yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (110)
  • oylar (91)
  • medya (11)
  5

  110. insanın modunu yükselten bir cihaz bana göre. evden çalışan biriyim, doğal olarak her gün saç yapmak zorunda değilim. düzleştiricim, maşam ve volumiser tarak dediğimiz üründen var. dışarı çıkma zorunluluğu olmayınca saçımı bunlara maruz bırakmak istemiyorum, sonuçta evde maşalı saçla oturacak halim de yok. ama bu da insanın ruh halini etkiliyor uzun vadede. aynaya baktıkça bakımsız duruyorsun. dyson aldığımdan beri hemen kurutup hafif bir dalga veriyorum başlıklarıyla. öyle çok uğraşmıyorum bile, zaten daha deneme aşamasında sayılırım. ama tam benim istediğim gibi bir hacim ve parlaklık veriyor saçıma bu şekilde bile. gerçekten evdeki ruh halim değişti.

  20 şubat 01:27

  4

  109. Ben bu ürünü alsam mı diye düşünmeye başladığımda fiyatı on bin liranın altındaydı. Aradan zaman geçti, on üç bin oldu, biraz daha geçti on yedi oldu. Tabi bu sürede bir sürü video izledim, yorum okudum, araştırdım. Vardığım sonuç hep "değmez ya" oldu ama bir türlü aklımdan da çıkmadı. En son artık alayım da beynim rahatlasın diyerek gittim mağazasına ama alırken bile pişman olacağımdan neredeyse emindim. 

  Keşke bu kadar güzel olduğunu daha önce bilebilseydim, kendime o stresi yaşatmasaydım diyorum şimdi. On beş gündür neredeyse elimden düşmedi ve kuaföre gitmekten nefret eden biri olarak nimet diyorum. Maddeler halinde deneyimlerimi yazacağım, benim gibi kafası karışık olanlar için. 

  - kurutma başlığı saçı kabartmadan hızlıca kurutuyor. Aynı başlık saçtaki elektriği almak için de kullanılıyor ve şaşırtıcı şekilde işe yarıyor. 

  - tarama/düzleştirme başlığı, asla düzleştiricinin verdiği etkiyi beklemeyin. Jilet gibi bir görünüm vermiyor, daha çok saçtaki elektriklenmeyi kabarıklığı giderip yatıştıran ve gündelik hoş bir görünüm veren başlıklar bunlar. 

  -fırça başlık, buna henüz elimi çok alıştırmadım, yalnızca son dokunuş olarak saçlarımın önünü sarıp hacimli bir görünüm elde ediyorum. Düzgün bir fön üzerine çalışmalarım sürecek. 

  -dalga başlığı, kullanımı en zevkli başlık. Birkaç video izledikten sonra yıllardır kullanıyormuş gibi saçımı yapabildim. Bukleler bende iki gün rahat kalıyor ama maşa kadar katı, belirgin bir görünümü yok. Çok daha esnek, doğal ve bence daha tatlı bir görünümü var. 

  -ben bütün başlıkları orta fan kademesi ve orta ısı kademesinde kullandım. Bu haliyle bile benim şeklini çabuk kaybeden ince telli, düz ama kabarık saçımda etkili oldu. 

  - benim için en güzel iki yönüne geleyim. Birincisi, eski usul fön makinesi ve fırça ile çektiğim fönde saçlarım akşamına sümük gibi kafama yapışırdı. Düzleştiriciyi hiç anlatmayayım bile, o sıcaklıktan preslenmekten dolayı saçım çok hızlı yağlanır ve sönerdi. Airwrapta asla bu sorunu yaşamadım, saçlarım ertesi gün bile tertemiz hacimli görünüyor. 

  -İkinci güzel yan da şu oldu. Yine diğer şekillendiricileri kullandıktan sonra mesela akşam saçlarımı lastik veya mandal toka farketmez ne ile toplarsam toplayayım saçımda hemen iz kalır ve tekrar açıp kullanamazdım. Mutlaka ya yıkamam ya da bir aletle üstünden geçmem gerekirdi. İnanır mısınız airwrapten sonra toka bile saçımda eskisi kadar iz yapmıyor. İnanmayabilirsiniz çünkü ben olsam inanmazdım. 

  -her maşada mutlaka elini ya da kafasını yakan biri olarak o dertten de kurtulduğumu ekleyeyim. 

  Toparlayıp özet geçeyim, eğer kuaförde yapılmış gibi duran aşırı nizami 10/10 saçlara alışkınsanız, saç sağlığını çok dert etmiyorsanız, uğraşmak için geniş zaman ayırabiliyorsanız sizin için çok gerekli bir ürün değil. Ama derseniz ki elimin altında hızlıca 7/10 saçlar yapabileceğim bir set olsun, saçıma da minimum hasar versin bence bu ürün beklentinizi karşılar. Ben çok çok memnun kaldım. 

  19 şubat 21:23 19 şubat 21:25

  108. şu sıralar stoğu bulunmayan saç şekillendirme ürünü.

  kendime doğum günü hediyesi olarak almak istiyordum hep ama fiyatı yüzünden bir şekilde kendimi vazgeçiriyordum. şimdi "amaan hayata bir kere geliyoruz" diyip almaya kalktım stok yok. ceramic pop rengini istiyordum ama klasik renkleri bile yok hiçbir yerde. korkum fiyatını arttırıp stoğa sokmaları.

  umarım fiyatı artmadan ceramic pop rengi tekrar gelir ve bu sefer kaçırmam.

  14 şubat 14:42 14 şubat 14:51


  5

  107. Bu ürünü alıp kıvır kıvır kuaför maşası beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ama mükemmel kuaför fönü yapıyor. Hatta kuaförde çektirdiğimden çok daha güzel ve hacimli fön yapıyor. İnce maşa başlığıyla maşa yapıyorum. Tabii ki kalıcı olmuyor ama saç süpürge gibi de bozulmuyor. Fön çekilmiş şekilde görünüyor. Kurutma başlığı da harika, kurutma makinesine ihtiyacım kalmadı. Çok memnunum sonuç olarak. 

  9 şubat 18:11

  106. Ceramic Pop serisi ülkemize ce-e diyip kaçan saç şekillendiricisi. yeniden stoklara girerse alabileceğimi umuyorum, rengini aşı tatlı buluyorum Ceramic Pop serisinin

  9 şubat 11:26

  4

  105. Ürünü alalı daha 2 hafta oldu uzun zamandır istiyordum ama fiyatından dolayı hep ertelemiştim. Baktım her geçen gün artıyor, kendi sitesinden 6 taksitle aldım. Gelelim yorumlarıma;

  İlk olarak benim saç tipim düz ve fazla, maşa ile çok dalga tutan bir saç değil. Saçımı boyadıktan sonra 1-2 saat daha fazla tutuyor ve şu ana dek sadece köpükle denedim, daha hiç spreyle denemedim bu arada.(denediğimde yorumlarımı yazacağım)

  Benim airwrap alma sebebim, tamamen saçımı her gün kurutmaktan nefret etme sebepli. Sinüzitim var ve her gün duş alıyorum. Saç diplerim kurusa da uçlarının kuruması fön makinesi ile uzun sürüyor ve günü baş ağrısıyla bitiriyorum. Peki neden airwrap aldım da kurutma setini almadım? Tamamen dalga yapabilmek için çünkü el yeteneğim yok diğerince beceremezdim.

  Saçlarımı tarayarak 5 dakika içinde tamamen kuru ve fön çekilmiş hale getirmek beni çok mutlu ediyor. Bence eğer böyle maşa görünümünden çok doğal dalgalar seviyorsanız şans verebilirsiniz ama maşa gibi beklentiniz varsa paranıza yazık olur. Kesinlikle saça zarar vermediğinden eminim ayrı bir ışıltı geldi.

  6 şubat 23:53

  4

  104. öncelikle airwrapim yok ama çevremdeki herkeste olduğu için birçok kez deneme fırsatım oldu ve en sonunda dyson airwrapin saç tipime ve saç gürlüğüme uygun olmadığına karar verdim. çünkü hem şekillendirmek için normalde kullandığım ürünlerden daha bile fazla zamanımı alıyor, ekstra uğraştırıyor hem de sonuç saçımda soğuk shot + saç spreyiyle bile kalıcı olmuyor. o yüzden benim için mantıklı bir ürün değil. yine de etrafımdakiler çok memnun olduğu için güzel bir ürün olduğunu kabul ediyorum. insanların kılıf bulmasına anlam vermek zor, kedi ulaşamadığı ciğere murdar dermiş. en basitinden bir saç şekillendirici fön tarağı asla bir airwrap muadili olamaz? airwrapin tek muadili shark flexstyle arkadaşlar. o da yalnızca fiyat açısından muadil, yoksa airwrapten daha bile iyi bir ürün.

  6 şubat 21:58


  4

  103. Bu kadar fiyatını hak ediyor mu birşey diyemem ama sırf kurutma başlığından dolayı bile alınır. Saçlarım çok daha hızlı ve karışmadan kuruyor. Ve bariz bir şekilde parlıyor. Beğenmezsem iade ederim diye almıştım ama sonuç olarak tutmaya karar verdim. Ayrıca dyson alınca anlıyorsunuz ki dyson muadili denilen tarakla hiçbir alakası yok. 

  6 şubat 20:13

  102. Yıllar önce lise öğrencisiyken para biriktirip Profilo'nun bir şekillendiricisini almıştım. Onun da başlıkları vardı fırçalı vs.  Aşırı benziyorlar bence. Neyse saçımı o kadar yapamıyordum ki. Kullanamadım  öyle çöp oldu gitti.

  Profilo ile Dyson karşılaştırması yapmıyorum tabiki :) ama şundan  eminim Dyson da olsa kırk video da izlesem ben bu işi beceremem ://

  4 şubat 23:29

  5

  101. Bir yıl boyunca deneyimledim ve çok çok memnunum.İnce telli,dalgalı,seyrek saçlarım var.Bir senedir her banyo sonrası yapıyorum,gerçekten saça zarar vermiyor saçımda gözle görülür fark var normalde hep düzleştirici tarak kullanıyordum.Benim için kalıcılık anlamında çok etkili,dalgaları bile kalıcı eğer doğru ürünler kullanılırsa.Verdiğim her kuruşa değer diyorum ben.Fakat kardeşimin saçları dümdüz onda tutmuyor dalgalar hiç ne kullanırsa kullansın.Saçınız pırasa gibi düzse bi düşünüp alın derim.

  1 şubat 09:41