girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

1. hazır yaz gelip deniz sezonu da açılmışken muhtemelen birçok kişinin ama az ama çok haşırneşir olacağı bu doğa harikası, o kadar faydalı bir nimettir ki, cilt bu su ile temas ettikçe toparlanır, dinlenir, canlanır, kendine gelir ve güçlenir.

sinüzit'i iyileştirir.

abartıp saatlerce sudan çıkmak bilmezseniz günün akşamında üzerinizden bin tonluk yük geçmiş de ezilmişsiniz gibi yorar, tatlı bir uyku uyumanızı sağlar.

denize girmek vücuda genel olarak büyük bir zindelik verir.

10 haziran 2014 18:14

2. Saça zararlı hele ki deniz tuzluysa ama onun da çaresi zeytinyağı. ayrıca denizden çıktıktan sonra bolca güneşlenirseniz saçlarınızın rengi açılır:)

10 haziran 2014 19:41 ed.10 haziran 2014 20:10

3. akdenizin tuzunu saçlarımdan toplamak çok ilginçti. ha bir de ayağınız yara içinde denize girmişseniz deniz suyunun özellikle tuzlu olanın çok faydalı olduğunu göreceksiniz. ayakkabı fena yara yapmıştı. mikrop kapmaktan korkan ben denize dayanamayıp girmiştim. ama yaşıyorum. mikroptan kaçış yok heryerdeler. onlar var diye hayattan uzak kalamayız ya.

10 haziran 2014 22:51


4. karadenizin hafif tuzlu suyundan gelen karadenizli egenin suyunda cok yanar özelikle gözleri sizlar oylesine tuzlu hatta tuzun içinde yuzuyorum su falan yok. ama vücud sudan çıktığı an pürüzsüz. ablam karadenize geri donecek tabi son gun denizde gecirildi hayliyle otobusede gec kalındı yikanamadan gitti 18 saatlik yol sıkıntısız geçmiş. karadenizde olsa hemen yikan üzerinden kum dökülüyor mümkünü yok uyuyamassin rahatsız eder ama tuzlu su sıkıntısı yok yikanma teninide güzelce esmerlestirir :)

18 ocak 2016 21:28