yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (963)
  • medya (96)

  963. Genelde yeni ve hiç açılmamış kozmetiklerimi nerdeyse uygulamadaki en düşük fiyata ben satıyorum ama sürekli bir 'bakiyem yetersiz', 'şu kadar daha düşerseniz alacağım' türünde taleplerde bulunuluyor. Hadi bunlara alıştık ama tam tersi kişisel niyetimi sorgulamak nedir be kardeşim? 'E sen şimdi bundan zarar etmiş olmuyor musun?' 'Çok uyguna satıyorsun kâr etmiyorsan niye satıyorsun ürünün orijinal değil mi yoksa?' Ürün mü satıyoruz imtihana mı giriyoruz belli değil. Belli ki güzel bir indirimden ve set halde almışım o ürünü ve içinden kullanmadığım bir tanesini kâr amacı gütmeden sadece alışverişime az para harcamış olmak için uyguna koyuyorum. Bunu da defalarca açıklamama rağmen ürünlerin niye bu kadar ucuz diye paylanıyorum şaka gibi. Daha pahalıya satanlardan al madem için rahat etmiyorsa. İbretlik gerçekten.

  31 ocak 14:12

  962. hiçbir deformesi olmayan, artık giymediğim, işten dolayı tarzıma uygun olmayan ürünleri piyasanın 3'te 1 fiyatına satıyorum. ikinci el mantığını bildiğimden gerçekten ucuza koyuyorum ve hepsi orijinal ürünler. ama hala şu kadar olmaz mı bu kadar olmaz mı diye teklifler geliyor. illa pazarlık yapıyorum. ama bedavaya da vermek istemiyorum haliyle ben de yerine bir şeyler koyacağım. ekledikleri favorilere bakıyorum, benim ürünümde tek bir deforme yok, taş gibi duruyor 150 tl, favorisindeki ürün 300 tl üzeri tiftiklenmiş. e görüyorsun işte aradaki farkı hala neyin derdindesin? ürünü alıyor, ama orijinalliğinden şüphe ediyorum diyor. ver numaranı göstereyim diyorum ona da yok. e almasaydın o zaman zorla kartından ben çekmedim parayı. evet anlıyorum kargo ve komisyon fazla ama benden de komisyon kesiliyor hepten bedavaya da veremem dediğim gibi.

  bu arada gerçekten süslüler, tertemiz, yepyeni ürünler koyuyorum. ihtiyacınız varsa, gömlekler, trençkotlar var. göz atın, süslüden geldik derseniz de indirim yaparım mutlaka. dolabımı boşaltmak istiyorum. almak istediğim birkaç parçaya para toplamak istiyorum. ayrıca yorumlardan da görebilirsiniz asla kusurlu ürün satmadım.

  hem gardrops'ta hem dolap'ta aynı kullanıcı adım: @yavannan

  31 ocak 11:12

  961. Dün beni çıldırtarak sonucunda 1 günde 9 satış yapmama sebep olan uygulama. Sabahtan muhtemelen bu tip insanların arasında dönen bir telegram grubunda mi paylaşıldı nedir bir sürü insan dolabimdaki ürünlere yazıp indirim istemeye başladı. Genelde elimdeki ürünleri alıcının da 30 küsür tl kargo ödediğini bildiğimden topluca veya tekse de normalden uygun fiyata koyuyorum. Birkaç kişiye ekstra indirim yaparak topluca 6 7 parça ürünü çok uygun sattiktan sonra bazı kişiler yorum yazıp emin olamadım iade edebilir miyim vb yazdı, özellikle gece giyilecek abiye ayakkabılara. İade almadığımı emin değillerse iptal etmelerini söylediğimde siparişleri iptal edip farklı bir hesapla aynı ad soyad yeniden aldilar , birkaç farklı üründe oldu. Muhtemelen yeni dolandirma taktikleri, 1 gece giyer yollarız nasılsa yeni hesaptan yorumlar bize iade almam demedi diye de kazıklarız diye düşündüler. Bu kişileri engellerken bu sefer Turkiyede satılmayan bir markaya ait gerçek deri Amerikadan alıp hiç giymedigim sıfır bir ayakkabıya yalvaran işsiz bir anneyim diyen bir kadın geldi , hadi dedim sevabim olsun istediği indirimi çok düşük bir fiyat olmasina rağmen yaptım. O fiyata lcwden bile ürün alamazdı. Almak yerine başka hesaptan daha da düşük teklif göndermiş, sonra da reddedince yüzsüzce aynı kişiyim diye yazmış. Çıldırıp tüm dolabımı tekliflere kapattım, hepsini satmaya değecek en düşük fiyata çektim, yorumda bakiyem yok diye yalvarmaya devam edenlere de bakiyeniz olunca alırsınız iyi günler diye cevap verdim ve hepsi 5 dakika içinde bir şekilde bakiye bulup ürünleri aldilar. Bir anda 9 tane satış oldu. Satıcılara tavsiyem ürünü satmaya değecek en düşük fiyata koyup asla pazarlık işine girmeyin, kesinlikle bedava yolla kargo parasını da sen ödeye kadar gidiyor.

  31 ocak 09:53


  960. Bedavaya aldıkları tester ürünleri satacak kadar şark kurnazı satıcıları, bunlara tamah edecek kadar alım gücü düşük alıcıları olduktan sonra bu böyle gider dediğim uygulama.

  26 ocak 19:18

  959. son dönemde iki siparişim oldu. ikisi de güncel piyasa fiyatının %75 azına ürünlerini koymuştu. bu açıdan takdir ediyorum elbet.

  ikisinin de "kendi içlerinden gelerek, kendi hür iradeleriyle, kafalarına göre, ben istemeden koyduğu ve aldığım ürünle alakasız" **hediye** tester numunenin birinin tarihi geçmişti, diğer numune ise tamamen bitmişti. beklentim ürün yönünde olduğu için ikisinden de puan kırmadım elbet de, çöpünüzü de insanlara göndermeyin ya. 

  edit: edit yapmak şart oldu anlaşılan. 

  26 ocak 18:05 26 ocak 19:40

  958. alıcılar için çok fazla artı masraf var. elimden geldiğince kargo kısmını ücretsiz yapmaya çalışıyorum ama aç gözlü ve art niyetli insanlar bu karardan dönmeme sebep oluyor.

  26 ocak 16:17

  957. 450 liralık bir satış yaptım, 43 lirasını hizmet bedeli olarak, 23 lirasını da kargo bedeli olarak düşmüşler. Sürekli soru sorup almayanlardan ve alakasız soru soranlardan da çok sıkılmıştım. Bir daha kullanmayacağım.

  26 ocak 15:23


  956. Gardrops dışında başka ne alternatifleri var merak ettiğim uygulama. Modacruz a baktım pek güncel değil gibi. Bilenler varsa yazsın da kurtulalım şu dolap'tan. Belki düzelirler.

    

  Aslında ekşinin kadınca versiyonu olan süslü sözlük gibi başka bir alternatif uygulamasını geliştirilse, abuk komisyon olmayan, çok iş görür.  Yazılımcı falan olsam uğraşırdım :( kâr az olur diye düşünebilirsiniz ama tam tersi, dolap'taki kargo komisyon tırıvırısı net düşürüyor alış/satış oranını. Tam alacakken vazgeçiyor insanlar.

  50 tl bir bluz alacaktım ödemeye gelince 92 tl oldu. Ben 2 katı fiyat ödeyeceğim, Satıcı 50 lira bile kazanmayacak kesinti ile. Gardrops böyle değil ama orada dolap kadar ürün bulamıyorum, ya da satamıyorum. Ama bundan sonra satış grps demeden ürün satmayacağım ben de. Uyuz oluyorum

  26 ocak 13:40

  955. İsim, telefon numarası ve adresimizin herkesin erişimine açıldığı bir uygulama. Bir ürünü sepetinize ekleyin satın almanıza da gerek yok.

  ödemeye geç adımına gelin ve ön bilgilendirme formunu tıklayın. Alıcı ve satıcı bilgilerinin ayan beyan paylaşıldığı kısmı göreceksiniz. Ürünü satın almama bile gerek yok böyle bir saçmalık olamaz. Tanıdığınız tanımadığınız insanların telefon numarasına ve adresine böyle rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz. Buradaki hesabımı kapatacağım. Bence büyük bir gizlilik ihlali var.

  edit: sadece alıcı-satıcı ismi görünmeye başlamış. adres ve telefon görünürlüğünü kaldırmışlar.

  25 ocak 08:45 26 ocak 16:30

  954. Gerçekten çok acayip insanlar var bu platformda ama ben bayaaaaa tövbestağfurullah bi tane buldum galiba. Uzaylılar gelip beni akşam götürüyorlar beynime yükleme yapıyorlar diyen ablalar var ya, öyle bir çağrışım yaptı bende. İnşallah dava filan açmaz. 

  (link: https://link.dolap.com/n04tY Buyrun)

  (link: https://link.dolap.com/Lxm3G Yurtdışından yeni tasarlandı)

  (link: https://link.dolap.com/T0tGG Kumaşlar Fransa’dan)

  24 ocak 17:07