yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (339)
  • medya (11)

  339. Önüme sık sık Reklamları düşen kozmetik markası. İyi konuşan da var, markayı kötüleyende. Henüz hiç bir ürününü kullanmadım lakin kullanırsam muhakkak bilgi veririm.

  18 şubat 08:02

  338. Şampuanı falan çok övülüyordu. Tam deneyecektim ki... Yani neden kozmetik sayfasına Hamza Dağ'a oy vereceğini yazıyorsun? İzmir'de bazı aksaklıklar olabilir, şahsi hesabından bunu eleştirirsin. Bir de solcu takılan biriymiş. Malum parti İzmir'i alırsa o yaşadığınız nispeten daha özgür hayatı bulabileceğinizi mi sanıyorsunuz? İzmir'in dibindeki şehirde yaşıyorum, ne kadar farklı olduğunu bilemezsiniz ya. Herkes yaşam tarzının tehdit altında olduğunu hissediyor zaten. Bunu yazmak ne bileyim...

  14 şubat 04:39

  337. söz konusu girdilerine ben de denk geldim ve açıkçası yıllardır AKP'ye oy veren bir seçmen zihniyetinden ziyade, İzmir'i senelerdir yönetip toplu taşıma ve trafik konusunda (kendi fikrine göre) oldukça yanlış bir karar alan yetkililere sinirlenen bir adamın isyanla yazdığı, mevcut yönetime dokundurmalı bir paylaşım olarak algıladım. bu isyanı yıllardır CHP'ye oy vermiş biz İzmirliler bile yapıyoruz ara ara zaten (ki eleştirmek hakkımız), ama tabii ki gidip yine de AKP'ye oy vermem şahsen. hatta şimdiye kadarki paylaşımlarının geneline baktığımda Doa'daki şahsın da (şimdiye kadarki paylaşımları yapan kişi değişmediyse) onlara oy vereceğini sanmam. sadece kinayeli ve sitemli bir şekilde yazılmış gibi geldi. genel duruşlarına baktığınızda zaten taban tabana zıt bir görüş olurdu, mantıken.

  gelip burada kendilerini savunacak bir marka aşkım vs. yok, daha geçtiğimiz aylarda ilk defa alışveriş yaptım, hatta kargo sorunu yaşadığım için ilk tanışmam iyi olmadı vs. ama kendi gördüğümü de yazasım geldi. diğer yandan kozmetik sayfasından herhangi bir siyasi görüş yorumu görmek de istemem o ayrı, kişi gidip şahsi hesabından yazmalıydı isyanını bana kalırsa. gerçi ona bakarsanız kendilerini takibe aldığımdan beri İsrail'in Filistin üzerinde işlediği savaş suçlarına da tepki gösterdiler, o konuyla ilgili yorumlarını da görmüştüm. genel olarak her konuyu firma profil sayfasından paylaşabileceklerini düşünüyorlar sanırım, dünya görüşleriyle işlerini yapış şekillerini bağdaştırdıkları için özellikle.

  13 şubat 09:57


  336. hahaha, aylar önce haklarındaki karasızlığıma dair bir girdi yazmıştım, doa kozmetik zaten aşırı ucuz olduğu için çoğumuzda tedirginlik yaratıyordu, "deneyenler daha çok güncel yorum yazsa keşke" filan demişim. eminim benim gibi "kağıt üstünde çok güzel içerikleri var. hem kaliteli hem de uygun fiyatlı olan yerli bir markayı kullanıp hem kişisel bakım masrafımı kaliteli üründen taviz vermeden azaltmış olmak hem de ülke ekonomisine küçük bir destek sunmak isterim; ama denemeye cesaret edebilmek için biraz daha düşünmem lazım" diyen, sırf korkudan o siparişi vermeye eli gitmeyen sayısız insan vardır. işte, benim gibilerin bir kısmını, ürün kalitesi yüzünden değil ama tavırlarından ötürü, daha henüz hiç kazanamamışken kaybettiler.

  bir yandan da insan üzülüyor. hayal kırıklığı hiç hoş bir his değil. "tüketici dostu", "gereksiz tüketim karşıtı", "sektörde dönen oyunların farkında" olarak kendini anlatırken öyle bir eğilimde olmak... bilemiyorum altan. "bir insan 'ben çok iyiyim' diyorsa ve sürekli başkalarına ders verip kendini övüyorsa asıl ona güvenmeyeceksiniz" derler. bilemem, ne kadar doğru bir sözdür...

  ayrıca ben malum tweet'ten önce de zaten kendilerini denememe kararı almıştım, süslü sözlük'e uzun süredir girmediğim için yazmayı unutmuşum. mesele şu idi: doa kozmetik adına bir programa konuk olan kişinin videosunun tanıtımı twitter'da önüme düştü. kendisi "bir şey ya kozmetiktir ya da ilaçtır. 'dermokozmetik' diye bir şey yoktur" diyordu. ben işte o an soğudum ve videonun tamamını izlemedim bile. hadi, hepsi son birkaç yılda peydah olup boş beleş, ilgili konuda bir eğitimi bile olmayan cahil influencer tayfasına sürekli reklam yaptıran, adı sanı duyulmamış bazı markalara doa'nın sataşmasını anlayabilirim çünkü o markalar beni de korkutuyor... değil satın almak, tester'larını denemeden önce bile internette saatlerce yorum okuyorum, o derece bir korku... ancak dermokozmetik bambaşka bir dünya, karalanması hiç hoşuma gitmedi. en kötü olasılıkla etkisi az olabilir dermokozmetik ürünün (o zaman da çaresi var, size uygun başka bir dermokozmetik bulabilirsiniz) ama "zarar vermeyeceğini" bilirsiniz bari. dermatologun içi rahat bir şekilde önerdiği, hatta geliştirenler arasında dermatolog ekiplerinin yer aldığı, formülünde yıllarca çalışılan, kendine ait çok geniş ar-ge / lab. imkanları olan, özellikle avrupa kökenli olanlarının iğnenin deliğinden geçirilircesine sıkı denetlenip öyle piyasaya sürüldüğü, insanların artık biraz da o markanın arkasındaki yılların güvenine para verdiği (çünkü ünlü marka oldukları için herkesin gözü üzerlerinde, "marka imajı" diye bir şey var ve yılların dünyaca bilinen dermokozmetik devleri, o imajı sarsacak bir ihmalde bulunamazlar, bulunurlarsa batacaklarını bilirler. malum, giden güven geri gelmez) dermokozmetiğe çatmak nedir?

  daha uzun yazmayacağım. iç dökmek için yazmaya başladım ama yoruldum, sıkıldım. kısacası ben doa'yı denemekten vazgeçtim. kalanlara başarılar, ben elendim.

  12 şubat 10:29 12 şubat 13:11

  335. Taraflarını belli etmelerinden memnunum. Tüm firmaların desteklediği tarafı bilsek keşke. Bir parti özeline indirgenmekten ve toplumdaki kutuplaşma ile suçlanmaktan çok öte bir şey bu artık. Kazandığımız paranın nereye gittiğini bilmek ve içimiz rahat ederek harcamak istiyoruz. Uzun senelerdir hizmet ve mal satın almadığımız bir sürü marka var. Doa da bunlardan biri olacak bundan sonra. Güle güle.

  10 şubat 11:46

  334. Vakti zamanında bu markanın yetkililerinden biri bir canlı yayında çıkıp da ürünlerimiz ucuz çünkü aslında bu tarz ürünlerin maliyeti ucuz da bilmem ne diye saçmalamıştı millet de desteklemişti. O zamanlardan beri itici gelir bana bu marka. He aynen pahalı serumla senin serumun aynı etkiye sahip. Zaten influencer tayfa hariç kullananlar ürünlerin etkisiz olduğunu söylüyordu. Kısacası son yaşananlara şaşırmadım çünkü alıcılarına alenen yalan söyleyen bir markanın Türk halkına 20 yıldır yalan satan bir partiyi desteklemesi gayet normal.

  8 şubat 19:11

  333. Patlamış mısırımı alıp arkama yaslanarak çöküşünü seyredeceğim marka.

  Bir sosyal medya uzmanı olarak markanın hesabından siyasi içerik paylaşmak nasıl bir akıl tutulmasıdır asla anlam veremedim ama akplilerin kendi ayağına sıktığı durumlara da bayılıyorum. Zaten içerikleri güven vermiyordu, ne kadar övülürse övülsün almaya elim gitmemişti. Artık alıcılarının birçoğunu da kaybettiklerine inanıyorum.

  Benim hiçbir veriye dayanmayan, tamamen kendi düşüncelerime dayalı, basit mantıkla ulaştığım bir sonuç var. Cilt bakımı ürünleri alırken içeriğini kontrol eden, bütçe ayıran, özen gösteren kadınların çoğunlukla muhalif kesimden olduğuna inanıyorum. Diğer tarafın eğitim düzeyi, maneviyata daha önem vermesi (gizlinot: halkın yani, klozetini bile altın varaklı yaptıranlardan bahsetmiyorum), cilt bakımı yapmak istese bile en yakın kozmetik marketten gözüne hitap edeni alıverecek düzeyde olması bence en önemli nedeni. 

  Tabii bir de kendi güruhundaki erkekler tarafından "süslüman" olarak ötekileştirilince, "ben özgür bir kadınım" diye laikliğin suyuna ekmek banan ama akp'den de desteğini esirgemeyen zengin ve altın varak aşığı, genelde influencer olan kadınlarımız var. Ama onlar doa kozmetiğin yüzüne bakar mı? Sanmam. Belki şimdi doa kozmetik linçlendiği için, destek ayağına 3-5 tane ürününü alırlar ama onları ayaklarını nemlendirmek için bile kullanmayıp çöpe atarlar ve ertesi gün high-end ürünlerine geri dönerler.

  Yani keşke kitlenizi tanısaydınız da düşüncenizi açıklama gafletinde bulunmasaydınız. Keşke dedim ama sizin adınıza, ben bu durumdan çok memnun oldum yoksa. Herkesin böyle rengini belli etmesi beni çok mutlu eder.

  8 şubat 14:45


  332. (bkz: süslülerin hiçbir zaman ısınamadığı markalar)

  bu başlıkta özellikle doa kozmetiğe ısınamadığımı belirtmiştim, bunu içerik bazlı şüphelerle söylemiş olsam da gerçek rengini, bakış açısını hiç profesyonel olmayacak bir şekilde belli etmiştir. lütfen herkes işi neyse onu yapsın, siyaset görmek istemiyoruz kozmetik sayfalarından.

  8 şubat 14:31

  331. ne idüğü belirsiz bu tarz markalardan bir şeyler cildime sürmektense gururumla yaşlanmayı tercih ederim

  8 şubat 11:16

  330. Daha once hic alisveris yapmadim ama urunlerinin begenildiginden haberim var. Dunku olayi keyifle takip ettim. Neden keyifle? Cunku bu ulkede siyasetin her seye malzeme edilmesinden, propaganda aracina donusmesinden asiri rahatsizim ve markanin "para aldi dediniz cok zoruma gitti uhu uhu" yakarislarindan zevk aldim. Profesyonellikten uzak ve cirkin bir uslubu var sahsin. Sosyal medya boyle, kisisel hesaplar bile tepki almaya musaitken markan uzerinden bunu yapmazsin, yapma. kime oy verirseniz verin ama musterine saygin olsun. sonra da agliyorlar boyle. E agla napayim. Dunku soruda da "izmir soyle kotu boyle kotu" diyen bir anonim vardi. Ben meselenin izmir'in durumundan cok bir markanin profesyonellikten uzak davranisi olarak yorumluyorum ve onu elestiriyorum. Yoksa bu ulkede ne dogru kaldi. Kimse kimsenin kullandigi oyda hak talep edemez. bize ne ya. Iki urun aldigimiz markanin sahibinin verdigi oydan da bize ne. Ama yok azicik takipcisi olan kanaat onderi kesiliyor basimiza. 

  8 şubat 11:15