yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (4)
  • medya (1)

  1. Cildime hiç iyi gelmeyen üründür. Akneli bir cildim yok, sadece yüzümde senelerdir savaştığım kapalı komedonlar var. Cildin üst tabakasının soyulmasıyla tıkalı komedonların açılacağını düşünerek ve bu konuda araştırma yaparak %5lik ve %10luk şişe glikolik asit aldım. Siparişten memnun kaldım hemen geldi. %5 olan ilk başlarda cildimi karıncalandırsa da sonradan sonraya alıştı ve tepki göstermedi. Ancak günden düne cildimdeki pürüzlü komedon görünümü artış gösterdi. Önce cilt kusar diye düşünüp sabrede sabrede de %5lik şişeyi bitirdim. %10luk şişeye geçtiğimde hem daha çok tahriş oldu. Hem de burnumun civarındaki deri hassaslaşarak kabuklar oluşturdu. Böyle olunca bıraktım. Daha önce kimyasal peeling yaptırmış biri olarak bende bile cilt böyle tepki verdiyse... Şu an hala cildimi eski haline getirmeye uğraşıyorum. Kapalı komedon sorunu sizde de varsa mutlaka doktora danışıp alın. Cildim söz konusu olunca her yeri araştırıp nasıl kullanmam gerektiği konusunda çok dikkat eden biriyim. Sonuç vereceğine çok inanmıştım. Belki de glikolik asit içerikli Cyrene, Nip+Fab veya Neostrata ürünleri kullanmalıydım, gidip asit çözeltisini yüzüme sürmemeliydim. Siz de çok dikkatli olun.

  9 kasım 2016 17:20

  5

  2. az önce kargom geldi.

  Ben cyrene %2'sini kullandığım için yine fazla uçmadım %5 aldım. Alerjik, sorunlu bir cildim var. İçeriği doğal olan şeyler bile bende sorun olabiliyor. Bu şişem bitince %10 a geçiş yapacağım. Uyguladıktan sonra çok az bir karıncalanma oldu toplasan 5 saniye sürdü. Bir kızarıklık, alerji, rahatsız edici bir etki vs. olmadı. İrite olduğunu hissetmiyorum her şey iyi şu anlık.

  7 aralık 2016 12:47

  3. bu ürünü  keşfettiğim için çooook mutluyum süslüler. benim problemim belli ışıkta/açıda alnımın yanaklarımın pütür pütür olmasıydı. böyle kapalı komedon gibi de değil gibi gibi ahhshs biraz da portakal kabuğumsu gözenek görüntüsü vardı.. kısacası “texture” problemim vardı yani. araştırma yaparken redditte  glikolik asidi övdüklerini gördüm. the ordinary’ye filan param yetmeyince doa kimyadan %10 derişimli glikolik asit aldım. çok ucuzdu artı kargo da ucuz olunca bayağı mutlu oldum. önce korktum %10 fazla  mı gelir diye ama şu disk pamuklarla yüzüme ıslaklık bırakmayacak şekilde sürüyorum yani disk ıslak değil de nemli  olmalı. tabi sonra küçük küçük batmalar hissediyorum. bu arada benim cildim pek hassas değildir hassas ciltli süslülere daha düşük derişimleri öneririm. işte sonra yıkamadan öyle dolanıyorum. bazen nemlendirme ihtiyacı hissetsem de bir 20 dakika dokunmuyorum.

   sonuç ise benim için bayağı iyi, öncelikle cildim inanılmaz aydınlık bi görünüm aldı, iki hafta sürede annem “sana ne oldu bi ay yüzlü olmuşsun” dedi hzhsh ve cildim eskiye oranla o kadar pürüzsüz ki dokunmadan duramıyorum yakında sivilce basacak suratımı. gözeneklerim sıkılaştı, fondöten cildimdi çok güzel durmaya başladı. 

   tabi hepimizin cildi farklı, herkese iyi gelmeyebilir ancak kesinlikle bir şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum, benim için mucize gibi bişey oldu çünkü. 

    bu arada kesinlikle bu asidi kullanırken güneş kremsiz dışarı çıkmadım. glikolik asit cildi çok iyi penetre eden bir asit bu nedenle en az 30 spf şart. bittikçe stoklayacağım hayatımın ürününü buldum sanırım. şimdi laktik asit, niacinamide ve c vitamini de denemeyi düşünüyorum.

   

  29 ocak 2018 21:09


  4. %2lik tonik yaparken su yerine, misshanin aloe vera jeliyle ya da kendim demledigim papatya çayıyla karıştırıyorum. Cunku hem papatya hem aloe vera hassasiyeti alana ve yatıştıran iki bitki.

  Sadece suyla yaptığımda tahriş ediyordu. Bu sekilde cok rahat. Yine de indirimdeyken denk gelirseniz bu kadar ugrasmayin gidin watsonstan nip-fab alın. Çok daha ucuza geliyor

  15 mart 2018 04:43

  5. %5lik ve %10luk satın aldığım ürün. Cildim akneli değil. Leke problemim de çok yok. Asıl problemim cildimin aşırı mat ve cansız durması. Ürünü bu amaca hizmet etmesi için satın aldım. Fakat nasıl kullanılacağı belirtilmemiş. Araştırdığım kadarıyla ürünü uygulayıp durulayan ve durulamayan bir kesim var. Kimi ıslak pamukla yüzünüze sürün demiş. Kimi tonik olarak kullanın demiş. Kafam aşırı karışık. Nasıl kullanacağımızı bilen süslüler beni aydınlatırsa sevinirim

  30 eylül 2020 16:55

  5

  6. alnımdaki pütürlerden kurtulmamı sağlayan üründür kendisi. daha önce %5 glikolik asitli tonik kullanıp etkisini göremediğim için %10 olanını tercih ettim. yaklaşık 2 haftadır geceleri kullanıyorum. 2-3 günde bir, pamuk ile uyguluyorum. 

  ilk birkaç kullanımımda sürdükten sonra 15 dakika bekleyip yıkadım, üzerine nemlendirici sürdüm. daha sonra yüzümde 15-20 dakika bekletip yıkamadan nemlendirici sürmeye başladım. asit kullandığım zaman onarıcı özellikte nemlendirici kullanıyorum.

  alnım neredeyse pürüzsüzleşti diyebilirim, yüzümde çıkan sivilcelere de uyguluyorum, onları da kurutuyor.

  lekelere etkisini görmek için 2 hafta kısa bir süre ama ufak bir renk açılması bile olmadı, o yüzden etki edeceğini düşünmüyorum, ama ederse editlerim.

  8 mart 22:51