yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (113)
  • oylar (91)
  • medya (11)

  113. Geldiği gibi stokları tükeniyorsa demek ki daha fazla sayıda getirilmeli. Bunu yapmak neden bu kadar zor? Alım gücümüz olduğu halde her şeye hep çok zor ulaşıyoruz. Bu durum sinirimi bozuyor.

  27 mart 13:59

  112. Pembe olanı sonunda bize de geldi. Bugün bi baktım stokta var görünüyor, tam alacağım arkadaşım aradı. 20 dk kadar konuştuk ve tekrar baktığımda yerinde yeller esiyordu, sadece haber ver butonu vardı. Şaka gibi, yarın trendyolda 50.000'e satmaya çalışırlar bunu da. Adettendir tanımlayayım, paranız olsa da alamadığınız saç şekillendirici. 

  26 mart 20:37

  111. alalı yaklaşık 1 sene olduğuna göre ben de fikirlerimi yazmak isterim.

  öncelikle benim bu cihazı almam gerçekten şaşırtıcı çünkü asla ne aklıma gelmişti ne de heves etmiştim ancak bir pazar günü dışarı çıkmaya hazırlanırken, altı üstü kırık fön görünümü elde etmek için saç kurutma makinesiyle kurut, düzleştirici ile dipleri düzleştir elektriği gitsin, maşa ile uçlara dalga at döngüsünde fiş tak fiş çıkar cihazı kaldır öbürünü getir derken sağlam bir cinnet geçirdim ve ertesi gün gidip aldım airwrap’i. ben kargo beklemek istemediğim için avm’deki kiosklarından aldım ve resmen kör atış yaptım çünkü hiç denemedim, gidip 'bu renk olsun' dedim aldım ve çıktım, beğenmesem elimde patlayacaktı iade hakkım da yoktu online almadığım için.

  hem parlak olması daha çok hoşuma gittiğinden hem de parmak izi/çizik belli etmesini istemediğimden nikel/bakır rengini tercih ettim ve 18 nisan 2023 tarihinde 13 bin liraya almış oldum.

  öncelikle saç tipinden bahsedeyim; ince telli, omuzlarımdan 1 parmak yukarıda, orta gürlükte, şekil alması da şeklinin bozulması da kolay saçlara sahibim. bence boya işlemi de saçın şekillenmesini etkilendiğinden saçımın 7.1 tonunda boyalı olduğunu da ekleyeyim.

  bu alışverişi yaparken beklentim tek bir cihaz ile bütün saç işlemlerini halletmekti. saçları ısı kullanmadan ve yıpratmadan şekillendirmesi de bir artı kesinlikle ama ben zaten saçlarımı haftada 1/on günde 1 ısı ile şekillendiriyordum bu yüzden ısı kaynaklı yıpranma problemim yoktu, sadece şu pek çok cihaza bağımlı olma olayından kurtulmak istemiştim.

  cihaza geçecek olursam bana fazla ağır geldi. pratik kazandım elbette ama başlıkla beraber cihaz da cihazın kutusu da ağır hele kutusu hem büyük hem ağır ama şık duruyor hakkını yemeyeyim.

  başka şaşırdığım bir nokta cihazın bu kadar ısınması oldu. ısı kullanmadığını iddia eden bir cihaz bu denli ısınabilir mi o da çok aklıma yatmadı çünkü birkaç kere başlığın kenarındaki metal kısımdan elimi yaktığımı biliyorum.

  başlık başlık değerlendirecek olursam, en çok sevdiğimden en az kullandığıma kadar gideyim;

  coanda etkili düzleştirici kurutma başlığı: o kadar işlevsel bir başlık ki... bence kurutma performansı mükemmel ötesi. eski saç kurutucum kuaför tipi fön makinesiydi ve gerçekten kafa derimi ve saçlarımın her noktasını cayır çayır yakıyormuş airwrap ile kuruttuktan sonra bunu anladım. airwrap saçı ve saç derisini yakmadan, saçın nemini çekmeden kurutuyor. eski makinem ile kuruttuktan sonra saçlarım elektriklenip kabarırdı airwrap ile kuruttuğumda hiç şekillendirmesem bile o kadar uysal ve dingin duruyorlar ki... ilk başta 'eyvah bunun saç kurutması çok uzun sürer' demiştim ama 10 dakikada nemli/20 dakikada tamamen kuru olacak şekilde kurutuyor. elektrik alma işlevi çok güzel gerçekten saçı o kadar güzel yatıştırıyor ve pürüzsüzleştiriyor ki anlatamam.

  uzun başlıklar: ben 30 mm olanı kullanıyorum en çok çünkü saçım kısa sayılır 40 mm olan istediğim görüntüyü vermiyor şu aşamada. kullanımı en kolay başlık olabilir çünkü sadece saç tutamını tutmanız yeterli, başlık tutamı kendi çekip sabitliyor zaten. sonuç olarak 30 mm ile yaptığım saç bende 2 gün kalıyor ve biliyorum ki duşa girmesem 3. günü de çıkarır. ancak şunu da ekleyeyim ben biraz özen gösteriyorum bu aşamada; önce bukle belirginleştirici köpük, 20 saniye sıcak/10 saniye soğuk shot, sabitleyici sprey, en son bütün bukleleri geniş ağızlı ahşap bir tarak ile açma şeklinde ilerliyorum ve bu şekilde maşadan hiiç eksiği olmayan bir görünüm elde ediyorum.

  yuvarlak hacimlendirici fırça: bu başlık benim saçlarımı yoluyor. ben mi yanlış kullanıyorum bilmiyorum, aslında mükemmel hacimli şekillendiriyor ama saçım mutlaka başlık ve gövde arasındaki o birleşme yerine takılıyor. genelde kahkülümü şekillendirmek için kullanıyorum bunu.

  yumuşak ve sert düzleştirme fırçaları: bunları beraber yorumlayacağım çünkü beni hayal kırıklığına uğrattılar. elbette bir kuaför fönü düzlüğü beklemiyordum ama anlamlandıramadığım bir gariplik var bu başlıklarda. saçımın uçları içe ya da dışa kıvrık, dipleri yapışık oluyor sanırım sorun bu. mesela yuvarlak fırça dipleri de çok hacimli yaparken bu başlıklar dibi kafaya yapıştırıp uçları kıvırıyor, o da benim kendimde hiiç sevmediğim bir görüntü.

  toparlayayım, bence bu üründen memnun olmak için 2 önemli kriter var birincisi beklentiniz ikincisi saç tipiniz. eğer 'ben o kusursuz, dümdüz kuaför fönünü istiyorum ya da nizami bihter maşası istiyorum, jilet gibi bir görünüm arıyorum' derseniz hayır, onu yapmıyor. ve eğer saçlarınız çok gür, çok kalınsa, şekillenmesi zorsa yine sizi tatmin etmeyebilir.

  gelelim fiyat/performans ürünü mü sorusuna, bence değil yani performans okey ama fiyat :( üstte de yazdım ben 13 bin liraya almıştım o zaman etrafımdaki birkaç arkadaşım heves edip fikrimi sordu alalım mı biz de diye, 'cihaz güzel ama 13 bin lira eder mi bilemiyorum, bence 8, olsun olsun 9 bin lira eder gerisi gereksiz' demiştim, şu an 17 bin lira olmuş asla o parayı vermezdim herhalde. zaten fiyatlandırma politikalarında da bir gariplik var airwrap'e göre çok daha az işlevsel kalan, temizleme fırçası bile çıkmayan airstrait 16 bin lira, 6 başlık 1 saklama kutusu 1 filtre temizleme fırçası ile gelen airwrap 17 bin lira. bu bana saçma geliyor. bir de airwrap'te 2 düzleştirme fırçası da saçma geliyor bana mesela bir düzleştirme fırçası olsa diğer başlık difüzör/vigo ya da su dalgası başlığı olsa kusursuz bir cihaz olurdu benim nezdimde, parasını da sonuna kadar hak ederdi. 17 bin çok ya :(

  edit: fiyat düzeltmesi yapıldı.

  15 mart 21:20 15 mart 21:37


  110. Uzun zamandır maşa başlıklarını kullanmıyordum, kullanacaksam da saçıma fön çekip kullanıyordum. O yüzden sprey vs sıkmadıysam bir süre sonra düşüyordu. Kullanım videolarında da saçı nemliyken yaptıklarını biliyordum, ama benim saçım biraz kabarık diye öyle hiç denememiştim.

  Neyse yolculuğa çıktım ve yanıma fön başlığını almayı unutmuşum. Başlıksız bir şekilde biraz kurutup maşa başlıklarıyla şekil vereyim bari dedim.

  Benim saçım ince telli, şekilsiz, kabarık bir saç. Afronun daha az kıvırcık olanı gibi. Neyse dün akşam yaptım, uyudum uyandım ve hala dalgaları duruyor. Saçımda ne bir krem, ne bir sprey hiçbir şey yoktu. Ki deli de yatarım ben. Ama üstleri kabarık olmasa gayet de elimle yağ sürüp düzeltip kullanabileceğim bir seviyede. Olayı cidden nemli saçta kullanmakmış. Ha saçı dümdüz olana etki etmeyebilir, çünkü onları maşa bile paklamıyor. Gariban dyson ne yapsın. 

  14 mart 09:54

  5

  109. insanın modunu yükselten bir cihaz bana göre. evden çalışan biriyim, doğal olarak her gün saç yapmak zorunda değilim. düzleştiricim, maşam ve volumiser tarak dediğimiz üründen var. dışarı çıkma zorunluluğu olmayınca saçımı bunlara maruz bırakmak istemiyorum, sonuçta evde maşalı saçla oturacak halim de yok. ama bu da insanın ruh halini etkiliyor uzun vadede. aynaya baktıkça bakımsız duruyorsun. dyson aldığımdan beri hemen kurutup hafif bir dalga veriyorum başlıklarıyla. öyle çok uğraşmıyorum bile, zaten daha deneme aşamasında sayılırım. ama tam benim istediğim gibi bir hacim ve parlaklık veriyor saçıma bu şekilde bile. gerçekten evdeki ruh halim değişti.

  20 şubat 01:27

  4

  108. Ben bu ürünü alsam mı diye düşünmeye başladığımda fiyatı on bin liranın altındaydı. Aradan zaman geçti, on üç bin oldu, biraz daha geçti on yedi oldu. Tabi bu sürede bir sürü video izledim, yorum okudum, araştırdım. Vardığım sonuç hep "değmez ya" oldu ama bir türlü aklımdan da çıkmadı. En son artık alayım da beynim rahatlasın diyerek gittim mağazasına ama alırken bile pişman olacağımdan neredeyse emindim. 

  Keşke bu kadar güzel olduğunu daha önce bilebilseydim, kendime o stresi yaşatmasaydım diyorum şimdi. On beş gündür neredeyse elimden düşmedi ve kuaföre gitmekten nefret eden biri olarak nimet diyorum. Maddeler halinde deneyimlerimi yazacağım, benim gibi kafası karışık olanlar için. 

  - kurutma başlığı saçı kabartmadan hızlıca kurutuyor. Aynı başlık saçtaki elektriği almak için de kullanılıyor ve şaşırtıcı şekilde işe yarıyor. 

  - tarama/düzleştirme başlığı, asla düzleştiricinin verdiği etkiyi beklemeyin. Jilet gibi bir görünüm vermiyor, daha çok saçtaki elektriklenmeyi kabarıklığı giderip yatıştıran ve gündelik hoş bir görünüm veren başlıklar bunlar. 

  -fırça başlık, buna henüz elimi çok alıştırmadım, yalnızca son dokunuş olarak saçlarımın önünü sarıp hacimli bir görünüm elde ediyorum. Düzgün bir fön üzerine çalışmalarım sürecek. 

  -dalga başlığı, kullanımı en zevkli başlık. Birkaç video izledikten sonra yıllardır kullanıyormuş gibi saçımı yapabildim. Bukleler bende iki gün rahat kalıyor ama maşa kadar katı, belirgin bir görünümü yok. Çok daha esnek, doğal ve bence daha tatlı bir görünümü var. 

  -ben bütün başlıkları orta fan kademesi ve orta ısı kademesinde kullandım. Bu haliyle bile benim şeklini çabuk kaybeden ince telli, düz ama kabarık saçımda etkili oldu. 

  - benim için en güzel iki yönüne geleyim. Birincisi, eski usul fön makinesi ve fırça ile çektiğim fönde saçlarım akşamına sümük gibi kafama yapışırdı. Düzleştiriciyi hiç anlatmayayım bile, o sıcaklıktan preslenmekten dolayı saçım çok hızlı yağlanır ve sönerdi. Airwrapta asla bu sorunu yaşamadım, saçlarım ertesi gün bile tertemiz hacimli görünüyor. 

  -İkinci güzel yan da şu oldu. Yine diğer şekillendiricileri kullandıktan sonra mesela akşam saçlarımı lastik veya mandal toka farketmez ne ile toplarsam toplayayım saçımda hemen iz kalır ve tekrar açıp kullanamazdım. Mutlaka ya yıkamam ya da bir aletle üstünden geçmem gerekirdi. İnanır mısınız airwrapten sonra toka bile saçımda eskisi kadar iz yapmıyor. İnanmayabilirsiniz çünkü ben olsam inanmazdım. 

  -her maşada mutlaka elini ya da kafasını yakan biri olarak o dertten de kurtulduğumu ekleyeyim. 

  Toparlayıp özet geçeyim, eğer kuaförde yapılmış gibi duran aşırı nizami 10/10 saçlara alışkınsanız, saç sağlığını çok dert etmiyorsanız, uğraşmak için geniş zaman ayırabiliyorsanız sizin için çok gerekli bir ürün değil. Ama derseniz ki elimin altında hızlıca 7/10 saçlar yapabileceğim bir set olsun, saçıma da minimum hasar versin bence bu ürün beklentinizi karşılar. Ben çok çok memnun kaldım. 

  19 şubat 21:23 19 şubat 21:25

  107. şu sıralar stoğu bulunmayan saç şekillendirme ürünü.

  kendime doğum günü hediyesi olarak almak istiyordum hep ama fiyatı yüzünden bir şekilde kendimi vazgeçiriyordum. şimdi "amaan hayata bir kere geliyoruz" diyip almaya kalktım stok yok. ceramic pop rengini istiyordum ama klasik renkleri bile yok hiçbir yerde. korkum fiyatını arttırıp stoğa sokmaları.

  umarım fiyatı artmadan ceramic pop rengi tekrar gelir ve bu sefer kaçırmam.

  14 şubat 14:42 14 şubat 14:51


  5

  106. Bu ürünü alıp kıvır kıvır kuaför maşası beklerseniz hayal kırıklığına uğrarsınız. Ama mükemmel kuaför fönü yapıyor. Hatta kuaförde çektirdiğimden çok daha güzel ve hacimli fön yapıyor. İnce maşa başlığıyla maşa yapıyorum. Tabii ki kalıcı olmuyor ama saç süpürge gibi de bozulmuyor. Fön çekilmiş şekilde görünüyor. Kurutma başlığı da harika, kurutma makinesine ihtiyacım kalmadı. Çok memnunum sonuç olarak. 

  9 şubat 18:11

  105. Ceramic Pop serisi ülkemize ce-e diyip kaçan saç şekillendiricisi. yeniden stoklara girerse alabileceğimi umuyorum, rengini aşı tatlı buluyorum Ceramic Pop serisinin

  9 şubat 11:26

  4

  104. Ürünü alalı daha 2 hafta oldu uzun zamandır istiyordum ama fiyatından dolayı hep ertelemiştim. Baktım her geçen gün artıyor, kendi sitesinden 6 taksitle aldım. Gelelim yorumlarıma;

  İlk olarak benim saç tipim düz ve fazla, maşa ile çok dalga tutan bir saç değil. Saçımı boyadıktan sonra 1-2 saat daha fazla tutuyor ve şu ana dek sadece köpükle denedim, daha hiç spreyle denemedim bu arada.(denediğimde yorumlarımı yazacağım)

  Benim airwrap alma sebebim, tamamen saçımı her gün kurutmaktan nefret etme sebepli. Sinüzitim var ve her gün duş alıyorum. Saç diplerim kurusa da uçlarının kuruması fön makinesi ile uzun sürüyor ve günü baş ağrısıyla bitiriyorum. Peki neden airwrap aldım da kurutma setini almadım? Tamamen dalga yapabilmek için çünkü el yeteneğim yok diğerince beceremezdim.

  Saçlarımı tarayarak 5 dakika içinde tamamen kuru ve fön çekilmiş hale getirmek beni çok mutlu ediyor. Bence eğer böyle maşa görünümünden çok doğal dalgalar seviyorsanız şans verebilirsiniz ama maşa gibi beklentiniz varsa paranıza yazık olur. Kesinlikle saça zarar vermediğinden eminim ayrı bir ışıltı geldi.

  6 şubat 23:53