yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  7. izlediğim ilk kore dizisi. bitireli birkaç ay oldu ama daha etkisinden çıkamadım. ben karakterleri birbirine çok yakıştırdım ve o bir türlü kavuşamamalarının iç burukluğu geçti bana.

  **buradan sonrası ufak da olsa spoiler içerebilir.

  yüzbaşı ri gerçekten o kadar güzel yazılmış bir karakter ki izleyip de hayranı olmayacak insan pek azdır bence. se-ri'nin ne zaman ihtiyacı olsa bir yerden çıkıp gelmesi her seferinde sanki dizi değilmiş ve çok imkansızmış gibi çok etkiledi beni fkjdlkf

  yine se-ri'yi de çok sevdim. ri'ye olan sevgisinden gidebilecekken kalması bu dizide ağlamaya başladığım ilk nokta oldu sonra duramadım zaten swh.

  ben kuzey kore'de geçen bölümleri daha çok beğendim. komşularını da çok sevdim ve izlerken çok güldüm. yüzbaşının askerlerle diyalogu da çok keyifliydi.

  güney kore'de geçen bölümler de güzeldi ama yine içimi çok burktu. güneylilerin yaşadıkları hayata inanamayarak bakmalarına, şok olmalarına inanılmaz üzüldüm sanki kendi ülkemde her şey alıp başını gitmemiş gibi.

  se-ri'nin ri haber vermeden gitti sandığı ve çöküp ağladığı noktada da ben de üç gün yetecek kadar ağladım ldjdljkld

  **

  çokkk çok beğendiğim bir dizi oldu. karakterlerin hepsini ayrı ayrı çok sevdim. beni çok etkiledi gerçekten. bu diziyi bir kez daha izlerim muhtemelen. hala müziklerini dinliyorum.

  sonrasında birkaç kore dizisi daha izledim onları da güzel buldum ama bu dizi ilk göz ağrım olduğundan mıdır bilmem yeri bende çok ayrı. asla unutamayacağım bir dizi, asla unutamayacağım karakterler.

  28 eylül 10:25

  6. ilk 10 bölümü merakla izledim ama yukarıdaki süslünün de dediği gibi 10 dan sonrası hiç sarmadı hatta 12. bölümde bıraktım. mantık hataları çokça var ama ilk 10 bölüm ve başroller hatrına izlenir. samimi ve sıcak bir dizi. 

  15 kasım 2021 23:08

  5. Konusu beni çok heyecanlandıran ama işleyişi ( 8-10 bölüm sonrasında) ağır olan dizi. Bundan sonrası spoiler icerir

  Sp-

  1)hikayede en saçma bulduğum şey Güney Kore istihbaratının adile teyze şefkatinde olmasıydı. Dünyanın hiç bir ülkesinde böyle minnoş bir istihbarat soruşturması olduğunu düşünmüyorum. Hani tamam dizi bu ne olmazlar olduruluyor ama yuzbasi ışınlansa daha gerçekçi dururdu.

  2) yüzbaşının astları,birbirleriyle ve se ri ile olan ilişkilerine bayıldım. Pyo cho favorim oldu.

  3) dan'ı sanki hikayenin kötü kadını gibi düşünmüşler ama bence kötü değildi . 10 yıldır beklediği nişanlısını ardından hayatının aşkını kaybettikten sonra intikamını izlemek isterdim çok kısa değindiler oraya sanki sahne silinmis gibi.

  15 kasım 2021 21:06 15 kasım 2021 21:06


  4. 24 yasına gelmişim, doğru düzgün hiçbir diziyi izlerken ağlamadım ama bunu izlerken hüngür hüngür ağladım :( squid game ilk izlediğim kore dizisiydi bu işe ikincisi. Instagramda paraşüt ile başrol oyuncusunun kuzey koreye inmesi sahnesinin kesitini gördüm ve meraktan izledim. Kesinlikle böyle romantik komedi ama dram serpiştirmeleri tarzı bir dizi izlemek istiyorsanız bakın derim. Bazı sahneler sıkıcı olabiliyor ama oraları atlayarak izledim. İlk 8 bölüm cok güzel

  18 ekim 2021 16:43

  3. netflixin +18 , şiddet, argo, eşcinsellik vs.gibi içerikler bulunan favori dizilerinden sonra ilaç gibi geldi gerçekten.

  bazen bu tarz saf, temiz duyguların işlendiği şeyleri izleyerek kendimi resetliyorum çünkü reel dünya netflix içerikleri kadar kötüyse biz bittik diyorum.

  diziden spoiler vermek istemiyorum ama özellikle ilk 5-6 bölümü bir oturuşta izlense de sonra biraz sıkılmaya başlayabilirsiniz.

  7 ocak 2021 01:06

  2. arada açar açar izlerim. ilk 5 kore dizimden biridir ki yeniler gibi 2 3 senedir kore dizisi takip edenlerden değilim. eskilerden kim kaldık :)

  6 ocak 2021 23:44

  1. boys over flowers'tan sonra ilk defa bir kore dizisi izledim. Başrolde Hyun Bin ve Son Ye‑jin var. 2019 yapımı bir televizyon dizisi. Güney kore'de yayınlanmış diziler arasında en yüksek reytinge sahip 3.diziymiş. Bütün bölümleri Netflix'te var. spoiler vermek istemiyorum. o yüzden spoiler içermeyen bir girdi yazmak istedim. yani genel hatlarıyla komik, güzel, içinizi ısıtan bir diziydi. bölümler çok uzun, her biri 1 saatin üzerinde. o yüzden atlaya atlaya izledim biraz da. yoksa mümkün değildi bitiremezdim. normalde dizilerde yan karakterlerin hikayesi ilgimi çeker. ama bu dizide ilk defa başroldekilerin hikayelerini atlamadan izledim ve tam tersi yan karakterler hiç ilgimi çekmedi. çerezlik bir dizi desem süresi uzun. atlaya atlaya izlerseniz çerezlik bir dizi olabilir. güney kore'de yaşayan kuzey korelilerin rehberliğinde çalışmışlar ve araştırma yapmışlar. muhbirin hikayesi bana das leben der anderen'i hatırlattı.

  6 ocak 2021 10:48 6 ocak 2021 10:53