yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (11)
  • oylar (2)
  • medya (0)

  1. Düzeltilmiş tanım: ilk etapta hayal kırıklığı idi, iki haftalık kullanım sonrası tam sevilmeye başlamışken çenede kabartılara sebebiyet verdiği tahmin edilendir.

  ben bu ürünü dün aldım. (gizlinot: indirimsiz 23 tl) akşam eve gider gitmez denemek için can atıyordum. benim cildime mi ağır geldi ne oldu bilemiyorum. her neyse anlatayım yorumu size bırakayım. hazırsanız başlıyorum.

  makyajımı her zamanki gibi garnier temizleme suyu ile çıkardım. hiçbir zaman yalnızca makyaj temizleme suları ile yetinmem zaten. o yüzden ardından da dirty works creamy cleanser ile yıkadım tüm yüzümü. kokusu diğer ürünleri (gizlinot: el kremi) (gizlinot: face scrub) (gizlinot: detox mask) kadar güzel değildi. ama olsundu. neyse yıkadım yıkamasına ama hiç temizlik hissi gelmedi bünyeye. ardından gül suyu toniği ile sildim tüm yüzümü ve yine aynı markanın miracle cream ini kullanıp uyudum. sabah kalktığımda cleanser'a bir şans daha vermek istedim. bir daha yıkadım yüzümü. yine gül suyuyla sildim. yine miracle cream'i sürdüm. sonra aynaya bi baktım. allah! ağız hizamda yanağıma doğru bir yerde (gizlinot: ne biçim tarif bu) (gizlinot: anlamadım) (gizlinot: şu an kafam iyi değil) (gizlinot: ama şimdi yazmazsam bir daha yazmam biliyorum) (gizlinot: neticede kamu hizmeti yapmaya çalışıyoruz) hani böcek ısırığı gibi bir şey. ortada beyaz bir nokta ve etrafı tamamen kızarmış. birkaç yerde daha kızarıklık vardı ama korkudan bakamadım bile. allah allah allah nidalarıyla banyoya koştum. sebamed köpükle yıkadım, köpüğü 5 dakika da beklettim. yıkadım yüzümü. tekrar gülsuyu. ardından sebamed nemlendirici. ve makyaj.

  şu an hala makyajlı olduğum için kızaran yerlerim ne durumda bilmiyorum. ay aman vallahi bezdim. sonucu en kısa zamanda paylaşacağım.

  kullanan başka süslüler varsa yorum yapsalar keşke değil mi?

  edit 1: çok önemli birkaç şeyi söylemeyi unutmuşum. benim cildim karma. dolayısıyla ürün ağır gelmiş olabilir. çünkü gerçekten de adı gibi krem gibi bir şey. çok fazla köpürmüyor. hatta köpüren şeylerin içerikleri çok iyi değildir gibi bir algı var bende. bilimsel olarak doğru mudur bilemem. ama kullanmadan önce inşallah çok köpürüp beni kıllandırmaz demiştim kendi kendime. ilk uygulama sırasında da sevinmiştim köpürmediği için.

  uygulama sırasında burnunuza acı bir koku geliyor. ben yeşil çay kokusu olduğunu düşünüyorum bu kokunun. bununla birlikte mentol kokusu da geliyor. ama face scrub'ındaki gibi mentol ferahlığı hissedilmiyor maalesef. ben en çok bu sebeple almak istemiştim çünkü. face scrub'ı haftada iki kereden fazla uygulayamadığım için o ferahlığı bu üründe bulurum belki dedim ama olmadı maalesef şimdilik.

  kuru ciltli süslülerin sevme ihtimallerinin olduğunu düşünüyorum.

  ve son olarak uygulama sonrası bıraktığı his gerçekten çok güzel. dokununca yumuşacık bir ten hissediyorsunuz. o açıdan sevdim. şimdilik bu kadar.

  edit 2: gizli notlar gizli bakınızlar ayvayı yemiş... biraz daha uyumalıydım.

  edit 3: içerisinde yer alan mentol değil, naneymiş. nane bir garip kokuyor arkadaşlar. sivilcemsi böcüş ısırığımsı şeyin sebebi bu değildi muhtemelen. regl olabilir. veya sebamed gibi kurutan ürünlere alışkın bünye bu kremsi yapıyı görünce delirdi, bunun gerçek sebebini hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz maalesef.

  dün akşam da makyajımı çıkarıp bunu uygulayıp uyudum. çünkü bu ürün benim gibi karma cildi olanlar için yıka uyu yapmaya oldukça elverişli. bunu kullandıktan sonra nemlendiriciye ihtiyaç duymayacağım gibi görünüyor.

  sabah yine uyguladım. arkasından scrub'ı uyguladım. işte şimdi muhteşem oldu. scrub sanki daha az çizdi yüzümü. bi iyi oldu yani.

  deneyimlerimi paylaşmaya devam edeceğim. zira galiba kimse kullanmamış bunu. hiçbir yerde bilgi bulamadım şahsen.

  Edit 8764345: lütfen çenemdeki sivilceye benzeyen ama sivilce olmayan kırmızı kabartıların sebebi sen olma! Çünkü baya baya sevmeye başlamıştım :(

  7 ocak 2016 17:22 16 ocak 2016 02:09

  2. 2 gün önce aldığım ürün. henüz 1 kez kullandım. biraz tuhaf geldi açıkçası. elime sıktığımda tamamen nemlendirici bir krem gibi bir yapısı vardı. yüzümü hafif ıslatıp cildime uyguladım. hiç köpürmüyor. dağıtıp iyice yıkadıktan sonra yüzümü kurularken havlumda makyaj lekeleri kaldığını gördüm. sanırım çok iyi temizleyen bir temizleyici değil. bunu da hiç köpürmüyor oluşuna bağladım. birkaç kullanımdan sonra iyi bir temizleyici olup olmadığına karar vereceğim sanırım. neyse ki gratiste indirimden aldım. ama yine de boşa para vermemişimdir umarım.

  edit: ürünü kullandım. fakat ürün asla bir makyaj temizleyici değil. yalnızca bu ürünle yıkayıp kuruladıktan sonra havlumda makyaj kalıntılarının çokça kaldığını gördüm. cildi önce gerçek bir temizleme jeli ile temizledikten sonra nemlenmesi için kullanılabilir. evet enteresan ama inanılmaz bir nemlendirmesi var. cildi kuru olanlar için iyi bir ürün olabilir.yıkayıp kuruladıktan sonra nemlendirici sürmüş gibi ciltte kalan kremsi bir yapısı var. yani bitene kadar kullanırım. ama tekrar alır mıyım, hayır almam.

  15 ağustos 2016 10:41 5 eylül 2016 15:51

  3. Bu Ürünü ilk aldığımda asla bana göre bir ürün değil diye düşündüm. Ürünü uyguladıktan sonra yüzüme nemlendirici uyguladım ve muhteşem yağlı cildim ürünün ve nemlendiricinin nemi ile karışınca sonuç facia sivilceler. Sonra bir kez daha şans verdim ve nemlendirici uygulamadım. Yumuşacık yaptı. Cildime iyi geldiğini düşünüyorum bu yüzden yedekledim. Ürünün amacının makyaj temizlemek olduğunu değil, makyaj çıkarıldıktan sonra bir sonra ki aşama olarak kullanmak olduğunu düşünüyorum, böyle de kullanıyorum. İçeriğe dikkat edenler için çok temiz içerikli bir ürün değil, ama genel anlamda güzel ve yoğun nem veren ve nemlendirici kullanmam gerekmeyen bir ürün.

  22 ekim 2016 01:31 22 ekim 2016 01:32


  4. Son dönemde cildimin iyice kuruduğunu düşünüp, krem kivamından mütevellit aldigim ürün. Salatalik içerikli olmasından, kokusundan ve yüzümu germeyisinden memnunum. Bir haftadir kullanmama rağmen bende henüz sivilce yapmadi. Bu arada üstteki suslulere katılıyorum, kesinlikle bir makyaj temizleyici değil.

  neredeyse 2 yıl sonra gelen edit: hala kullandigim ürün. makyaj temizlemede başarılı olmasa da bu anlamda biraz daha geliştirildiğini süşünüyorum.

  10 şubat 2017 11:10 29 aralık 2018 20:13

  5. sevgili dirty works creamy cleanser, kırılma fakat bir işe yaradığın yok. ne makyajımın kabasını aldıktan sonra yüzümü temizliyorsun, ne bütün makyajımı sildikten sonra yüzümü ferahlatıyorsun. senden sonra ne zaman bir tonikle cildimi silsem bütün makyajım o pamukta duruyor. kesinlikle en ufak bir ferahlık, bir temizlik hissi vermedin bana. umarım sorun sende degil bendedir. bir daha görüşmemek üzere. hoşçakal.

  2 mayıs 2018 10:43

  6. Roaccutane a başlayıp bayram tatiline gelirken temizleyicimi unutunca gratise girdim, kuru ciltler için olan diadermine nivea garnier vb opsiyonlardan dirty works creamy clenseri seçtim. Iyi ki seçmişim, roaccutane kullanan bünyede bile hiçbir extra kuruluk ve gerilme yaratmadı.

  22 ağustos 2018 09:02

  7. Benim gibi ilk defa kremli formda temizleyici kullanıyorsanız ilk başta garip gelen üründür. Hep köpüklü formlara alışkın olduğum için temizlemediğini düşündüm. Daha sonra tonikle geçtiğimde pamuğun tertemiz olduğunu gördüm. Artıları: + mükemmel kokusu + yumuşacık yapısı + yıkandıktan sonraki bebeksi his. Eksisi : - yıkarken sanki öncesinde yağ sürmüşsünüz da onu yıkıyormuşsunuz hissi. Bu his de çabuk kayboluyor ama. Genel olarak beğendim. Kokusuna ayrıca bayıldım.

  8 eylül 2018 22:08


  8. Cleanser olmayan kremsi ürün, nemlendiriyor lakin temizlemiyor, hani makyajsız cilt için ancak kullanılabilir, çünkü makyajı çıkarmıyor, bir de köpürmüyor. Benim gibi köpüren, cildi gıcır gıcır yapan temizleyicilerden hoşlanıyorsanız memnun kalmayabilirsiniz.

  Hiç artısı yok mu? Verdiği ferahlık hissi güzel, sivilce yapmadı, kuru-kuru karma ciltlerin sevebilecegini düşünüyorum.

  25 ekim 2018 00:06

  9. İlk defa krem formda bir temizleyici kullandım, o yüzden bi karşılaştırma yapamıyciğim ama elbet benim de söyliyceklerim var :) İlk başlarda kokusu, yapısı  bana da çok garip gelmişti ancak zamanla alıştım. Hiç makyaj temizliği sonrası denemedim ama sanki bana da pek işe yaramayacakmış izlenimi verdi. O yüzden sadece sabahları çok az alıp, yüzümü yıkıyor ve ardından termal su Sıkıyorum. Ara ara, bitsin bir daha almam diyorum, sonra bi an geliyo “yok yaa aslında sabahları böyle iyi oluyo, bitince devam ederim” diyorum. Seveyim mi nefret mi edeyim bilemediğim bir ürün oldu kendisi :) belki başka bir alternatif denersem kafam netleşir.

  25 ekim 2018 00:20

  10. dirty works hayvanlar üzerinde deney yapmadığı için tuttuğum markalardan biri. pek çok ürününü kullandım bugüne kadar. açıkçası bu ürünü daha önce denememiştim. ilk kez yüzümü temizlemek için kullandım. cilt tipim karma ve bana oldukça iyi geldi. gözeneklerimin açıldığını ve ferahladığımı hissettim. bundan sonra düzenli olarak kullanmayı düşünüyorum.

  25 ekim 2018 11:28