yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. Şu an güncel olarak dolap üyesiyim. Onunla ilgili düşüncelerimi detaylı olarak (link: https://www.suslusozluk.com/dolap?i=799246 şurada) yazdım.

  ilk kez gardrops'a üye olmuştum. Ama kullanışlı gelmedi, satış da çok az olunca zamanla bırakmıştım. Ben kullanırken komisyon ücreti vardı. dolap'taki olumsuzluklardan sonra gardrops'u tekrar araştırdım, şuan komisyon ücreti almıyorlarmış ama internette kafalarına göre kesintiler yaparak satıcıları mağdur ettiklerine dair çok fazla şikayet okuyunca şimdilik değişiklik yapmadan beklemeye karar verdim.

  zebramo'yu hiç duymadım.

  30 mayıs 2018 12:05

  2. üçünde de hesabım oldu. dolap en sevdiğim uygulama. en çok satışı ve alımı burada yaptım. gardrops da hiçbir şey satmadım. gelen mesajlar ve teklifler çok rahatsız etti. hesabımı kapattım.

  zebramo'da ev eşyası satıyorum genellikle.

  30 mayıs 2018 17:42

  3. 2 aydır üçünü de satış için kullanıyorum. Zebramo daha böyle nasıl desem pazar yeri havasında. Her şey var aradığınız ama ölücü dolu. Şu an orjinali 500 lira olan üzerinde çizgi çizilmemiş kitaba 75 lira koyuyorum bir öğrenci kardeşimiz faydalansın diye -ki ben de 300 civarına almıştım- geliyor adam 20 lira olur mu diyor. Ayıp ettin ya kütüphaneyi komple vereyim ben sana. 

  Gardrops çok çakal geliyor benim gözüme ajdjaks komisyon yok kargo bedava zımbırtısı koymuşlar, çaktırmadan alıcıdan güvence bedeli altında para kesiyorlar. Satışlar aman aman hızlı da değil öyle. Burası da ölücü kaynıyor biraz ama en azından 50 liralık şeye 20 lira teklif eden yok, daha makul teklifler gelebiliyor. Sitenin işleyiş düzeni hakkında bir sorunum olmadı. Çok fazla çakmacı var ayrıca.

  Dolap bunların içinde en elit olanı diyebilirim. Elitten kastım şu, zebramo’da yırtık kazağa evde giyilir diyerek 20 lira paha biçen ruh hastaları varken henüz dolapta o kadar absürt bir olaya rastlamadım. Gardrops’a koyduğum kazak 2 haftadır beklerken buraya koyduğum gün satıldı mesela. Burdaki satıcılar da komisyon bedeli yüksek diye Fiyatları şişiriyor sıkıntı bu biraz. 

  Onun dışında zebramo’ya 5 liraya kedisini yükleyip “2 yıldır bende, artık bakamıyorum, aşıları tam, maması kum kabıyla beraber gönderilecektir” yazan ultra gerizekalılarla karşılaştım. Şikayet ettim, ilan kaldırıldı ama kadın sürekli yapıp duruyor bunu çıldırıcam. 

  Bence bunların da ilanları bir gözden geçirmesi gerek yayınlamadan önce.

  19 ocak 2019 12:49


  4. Genelde kozmetik üzerine olan alım satımlarımı zebramodan gerçekleştiriyorum. Gardropsun bana göre sadece 3 tane olumlu yönü var. Komisyon kesilmemesi, kargo bedava oluşu ve yeni açtıkları takas özelliği. Sevmediğim yanları ürünün ne zaman yüklendiğini veya yorumlardaki konuşmaların ne zaman yapıldığını görememek. Yani adam mesela 2 sene önce eklemiş toniği ama yeni alındı yazıyor ve siz bunu bilemiyorsunuz. Bir de arama yaparken mesela nars yazıyorsunuz, altlara indikçe abuk subuk başka ürünler çıkmaya başlıyor, arama özelliğinde hiç iş yok. Zebramoda ekleme tarihini görebiliyorsunuz. Yorum kısmında kişi etiketleyebiliyorsunuz, arama ve filtre seçenekleri çok daha iyi, özellikle aradığınız bir ürün varsa aramayı kaydedebiliyorsunuz. Yardım ve destek hizmetleri nispeten iyi. Uygulama tasarımı olarak da daha başarılı buluyorum. Komisyon alma olayını da kaldırsalar çok iyi olacak.

  20 ocak 2019 02:06

  5. Hangisinde hesap açmalıyım ve aynı zamanda ruh sağlığımı da sinir hastası olmadan koruyabilmeliyim diye düşünen arkadaşlar için 3 yıllık deneyimime dayanarak Ölücülük seviyesi: gardrops > dolap > zebramo.

  Edit: başlıkta yok ama modacruz da gardrops ve dolap arasına konulabilir.

  30 temmuz 2019 12:25 30 temmuz 2019 12:28

  6. dolap ile ilgili giydirmeye geldim. şişirilmiş reklamları var. demin bir tanesine denk geldim. kız diyor ki dolaptan 118.000tl kazanmışmış. dolaptan önce rahatça alışveriş yapamıyormuşmuş. annesine çekine çekine söylüyormuş aldıklarını ama şimdi dilediği kalitede çantayı alıp eve gelince anne bunu aldım diyebiliyormuş falan da filan da. afedersin de sen dolapta 118.000tl kazanabilecek kadar satış yaptıysan demek ki daha önce hayvan gibi alışveriş yapıyormuşsun tonla kıyafetin varmış zaten öyle pek de çekinmeli bir durum göremedim. ya da tanıdıklarının kıyafetlerini mi toplayıp satıyorsun parasını cepliyorsun yani bu iki ihtimalden biri olmalı değil mi o kadar para kazanabilmek için? he bir üçüncü ihtimal daha var sen almıyordun gökten sana kıyafetler, çantalar yağar gibi hediye alıyordun onları satıyorsun ki bu saydıklarımın hepsi kulağa saçma geliyor. kendi içinde tutarsızlıklarla dolu bir reklam dinledim azönce. kızın söylediklerine öyle dikkat kesilmişim ki giydiklerine bile dikkat etmedim ama en azından yüzüne bakıyordum. saçı başı falan süslü birine de benzemiyordu yani.

  22 mayıs 2020 19:45

  7. birkaç haftadır satıcı olarak gardrops ve dolap kullanıyorum. artık deneyimlerimi paylaşabilirim. öğrencilik biteli iki sene oluyor. artık ofis hayatına dahil olmaya çalıştığım ve zibidi gibi kıyafetlerimi giyemediğim için elden çıkarmaya karar verdim. pandemi falan derken iş görüşmeleri de mort olunca nakit gelsin işimi görsün en azından diye... ama bu durum tahmin ettiğimden zor oluyor.

  bu ikisi aynı amaca hizmet eden ancak çalışma şekilleri çok farklı olan iki uygulama. yayınladığınız ilanların insanlara ulaşması bile farklı.

  gardrops'ta insanlara ulaşmak nispeten daha kolayken dolap'ta baya ciddi bir mücadele vermeniz gerekiyor.

  gardrops zaman zaman ürününüzü anasayfaya çıkararak alıcıya ulaşmasını kolaylaştırıyor. bunu, uygulama kendisi yaptığında satıcı olarak fayda görüyorsunuz. ancak ödeme yapıp öne çıkarma hizmetini satın aldığınızda gariptir, neredeyse ilanınızın görüntülenmesinde hiçbir değişiklik gözlenmiyor.

  dolap'ta ise insanlara ulaşabilmek için, ürünün aldığı beğeni ve yorum sayısının yüksek olması gerekiyor. bunu yakalayabilmek için insanlar resmen gruplaşmış. karşılıklı beğeni, öneri ve takip teklifleri dönüp duruyor. biraz garip bir ortam. aranan ürüne ulaşılsın diye hashtagler var fakat bu da istila edilmiş. alakasız ürünlerde alakasız hashtagler... elindeki parçaları acil satıp paraya dönüştürmek isteyenler için (benim gibi) gerçekten fazlasıyla yorucu.

  uygulamalardaki alıcı kitlesini kıyaslayacak olursak orda da resmen bir uçurum var. gardrops'ta her şeyi neredeyse 3'te biri fiyatına almaya çalışan bi kitle varken dolap'ta daha insancıl fiyat teklifleri söz konusu oluyor. ürününüz daha ederinde satılabiliyor. fiyatın beline vurabildiklerinden mi bilmiyorum ancak aynı süre içinde gardrops'ta, dolap'takinin iki katı ürünüm satıldı.

  son olarak kargo konusunu ele alırsak gardrops'un bu konuda sizi neyle karşılaştıracağı meçhul. sebepsizce, gönderdiğiniz kargonun standartlarından büyük ya da ağır olduğunu öne sürerek satıcıdan kafasına göre ücret kesebiliyor. diğer uygulamada ise kargo fiyatı sabit ve ister satıcı ister alıcı karşılayabiliyor.

  6 ekim 2020 00:40 6 ekim 2020 00:42