yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • oylar (18)
  • medya (3)
  5

  1. elinde sample'ı var ve ilk kez iki gece önce denedim. cildimi yıkadıktan sonra gelen sample'ı kullandım. 

   bu ürün de tıpkı (gbkz: cosrx natural bha skin returning a-sol) gibi oldukça sıvı, su gibi bir kıvamı var. içerisinde yüzde 7 oranında aha içeriyor. ürün alkol de içermekte. sıvıyı öncelikle en fazla sorun yaşadığım ve alerjik olan bölgeme, yani iki kaşımın arasına sürüp bekledim. herhangi bir yanma ya da kızarıklık olmayınca tüm alnıma, burnuma ve çeneme uyguladım. 20 dakika bekledikten sonra nemlendiricimi ve serumumu sürüp uyudum.  

  yüzümde üç çeşit sivilce bulunuyor bu arada. 25 yaşından sonra çıkan yetişkin aknesi/sivilcesi, normal pms dönemlerinde çıkan ufak tefek sivilceler ve seboreik dermatit yüzünden bebek saçlarımın diplerinden başlayarak kulaklarıma kadar yayılan sivilceler. dermatit sivilceleri diğer sivilcelere göre biraz daha farklı işliyor bende. çıktığı yer dikkat çekecek derede kızarıyor, sanki biri derinizi kesiyormuş gibi acıyor ve baş vermiyor. hadi içini boşaltayım dediğinizde sadece su çıkıyor. clindoxly gibi kremler ile geçiyor ama s.d. tekrar eden bir lanet olduğu için o sivilceler de kısa sürede geri dönüyor. 

   yetişkin aknelerim bir süredir yok ama s.d. sivilceleri ve pms sivilceleri vardı yüzümde. sabah kalktığımda s.d. sivilcelerimin bayağı küçüldüğünü ve kızarıklıklarının hafiflediğini fark ettim. pms sivilcelerim hiç yoktu bile. sadece üstlerindeki minik beyazlıklar kaybolmamış, kızarıklıkları bile kalmamıştı. gözlerime inanamadığımı tahmin edersiniz.  bu yüzden o anda almaya karar verdim bu ürünü. tabii nemlendiricim (gbkz: isana age performance gece kremi) ile serumunun etkisini de yabana atamam. sivilcelerim ile savaşta nemlendirmesine ve cildi aydınlatmasına güvendiğim iki ürünüm de bunlar. 

  ürünü satın alıp bir ay boyunca haftada bir gün, ardından üç günde bir olarak kullanmayı, diğer günlerde  cosrx natural bha skin returning a-sol'u kullanmayı düşünüyorum.

  cosrx benim için bu ürünle birlikte üçte üç yapmış oldu ve lovemark'ım olmaya bir adım daha yaklaştı. 

  11 şubat 2018 14:31

  2. öncelikle bu ürünü kullanıyorsanız kesinlikle güneş kremi kullanmaya dikkat etmelisiniz çünkü retinol gibi güneş hassasiyeti yaşatıyor. kendisini 1 yıldır kullanıyorum.

  bu ürün benim için softcore retinoldür. cildin üst tabakasını yok edip yeniler. bronzluk, güneş lekeleri, hiperpigmentasyon önler. bir nebze sivilcelere de iyi gelir ama ciddi sivilce sorununuz varsa bha alın daha iyi. ayrıca nem bariyerini tamir edebildiği için aha kuru ciltliler için çok tavsiye ediliyor.(gizlinot: yağlı ciltliler için de tabii) ayrıca ph seviyesi 3.5 gibi bir şeydi yanılmıyorsam. bu da sivilceye yol açabilecek zararlı bakterileri yok eder.

  üst deri sürekli yenilendiği için örneğin kışın o kuru deri görüntüsü olmuyor. makyaj daha güzel duruyor. cildiniz doğal haliyle daha canlı duruyor. ama tek başına verdiği bir etki değil. bu üründen sonra kullandığım besleyici& nemlendirici katmanların da etkisi büyük.

  aynı zamanda retinolle birlikte kırışıkları yok etme etkisi kanıtlanmış tek ürün aha'dır. ama aha sadece ince kırışıklara etki ediyor. cildim kuru ve gerilmişken alnımda ince bir çizgi olurdu ve 20li yaşlardayım. artık yok. cildi gençleştiriyor. 20'li yaş retinolüdür.

  ben bu üründen galactomyces essence'den daha fazla randıman aldım ama galactomyces için hala düzgün bir yorum yazasım yok. hem aha kullanıp hem güneş kremi kullanmaya dikkat eden birinin galactomyces'den alacağı etki az olur. ama bu ürünü 1 yıldır kullanıyorum ve galactomyces'e hala şişenin yarısına gelene kadar süre veriyorum.

  ayrıca kullandıktan sonra etki etmesi için başka bir şey sürmeden önce 20 dk beklemeniz gerek. 20 dakikadan sonra > toner > essence > ne varsa rutininize devam edebilirsiniz.

  haftada 2 kez kullanıyorum. cosrx'in her ürününden vazgeçebilirim ama bu üründen vazgeçmem. o kadar iddialı konuşuyorum. tabii götüm retinol kullanmaya yiyene kadar geçerli bir durum bu. ama 30'lu yaşlarıma gelene kadar aha ile devam.

  19 mart 2018 00:00

  3. kore cilt bakım ürünleriyle tanışmama ve sonrasında kore cilt bakım rutinine geçmeme sebep olan %7 glikolik asit içeren ve beyaz noktalara/komedonlara iyi geldiğini vaadeden kimyasal peeling ürünü. yaklaşık 6 7 aydır ciddi komedon problemi yaşayıp denemediğim ürün jel vs kalmadıktan sonra bir şans da bu ürüne vermek istedim.

  hem sözlükteki bir çok yorum sebebiyle hem de internette yaptığım araştırmalar sonucu differin jele başlayıp 2 buçuk ay boyunca düzenli kullandım. bu süreçte bir kısım komedonlarımda küçülme görmemle birlikte 2.ay içerisinde alt yanak ve ağız bölgesinin yakınlarında ucu olmayan derin ve ağrılı akneler çıkarmaya başladım. kusturuyordur geçecek umuduyla kullanmaya devam etsem de giderek çoğalan derinleşen aknelere sebep olup diğer yandan da cildim çöle döndüğünden kremi bırakıp kore kozmetiğine yöneldim.

  öncelikle bu ürün bha gibi cildi kurutan bir içeriği olmadığından kuru ciltlere önerilen bir ürün. haftada bir kez kullanmaya başlayıp şuanda akşamları 2günde bir kullanarak rutinime dahil ettim. ürünü pamukla cildime uygulayıp yarım saat kadar bekleyip sonrasında nemlendirici bir tonikle cilt bakım rutinime devam ediyorum,ürünü cildimden arındırmıyorum. 11ocakta kullanmaya başlamışım ve cildimde komedon neredeyse kalmadı. cildimi asla kurutmadı ve tahrişe, gözle görülür bir soyulmaya sebep olmadı. bu süreçte yavaş yavaş kore cilt bakım ürünlerini edinerek kendime bir bakım rutini oluşturdum. sivilcelerim azaldı, küçüldü ama halen tam iyileşmedi ve kırmızı lekelerim henüz geçmedi. fakat ürünün vaadi de cildi aydınlatmak ve beyaz noktaları iyileştirmek olduğundan %100 verim aldığım bir ürün oldu.

  onun dışında ürün oldukça bereketli 4 pompa kadarını pamuğa sıkıp da cildime uyguladığım halde bir buçuk ayda şişenin sadece %10'u kadarını kullanmışımdır. çok sevdiğim, düzenli kullanmaya devam edeceğim bir ürün.

  22 şubat 2019 16:41


  4. yaklaşık iki aydır düzenli kullandığım için artık yorum yazabilecek duruma geldiğim yenileyici cilt bakım suyu olarak geçen ürün.

  öncelikle eskiden yağlı, artık karmadan kuruya dönük (gizlinot: sanırım belli bir yaştan sonra cilt kurumaya daha bir eğilimli hale geliyor ) bir cilt tipim var onu belirteyim en başta. aynı zamanda her ne kadar asitlere alışkın olsa da, yine de hassas bir cilde sahibim. ürünü benim için kullanılır kılan ve artık rutinime dahil etmeme sebep olan yanına gelirsem, o da kesinlikle yapısı. adının hakkını veriyor gerçekten su gibi. ilk sürdüğüm anda saniyelik bir yanma, daha doğrusu batma hissi oluyor ve sonrasında cilt tarafından kolayca emiliyor. ben bu tür ürünleri genelde pamukla uygulanması önerilse de, temizleyip toniklediğim cildime üründen bir miktar elime alıp, parmaklarım yardımıyla tampon hareketler şeklinde yediriyorum. pamuğun fazladan ürün çekmesini engelleyip, üründen maksimum fayda sağlama açısından sevdiğim bir yöntem bu.

  biraz da içeriğinden kabaca söz edeyim. ürün bilindiği üzere elma asidi içeriyor adından anlaşılacağı gibi (gizlinot: glikolik asit de, alfa hidroksi asit grubu içerisindeki asitlerden biri çünkü) alfa hidroksi asit olması açısından. o yüzden cilde sürdüğünüz andan itibaren hafiften de olsa elma sirkesini andıran bir koku alıyorsunuz. rahatsız edici derecede değil elbette, ama yine de kullanmadan önce bilmekte yarar var bence.

  benim bu tür aha içeren ürünlere yönelme, özellikle de içlerinden bunu seçme sebebim cildimin dokusunu bir nebze düzenleyip, aynı zamanda da arada hafif parlama yapan ve ne kadar temizlersem temizleyeyim bir türlü yok edemediğim beyaz noktalar üzerindeki etkisiydi. o beyaz noktalar birden gitti yok oldu diyemem, ama cilt dokusunu gerçekten güzel düzenliyor. artık kapatıcılığı daha az, bazen de hani yok gibi fondöten dediğimiz ürünleri tercih etmemde bu ürünün payı büyük olsa gerek. daha nemli ve eskiye oranla daha pürüzsüz bir cilt güzel bir şeymiş hani (gizlinot: lol).

  yalnız şöyle de bir şey var ki, ürünü satın almadan önce deneme imkanı bulduğum sample ürününden açıkçası daha çok memnun kalmıştım. kullandığım o bir haftada cildimi daha iyi toparlamıştı sanki. o zaman ya cildim daha hızlı sonuç vermeye hazırdı ya da bu sample ürünlerde gerçekten bir keramet var (gizlinot: swh).

  cilt dokusu falan demişken örneğin lekeler konusunda hiçbir ürün mucizevi değil zaten onu geçtim. arınmış, parlama sorununu ortadan kaldırmış ve en önemlisi doku olarak yenilenmiş, serum ve nemlendiriciye hazır bir cilt yaratması açısından benden geçer puan aldı kesinlikle. cildim eskiye oranla biraz daha aydınlık (gizlinot: bu da biraz riskli bir ifade aslında, çünkü aydınlık görünüm ve parlama karışabiliyor kimi zaman. hani parlama yoksa aydınlık bir efekt olamaz gibi geliyor kimilerine göre ) ve nemlendiriciden faydalanmaya daha bir müsait. zamanla beyaz noktalar üzerinde de biraz olsun etkisini görürsem ben bu ürünle devam ederim gibi.

  unutmadan ben bu ürünü haftada 2, (gizlinot: bazen 3 de oluyor ama genelde 2) gün duştan sonra yumuşamış cildime arada maske vs yaptıktan sonra uyguluyorum. iyice emildikten sonra hoş bu çok çabuk olsa da biraz bekleyip, üzerine serum ve nemlendirici sürerek rutinime devam ediyorum. hassas ciltlerin bir süre haftada 1 kez uygulayarak cildi ürüne alıştırması kesinlikle çok daha faydalı olacaktır.

  bu arada merak edenler için içerik listesi de şöyle.

  pyrus malus (apple) fruit water, butylene glycol, glycolic acid, water, niacinamide, sodium hydroxide, 1,2-hexanediol, panthenol, sodium hyaluronate, Xlxanthan gum, ethyl hexanediol.

  ilgili medya:
  1
  19 mart 2019 14:05

  5. Ürünü yaklaşık 2-3 haftadır kullanıyorum, cildim asitlere alışık ama haftada bir şeklinde başladım sonra tepki vermediğini görünce iki ve üç şeklinde devam ettim. Bende yanma, batma vs pek yapmıyor muhtemelen alışık olduğu için cildim. Muhakkak cildimi güneşten koruyorum, genelde bunu es geçerim gerek görmem özellikle kışın. Fakat yaz kış her gün güneş koruyucu kullanma kararı aldım artık. Neyse konumuza dönelim, gramajı size 1 yıl yeter, cildimde hassasiyet yaratmadı, uyandığımda cildimi daha düz, sakin ve aydınlık görüyorum. Kendim çok büyük bir fark farketmemiştim ama arkadaşlarım cildimin çok güzel göründüğünü fondöten ismimi sordular. Buradan da şunu anlıyorum kesinlikle cildime bir duruluk verdi ve eşitledi. Fotoğraflara baktığım zaman ben de şaşırıyorum cilt dokum eskisine göre daha parlak ve pürüzsüz gözüküyor. Şu sıra strese ve hava değişimine bağlı sivilce pronlemi yaşadım ama buna rağmen bile cilt dokum düzgündü. Fondöten ve bb kremi hayatımdan çıkaralı yıllar oldu, kapatıcıyı ise lokal olarak kullanıyordum. Şuan ona bile çok çok az ihtiyaç duyuyorum. Mucize diye nitelendiremem bu ürünü, genel olarak yediğime içtiğime dikkat ediyorum, spor yapıyorum, sağlıklı besleniyorum ama asitleri kesinlikle hayatımdan çıkarmama kararı aldım. Özellikle kore ürünlerinden ne denediysem çok beğeniyorum işlevsiz bir ürün pek görmedim. Bir anda değil ama yavaş yavaş cilt rutinini kore cilt bakımına dönüştürmek istiyorum.

  10 adımlık bir rutin değil ama ürünleri kore markalarından almak, fiyatlar uçuk ve yüksek ama gerçekten ciddi verim alıyorsunuz. Hop diye rutin oluştursam 1000 tl ayırmam gerek şuan için elimde cosrx aha ve bolca tester var. Bu ay klairs güneş koruyucu almayı planlıyorum yavaş yavaş her ay bir ürün alarak deneyeceğim. Siparişimi korendy’den yaptım ve çok memnun kaldım tester seçmek muazzam bir olay. Özellikle göz kremi testerı alıp minik kaba boşaltırsanız orijinal göz kremi boyutu gibi oluyor neredeyse çok uzun zaman gidiyor muazzam bir tasarruf yöntemi. Aynı şekilde testerlar içinde cosrx temizleme jeline ba-yıl-dım tertemiz yapıyor ve minicik bir parçası yetiyor misal kendisi güneş kreminden sonra en almak istediğim ürün. Özetle ben cosrx aha whitehead’ı oldukça beğendim, bu arada beyaz nokta olayına hiç giriş yapmadığımı farkettim.

  Yanak ve şakak bölgemde dışarıdan asla belli olmayan ama elime gelen gözenek dolulukları oluyordu, temizliyordum, arındırıcı maskeler her şeyi denedim ama sürekli yeniden oluşuyorlardı. Bu ürünü kullandığımdan beri ciddi oranda azaldığına inanıyorum tamamen bitmedi ama azaldı ve duruldular. 

  23 mayıs 2019 23:47

  6. son bir aydır düzenli kullanıyorum, beyaz noktalarım için almıştım açıkcası bu konuda gözle görülür bir etkisi olmadı hala fakat cilt tonum oldukça açıldı

  25 mayıs 2019 18:34

  5

  7. yaklaşık 3 aydır haftada 3-4 defa sadece akşamları kullanıyorum. Alnımda ve ağız çevremde bulunan pütürleri tamamen yok etti. Cildimi hiç irite etmedi. İltihaplı ağrılı sivilcelerimi ferahlattığını, rahatlattığını farkettim. Kuru-karma bir cildim var. Dönemsel sebum problemi yaşadığımda bunu çok iyi dengelediğini gözlemledim. Cosrx de en hızlı etkisini gördüğüm ürün kesinlikle bu ürün. Çok bereketli bir ürün fakat biterse tekrar tekrar alırım

  26 eylül 2019 10:24


  8. Black friday indirimiyle JustinBeauty'den 104 liraya edindiğim aha içerikli tonik.

  Düzenli kullandıktan sonra girdiyi editleyeceğim ancak söylemeden edemedim süslüler. Sadece 1 kez dün akşam 2 pompa yüzüme uyguladım ve sabah uyandığımda yüzümdeki pürüzlerin %90'ı gitmişti. Hala inanamıyorum yüzüme dokunup duruyorum sabahtan beri:)

  Cildim asitlere alışık diyemem ancak bir dönem nip+fab glikolik asitli gece pedini kullanmıştım, bu toniği de uyguladığımda yüzümde hafif bi karıncalanma ve yanma yaptı ancak sonradan geçti. İlk ay haftada 1 uygulamayı düşünüyorum. Gelişmeleri bildireceğim.

  3 ay sonra gelen edit: haftada 1 olacak şekilde kullanıyorum hala ve etkisinden çok memnunum. salisilik asit gibi gözenek/siyah nokta sorunlarınızı çözmez zaten adından da anlaşıldığı gibi beyaz noktalar için etkili bir ürün. yüz pürüzleriniz varsa dramatik değişiklik görüyorsunuz, yalnız unutmamanız gereken şey her gün ama her gün güneş kremi kullanmak. yoksa cildinizde çok daha fazla lekelenme olur aman dikkat

  28 kasım 2019 17:03 7 mart 2020 11:52

  9. İki haftadır haftada yaklaşık üç kez kullanıyorum. Yalnızca ilk kullanımımda hafif bir yanma ve kızarıklık yaşadım. Sonrasında bu anlamda hiçbir şikayetim olmadı. Ürünü ilk sürdüğüm gece yüzümde henüz cilt yüzeyine çıkmamış iki şiş sivilce vardı ve bu ürünü yüzüme sürüp sabah kalktığımda ikisi de yok olmuştu. Ürünün açıkça vaadettiği bir husus olmamasına rağmen devam etmemde bunun etkisi büyük oldu. Alnımdaki uzun süredir baş edemediğim ölü deri, pütür ve parlamayı ciddi oranda azalttı ve şu an alnım yumuşak ve pürüzsüz bir dokuya sahip. Aynı zamanda yüze gerçekten nem ve dolgunluk veriyor. Yüzünüz asitlere biraz olsun alışıksa tavsiye edeceğim bir ürün.

  16 aralık 2019 15:47

  4

  10. karma/yağlı yer yer sivilceli ve siyah noktalı bir cilde sahip olduğum için fiziksel peeling yerine kimyasal peeling tercih ediyorum. bu ürünün testerını da bir korendy alışverişimde seçmiştim ve kullanıp bayılmıştım. öncelikle söylemek isterim ki başka bir süslünün de belirttiği gibi testerından daha iyi verim almıştım. ama yine de yiğidi öldürüp hakkını yiyemeyeceğim kadar güzel bir ürün kendisi.

  haftada 2 kere 1'er gün arayla uyguluyorum. pamuğa döküp sürülmesi tavsiye edilmiş fakat o şekilde pamuk tüm ürünü emiyor. o yüzden bir süredir elime 3 pompa sıkıp direkt yüzüme sürüyorum. böyle yüzüme daha iyi geldiğini fark ettim.

  ben genelde sürdükten sonra 20 dk bekleyemiyorum. çünkü yüzüm geriliyor, nemlendirici istiyor. bu şekilde de gayet etkisini gördüm.

  etkileri ise şu şekilde:

  sivilcelere pek bir etkisini gözlemlemedim. söndürme, oluşumunu engelleme gibi bir durum söz konusu değil.

  ah komedonları bir bir yok ediyor, siyah noktalara da çok iyi geliyor..

  yüzü daha berrak hale getiyor. öyle ki fondöten yüzünüzde yağ gibi kayıyor.

  pütürleri gideriyor. 

  sivilce lekelerinin rengini açıyor.

  çok sık kullanmadığınız sürece yüzü tahriş etmiyor. hafif bir ürün.

  oldukça bereketli. o kadar süredir kullanıyorum daha çeyreği falan bitmiştir(gizlinot: aldığım tarihe baktım da 7 ay olmuş). sivilcelerime de iyi gelmesi için bir dahaki sefere bha içerikli bir ürün tercih edeceğim ama bu ürünü de elimin altında bulundururum gibi geliyor.

  edit: son birkaç kullanımdır yanaklarımın buruna yakın bölgesinde sivilce gibi minik kızarıklıklar oluşturuyor. sanırım artık sadece burnum ve alnım için kullacağım.

  31 ocak 2020 23:39 9 mart 2020 09:47