girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (133)
  • medya (3)

133. Bazı satıcıların ürünlerinin fiyatını enflasyona göre biçtiği uygulama. Sezonda 130'a aldığı kazağı bir sezon sonra 130'a satıp, bu para az geldiği için satışı iptal edip aynı kazağı 200'den tekrar koyup, üstüne beş altı kişi bu durumu yoruma yazınca da "benim beğendiğim elbisenin fiyatı da arttı," diye yanıt yazarak fiyatı 250'ye çıkaran ilginç satıcılar gördüm. Tabii ki insanlar kendi mallarını istediği fiyattan koyar ve isteyen de o fiyattan alır da bu kadar dalga geçe geçe yapan bir değil iki değil onlarca satıcıyı bünyesinde barındırması şaşırtıyor.

dün 19:07

132. morhipo'dan aldığım beymen çantayı çakma bulan uygulama.

alıcı orijinallik testi isteyince bana hiçbir şey sorulmadan güya test edilmiş çanta. müşteri hizmetlerine ulaşıp isterseniz fatura vs gönderebilirim dediğimde ne doğru dürüst bir cevap alabildim ne de bilgi. on küsür gün öylece test edilmesini beklemek zorunda kaldım. sonrasında orijinal olmadığına karar verildi. süreci öğrenmek istedim, nasıl bir teste tabi tutulduğunu falan ama kesinlikle bilgi alamadım. sonrasında ise alıcıya para iadesi gerçekleştirileceğini ve benden herhangi bir geri ödeme alınmayacağını söylediler, çantamı da geri gönderdiler.

hiçbir şey anlamadım bu işten. satıştan elde ettiğim para da çanta da bende kaldı. neler döndü gerçekten anlamadım yoksa ürün çakma çıkınca izledikleri politika mı bu onu da bilmiyorum ama ben hala çantamın çakma olduğunu düşünmüyorum. ya da morhipo çakma ürün satıyor bilmiyorum.

dün 10:25

131. Ya birbirimizi takip edelim bence

. Sonuçta bir kalabalık görünürüz. Ben de son 2 günümü uygulamaya verdim, normalde görsem oha bu fiyata mı hemen alayım derim ama burada neden 20 lira değil tribüne giriyorum. Bu yüzden çok güzel bir etek kaçırdım:( 

Benim için avantajı bulamadığım vintage parçalara ulaşmak oldu. Umarım ben de bir iki parça bişey satarım çünlü çok heveslendim.(link: https://dolap.com/profil/ozguuun82 Tıktık)

10 kasım 23:57 dün 11:20


130. kıyafetlerime hep güzel bakarım ama kilo alıp vermelerimden ve evlenip küçücük bir eve sığmaya çalışmaktan birçok kıyafetimi güncel olarak satışa koydum. birçoğu hiç kıyamadağım eşyam olsa da hiçbir şeye uçuk kaçık fiyatlar koymuyorum (link: https://dolap.com/profil/caltan )

8 kasım 10:44

129. ben de neden her yerde reklamı bu kadar çok dönüp duruyor diyordum, meğer trendyol grup'a aitmiş. bunu görünce hiç şaşırmadım.

tanım: bir ikinci el alım-satım uygulaması.

7 kasım 21:57

128. Uygulamayı 1 yıldır kullanıyorum aktif şekilde. Arkadaşımın hesabını engellemişler o da sağolsun dediki birde senin telefondan deneyelim. Ne bileyim ben dene dedim. Çat benim hesapta kapatıldı. İçinde bakiyem vardı hesaba aktarmışlar ama asla telefondan artık uygulamaya girilemiyor. Böyle bir durumla karşılaşıp çözebilen varsa lütfen mesaj atsın bana. Destek ekibi nuh diyor peygamber demiyor çünkü

6 kasım 16:20

127. Pek kar etmediğimi düşündüğüm uygulama. Sanırım ben ticaretten anlamıyorum. Fiyat biçerken 2. El olduğunu düşünerek hiç kullanmadığım şeylere bile yarı fiyatından az rakam koyuyorum. Sonra pazarlık yapmak isteyenleri kıramıyorum. Sonra bir bakıyorum ki elimde dursa daha iyiymiş. Alırkense tam tersi. Geçen gün oğluma bir kaç parça şey alayım dedim. Bir geldi ki, lekeli, tüylenmiş. Ne açıklamada var, ne fotoğrafta. İnsan satmaya utanır, birine verir veya kıyafet kumbaralarına koyar. Söyleyince de ihtiyaçtan dolayı satıyorum diyor. Bilemedim. Başka bir seferde bir çantayı beğendim. Satıcıya sordum, satışa koyduktan sonra kullandınız mı? Son halinin fotoğrafını yükledi, aşınmış, yıpranmış.. ilk fotoğrafta gıcır gıcır, sormadan alsam iadeyle uğraş vs. Ben satışa koyduklarımı ayrı bir yere kaldırıyorum kullanmamak için. Zihniyetler çok farklı..

3 kasım 13:44


126. ilk kullanmaya başladığımda ürünleri satmak istediğim fiyattan koyuyordum ama çok komik teklifler gelmeye başlayınca artık 15-20 lira fazla fiyat biçiyorum. tertemiz çoğu giyilmemiş veya bir kere giyilmiş ürünü kim 20 liraya satmak ister ki? elli kere link verdim ama çok takipçim olmasa da öneri falan isteyen olursa diye tekrar (link: https://dolap.com/profil/sozturkk link) bırakıyorum, ürünlerim hoşunuza giderse daha da mutlu olurum :*

3 kasım 12:16

125. Artan fiyatlarla mağazadan almak zorlaştıkça daha popüler hale gelen uygulama. Uzun zamandır severek kullanıyorum. İlk çanta ve aksesuar alarak başlamıştım. Şimdi kıyafet de alıyorum hatta mağazada basic bir ürün beğenince ohoo dolapta yarı fiyatına alırım diyorum. Ama burada yazılanlara katılıyorum ölücüler çok fazla. İlk yüklediğim ürün kırmızı renk koton çantaydı indirimden 30 liraya almıştım kullanılmıyor diye gece 20 liradan satışa koydum sabah uyandığımda tam 18 tane 15 liralık teklif gelmişti. O zamanlar kargo da ücretsizdi. 90 liralık koyduğum bilekliğe de biri yazmış ki öğrenciyim 20 lira yaparsanı hemen alıcam. öğrencisin diye istersen bedava al üstüne biz para verelim. Geçen seneye kadar bende öğrenciydim çok parasız kaldığım dönem de oldu ama dolaptaki öğrencilere pes diyorum 

3 kasım 03:43

124. bu uygulamada herkese alışkanlık olmuş, ürünü konulduğu fiyattan (ne kadar düşük olursa olsun) asla ve asla almamaya inat ediyorlar insanlar. İllaki son noktaya kadar pazarlık yapılmaya çalışılıyor, bunu anlayamıyorum. O yüzden her seferinde keşke daha pahalıya koysaydım da pazarlık payı bıraksaydım diyorum.

2 kasım 23:36