clarins uv plus protective day screen spf 40

0.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (0)
  • medya (1)

1. İpince yapısı ile bu yaz yağlı/karma yüzümü güldüren koruyucu. Biraz pahalı ama (duty-freede 32 avro).

16 ağustos 2013 00:51

2. (bkz: clarins day screen high protection 40 spf) ile aynı olmasından şüpheleniyorum.

22 aralık 2014 13:20

3. (gbkz: clarins) markasının cildi hem şehrin kirliliğinden hem de uva ve uvb ışınlarından korumayı vaad eden, incecik yapılı, yağsız, bol silikonlu losyonu.

süslü sözlük'deki olumlu yorumlardan sonra aldım, iki aydır kullanıyorum. başta yapısı çok kaygan gelmişti (sanırım (gbkz: silikon) yüzünden) ama şimdi alıştım ve çok memnunum. yağlı cildimle en iyi anlaşan, en ufak yapışkanlık, ağırlık hissi vermeyen, kolay sürülüp iz bırakmadan dağılan (gbkz: güneş kremi) bu oldu. cilt tarafından hemen emiliyor ve makyaj bazı gibi bir etki yaparak makyaja güzel bir zemin hazırlıyor. parlama yapmıyor.

filitre olarak titanium dioxide var. %100 mineral filitreli. 40 spf içeriyor. ben 50 olmasını tercih ederdim ama şimdiye kadar yanma, kızarma, bronzlaşma gibi sorunlarla karşılaşmadım. yalnız özellikle korunmanızı gerektiren yara izi, lazer, soyucu tedavi gibi bir durumunuz varsa önermem çünkü clarins uv plus'ı kullanırken gül suyu da kullanmıştım ve gül suyunun cildimde leke yapmasını engelleyemedi. belki de hiçbir güneşten koruyucu krem engelleyemezdi bilemiyorum.

yağlı ciltli olduğum için ben altına nemlendirici kullanmadım, bu ürün yeterli geldi ama kuru ciltliler için nemlendirmesi yeterli olmaz.

ürün çok minik 30 ml.lik bir şişede. günde bir kere kullanarak bana 4 ay yeteceğini süşünüyorum. free shop'tan yaklaşık 100 liraya almıştım. etiket fiyatı 150 lira civarında. bu yüzden bitince hemen yenisini almayıp muadilini bulmaya çalışacağım ama pek ümitli değilim.

özet: yağlı ciltler için mucize gibi bir losyon. kullandığım en hafif güneş ürünü.

20 mayıs 2015 09:56 21 mayıs 2015 08:38

4. (gbkz: sephora)'dan black kartımdaki %10 indirimden faydalanarak aldığım güneş kremi. alır almaz denedim.

cildim yağlıya dönük karma, yağsız olduğu iddia edilen güneş kremleri bile cildimi yağlandırıp parlatıyor. sephora'daki görevliden öğrendim ki aslında bu tip kremleri sadece plajdayken vs kullanmalıymışız. şehir içinde kullanmak için oldukça ağır olmalarının yanı sıra bu kremler şehrin zararlı etkilerinden cildi korumak için yeterli de değilmiş. clarins'in bu güneş kremi ise şehir içinde kullanmak için çok uygunmuş, "city block" etkisi varmış. plajdayken kullanılması ise önerilmiyor.

yapısı incecik ve çok hafif, cilt tarafından hemen emiliyor. cildimi parlatmadı, hatta oldukça mat bir görünüm verdi. daha sonrasında yağlanma gibi bir sorunla da karşılaşmadım. fiyatı oldukça yüksek ama az bir miktarı bile tüm cildime yettiği için uzun süre kullanacağımı tahmin ediyorum. o yüzden iyi ki almışım. ilk izlenimlerim oldukça olumlu yönde oldu.

bu arada kullanmadan önce çalkalamayı unutmayın.

23 mayıs 2015 17:43


5. en sevdiğim güneş koruyucum. günlük yaşamda kullanım için bundan daha ideal bir koruyucu olamazdı diye düşünüyorum. kesinlikle ciltte beyaz leke bırakmayan, yapış yapışlık olmayan, tül kadar hafif bir losyon. yağlı olmasının yanında hassas olan cildimde hiç bir problem yaratmadığına belirtmek isterim. ancak deniz/havuz kenarı için bir krem arıyorsanız bu kremin yeterli olacağını düşünmüyorum. onun için daha yoğun kremler kullanmayı tercih ediyorum (bkz: clarins sunscreen for face wrinkle control cream spf 50+).

21 eylül 2015 10:56

6. Ben bunun renkli versiyonunun testerini kullandım ve bayıldım. Bitişi mükemmel, yeterli kapatıcılık veren ve yağlı ciltte Parlama yapmayan makyaj altına ideal bir ürün. Yalnız medium rengi benim NC 30 tenime bile koyu, light alınmalı. Yaza doğru büyük boy almayı planlıyorum

3 ocak 2016 14:00

7. spf 50 versiyonunu kullandığım koruyucu. şimdiye kadar kullandıklarım içerisinde en memnun kaldığım bu oldu. yazın yağlı olan cildimde ne bir parlama yapıyor ne de makyajı etkiliyor. hiçbir şekilde beyazlık bırakmıyor ve terle akmıyor. yapısı oldukça ince, sürmesi kolay.

bende şehir içinde kullanıyorum bunu, deniz kenarında daha uygun fiyatlı alternatifler kullanıyorum.

12 şubat 2016 03:47