yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.5
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (4)
  • medya (0)
  4

  1. Hemen sevgili süslünün ukdesini doldurayım 😊 Dermoskin'in peptide komplex kremini tam 1 aydır kullanıyorum. Bir ürünü alana dek yazılmış tüm yorumları okuma huyum olduğundan herkesin çok memnun kaldığından haberdardım. Yüzümde orta derece sivilce, güneş izleri ile yanaklarımdan elmacık kemiklerine doğru incecik ama bir sürü mimik çizgilerim var. Şimdilik gözle görülür bir gelişme gözlemleyemedim. Ancak tabii ki hızlı bir sonuç beklememek lazım. Geceleri dönüşümlü olarak dermoskin'in aha/bha ve arbutin kremlerini; gündüz ise peptit kremini kullaniyorum. Leke konusunda peptitin leke açma gibi bir iddiası yok ama diğer ürünler ile birlikte kullanıldığımdan lekeye de değineyim. Ozellikle sağ ve sol yanaklarımla büyükçe orta koyu renkli lekeler vardı, hatta biri üçgen şeklindeydi. Tek farkı orada farkettim. Artık üçgen şeklinde bir lekem yok, daha ufak bir leke haline gelmis. Mimik çizgilerimde herhangi bir gelişme yok tabii, daha bu sene oluşmuş ve çok ince, sadece gülünce ortaya çıkan çizgiler. Her ay bitimi bu girdiyi guncelleyecegim. Şahsen deneyimlerin birbirimize çoook fayda sağladığını düşünüyorum.

  28 şubat 2021 15:16 28 nisan 2021 18:48

  4

  2. (Deneyimlerimi ay ay bölmeye karar verdiğimden, bu 2. ay girdimi, ayrı bir girdi olarak ilk girdimden ayırıyorum. 3. ay girdimi de ayrıca yazacağım.)

  Geldik 2. aya. Bahsettiğim, yanaklarimdaki o orta-koyu lekeleri artık göremediğimi mujdelemeye geldim. Onlar gerçekten ne lekesiydi anlamış değilim. Çünkü yanaklarimdaki sivilce izlerinin üzerindeydi, ama bütün halinde cam filmi çekilmiş gibi bir şey. Neyse, artık görünmüyor ama diğer iz ve lekelerim ile mimik çizgilerim duruyor ne yazık ki. Hele geçen yaz alnımın saç çizgiyle birleştiği yerde tam anlamıyla öpücük gibi, kahverengi bir iz belirdi bir anda! Oluşumuyla ilgili en ufak bir fikrim yok, o zamanlar Hamilton'in şu hafif renkli olduğunu iddia ettiği güneş kremini sürmeden evden çıkmıyordum. O leke geçmiyor. Her yazışımda belirteyim bu arada, 2 aydır gündüzleri peptit; ilk ay haftanın 5 gecesi arbutin, 2 gecesi arbutin+aha/bha; 2. ay haftanın 4 gecesi arbutin, 3 gecesi arbutin+aha/bha ve 2. ay haftanın 3 gecesi acngun maske kullandım. Çizgilerimde herhangi bir değişiklik gözlemleyemesem de, cildim daha diri, daha meme doymuş, daha homojen renkte ve daha canlı durduğu için farklı kombinasyonlar şeklinde dermoskin ürünlerini kullanmaya devam edeceğim. Cildim yağlıya dönük karma, artık biliyoruz ki nemden bahsederken cildimizdeki yağı kastetmiyoruz. Yağlı ciltlerin de neme ihtiyacı var. Yıllarca yağlı cildimi kurutmak için hurharca ugrastigim cildim sakinledi, kendine geldi ve artık yağdan değil, nemden parlıyor daha ziyade. Peptit, arbutin ve aha/bha rutinine 3 ay vermiştim, 1 ayım daha kaldı. Acngun maskeye de şimdilik ara veriyorum. Çünkü acngun maske ile aynı zamanda dermoskin yüz ve vücut peeling jel kullanmaya başlamıştım, ikisinden biri hafif sivilcelenmele yaptı, zaten cildim çok müsait. Jeli de bitirene kadar devam edip sorunun hangisinden kaynaklandığını bulmaya çalışacağım bakalım. Benden bu ay bu kadar susluler, 1 ay sonra burada görüşmek üzere.

  + Ay sivilcelenme çok arttı, peelingden oluyor galiba. Bir süre yüz ve vücudun üst kısmında kullanmayacağım, bacaklarda kullanıp bitireceğim.

  28 nisan 2021 18:51

  4

  3. 3. ayın da sonunda cildimde %30 oranında bir fark yakaladığımı söyleyebilirim. Hem yüz, hem göz çevresinde markanın peptitli kremlerini kullandığım için, yüz bölgesinde kırışıklık adına neredeyse hiç fark yok. Ama önceki girdilerimde de yazdığım gibi, markanın arbutin ve aha/bha kremlerini de kullandığımdan, güneş lekelerinde değil, ancak sivilce izlerinde %30 azalma gözlemledim. Yüz bölgemde, alnımda klasik hafif bir çizgi, bir de gülünce yanaklarimda ince ince ince biiir sürü hafif çizgi ile boyun bölgemde yine klasik 2-3 kat cizgim var. Ve hiçbirinde en ufak bir fark yok :) Makyaj altında kullanılması da zor bir krem olduğundan, yaz doneminde kullanmaya ara veriyorum. Hafif yapılı bir krem olmakla birlikte, yoğun nem sağlayan bir krem olduğundan, sonbaharda tekrar, bir daha gündüzleri değil; bundan sonra hep geceleri rutinime eklemeyi düşünüyorum.

  Peeling jeli yuzumde kullanmayı bırakınca sivilce sorunum son buldu. Ancak bir süslü de az önce acngun'in da kendisinde sivilceye sebep olduğunu yazdı. Belki de her ikisi de iyi gelmedi bana da...

  Sadece sabahları ya da sadece akşamları, yüze 3, boyna 1 puf kullanarak 33-34 gün kadar gidiyor bende.

  28 nisan 2021 18:57 30 nisan 2021 13:47


  3

  4. Bir umutla kullanmaya başladığım krem. Cildim hassas ve karma. Abur cuburu abarttığımda ve regl dönemi yaklaşınca birkaç sivilce çıkar.

  Kendileriyle yollarımızı ayırmak zorunda kaldık. Kullandıktan süre sonra çenemde beyaz nokta gözlemlemeye başladım. Rutine başka bir ürün eklemedeğim için direkt kremden şüphelendim ama kullanmaya devam ettim. Beyaz noktalar iyice belirginleşti. Birkaç hafta mecbur sonra vedalaştık. Ardından beyaz noktalardan kurtulmak için başladığım yeni rutin hassasiyet yaptı. Kızarıklık ve kaşıntıların üstüne yetmedi beyaz noktalar sivilceye dönmeye başladı ve mayın tarlası gibi bir çene hattım var. İzlere değinmiyorum bile. benim cildimle iyi anlaşamadı. İçeriğindeki bir madde ağır geldi belli ki. 

  22 mayıs 2021 22:11

  3

  5. Maalesef tek kutu ürün işe yarayıp yaramadığını anlamama yetmedi. 33 ml minik, kısa sürede biten bir krem. Sivilce ya da kızarıklık yapmadı. İnce çizgilerde de fark edilir bir fark gözlemlemedim. Diğer ürünlerinden de denediklerim oldu. Onlar da aynı şekilde kısa kullanımlıydılar. Marka ürünlerin miktarını çok düşük tutuyor gerçekten (fiyat ve miktarına göre)

  10 mart 00:00