yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (43)
  • medya (0)

  1. asyalı kadınların uzun yıllardır kullandığı bir metot. türkçeye "çifte temizleme" olarak çevirebiliriz.

  "yüz temizleme jelleri sadece makyajı temizler, cildi temizlemede yetersizdir." mottosundan yola çıkarak yüzü önce yağlarla sonra yüz temizleme jelleriyle temizliyorlar. bunun için zeytin yağı, hindistan cevizi yağı gibi yağları kullanıyorlar.

  bir dönem hindistan cevizi yağı kullanmıştım. iyice arındırmama rağmen çıkarttığı yağ bezeleri hala gitmedi. bu yüzden doğal yağlar yerine dermokozmetik markaların yağlarını kullanıyorum (gizlinot: dermalogica precleanse gibi ). belki psikolojiktir bilmiyorum ama bu yöntemi uygulayınca cildimi daha temiz hissediyorum.

  ukte sahibesi: (yazar: pembe ege kedisi )

  1 şubat 2016 00:13

  2. uyguladığım yöntem. ben önce loreal in makyaj temizleyici yağı ile temizleyip sonra temizleme jeli ile yıkıyorum yüzümü. adının double cleansing olduğunu bilmiyordum. sadece yağla ve ya jelle yıkadığımda tam temizlenmiyor zaten. bu şekilde iyice arınıyor cildim makyajdan ve kirden.

  1 şubat 2016 00:23

  3. son 2 haftadır benim de uyguladığım yöntem. önce neutrogena makyaj temizleme jeliyle makyajı temizleyip daha sonra yine neutyrogena misket limonlu yüz temizleme jeliyle yıkıyorum. temizlik hissi veriyor. :)

  1 şubat 2016 01:43 2 şubat 2016 09:17


  4. bu aralar sık duymaya başladığım bir yöntem.

  (link: https://dogalivarken.com/2016/05/15/cilt-temizliginde-cift-temizleme-yontemi/ )

  bu yazıyı okuduktan sonra 50 liraya recete.com'dan Caudalie Make-Up Removing Cleansing Oil aldım.önce pek düzenli kullanmadım.sonra cyrene'in de bu yöntemden bahsettiğini okuyunca tekrar başlamaya karar verdim.akşamları yüzümü önce bununla yıkayıp sonra bioderma sebium jelle yıkıyorum.Sebium globali de üzerine sürüp yatıyorum.daha 2 gün oldu. öncesinde uzun zaman clinique anti blemish serisini kullandım ama siyah nokta ve aknelerim açısından fayda görmedim. bu yeni uygulamamdan fayda görecek miyim bakalım? bilgi veririm ilerleyen aşamalarda.

  edit:siyah noktalarım küçük sivilceciklere dönüştü. hiç fayda görmediğim gibi bi de kızarık bi suratım oldu.

  27 temmuz 2016 11:24 9 ağustos 2016 13:43

  5. benim de banila.co clean it zero temizleme yağı ve neogen real fresh foam cranberry köpük temizleyici ile katıldığım teknik. temizliğe çok önem vermezdim seul ziyaretime kadar. ancak kore'den ürün getirtememe ihtimaline karşı alternatif arıyorum maalesef.

  4 eylül 2017 22:57

  6. basitçe makyajımızı önce bir yağ sonrasında ise yüz yıkama jeliyle yıkayarak temizlemeye verilen isim. bir süredir gratislerde satılan softem markalı avakado yağını(e vitamini içeren) yüzüme ve gözlerime masaj yaparak uyguluyorum. sıcak suyla ıslattığım havlu ile yüzümü siliyorum ve yüz yıkama jeliyle yüzümü yıkıyorum. cildimin daha duru gözüktüğünü düşünüyorum. kızarıklıklarıma iyi geliyor. şuana kadar sivilce sorunuyla karşılaşmadım. farklı bir şey olursa editlerim şuan için bu yöntemden ve softem markasının avakado yağından memnunum.

  25 ekim 2017 21:52

  7. İlk önce yağ ile sonrasında köpüren bir ürün ile çift aşamalı temizleme olayı. 

  Öncelikle söyleyeyim hiç yapmadım. Yüz temizleme rutinim la Roche posay misel su ile silme, sonra dr. Murad c serisi jel ile 2-3 kez foşur foşur yıkama. 2 gecede 1 de yine ayni serinin tonigi ile kapanış. 

  Bu aralar double cleansingi sürekli duyuyorum. Denemek istiyorum ama bunun için ilk önce bir yağ bulmam gerek. Tavsiyesi olan bi el atsa sevinirim.

  Yalnız arkadaşlar bu yağ yüzde tüylenme yaparsa yakarım kendimi :(

  25 ekim 2017 22:46 25 ekim 2017 23:55


  8. Son 1 aydır uyguladığım yöntem. Normalde misel su aşığı bi insanımdır ama yaş ilerledikçe yüzümü pamukla sağa sola çekiştirmek zarar veriyormuşum hissiyatı yaratmaya başladı bende. Ben de zaten misel sudan sonrada yıkıyorum bari yağa döneyim dedim. sivilcelenme yapmadığı gibi cildim top noktada şu anda, Kuruma yok, ışıl ışıl parlıyor, ekstra yağlanmıyor, Bebek poposu kıvamında geziyorum. 

  25 ekim 2017 22:57

  9. ben de son bir iki aydır bu yöntemi kullanıyorum adının bu olduğunu bilmiyordum. önce dermologicanın precleanse isimli yağı ile bir güzel maskaramı ve cildimdeki makyajı akıtıp temizliyorum, zaten su değince süt gibi bir kıvama dönüşen bir temizleyici. sonra da bir makyaj temizleme jeliyle yüzümü köpürterek yıkıyorum. hem yağın arta kalanı temizleniyor hem de cildimde hiçbir makyaj kalıntısı vs. kalmıyor. cildim de yumuşacık oluyor

  26 ekim 2017 19:49

  10. ben bunu bölgesel şekilde yapıyorum. şöyle ki; eğer göz makyajı yaptıysam rimelli filan sadece gözlerimi yağ ile akıtıp akabinde temizleme jeliyle full geçiyorum, sonrasında tonik vs vs vs. o gün göz makyajı yapmadıysam yağ kullanmıyorum. kullandığım ürünlere gelirsek:

  (bkz: aesop Parsley Seed Facial Cleansing Oil)

  (bkz: murad aha bha exfoliating cleanser)

  ya da

  (bkz: benton honest cleansing foam)

  26 ekim 2017 20:21