yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (84)
  • medya (9)

  1. sinema filmi tadında iyi oyunculuklar izleyeyim, izlerken de biraz kendimi kaptırıp gerileyim, o da yetmez kulaklarım da bayram etsin diyorsanız(gizlinot: bir soundtrack delisi olarak müzik seçimlerine bayıldım çünkü )kesinlikle doğru seçim. başta konu kafanızda oturana kadar sıkılabilirsiniz, yalnız bu geçici bir durum. bir süre sonra fena halde kaptırıyorsunuz kendinizi. ondan sonrası gelsin uykusuz geceler tadında geçiyor zaten(gizlinot: swh ).

  12 aralık 2017 00:45

  2. az önce sezonu bitirdim, kafamdan yanık kokusu geliyor.

  çok sağlam dizi, anlamıyorsunuz, şaşırıyorsunuz, Almanya aşırı güzel ve karanlık gözüküyor, Almanca yabancı ama asla rahatsız etmiyor. Oyunculuklar harika, mekanlar, görüntüler mükemmel. Konu desen... yo yo spoiler falan yok, izleyin, izlettirin.

  stranger things ile kıyaslayan, benzerlik kuranlar olmuş bazı yerlerde. Stranger Things supangle ise bu wasabi falandır arkadaşlar, aralarındaki tek ortak nokta kaybolan çocuklardır, öyle sanıp izlememezlik etmeyin.

  18 aralık 2017 20:44 18 aralık 2017 20:46

  3. çift dikiş yaptım, her bölümü hakkını vere vere, zamana yayarak izledim ama yine bitti. (gizlinot: kaçınılmaz son. tabii ne olacaktı? )(gizlinot: swh )ikinci sezonu deli gibi merak ediyorum, bir an önce çıksa da izlesem diye bekleten dizi. bu arada ikinci sezon onayını almış, ama tabii ne zaman diye beklemedeyiz. ayrıca stranger things ile de bir benzerlik kuramadım. yok yani gerçekten ikisi çok farklı. ona bakarak bu diziyle ilgili fikir yürütmeyin ve mutlaka izleyin derim.

  bir de dizi almanca pratik yapmak için çok iyi oluyor. bu dili gün gelip de özleyeceksin deseler gülerdim, ama dizi sayesinde izlerken bunu fark etmiş oldum.

  20 aralık 2017 22:25


  4. almanlıktaki tat hiçbir şeyde yok yemin ederim. uzun zamandır izlediğim en iyi dizi bu. stranger things elif şafaksa bu dizi mevlana'nın kendisidir. stranger things popülerimin köpeği bir dizidir ha ilk sezonu kötü müydü asla değildi ama dark'ı izledikten sonra stranger things sci-fic for dummies gibi kaldı. böyle saçmalamadan ya da dramı göze sokacağız diye vıcık vıcık romantizm ve dehşet tesadüfler serisi yaratmadan bilim-kurgu çekiliyormuş.

  müziğini, kurgusunu, özellikle bazı oyuncuların oyunculuklarını çok sevdim. yeni sezonu iple çekiyorum.

  uzun olduğu için spoilerler gizlinot içinde değil dikkatli olun.

  spoiler--spoiler--spoiler--spoiler

  birtakım sorular sorular

  1 charlotte-saat-noah ne alaka? noah neden charlotte'un kızının eve dönmesine izin verdi?

  2 claudia ve jonas nerede karşılaştı da jonas'ı etkilemeyi başardı?

  3 agnes kasabaya gerçekte neden geldi onu noah mı gönderdi, kocası noah mı?

  4 alexander nereden geldi ve regina ile evlenince neden onun soyadını aldı, şirketin başına nasıl geçti?

  5 charlotte'un yardımcısının olayı ne ve niye bandajlı ve neden alexander'a yardım ediyor?

  6 1986 yılında claudia'ya ne oldu da regina onun öldüğünü söyledi insanlara?

  7 regina bu kadar zenginken asla iş yapmayan otele niye bu kadar bağlı?

  8 hannah hem mikkel'i çocukken gördüğü halde neden ulrich'in oğlunu fark edemiyor?

  9 helge ve noah nasıl bir araya geldi?

  10 noah aslında bartosz mu aslında? niyeyse bana öyle hissettirdi.

  11 tronte ve peter arasındaki alaka ne ve noah'ın defteri tronte'de ne arıyor? tekrar soruyorun noah aslında tronte'nin babası mı?

  spoiler--spoiler--spoiler--spoiler

  yeni sezon için anlaşma yapılmış artık yeniden başlayana kadar birkaç kez daha izler komplo teorileri üretirim varsa bu sorularıma bi cevabınız ya da teoriniz yazın da biraz konuşalım. yok yok iyi bir bilim-kurgunun tadı almanlıkta bile yok.

  24 aralık 2017 23:15

  5. Dün başlayıp bugün bitirdiğim alman yapımı netflix dizisi. Kokuyu aldıysanız beynimden geliyor. Spoiler... Stranger Things’e kayıp çocuk, küçük kasaba, orman, geçit, gizli bölge, deneyler, hükümet tabanlı gizli olaylar...daha uzar burası, gibi konularla benzediği doğrudur ama izleyen herkes anlar ki çok farklı yapımlar. Dark da alman ciddiyetini ve kasvetini hissediyorsunuz.  stranger things daha fantastik ögeler barındırıyor ve konu olarak daha fantastik kalıyor ve farklı bir boyuta geçiliyor. dark daha bilimsel yaklaşıyor ve zaman yolculuğunu anlatıyor. Ve son 2 bölümüyle ve paradokslarıyla beyninizi yakıp sizi öylee ekrana bakarken bırakıyor. 

  24 aralık 2017 23:51

  6. Sürekli yağmur yağmasından psikolojimi bozan dizi. Hiç mi güneşli gün görmeyecekler :(

  25 aralık 2017 23:10

  7. Kağıt kalem not tuta tuta izlenmesi gereken dizi, yoksa cidden bir süre sonra beyin yakıyor. Hani yeni bölüm izledikçe bir şeyler oturur akışa kaptırırsın filan işte bu dizide o yok. İzledikçe daha çok derinleşiyor ve karışıyor. Dizi yavaş ama zaten yavaş olmasa hiç anlaşılamaz herhalde. Oyunculukları çok beğendim ben, karakterler gayet oturmuş, stranger things ile alakası yok kim benziyor dediyse ikisini de hiç anlamamış. Zaman yolculuğunu konu alsa da geleceğe dönüş gibi eğlenceli filan değil, oldukça gizemli esrarengiz olaylar var. Baya gerildim izlerken ama acayip keyif aldım. Son bölüm çok çok iyiydi ama şimdi ne olacak dedirtti. Devam edecek gibi görünüyor, inş eder.

  25 aralık 2017 23:46


  8. sanırım 2017'de big little lies'la birlikte izlediğim en güzel dizi bu. geekyapar'a incelemesini koyduklarında neymiş diye merak edip pazar günü ilk bölümünü izledim ve bugün bitti. elimde olsa bir oturuşta izlemek isterdim, izlenirdi zira ama çeşitli sınavlar aramıza girdi. stranger things'le ortak yönü ikisinin de kasabada, ikisinin de 80'lerde(gizlinot: ha bu kısmen de olsa) geçiyor oluşu olabilir herhalde, keza dark daha katmanlı bir konuya sahip. böyle düğümlenmiş bir kulaklık gibi adeta, nasıl bir düğümü çözdüğünüzde oh sonunda açılacak dersiniz ama altından küçük bir düğüm daha çıkar, bu dizi de öyle. ayrıca ullrich'i oynayan adam er ist wieder da'da hitler'i oynamıştı. bi yerlerden tanıdık bu adam kim derken aydınlandım. bittikten sonra oturdum reddit'te teorilerini okudum

  -- spoiler --

  daha önce de bahsedilmiş sanırım, bence 1. sezon boyunca açıklanamayan en önemli şey iki Mikkel'in de aynı dönemde nasıl yaşadığı ve Jonas'ın babasının bunu fark edip etmediğiydi. Ya da Hannah'nın. yani çocukluğunu görüyorlar, e çocuk büyüdükçe adamın küçüklüğünün aynısı oluyor? ayrıca kardeş bu nasıl bir oyuncu seçimidir, saygıyla önünde eğiliyorum. gerçekten geçmişe gittiler heralde adamların gençliğini oynatmak için. ullrich, aleksander hele bu nasıl benzerliktir, adamın aynısı resmen.

  ikinci sezonunu yapsalar da izlesek keşke hemen

  26 aralık 2017 22:19

  9. ilk üç bölümünü izledim de geldim.

  Bunu yapan insan olamaz!!!1!!

  6 ocak 2018 03:55

  10. uzun zamandır izlediğim en iyi dizi. her güzel şey gibi çabuk bitti ama (gizlinot: üzgünçlüsurat). almanca olması sanki ayrı mükemmel. korsan sitelerde ingilizce dublajı da mevcut. bi ara denk geldim de kulağımdan akan neymiş diye elimi attığımda kanadığını gördüm(gizlinot: swh). yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz.

  stranger things'le bağlantı kuramadığım , ondan birkaç gömlek üstün alman dizisi. orijinal dilinde tüketiniz.

  9 ocak 2018 20:08