yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (140)
  • medya (19)

  1. dudakların daha dolgun ve kalın görünmesi için dudakların içine enjekte edilen maddelerin tamamına verilen isim.

  26 mart 2014 21:26

  2. Şu günlerde çokça popüler olan bir uygulama -biliyorsunuz nedenini, isim vermek istemiyorum artık.

  Bence gayet güzel bir uygulama. Hiç yaptırmadım fakat istiyorum.

  Çok doğal görüneni de, yapayı da vardır. Doktoruna bağlıdır.

  15 ekim 2014 23:57 ed.16 ekim 2014 00:03

  3. Dudaklarımda dolgu olmamasına rağmen sıkça karşılaştığım sorudur, ben hoş bulmuyorum doğal duranlar var ama ne bilim dudaklarım ince olsaydı kesinlikle yaptırmazdim.

  24 ekim 2014 11:37


  4. Doğal görünenini görmedim, sanırım bana denk gelmedi. Bir de göz alıştıkça daha fazlası istendiğinden midir nedir, her defasında daha da şişire şişire en sonunda yaratığa dönüşüyor bunu yaptıranlar. Zannettikleri gibi seksi filan durmuyor, etrafımdaki insanlardan bildiğim kadarıyla erkekler de hiç haz etmiyor o görüntüden, çok itici buluyorlar. Abartılmış hali çok çirkin duruyor. Herkese dolgun dudak yakışacak diye bir şey yok, bir dudağın güzel olması için illaki çok dolgun olması da şart değil. Daha dün kuaförde eskiden ünlü bir şarkıcı olan bir kadınla karşılaştım. Kadının yüzü küçücük gözleri minnacık ve bir dudağı yerde bir dudağı gökte bir halde 'dolgulanmış' ve o kadar kötü görünüyordu ki, dehşete düştüm görünce. Çok çok ince hiç belli olmayan dudaklara sahip olunmadığı sürece yaptırılmaması gerektiğini düşünüyorum. Estetiğe, bozulan bir yerlerin düzeltilmesine filan asla karşı değilim ama artık sokağa çıkıp dolaşırken kadınlara baktığımda hepsinin burunlarını ve dudaklarını aynı görmekten sıkılıyorum. Gördüğüm her 3 burundan biri hokka şeklinde yapılmış estetik, her 5 dudaktan biri dolgu olunca gerçekten sıkıcı oluyor. Karakteristik güzellikler göremez olduk, prototip olan çekici değil itici oluyor işte. Ama ben dudak dolgusuz yaşayamam, bunalıma girerim, insan içine çıkamam vs şeklinde problemleri olan insanlar varsa, psikolojilerini düzeltmek adına yaptırmalılar tabii, ona sözüm yok.

  24 ekim 2014 12:09

  5. doğal göründüğünü düşünmediğim uygulama. ve herkesi bir şekilde birbirine benzetiyor. estetik bir bozukluk olmadığı sürece yaptırılması gereksiz.

  4 kasım 2014 11:41

  6. karar verip verip sonra vazgeçtiğim uygulamadır. şu hayatta kendimle ilgili en büyük uktem büyük dudaklarım olmaması yani o kadar özeniyorum ki o büyük dudaklı kadınlarda rujların duruşuna. koyu renk bir güzel açık renkler bambaşka güzel duruyor ama gel gör ki o iğnenin muhtelif noktalara girmesi fikri bile beni yeterince ürperttiği için karar veremiyorum bir türlü süslüler

  19 kasım 2014 15:16

  7. hyalüronik asitle olanını yaptırırsanız bu işlemin geriye dönüşü vardır.

  19 kasım 2014 17:58


  8. hyalüronik asitle (juvederm gibi markalarla) yapıldığında ve dudağınıza uygun miktarda kullanıldığında dudağınızı parlak gergin ya da ördek falan yapmayan uygulama. bi kere dudaklarınız doğal olarak kalınsa, biraz dolguyla daha etli yaptığınızda daha güzel oluyor. ama zaten incecik bir dudaksa sadece kontur yapılması daha başarılı oluyor, dolgunlaştırmak değil, kalınlaştırmaya çalışmak gerekiyor. bir de doktorumun söylediğine göre dolgu ve kontur için ayrı markaların dolgularının kullanılması gerekiyor, ucuz olduğu için bazı doktorlar hepsini aynı malzemeyle yapıyor, o zaman da fatih ürek dudağı gibi içinde kist gibi top top dolgular kalabiliyor. asla doğal gözükmüyor diyenler zaten doğal olanların dolgu olduğunu anlamdığı için, sadece doğal olmayanları farkettikleri için bunu söylüyor :) ben de bu hafta şekli düzgün ama çok dolgun olmayan öyle ortalama dudaklarıma biraz kontur yaptırdım. normalde zaten koyu renk rujlarla bence güzel gözüküyordu dudaklarım, ama rahat battı herhalde, deniyim deniyim diye heveslendim çocuk gibi. doktora net bi şekilde abartılı ya da plastik olmak istemediğimi, sadece biraz daha kalkık gibi olmasını istediğimi söyledim. baya az dolgu enjekte etti. sonuçta ne duckface oldum ne parlak marlak bişey, annem bile henüz farketmedi hatta :) o kadar korkulacak bir işlem değil ama gerçekten acıyor ve bence biraz pahalı.

  edit: dolgu lobisi mi beğenmedi ne beğenmedi anlamadım. kötü olmadı diye mi üzüldünüz boncuğum?

  18 ocak 2015 17:38 19 ocak 2015 03:35

  9. hepsinin doğal görünmeyeceğine inanmıyorum ben. doktor var doktor var.

  şöyle bişey söz konusu. yüzde yapılan en ufak bi değişiklik değişim anlamında büyük bir etki yaratıyo. düşünün kaşlarımızı almamız bile ifademizi değiştiriyo. yanılıyo muyum?

  bu da yüzdeki bi değişiklik sonuçta ve etkisi büyük. yani sizin normalde tanımadığınız bi kişiye yapılmış başarılı bi operasyonu siz anlamayabilirsiniz. ama aynı başarılı operasyon arkadaşınıza, annenize ya da teyzenize yapılsa bu uygulama size çok afedersiniz sittin sene doğal görünmez. bu bilinç altı. sonuçta doğal halini biliyosunuz. farkında olmadan yadırgarsınız.

  doğal halini bildiğiniz birinin dudağında gördüğünüz o uygulamanın doğal görünüp görünmediğine çok sağlıklı bi cevap veremezsiniz diye düşünüyorum açıkcası.

  18 ocak 2015 18:25 18 ocak 2015 18:28

  10. Bu yaz yaptırmayı çok istediğim uygulama. Düzgün ve iyi araştırılıp yaptırılırsa kötü göründüğünü hiç düşünmüyorum, aksine bence çok hoş görünüyor. Önemli olan aşırıya kaçmamak.

  Eğer yaptırıp da memnun kalanlar varsa ve bana gittikleri yeri (İstanbul) mesaj atarlarsa çok sevinirim. :)

  14 mart 2015 15:01