sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (9)
 • medya (1)

1. Vücudun her yerine yapılabilen piercing türü. Yaptırdıktan sonra bir ucu vücudunuzun içinde olduğundan, çıkarılması için profesyonel işlem gerekmekte. Bakımı diğer piercinglere oranla biraz daha dikkat istiyor. İyileşme süreci de daha uzun.

Ve şu sıralar merceğimde kendisi araştırmaktayım. :d

Büyük ihtimalle elime para geçtiğinde yaptırıcam. Boynumun ortasına, tam köprücük kemiklerimin birleştiği yere.

(gizlinot: kaş ve tragus piercinglerine sahibim )

Edit geldi: 3 şubatta yaptırdığım piercing. İyileştiğinde tüm süreci detaylı yazıcam.

Çıkartma editi: Detaylar burada : (no:244824)

Malesef vücudumun piercingi atmasından dolayı 9 ay sonra çıkartmak zorunda kaldım.

1 şubat 2016 23:09 5 kasım 2016 12:42

2. deride çeşitli nedenlerden esneme, gevşeme durumlarında, çarpma, baskı gibi hallerde içe kaçıp kaçmadığını merak ettiğim piercing türü.

ben olsam kaçarım çünkü.

1 şubat 2016 23:41

3. çoğu yerde inanılmaz estetik duran ama youtube videoları sayesinde yaptırmaya çekindiğim bir vücut modifikasyonu.

1 şubat 2016 23:44

4. 3 tane piercing sahibi olan bir insan olarak beni dehsete dusuren piercing cesididir. Tabii herkesin hayatina kimse karisamaz orasi ayri.

1 şubat 2016 23:52

5. (no:220081) şurada bahsettiğim 1 ayı geride bıraktığım piercing; delim, bakım, küpe değişimi hakkında bilgilendirmemi yazıyorum.

*Delim işlemi: bildiğimiz iğneyle işlem yapılmıyor, (link: https://www.google.com.tr/search?q=punch+dermal&client=ms-android-sonymobile&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwja6uaXtKrLAhXBDxoKHWF6CRYQ_AUIBygB&biw=360&bih=511&dpr=3#imgrc=J1F1jbbpIpPHpM%3A "punch") adı verilen birkaç mm genişliğinde olan aletle yapılıyor. Yani derinizde bir delik açılıyor kısacası. İşlem öncesinde uyuşturucu krem sürülmekte.

*acı: malesef ki diğer piercinglerime göre (gizlinot: tragus ve kaş ) canımı en yakan bu dermal oldu. Öyle çat diye de bitmediğinden işlem, sanki bi yerinize iğne Batıyormuşçasına acısı var. Ama siz ne kadar sakin olursanız, hem sizin için hem de delimi yapan kişi için işler kolay olacaktır. Ben canımın acısına rağmen adamın dikkati dağılmasın diye gık etmedim yani.

*Bakım: normal piercinglerden farkı yok. Tabii ellenmemesi ve oynanmaması gerekiyor. Ben günde 2 defa fucidin ve bactroban'la etrafını kremledim. Ve okyanus suyuyla da temizledim. 1 hafta boyunca kızarıktı ve sızlıyordu ama sonrasında geçti. Sıkıntı yaşamadım.

*küpe değişimi: geldik en can alıcı yere. Küpesini değiştirebiliyorsunuz ama aşırı zahmetli ve acı verici. Benimkinin taşı düştüğünden 3.hafta mecburen değiştirmem gerekiyordu. Adam nerede baksanız yarım saatten fazla uğraştı. Derinin içindeki aparatı çıkaramıyorsunuz bu arada. Üstündeki taş, metal artık ne taktırdıysanız, o değişiyor. İşte bu yüzden seçim yaparken dikkat edin, tarzınıza uyan bir küpeyi seçin.

Daha fazla detay için merak edenler mesaj atabilir. Seve seve yardımcı olurum.

100 tl verdim Her şey dahil. Evet acısı da dahil :(

(link: http://www.suslusozluk.net/gorseller/25465_2295_1457211635_738e04.jpg görsel) eklendi.

6 mart 2016 00:00 6 mart 2016 00:02

6. boyundakini çok estetik buldum ama göbeğimi deldirip iki ay sonra çıkarmış biri olarak (gizlinot: herkes böyle örnek vermiş:P) ben yapamam sanırım. hem her kolyeyle de gitmez şimdi :/

6 mart 2016 01:05

7. Gerçekten bunu yaptırdıktan sonra insanların tepkileri ve soruları karşısında sabır taşı olmanız gerekli. Hayır anlatmaktan şikayetçi değilim aslında ama o kadar çok soruluyor ki... Yordu biraz.

Deldirecek olanlar, insanların inanılmaz sorularıyla da baş etmesi gerektiğini unutmasınlar. :d

29 nisan 2016 19:55 29 nisan 2016 19:56

8. asıl adı dermal anchor yani dermal çapa diye bildiğimdir. t şeklinde meal bir kısım çapa gibi deri altına yerleştirilip, t nin ayak kısmı süs püs için kullanılıyor. köprücük kemiği arasında olan çok estetik dursa da asla cesaret edemeyeceğim bir işlem. kaşımı 3 defa deldirdim, dudağım delik, dilim delik, tragusta var ama bu yoo dostum.

mesela ben ne dil ne dudak piercing imde enfeksiyon problemi yaşamazken, kaşımı her deldirdiğimde bu problemli yaşadım.vücudun farklı bölgeleri, aynı işlemlere bambaşka tepki veriyor. bunda enfeksiyon riski daha uzun süre açık kapı ve daha büyük problem sanıyorum. sahip ve sahibelere tütütü maşalla diyorum. bi de yaa o takılmıyo mu xd

29 nisan 2016 20:41

9. 2 ay önce bakırköy vagonda köprücük kemiklerimin tam ortasına yaptırdığım. Hala ilk günkü gibi aşk yaşıyorum resmen. 3 gün kapalı tutun dediler fakat ben şu geçirmez bant alıp 1 gün hava aldırmak suretiyle 6 gün kapalı tuttum. acısı geçene kadar yani.

yaptırdıktan sonra herhangi özel bir bakımı yok. bırakın kendi kendine iyileşsin. banyodan sonra iyice kurutun sadece. bir yere takılmamasına dikkat edin.

bu arada 140 tl verdim taşlı piercing olduğu için. sadeler 120 tl. bölgesel uyuşturuldu. dayanılmayacak bir acı hissetmemiştim. herkes çok beğendi, başından beridir bir agresifliği, kızarması, atması yok. birde sürekli ellemesem...

14 ocak 2018 18:33