yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (2)

  1. kulağa çok güzel geliyor ancak ürünleri plastik şişelerde geliyor. maalesef cilt ürünlerini plastik kaplara koyduklarında hoşuma gitmiyor. hijyen mijyen gectim, bir seruma 80 dolar vereceksem bir zahmet cam sisede gelsin isterim.

  bu sebeple tirt bulduğum, belki ilerde branding yaparlar ve siselerini degistirirler ise almayı düşüneceğim marka.

  23 mayıs 2017 20:02

  2. bir sürü ürününü denediğim ve genel olarak kozmetik ile ilgili ilkelerini beğendiğim hafif pahalı marka. konsept olarak doğal olan her şeye atlanmaması gerektiğini, doğada da sağlığa toksik ürünlerin bulunduğunu ve bu nedenle ürünlerinde doğal birleşenleri kullanırken de dikkatli davrandıklarını anlatıyor. bu önerge bana mantıklı gelince birkaç ürününü kullanmaya karar verdim. belirtmem gerekirse cildim kuru ve hassas.

  öncelikle en beğendiğim ürün lala retro whipped cream oldu. severek bitirdiğim ilk ve tek yoğun nemlendirici diyebilirim. başlarda gözenekleri tıkar mı korkusu yaşasam da sivilce sorunum olmadı. ilk sürüldüğünde yoğunluğundan dolayı nemlendirme hissi vermese de kuruluğun getirdiği pullanmayı ve gerilmeyi hemen alıyor.

  ikinci beğendiğim ürün ise tlc sukari babyfacial oldu. sürüldüğünde hafif yaksa da cildimde çıkan pütürcükleri gidermede etkili oldu. haftada birden fazla kullanmıyorum. kendisini sürdükten sonra marula oil sürüyorum. açıkcası marula oil'i bir kötülüğünü görmesem de pek beğenmedim. normal bir yağdan farklı değil. parasına değer mi emin değilim.

  b-hydra intensive hydration gel'i sephora'dan çok beğenerek almıştım ama artık eskisi kadar sevmediğime karar verdim. ilk sürüşte acayip bir ferahlama ve neme duyma hissi verse de etkisi kalıcı değil. yüzümü aslında pek de nemlendirmediğini fark ettim. bu açıdan lala retro çok daha başarılıydı. beğenmediğim ürünleri ise kesinlikle göz kremi. hiçbir işe yaramadı ve nemlendirmedi. C vitamini serumu için de The Ordinary'nin daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

  13 aralık 2017 01:41

  3. Güneş kremini sağlıklı olduğu için tercih ettiğim marka. Ama nefret ediyorum, bu güneş kreminin herşeyinden nefret ediyorum. Hafif renkli bir güneş kremi benim ölü beyazı tenime hoş bir bronzluk veriyor ama tuhaf yapısı yüzünden ıslak gibi duruyor ama bi yanda da yüzüme muhallebi sıvamışım gibi bir görüntü veriyor ve gün boyu yüzümdeki bakır kokusu geçmiyor,  burnuma buram buram geliyor. Bugüne kadar yüzüme sürdüğüm hiç bir ürünün kokusunu ilk 5 dksı dışında duymamışımdır. Burnumda alışmıyor nasıl oluyorsa 4-5 saat boyunca alabiliyorum kokuyu. bu özelliğinden de nefret ediyorum. Hala sağlıklı organik ya da temiz içerikli bir ürünle anlaşamadım çok üzgünüm halbuki gerçek olamayacak kadar güzel bir üründü. Ölü gibi beyaz yapmayacak sağlıklı koruyacak ve ışıl ışıl bir cilt vericekti. Olmadı

  8 mart 2020 22:13 8 mart 2020 22:17


  4. yakında türkiye'deki sephora'larda da satılmaya başlanacak olan marka. zaten yüksek fiyatlı ürünler, dolar kuru ve vergiler ile kaç liraya satılacağını tahmin edemiyorum. kendi adıma inceleme videoları ile yetineceğim. 

  ilgili medya:
  1
  3 mart 23:31 3 mart 23:43

  5. aha/bha serumu ve maskesi dışında hangi ürününü kullandıysam bende hayal kırıklığı yaratan marka. proteini polypeptide kremi ve b-hydra serumunun içindeki coconut alkanes sivilce yaptı bende. sivilcelere nasıl yaklaşılması gerektiği bilmediğim bir dönemde marula yağını da kullanmıştım. c vitamini de yağ tabanlı bir ürün, cildimde bir aydınlanma gözlemlemedim, sivilce de yaptı. aha/bha serumu ve maskesi sivilce yapmadı (bir süre sivilce çıkartmak normal tabi bu tarz ürünlerde) ama piyasada daha uygun fiyatlı aha/bha ürünler var.

  bilmiyorum, ben de çok büyük heveslerle almıştım yorumlara kanıp. ambalajları, "branding" ve pazarlaması açısından başarılı markalardan. ambalajları güzel diyorum ama görüntü açısından, elinize aldığınızda plastik sonuçta. ürün performansı göz önüne alındığında piyasada daha uygun fiyatlı ürünler var.

  lüks kozmetik almayı seviyoruz bunda bir sorun yok tabii ki. ama bana o vaadettiği "lüks indie" deneyimi geçmedi. kısacası küskün olduğum markalardan biri işte(gizlinot: swh).

  4 mart 17:39

  6. genel olarak ürünlerini sevdiğim bir marka. yalnız markanın "rutininizdeki bütün ürünler bizimkinden olmazsa sivilce çıkarırsınız haaa" gibi bi korku stratejisi var. ne zaman müşteriler şikayet etse "başka marka ile kullanmışsınızdır" diyorlar, o açıdan sınır bozucu bi tavırları var. kendileri suspicious six adını verdikleri 6 maddeyi(gizlinot: alkol, silikon, parfüm, sls, yağ vs..) kullanmadıkları için sivilcelerin bu içerikleri kullanan diğer ürünlerden olacağını iddia ediyorlar.

  (gbkz: c-firma) c vitamini serumu holy grail'imdir. cildimin en büyük problemi kolay leke tutması olduğu için bu serum gözümün bebeği, kısa zamanda iyileşmesini sağlıyor izlerin. aylarca aynı sivilcenin izinin geçmesini beklemek zorunda kalmıyorum. (gbkz: sukari babyfacial) bana çok ağır geldi, fazla kurutuyor, kızartıyor, onun yerine daha hafif versiyonu olan(gbkz: tlc framboos)'u severek kullanıyorum. o da karıncalandırıyor biraz ilk sürdüğünde ama fazla germe kurutma olmuyor. (gbkz: marula oil) için de youtuberlar hemen emiliyor bişeycik hissetmiyosunuz diyolar ama bana fazla ağır geldi, asla emilmiyor, sabah uyanana kadar suratımın üstünde kalıyor o 2 damlacık yağ. ama yağlarla aram iyi değil zaten pek benim(gizlinot: bendeki minik sample 5ml)(gizlinot: kendim almazdım yoksa) kuru ciltliler sevebilir. (gbkz: a-passioni) retinolunu oldukça beğendim. denediğim ilk retinol idi, ama bununla başlanması pek önerilmiyormuş galiba, daha hafif bir konsantrasyon ile başlanmasını öneriyolar. ben de zaten (gbkz: protini) ile karıştırarak sürüyorum yüzüme, o zaman aşırı soyulma ya da cilt bariyerini zedeleme falan olmuyor. ama yine de dikkatli olmak gerek bunu kullanırken, retinol kullanımı konusunda bilgili olmadan kullanılırsa facia olabilir. ben protini'yi pek beğenmedim. yani bi zarar vermedi ama diğer kremlerden ekstra fazla bir şey yaptığını düşünmüyorum fiyatını hakedecek. ama elimdekini retinolu inceltmek için kullanacağım, kendileri öyle öneriyor. (gbkz: b-hydra) da tek başına gereksiz bir ürün benim için, kuru ciltliler tabi sevebilir ne kadar nem olsa kardır hesabı ama onun için de pahalı bir ürün, milyon tane ucuz muadili var sırf o amaçlı kullanılacaksa.

  4 mart 20:25

  7. sephora onlineda bulabilirsiniz şu an, yurtdışında da fiyatı yüksek haliyle türkiyede de fazlasıyla yüksek

  9 mart 12:54


  8. sephora türkiye'nin fiyat politikasıyla sosyolojik deney yaptığını düşündüğüm marka. cilt bakımı ürünlerine o bütçeyi ayırsaydım (gizlinot: şu anda bu fiyatların 1/3'ü veya çeyreği kadar bir bütçe ayırıyorum) o bütçeyi harcayacağım marka kesinlikle drunk elephant olmazdı. fiyat politikasının amaçlaması gereken hedef kitleyle ürün gamının tutarlı olduğunu düşünmüyorum.

  kur etkisinin yanı sıra zaten yurtdışında da kendi fiyatları yüksek, ayırca bir kaç ürünü karşılaştırdım türkiye'de üzerlerine 150-200 tl eklenmiş (ki bu da büyük ihtimalle vergiler yüzünden)

  sonuç olarak ülkemizde tutup tumayacağını merakla bekliyorum.

  10 mart 13:13

  9. amerika'da 68 dolara satılan kremin (güncel kur ile 550 civarı ediyor vergisi ile) burda 839 liraya satılmasını zaten orda da yüksek fiyatları diye normalleştirmemek gerekiyor. müşteri nasılsa baştan kabulleniyor diye direkt abuk fiyatlarla giriyorlar ülkeye. bütün ürünlere kafadan bi 40 dolar civarı eklemişler gördüğüm kadarıyla. ben hevesle bekliyordum markanın gelmesini, biten birkaç ürünümü tazelemeyi düşünüyordum ama havaya para vermek gücüme gidiyor be sözlük.. (aynısını (gbkz: fresh) markası da yapıyor, inadımdan almıyorum. %50 indirime girmediği sürece de almayacağım ürünlerinizi ne kadar seversem seveyim. al-ma-ya-ca-ğım! sınırlar açılana kadar beklerim, gider amerika'dan avrupa'dan alırım)

  karşılaştırma amaçlı abd ve türkiye fiyatları, buyrun:

  protini = 68 dolar, türkiye fiyatı = 839 lira

  c-firma = 80 doları, türkiye fiyatı = 949 lira

  a-passioni = 74 dolar, türkiye fiyatı = 899 lira

  tlc framboos = 90 dolar, türkiye fiyatı = 1099 lira

  *(eyaletine göre degişen ama ortalaması %7 civarı olan bi eyalet vergisi var, onu eklemek gerek ama onu ekledikten sonra bile uçuk fark)

  hiç vergi bilmem ne falan da kabul etmiyorum, eğer (gbkz: tom ford) gibi bir marka amerika fiyatı ile aynı hatta bazen ucuza satabiliyorsa türkiye'de, demek ki diğer markaların yaptığı vergiyi bahane etmekten başka bişey değilmiş. karşılaştırma için;

  tom ford allık = 63 dolar, beymen fiyatı = 445 lira

  tom ford 4'lü far paleti = 88 dolar, beymen fiyatı = 620-655 lira

  tom ford ruj = 55 dolar, beymen fiyatı = 455 lira

  (dipnot olarak: tom ford da son zamanlarda sinsi sinsi zam yapıp duruyor, yoksa eski fiyatları abd fiyatının da altındaydı da, neyse hadi hala makul düzeyde fark.)

  hadi tom ford lüks marka derseniz de (gbkz: fenty beauty) verelim hemen, o da makul derecede fark koyuyor 30-40 lira arası. sırf bu yüzden bile fenty alasım geliyor bazen;

  fenty cream blush = 20 dolar, türkiye fiyatı = 199 lira

  fenty gloss bomb = 19 dolar, türkiye fiyatı = 189 lira

  flyliner eyeliner = 22 dolar, türkiye fiyatı = 189 lira

  stunna lip paint = 25 dolar, türkiye fiyatı = 209 lira

  hydrating fondoten = 36 dolar, türkiye fiyatı = 329 lira

  eger sephora (gbkz: rare beauty)'yi getirdiğinde muadili olan fenty fiyatlandırması yerine fiyat bindirimi politikasını tercih ederse onu da boykot edeceğim gibi duruyor.

  10 mart 18:38

  10. (yazar: Jean grey) e %100 katılıyorum. Sephora bazı markaları makul fiyatlarla getirirken (fenty, natasha denona, sephora collection gibi), bazı markalara yurtdışı fiyatlarına kıyasla inanılmaz bir zam bindiriyor (fresh, sunday riley, summer fridays gibi). Drunk elephant'ta bu aşırı zamlarla gelen ikinci grupta. Dikkat ederseniz cilt bakımı markalarının hepsi bu grupta. Sanırım sephora cilt bakım ürünleri hızlı tüketilip yenilenen ürünler olduğu için bu gruptan kar etmeyi hedefliyor. Ben açıkçası ürünleri denemek için küçük boylardan oluşan seti satın alacaktım. Sephora ona bile inanılmaz bir fark koymuş

  (link: https://www.sephora.com.tr//drunk-elephant-the-littles-4-0-p10013754/ Sephora tr fiyatı) 999 tl

  (link: https://www.cultbeauty.com/de/en/drunk-elephant-littles-40.html  cultbeauty fiyatı) 87 eur~783 tl

  Ben 1-2 ay içinde yurtdışına taşınacağım için biraz daha bekleyip cult beauty'den sipariş edeceğim ürünleri. 

  Bu arada daha önce c-firma ve tlc serumu ile virgin marula yağını denedim. Hepsi güzel ürünler ama alternatiflerini başka markalarda rahatlıkla bulabilirsiniz:

  C-firma > by wishtrend %15 c vitamini serumu

  Tlc serum > ben bha olarak cyrene ve paula's choice'dan, aha olarak derma e markasından daha memnun kaldım. 

  Virgin marula yağı > the ordinary'nin de aynı ürünü var. O da güzel bir ürün ama ben kuşburnu yağından daha memnun kaldım.

  10 mart 19:04 10 mart 19:22