yüzünden bu markaya sinirliydim ama bu krem biraz da olsa gönlümü aldı.

  öncelikle kıvamı cicalfate'e göre çok daha sıvı, bu sayede cilde yayması kolay. yine beyaz bir tabaka bırakıyor ama kısa sürede geçiyor. bu krem de tüpte ama kremi sıkıp çıkarmak sonlara doğru zorlaşıyor. çıkmıyor, bastırınca birden fışkırıyor ya da fazla krem geliyor. bu sebeple cicalfate kremin tüpü daha kullanışlı, sonuna dek kullanabiliyorsunuz o kremi. 

  ilk zamanlarda cildimde yanmaya sebep oluyor, bir süre sonra geçiyordu. yanak bölgelerimde özellikle yanma oluyordu. cildim sanırım yavaş yavaş alıştı ama yanmaya sebep olması hoş değil. 

  sivilce ya da kapalı komedon oluşumuna yol açmadı, aksine kapalı komedonlarımda iyileşme gerçekleştirdi. periorial dermatit konusunda da için de yine cicalfate kreme göre daha etkili. sanırım içerisindeki Madecassoside sayesinde bu. 

  gelelim olumsuz taraflarına. nemlendirme konusunda cicalfate'in fersah fersah gerisinde. cicalfate'de sabah kalktığımda neme doymuş bir ciltle uyanırken cicaplast'ta bunu hiç göremedim, cildimin yorgunluğunu bile almış gibi değildi. o istediğim derinleme nemlendirme konusunda maalesef başarısız. 

  bir diğer problem ise yanak bölgemde alerji ve sivilce yapması. bu kremi ne zaman sürsem yanak bölgemde kaşıntı ve alerji ortaya çıkıyor. çene, t bölgesi ve alın bölgesinde ne kadar başarılıysa yanak bölgemde bir o kadar başarısız. yine de dermatitim gerilemesi konusundaki başarısından dolayı benim için bir adım önde.

  özetleyecek olursam;

  cicalfate;

  +nemlendirme özelliği harika.

  +yatıştırma özelliği içerisindeki termal su sayesinde muhteşem. hassas yanaklarım bu yüzden bu kreme bayılıyor.

  -gözenekleri tıkıyarak kapalı komedona sebep oluyor. 

  -kıvamı çok yoğun, ciltte beyaz beyaz kalıyor.

  cicaplast;

  +iyileştirme özelliği ile öne çıkıyor. 

  +kıvamı cicalfate göre daha sıvı, cilde yayması daha kolay. bıraktığı beyazlık daha kısa sürede emiliyor.

  -gözeneklerimi tıkamadı, kapalı komedonlarımın iyileşme süresini arttırdı.

  -yanaklarımda alerjiye ve sivilceye yol açtı. cildim alışana kadar da yanaklarımda yanmaya sebep oldu. 

  nasıl kullanıyorum peki; yanaklarıma yeterli miktarda cicalfate krem, çene, burun ve alın bölgeme ise cicaplast kullanıyorum. 

  cicalfate'den 15 ml'lik bitirdim, tekrardan satın aldım. cicaplast ise 40 ml bitmek üzere, mamacım'da 100 ml'liğini buldum oradan sipariş edeceğim. kremlerimi yedeklemeyince panik olanlardanım çünkü.

  her iki kremi de ayrı ayrı seviyorum, her ikisi de benim bebeğim ;)

  27 mart 2019 16:52

  2. İkisiyle de egzamam vesilesiyle tanıştım. İkisi de bana iyi geldi kızarıklık ve kaşıntımı alıyor, cicalfate'ı günlük burun kenarlarıma uyguluyorum sadece çok yoğun yapılı bir krem diğer bölgelerde sivilce çıkarmaya müsait. Cicaplast'ı da yanak bölgemdeki kızarıklıklarda çok başarılı buluyorum o daha ince yapılı ve bende sivilce vs yapmadı.

  27 mart 2019 17:55