yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • oylar (4)
  • medya (2)

  1. "Non-melanom deri kanseri (NMDK) ve güneş alerjisine etkisi kanıtlanmış koruma" sloganlı, çok yüksek koruma sağlayan güneş koruyucudur.

  Annemin güneş alerjisi var. Fazla güneşli olmayan havalarda bile azcık dışarılarda dursun hatur hutur kaşınmaya başlıyor. Hele bir de yazsa, güneşin altında durduysa kabarır, kızarır, kaşınır. Tatiller, deniz kenarları güneşten kaçacak gölge arıyor senelerdir. Ne denediyse kar etmedi. Sonunda bu ürünü bulmuş. Nihayet rahat bi yaz geçirebildi :)

  Her cilt tipi için uygun olduğu yazıyor. Ben de denedim. Fakat karma cildimdeki t bölgesini parlattığı için kullanmıyorum. (güneş alerjim olsa parlama falan dinlemez yine de kullanırdım. Şükür bende yok :p) Annemin cildi kuru bu yüzden ona iyi geldi. (E vitamini ve gliserin içeriyor yani nemlendirme özelliği de var.)

  Yaz geliyor, güneş kremi arayışında olan süslülere belki yardımı olur :)

  29 nisan 2016 11:40 29 nisan 2016 11:42

  2. kullanmaktan nefret ettiğim güneş kremi, sürümü gerçekten zor.

  nemlendirme özelliğini göremedim açıkcası.

  günlük nemlendirici ile karıştırıp kullanıldığım da pehlivan gibi parlıyorum.

  acnelyse kullandığım ve korumasına güvendiğim için kullanıyorum.

  bir de yapış yapış bir his bırakıyor.

  29 nisan 2016 12:12

  3. Eczaneden 80 ml olanını 90 küsür tl'ye satın aldığım güneş losyonu, anladığım kadarıyla 50 spf ve İsviçre'de üretilmiş. Bugün ilk kez kullandım, ilk izlenimimi paylaşmak istedim. Ben alırken üzerine nemlendirici sürmem diye düşünmüştüm ama bunu sürdüm ve hiç nemlendirmedi, belkide iyi bir şey bu yağlı olmasındansa nemlendirmemesini tercih ederim. Bir de yukarıda da dendiği gibi sürmesi zor, az bir miktarı yeterli olmadı, biraz yapış yapış bir his bıraktı ama üzerine nemlendirici sürünce geçti hemen. Yüzde beyaz beyaz bir iz bırakmadı. Umarım çillerimin çoğalmasını önler.

  7 mayıs 2016 16:26


  4. inanılmaz güzel bir güneş koruyucu ikinci senem ve artık kızarma yanma lekelenme sorunu yaşamıyorum

  8 mayıs 2016 00:15

  5. Allahım bu ne ağır bir koruyucu !! 5 dk masaj yaparak yüzümdeki beyazlığı gideriyorum , denize girip çıkıyorum hopppp beyazlık gerigelmiş ama mükemmel bir koruyucu bütün sene yüzümü korudum lekeler oluşmasın derseniz kesinlikle tavsiye ederim.

  2 temmuz 2016 15:56

  6. cilt uzmanımın önerisi ile yaz kış güneş koruyucu sürerim.güneşe çok hassas hemen lekelenebilen ve çillenen bir cildime çok iyi gelen krem. daha önce birçok markanın kremini kullandım.içlerinde memnun olduklarımdan biri bu krem. ciltte tabaka halinde kalmıyor, beyaz bir renk vermiyor, ilk sürüldüğünde birazcık yapışık bir his versede 5 dk içinde geçiyor o his. bitince yeniden alıp dönüşümlü kullanabilirim diğer güneş koruyucularım ile. var olan lekelerin, çillerin azalması gibi bir vaadi yok ama düzenli kullanımda yenilerini önlediği tarafımca onaylanmıştır.

  23 mart 2017 16:25

  7. nur bilen yavuzerin instastoryde (gizlinot: görsellere ekledim) bahsettiği ve benim de araştırıp edindiğim güneş losyonu. cildim karma, gayet memnunum.

  10 mayıs 2017 12:34


  8. Uzun süre güneşe direkt maruz kalacaklara kesin tavsiye edilmesi gerekendir. Hassas ciltlere özellikle çok iyi geliyor. Sadece geçen yaz başka bir güneş kremi kullandım ve suratımdaki güneş lekesini çıkarmaya çalışmakla geçti bütün kışım.

  10 mayıs 2017 15:10

  9. Nemlendiriciliği yetersiz,parlama yapıyor yapış yapış vs ama bunun kadar iyi koruyan bir güneş kremine rastlamadım. Yazın güneşin altında saatlerce dolaşmak zorunda kaldığım oldu, eve geldiğimde omuzlarım kıpkırmızıydı yüzüm ise hala beyazdı ve çillerimin rengi koyulaşmamıştı. Bu güneş kremini kullandığımdan beri çillerim azaldı, renkleri açıldı. Parlama ve yapış yapış his içinse transparan pudrayla üstünden geçiyorum bitiyor. Kısacası hayatımın güneş kremi budur.

  14 haziran 2017 23:39

  1

  10. Yaklaşık iki aydır kullandığım güneş kremi. Artık deneyimlerimi paylaşma vakti geldiğini düşünüyorum. Ben 80g lık olanını Haziran sonunda kozmeladan 60.90tl ye aldım. Eczanelerdeki satış fiyatı 90tl civarında olması lazım. Buradaki yorumları okuyarak bir şans vermek istedim ürüne, normalde yüzüm için bioderma photoderm aquafluid spf50+ yı kullanıyorum. Hem vücut için bir ürün arıyordum hem de bioderma yerine kullanabilir miyim diye düşünüyordum. Bioderma 40ml ve 50 lirayken bu ürün 80g ve 60 lira civarı olunca... Ayrıca vitiligo hastasıyım, özellikle elimin üstünde ve kolumda yer yer bembeyaz yerler var.

  Öncelikle, internette sürümü zor, emilmiyor diyenler olmuş, hatta tavsiye edilen miktarı kullanmayanlar olmuş, ben böyle bir problem yaşamadım. Cildim karma, T bölgem inanılmaz yağlanıyor yazları. Cildim emdi kremi en sonunda hafif dewey bir görünüm kaldı. Mat bitişli değil orası kesin. Günde bir kere sürmek yeterli denmiş ama ben buna tabi ki inanmadım. Şu uzun yaz gününde günde yaklaşık 2 kez yeniledim veee değerlendirmeme gelirsek... kullandığım en işe yaramayan güneş kremi. Başka bir şey söyleyemiyorum maalesef. Kaç senedir yaz kış aksatmadan bioderma kullanırım yüzümde hiç sorun yaşamadım. Bu kremi kullandım ilk gün dışarı çıktım akşam eve geldiğimde yanaklarım kızarmıştı güneşten ve dokununca hassasiyet vardı. İlk seferinde dedim bir seferliktir, bugün güneş belki de çok etkiliydi ancak ertesi gün tekrar aynı şey oldu. Sonra bioderma ma döndüm birkaç gün, kızarıklık geçti, her şey normalde döndü ve sonra tekrar buna şans vereyim dediğimde yine aynı şey oldu. Pembe kızarmış yanaklar ve hassasiyet. o kadar almış bulundum diye kalanı vücudumda kullandım 2 ay boyunca, günde 1 kere falan yeniledim ve tabi ki epey bronzlaştım. Tüm yaz da uzun kolluyla gezdim, kısa kolluyla gezdiğim gün sayısı 1 haftayı geçmez ve kollarım epey bronzlaşmış halde şu an. Bacaklar da aynı şekilde. hep uzun tayt pantolon giydim, kapri, şort giydiğim nadirdir, bacaklarım da bronzlaştı. Vitiligo sağolsun beyaz olan yerler bronzlaşmadığından rengi koyulaşmadığından tenim ne kadar bronzlaştı anlayabiliyorum kontrast sayesinde. günde 1 kere yenilemeyle bu kadar bronzlaşma normal diye düşünüyorum ,sabah sür akşama kadar korusun falan, keşke öyle kolay olsa... ama yüzümde gün içinde kaç kez yenilememe rağmen yüzümü de koruyamadı. Dekolte bölgem hem kızardı, kaşındı (güneşe tepki verdi yani cildim), hem bronzlaştı falan sürekli bu kremi sürmeme rağmen, dekolte bölgemde de biodermaya geri döndüm kısa süre sonra... aldığım ürünün son kullanma tarihi ocak 2020 idi. Belki kış için yeterli olabilir diye düşünüyorum ama bitince bir daha almayacağım bir ürün.

  5 eylül 2017 17:33