yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Belli bir yaşa kadar mantığa göre davranmak çok yol gösterici oluyor. Duygusal ani kararlar vermektense, mantikli olani yaparak kendine bir yol çiziyorsun. Fakat artık 30 yaşını geçince duygularıma göre davranıyorum.

  (yazar: müffincasey ) uktesi

  8 şubat 2017 02:16

  2. her zaman mantığıma göre karar veririm ve duygularımı hiçe sayarım. aslında aşırı duygusal bir insanım, çok acı çekerim ama inat ederim.

  duygulara göre hareket etmek kötü denmiş de diğeri de pek iyi sayılmaz. insanı tüketiyor.

  8 şubat 2017 14:40

  3. (yazar: zart vader )'a +1 benden. Bugüne kadar böyle oldu. Bir çok defa da affedici oldum. Bu sefer mantıklı ve iradeli davranmamın zamanı geldi.

  Şu anki halim

  Anneyle küs

  Erkek arkadaşından soğumuş (bu sefer iradeli davranıp bitireceğim)

  Depresyonda

  Haftaya kadar 8 kitap bitirmem lazım. Mülakat için.

  Şimdi düşünüyorum da eğer bu sınav olumlu geçerse hayatımdaki kırılma noktalarından birini yaşayacağım. O yüzden sabırlı davranmaya insanları aklıma takmamaya çalışmalı kendimi ders çalışmaya vermeliyim.

  8 şubat 2017 23:43


  4. Mantığıyla hareket eden insanlar her zaman daha güçlü gelmiştir bana.Bense tipik bir yengeç duygu okyanusunda (gizlinot: swh )

  9 şubat 2017 03:18

  5. İflah olmaz bir balık burcu olduğum için duygularadan sonrasını okumadım bile :d

  9 şubat 2017 03:20

  6. Çok çırpındım tersi için çok çabaladım ama annemin beni sevmesine imkan yok. Bana tamamen çıkar olarak bakıyor. Bir insan bir insana bu kadar materyalist yaklaşamaz imkanı yok. Bana bir çöpmüşüm gibi davranıp insanlara beni överek onların yanında prim yapıyor. Ben senin gibi anne olmayacağım. Yemin ederim. Artık seninle ilişkimde duygularımı değil sadece mantığımı kullanacağım. Bir sonraki amacım sana gerçekten hiçbir şey hissetmemek. O da çok uzak değildir sanıyorum. Bana verdiğin çöp değerinden ve sana duyduğum saygı sevgiden utanıyorum.

  22 ekim 14:46

  7. sanırım benim için ikisi ayrılmıyor. duygularımla mantığım birlikte çalışıyormuş gibi hissediyorum.

  kendi değerlerime uygun olan davranış doğru ve duygularımı da yansıtıyor. "içim öyle rahat edecekse zaten mantıklı olan da o" diye düşünüyorum galiba.

  kendimi kandırmıyorumdur umarım.

  22 ekim 15:29


  8. burcum başak yükselenim balık. doğruları görüp muazzam şekilde analiz edip mantık açısından ne yapması gerektiğini çok iyi bilmek ancak balık yükseleninden sebep duygusala yönelmek. hayat benim için gerçekten çok zor.

  22 ekim 16:35

  9. Duygularına göre davranana karşı mantık ile, mantık ile davranana karşı duygularına göre davranmak, yeni öğrendim bunu, kesin bilgi. Kimse ile aynı frekansta olmak hiç bir zaman işe yaramıyor zaten evrenin işleyişine ters. Her zaman duygularına göre davranan biri iseniz şu zamana kadar pek işe yaramadığını çoktan anlamış olduğunuzu umuyorum. Duygulara göre davranmak nedir? Biri size karşı ciddi bir hata yapmıştır, kırıldınız, gelip bir öpüyor sarılıyor, yeni doğmuş bebek gibi oluyorsunuz, ağlasanız bile gizleyip yaşlarınızı da kendiniz siliyorsunuz, muhtemelen mantıklı bir özür dahi beklemiyorsunuz, küslük kırgınlık bulut gibi dağılıp gidiyor, duygular affetmeye her an hazırdır. Mantıklı insan böyle mi yapar? Asla. Daha bu hafta çok yakınımda yaşanan bir evli çift olayı var, adam internette bi haltlar yiyor senelerdir, kadın seneler sonunda farkedip yakalıyor. Adam kendini affettirmek için kullanabileceği tüm duygusal kozları bir bir oynuyor ama neler neler, sözler şiirler çok hastayım ölmek üzereyimler affetmezsen son nefesimi veririmler, onlar da işlemeyince altınlar hediyeler geleceğe dair teminatlar vaadler vs vs, kadın bu noktada bir an bile duygularını serbest bıraksa adama yediği haltlar için muhteşem bir madalya takdim etmiş olacak, konu öylece kapanacaktı, ama öyle yapmadı. Adam ciddi bedeller ödemeyi kabul edip, buna rağmen ömür boyunca asla affedilmemeyi de kabul edip yediği haltın rezilliği ile öööyle kalakaldı, hem hatasının bedelini ödedi, ödüyor, ödeyecek, hem de affedilmediğini biliyor. Sözün özü bu dünyanın ve ilişkilerin dibini böyle kadınlar sıyırıyor, "basit" kadınlar değil. İnsanları kıyamadığınız için sizi kırdıkları yerden kırmazsanız oradan kırılmanın acısını asla bilmediklerinden sizi çatur çutur kırmaya devam ederler. Bir gün siz de ilk defa o kişiyi oradan kırdığınızda bu zamana kadar hiç yapmadınız diye yine siz suçlu olursunuz. Yukarıda kullandığım "basit" tabiri için tüm hemcinslerimden özür diliyorum, bu benim gibi sevmeye ve duygularına bir an bile sırtını dönmeyen kadınlar için bizzat işittiğim bir tabir. Aşkın allahını yaşadığınızı düşünürken bir anda o "basit"lik kelimesine toslamayın diye amme hizmeti olarak yazdım.

  23 ekim 00:09