yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Netflix'in sanırım ikinci Alman dizisi. Uluslarasi bir futbol maçından bir gün önce ölen türk bir futbolcunun cinayetinin aydınlatılmasını konu alıyor.

  Ilk bölümü izledim, çok iyiydi. Çok akıcıydı ve konu itibariyle olmazsa olmaz merak/gizem duygusunu iyi yansıtmışlar. Ben şöyle olmuştur diyemedim mesela. (Bu benden kaynaklı değildir umarım :d) ben polisiye sevmem, ama çok beğendim. En azından ilk sezonda hayalkırıklığına uğramam diye düşünüyorum.

  Kıyaslama da yapmak istemiyorum ama ister istemez bir elin yaptığına bak bir de bizimkine demeden de edemiyorum ya, neyse hadi izleyin izleyin en azından ilk bölümü seversiniz.(gizlinot: Swh)

  18 aralık 2018 21:33 18 aralık 2018 21:34

  2. ---spoiler---

  Çok güzel çok güzel diye övdüm ama, 7.bölümden geliyorum olay çok dağınık. Güya cinayetin etrafında dönüyor dedik, o etrafı o kadar geniş almışlar ki polisin karısını, metresini, anasını danasini da izleyip duruyoruz. Mesela ne işimiz var bizim Paula'yla, ne işimiz var Sabine'yle? Ben ana konu cinayet sandım atladım, ama bir tarık amirler var ki sormayın başrol sanırsınız hepsi birbirinden adi. Çukur'daki (izlemiyorum, fragmanlar, biraz ilk sezondan biliyorum) kötüler falan bunların yanında çiçek kokar.(gizlinot: Swh)

  Bir de Dizideki her karakter başına sürekli bela açıyor, kurtuluş da çokuzaklarda falan değilken hem de bayağı malliktan. Ekran başında bilgisayarı kırasım gelmiyor değil.

  Favorim türk polis. Iyi insan -yanıltma beni- ve derdi harbiden cinayeti çözmek, tarık amirleri yok etmek.

  Neyse yine de güzel. (gizlinot: Swh)

  20 aralık 2018 05:10 20 aralık 2018 05:12

  3. alman milli futbol takımında oynayan türk asıllı orkan erdem ki mesut özil diyebiliriz direkt (ikisinin de forma numaralarının 8 olması dikkat çekicidir- ayrıca diğer ortak yönü, almanlar tarafından gurbetçi, türkler tarafından vatanını satan biri kabul edilmesi) türkiye- almanya maçı öncesi öldürülür ve almanya'da ortalık karışır.

  ------(gbkz: spoiler)---------

  bir tarafta almancılar (lübnanlı, türk, arap, mısırlı vs. diye gidiyor), bir tarafta almanlar var, bir tarafta da neonazileri de barındırıyor, çok açıdan olaylar ele alınmış.

  senaryo fazlasıyla geniş, bolca olay var ve çok karakter var bu da en başından tek sezonluk hazırlanmadığını belli ediyor.

  çok fazla olayın olması insanı biraz koparıyor durumdan çünkü her karakterin kendi içinde bir aksiyonu var konu çok dağılıyor. yer yer sıktı bu anlamda beni ama yine de beğendiğim bir dizi ikinci sezonunu izlerim.

  bolca türk de görüyoruz, motorcu türklerin yallah demesi vs. olmamıştı ama kültür etkileşimidir diyelim.

  --------(gbkz: spoiler)----------

  içinde ırkçılık, homofobi, uyuşturucu, seks, suç ne varsa barındırıyor.

  türk polisi oynayan (gbkz: fahri yardım) favorim oldu dizide.

  dizi hardcore seks sahnesiyle başlıyor. bu da uyarım olsun belki ailecek çocuk çoluk izlersiniz.

  9 ocak 2019 23:19 15 ocak 2019 01:25


  4. 1.sezonunu bitirdim an itibariyle. Bence iyi bir dizi.  Konusu çok farklı geldi bana, futbol üzerinden olayların gelişmesi tüm o şöhretin arka planında nelerin döndüğü. Almanlar ile Türk ve Mısırlı müslümanların ilişkisini. En önemlisi de Türklerin Almanya’da nasıl bir yer kapladıklarını gerçeğe yakın gösteren bir dizi olmuş. He başroldeki polise de ayrı düştüm o ayrı bkz: Felix Kramer.

  15 ocak 2019 01:11

  5. Öncelikle daha 2.bölümdeyim ama genel havasını sevmedim dizinin. Mantık hatalarını sevmedim. Yine de bitirip görüşüm değişirse güncellerim. 

  Kesinlikle spoiler sayılmaz ama dizide dünyanın en iyi futbolcusu seçilen bir türk futbolcunun ailesinin evini gösteriyorlar saçma sapan duvarda halı vs. Ya tamam elbet öyle alamancı vardırda adam dünyanın en iyi futbolcusu ailesinin evi öyle olablir mi? tüm dünya futbolcu kazancı nedir bilir. İlla türkleri vizyonsuz zevksiz gösterecekler. Deveye de bindirin bari tam olsun. 

  25 ocak 2019 16:37 25 ocak 2019 16:38

  6. polisiye sevenlerin seveceğine emin olduğum netflix'in alman dizisi. almancaya fonetik olarak bayılan dünyadaki 2-3 kişiden biri olduğum için, biraz almanca nedeniyle; biraz da filmlerde türk karakter görünce daha dikkatli izleyen türklerden olduğum için de sevmiş olabilirim kabul (gizlinot: swh). bir karikatür vardı bu durumla ilgili aklıma o geldi ara ara kendi kendime eğlendim. (link: https://img-s1.onedio.com/id-536a62ec74c1a27f3dc12b1c/rev-0/bound/w-800/s-b7a2de25f35363ef80534953b14d986b81d91fd7.jpg o karikatür)

  dizinin ana konusu, türk olmasına rağmen alman milli takımında oynayan bir futbolcunun cinayeti aslında fakat bu ana konu işlenirken; homoseksüellik, aldatma, ırkçılık, kumar gibi konuları da içine alan bir çok yan konu da işleniyor. dizideki her karakterin çözemediği sıkıntıları var, onlar da izleyiciye güzel aktarılmış. kısacası yan konular da oldukça ilgi çekici.

  ilk iki bölüm -bence- pek sürükleyici değildi fakat üçüncü bölümden sonra dizi su gibi akıyor. ben beğendim, izlediğim en iyi dizi falan değil ama gerçekten iyi bir dizi.

  31 ocak 2019 14:49

  7. Alman dizisi.

  Aşırı kazanan, dünyanın en iyi futbolcusu olarak diziye esin kaynağı olan adam mesut özil. Ve ailesini ve evini iki dklık aramayla görebilirsiniz. Evinde kocaman padişah resmi olan adamdan bahsediyoruz, aileleli resimleri daha da beter.

  Bunu yazan giriye laf falan sokmak için yazmadım, sadece dizisi akıcılım olarak sorun yaşa da tespitler, öğe seçimleri konusunda fazla başarılı diye yazdım. Berlin ve o tarafın gurbetçilerine hakim değil o yüzden arap mahalledesi ve ilişkileri olayını bilemeyeceğim ama bu tarz şeyler aşırı nokta atışı içeriyor. Sizin mantığınıza oturmasa bile gerçekler bunlar. Siz kendinize göre düşünmeyin. 

  Alman ikiyüzlülüğü ve işine geldiği gibi yorumlamalarını, gutbetçi muhafazakarların saçmalıklarını vs. Baya güzel yansıtıyor. Ama aşırı akıcı ve sürükleyici diyemeceğim belki de 4blocks dizisini de aynı anda izleyip doyduğum içindir. 

  1 şubat 2019 01:23


  8. dizi herkesin söylediği gibi mesut özil'in ölmesiyle başlıyor..

  iki günde gece gündüz seyredip bitirdim, ilk iki bölüm biraz bayıyor ama dayanırsanız şahane akan bir dizi.

  başroller harika, özellikle türk polis erol birkan karakterine bayıldım. artık zaten feminen gaylerden kustuğumuz günlerde bu karakterin işlenmesi harikaydı.

  aksiyon/ polisiye seviyorsanız izlemenizi öneririm.

  1 şubat 2019 16:56

  9. ilk altı bölümü oldukça iyi gitti. almanları, sokakları ve otomobilleri sevdiğim için ilgiyle izledim ama -burdan sonrası spoiler- allasen koskoca berlin karışıyor ve neonaziler sokak kavgasıyla türklere mi saldırıyorlar, almanlar bu kadar vizyonsuz mu? türkleri ince ince iyi aşağılamışlar kavgaya takım elbiseyle metro ile ulaşmak nedir allasen. işte tam almancı türk kafası. varlığı takım elbise ve rugan ayakkabı ile devam ettirme çabası.

  herkese türk muamelesi yapılmış rahatsız edici tüm müslümanlar türkmüş gibi.

  yine de böyle ikircikli ve sıkıntılı bir konuyu iyi işlemeyi başarabilmiş bir dizidir.

  2 şubat 2019 16:33

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar