yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (219)
  • medya (3)

  219. Gunes koruyucunun verdigi neme guvenerek nemlendiricisiz ciltte kullanmak. Gunes nemsiz cilde daha cok zarar veriyor.( guncelleme: fiziksel icin oncesinde ekimyasal icin sonrasinda uygulama yapmak daha iyiymis. Ben yuzum nemlendiriciyi iyice emdikten sonra suruyorum.) demek istedigim cildin neme doymus olmasiydi. 

  8 mayıs 20:24 9 mayıs 05:09

  218. birden fazla asitli ürünü aynı rutinde kullanmak. cilt bariyeri zedelenince çok acı bir şekilde anlıyorsun yanlışı.

  3 mayıs 21:48

  217. cildi içeriden beslememek 

  2 mayıs 20:45


  216. makyaj temizleme mendilleri ile makyajı temizlemek, güneş kremi kullanmamak

  2 mayıs 15:49

  215. - Zibilyon tane urunu ayni anda kullanmak.

  - En az 30 faktor gunes kremi kullanmamak, ve gun icinde birkac saatte bir tazelememek.

  1 mayıs 07:07

  214. bir dermatolog ile görüşmeden dermokozmetik sitelerinden ürün almak hem cilde zarar veriyor hem de tüketimi arttırıp, doğayı kirletiyor.

  ürün detayı okumakla ürün alıp, cildi deneme tahtasına sokmak ne ürünü satan yerin suçu ne de ürünün markasının...

  bilinçli tüketici olmak hem cüzdanınız hem de dünyamız için artık kaçınılmaz bir unsur.

  türkiye de maalesef dermatologlar ve psikolog, pskiyatri uzmanlarının değeri bilinmiyor. aslında bu da direk eğitim ile ilgili. cildimizde sorun var ise dermatologa gitmeliyiz, ruhumuzda sorun varsa da pskolojik destek almalıyız. ikisi de direk cildi etkileyen noktalar.

  fakat bu doktor muayenelerine pahalı diyip, daha çok ödemeyi yanlış ürünlere yapıyoruz.

  örneğin ruhsal bir sıkıntım var ise cildimde aşırı dökülme olur, cilt tonum dalgalanır ve kistik sivilce çıkar. bir uzmana başvurmadan içerden gelen sebepleri çözmeden dermokozmetik ürün almak gereksiz yere kimyasalı vücuda yüklemekten ve bütçeyi sarsmaktan başka bir şey değil.

  bundan yıllar önce bir türlü sivilce ve cilt tonumdaki kararmanın önüne geçememiştim. aldığım dermokozmetik ürünün haddi hesabı yoktu. ne paralar dökmüştüm şu an hesaplamaktan korkuyorum. bir eczanede satış yetkilisi bana ürün verdikçe verdi. aynı gün içinde 5 ürün kullanıyordum. tabi bana soran olmadı bir dermatolog ile görüştünüz mü diye. güzel kazançlı bir müşteriden başka bir şey değildim o an. sonra cildim o kadar tepkime verdi ki koşa koşa doktora gittim. gerekli tahliller yaptırdığımda gördük ki bir çok değerim yerlerde. hepsini adım adım çözünce cildim de düzelmişti. paralel de uygun dermokozmetik ürünleri de kullanınca kalıcı çözümler elde etmiştim.

  özetle;

  cilt bakımı yanlışlarında benim ilk tespitim sorunu içerden çözmek yerine, dışarıdan dermokozmetikle çaresini aramak. bu sürdürülebilir olmadığı gibi ürünler hakkında yanlış yorumlar yapılmasına da sebep oluyor.

  2 aralık 2021 17:13

  213. bazi urun girdilerinde "yuzumu yakti, goz altlarimda mantar cikardi, burnumdan kol cikardi ama oralara surmem, yani memnunum bittikce alirim" ve benzeri girdiler goruyorum. ilgili urunu kullanmayin sevgili suslerim. bunu satin aldiginiz o urun yapiyor. cope atin, bir daha satin almayin. bir de yuzunuze cok fazla urun kullanmayin, gerek yok. hem gezegene, hem cildinize hem de cebinize zarar veriyorsunuz.

  1 aralık 2021 20:12


  212. nemlendiriciyi kuru cilde uygulamak.

  aslında pek yanlış bir uygulama değil, yani böyle yaparak cildine zarar vermiş olmaz kimse ama yüzünüz nemliyken uygulayınca daha etkili bir sonuç alabilirsiniz.

  Bunun sebebi de; genelde çoğu nemlendiricilerde bulunan hümektanların (gizlinot: örn: sonu glycol ile biten içerikler) nemi cilde çekerek çalışması. içerisinde hümektan bulunan cilt bakım ürünleri nemli bir cilde uyguladığınızda, cilde hapsedilebilecek daha fazla nemi sağlamış oluyorsunuz. Yabancı kaynaklarda belki görmüşsünüzdür; cildi nemlendirmeyi artık hydration ve moisturisation olarak ikiye ayırıyorlar. bu yöntemle cilt üzerinde bıraktığımız su taneleri cildi "hydrate" etmiş oluyor ve uyguladığımız nemlendirici de "moisture" aşamasını tamamlamamızı sağlıyor. saç ürünlerini nemli saça sürmek veya bebek yağını duştan hemen sonra tamamen kurumadan kullanmak da bahsettiğim mantıkla aynı çalışıyor.

  yüzünüzü yıkadıktan sonra çok hafif kurulayın. cildin damla damla su akacak kadar ıslak değil de, sadece hafif ıslak (gizlinot: nemli) olması gerekiyor. ve sonra da nemlendiricinizi uygulayın, cilt çok daha parlak ve dolgun görünecektir. bir kere deneyin, eminim teşekkür edeceksiniz (gizlinot: swh)

  23 nisan 2021 13:03

  211. Cilt bakımı için yaşın ilerlemesini beklemek. Kendi adıma konuşuyorum yaptığım en büyük hata güneş kremi ve göz altı kremi kullanmayı ertelemekdir. Bu iki ürünü ihmal etmemek gerektiğini yaş 30 a dayanınca lekeler baş göstermeye başlayınca anladım.

  1 mart 2021 18:50

  210. Cildi çok sık ve sert ürünlerle temizlemek.

  Aktif sivilce varken tanecikli peeling ürünleri kullanmak.

  Aynı rutinde birden fazla asit ürünü kullanmak.

  Kimyasal asitleri fayda görmek için çok sık kullanmak.

  Asit ürünler kullanılan cilde ağda yapmak (Cildim ince ve malesef bu hatayı ben yaptım, siz yapmayın.)

  Cilt tipine uygun olmayan nemlendirici seçimi (Bence akneye meyilli cilt sorunlarının anasıdır.)

  Rutine aynı anda birden fazla yeni ürün sokmak (Benimde kendimi durduramadığım bir hatadır malesef.)

  En önemlisi cilt bakım ürünlerinin ciltteki etkilerini süreçte gözlemlemeyip, bir problem yaşadığında dikkate almaya başlamak bence.

  30 ocak 2021 15:46