yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • oylar (21)
  • medya (0)

  1. Gerçekten zararlı olduğunu bilmeme rağmen, aşırı terleme sorunum yüzünden yaz aylarında kullandığım iki deodoranttan birisi. Diğeri de Maxim. Aşırı düzeyde aluminyum tozu içeriyor ve çok ciddi kaşıntı yapıyor. Gerçekten kullanmak zorunda olmasam kullanmazdım.

  19 eylül 2015 23:57

  2. Mucize ötesi ürün. Benim gibi temiz içerik manyağı bir insana bile kendini aldırtmıştır. Yurtdışı kaynaklardan haftalarca araştırdım ve söylenenlerin hurafe olduğuna karar verdim. Temkinli olmak iyi birşey fakat soluduğumuz havanın bile bize zararı var. Doktor tavsiyesidir aynı zamanda, gerekiyorsa çekinmeyin kullanın.

  2 mayıs 2016 14:54

  3. Mucizevi bir şey. Sosyal hayatınızı etkileyecek düzeyde terleme yaşıyorsanız eğer düşünmeden kullanın. Bir kaç aydır kullanmamama rağmen terlemem inanılmaz azaldı. Yaz aylarının benim için olmazsa olmazı.

  1 ağustos 2016 02:47


  4. Bana mucize bir ürün söyle deseler tereddüt etmeden driclor derim. Eşim sayesinde haberim oldu. Adam spordan geliyor tüm tişört sırılsıklam sadece koltuk altları kuru. Tam reklamlık görüntü yani. Gelelim benim tecrübelerime. Ben bu ürünü kullanmayı 4. Kez deniyorum. Hobaaa denemek de demek hani mucizeydi diye sorabilirsiniz. İçeriğinin ağır oluşundan hiçbir zaman 4 geceden fazla süremedim. 3. Gece kaşıntılar başladı 4. Gece de dayanılmayacak kadar yanma ve kaşıntı birleşince mecburen bırakmak zorunda kaldım. Yanmayı geçirebilmek için kremler aloe vera jelleri sürdüm ama I ıh olmadı. Mecburen yıkadım. Yıkadıktan sonra da devam etti. Hatta gündüz de bitmiyor bu kaşıntılar ve kırmızı kırmızı pütür pütür koltuk altlarım oluyor. Dün gece yine 3. Gecemdi kaşıntı ve hafif de yanma hissettim ama aşırı olmadığı için dayandım. Sabah tatlı tatlı kaşınıyordu uyku haliyle kaşıma gafletinde bulunup biraz da ben tahriş ettim.  koltuk altımı yıkayıp kuruladıktan sonra zeytinyağı sürüp hafifçe az bir masaj yaptım. Bunu gün içinde birkaç defa tekrarladım. En son akşam 9 gibi tekrar sürdüm. 15 dk falan önce yine dricloru uyguladım bu 4. Gecem. Koltuk altlarım hâlâ kaşınıyor ve yanıyor. Zeytinyağının etkisi olsa gerek şu anda dayanabiliyorum. 7 günü tamamlarsam benden iyisi yok. Daha önce üç gün dört gün sürüp sonra rutinine oturtayım dedim ama olmadı, işe yaramadı. İlla tamamlamak gerekiyor herhalde. Şimdi gelelim terlemeye etkisine. Sürdüğünün ertesi günü etkisini gösterdi ve damla terletmedi. Bu şekilde beni en fazla iki gün idare etti. Son olarak -içeriğini göz ardı edersek- eşim dermatologa terlemeyi önlemenin zararı olup olmadığını sormuş. Dr vücut onu başka bir yerden atıyor ter bezi aldığımız bile oluyor demiş. İnşallah daha az zararlısı çıkar da fışırdaman kuru koltuk altlarına kavuşuruz hepimiz.

  19 ağustos 2017 01:33

  5. koltuk altımdan terleme olayı kesildi iyi hoş ama bu sefer de boynumdan ve ellerimden terler fışkırmaya başladı. en azından koku yok ama. az çekmedim koltuk altımdan. dün diğeriyle ayaklarıma da denedim hızımı alamayıp. ilerleyen yaşlarımda katmer katmer çıkmasa bari alüminyum tozlarının acısı

  20 ağustos 2017 18:25 20 ağustos 2017 18:30

  6. driclor, genellikle aşırı terleyenlerin kullandığı, çok yüksek alüminyum içeren bir deodorant ve eczanelerde satılıyor genellikle. ter kokusundan ziyade, direkt terlemeyi kesmeyi vaat ediyor.

  yıllar önce bu ürünle berbat bir deneyimim oldu.

  ergenlikle birlikte koltuk altımda aşırı terleme sorunum başlamıştı. yıllardır ne çektiğimi yalnız hiperhidrozlular anlar. kışın dahi koltuk altlarının hiç kuru olmaması, yazın ise kollarımdan damlalar halinde su akması şeklinde terlemekten bahsediyorum. bir kere hiperhidrozlularda rexone, nivea ve benzeri ürünler asla işe yaramıyor. normal bi insanın terlediğinin belki beş katı terlediğinizden, klasik ürünler faydasız. lise son zamanları yani dört sene evvel internette epey araştırmıştım. driclor'u forumlarda görmüştüm. eczaneden 35 liraya almıştım. duş alıp temiz ve kuru koltuk altına uyguladım.

  sonuç: dayanılamaz derecede kaşıntı ve yanma hissi. sanki koltuk altıma iğneler batıyor gibi acı hissi. bir saat dayanmaya çalıştım ve acı geçmeyince hemen duşa girip koltuk altlarımı yıkamıştım. acıma hissi azalmıştı ama tamamen geçmemişti. ardından koltuk altım kıpkırmızı kızardi, zamanla da karardı. iki koltuk altım da kapkara oldu. aylar boyu koltuk altlarım kara kaldı, zamanla azaldı.

  demem o ki, hassas ciltliyseniz asla bulaşmayın. kararma bende bir sene gibi bi süreden sonra tamamen geçebildi. içeriğindeki alüminyum oranı da cabası.

  asla tavsiye etmiyorum.

  20 ağustos 2017 22:27

  7. Yaz aylarında kollarımı vücuduma bitişik tutmak zorundalığından beni kurtarmış deodorant. İlk günlerde koltuk altlarında kızarıklık ve kaşıntı yapmıştı bende. Bir kere de koltuk altımı traş ettikten sonra kullanmıştım yanık benzeri bir tabloya yol açmıştı ama içinde yazıyor zaten traştan sonra kullanmayınız diye :) Ayrıca kullanmayı bıraktıktan sonra terletmeme etkisi 1 hafta kadar daha devam ediyor. 

  12 şubat 2018 19:46


  5

  8. Aşırı terleyen bir insanım. Koltuk altım, ellerim, ayaklarım -evet maalesef- yaz kış terler. Driclor’u çok duyuyordum eşten dosttan deneyeyim dedim. İlk denediğimde çok mutlu oldum çünkü gerçekten kesti terlemeyi. Bir hafta kullandıktan sonra devam edemedim kaşıntı ve acıdan. Ama kullanan bazı arkadaşlarım gayet memnunlar. Kaşıntı, kararma ya da tahriş problemleri olmamış. Kaşındırmasa gerçekten çok memnundum bu üründen. Kurtarıcımdı. Her neyse, gece temiz koltuk altınıza sürüp bir gece o şekilde yatıyorsunuz, sabah uyanıp yıkıyorsunuz. Hemen etki ettiği için aynı gün içinde terlemeniz azalıyor.

  18 mart 2018 22:04 18 eylül 2019 12:26

  9. genelde çok terlemeyen bir insan olarak sadece abiyelerde, gece kıyafetlerinde stick süremeyeceğim zaman sürüyorum. hiperhidrozis yani aşırı terlemenin tıbbi tedavisinde kullanılan alimünyum içeriyor, bu yüzden kesinlikle yeni traş, ağda, lazer uygulanmış bölgeye sürülmemeli, deriyi haşlar resmen. her gün kullanım için pek pratik değil aslında çünkü terlemek doğal bir durum, terlemeyi engellememek lazım. ama aşırı terlemek de artık anormal bir duruma geçiş olduğu için doktolar da tedavisinde alimünyum tuzları, botoks hatta cerrahi yapıyorlar. ben aldığımda fiyatı 50 tl idi, eczanelerde satılıyor hala. yalnız kapak kısmı bir türlü oturmadı benimkinde, belki benim aldığım öyledir.

  19 mart 2018 13:06

  10. Evet kullandığımda gün içinde asla terletmiyor ama koltuk altımı hatur hatur kaşındıran ve yakan bir deodorant maalesef.

  19 mart 2018 19:44 19 mart 2018 19:46