girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (85)
  • medya (0)

85. Ne zaman etkili bir sinir - stres dönemi geçirsem hemen gelir. 8 yıldır kafa derimde ne yazık ki bitmiyor. Bir ara burnumun kenarlarında vardı, gitti çok şükür o (gizlinot: Burnumun kopacağına inanmıştım ama gerçekten)

Şu an kafamın tamamında var ve ben sakin sakin geçirmeye çalışıyorum zamanımı. Doktorların verdiği kremler ve şampuanlar iyi gelmedi, önerilen ne varsa denedim ve tek çaresi sakin olmak benim için.

26 haziran 02:47

84. Ensem, saç dibim, burun ve kulak çevrelerim, kaşlarım.. Zamanında yaşadığım büyük bir travma ile başıma gelen illet. Önceleri kaşımdan burun kenarıma ve yanağıma yayılan şekildeydi. E vitamini ve bir krem ile çözdük bir daha orda çıkmadı. Fakat sonra kafa derime ve enseme geldi. Kanatıyordum o derece. Ordan bir de koltuk altlarıma geldi. Üstelik gelin olduğumda da vardı. Görüntüyü geçtim sıcakta terlemekten mahvetmişti beni. Ama onun asıl sebebi işyerinde giydiğim forma naylondu. Yakıp daha da şiddetlendiriyordu durumu. Fakat o geçti. Şimdi ardıç katranı sabunu kullanıyorum saçlarıma. Önce normal şampuan ardından sabunu sadece diplere sürüp bekletiyorum. Üstelik yıkanamadıysam 1 gün bile ölürdüm kaşıntıdan. Şimdi o yok, kötü ve kabuklu görüntü yok. Es kaza sabunu kullanmazsam şayet geberiyorum o da ayrı.

26 haziran 01:16

83. Seçim sırasında yaşadığım sinir harbinden olsa gerek alnımda, saç diplerimde ve ensemde hortlayan illet. Hayır sandık başından ayrilmasam da (gizlinot: Tuvalet için bile.) Oy çalma, geçersiz oy pusulasını kabul ettirmeye çalışma gibi bir durum olmadı.(gizlinot: Tutanak tutmaya da hazırdım yani.) En azından benim bulunduğum iki okulda. Neyse sinirlerim çok bozuk.

25 haziran 18:38


82. ölene dek geçmez, dert mi ? bitmez.

25 haziran 03:50

81. Bapanthol onarıcı krem ıle tanışmakla en aza indirgenendir. Krem, yağlı olmadığı için ağırlık oluşturmuyor. Hafif yapılı ve iki senedir kullanıyorum ellerim rahat nefes aldı, çektiğim acıyı ben ve yaşayanlar bilir. 100 ml ligi indirimle 30 TL . Daha uygununa bilen duyan var ise, mesaj kutuma beklerim.

26 mayıs 01:47

80. çaresi yoktur. ancak etkilerini aza indirebilirsiniz. bende de çeşit çeşit egzama var anam babam sağolsun. bu egzama illeti geçmez ama bazen kaybolur. uzunca bir süre varlığını hissettirmez sonra bam bam bam. ben küçükken atopik dermatitten çok çekmişliğim vardı. kupkuru bir vücut ile birlikte küçük bir çocuk için zor ve kaşıntılı süreçti. o yüzden vücudumu asla haldur huldur keselemem, nemlendiririm. liseye kadar ellerimin üstü gene kuruluktan hergün kanardı, bunların çözümünü de kortizonlu kremlerde buldum maalesef. şimdi ise başımın belası seboreik dermatitim var. bir kadın için en kötüsü bu bence. akşam yıkanıyosunuz, sabah kalktığınızda saçınızın bir tarafı pamuk gibiyken, diğer taraf yasyağlı, tel tel oluyor. saçımı mesela çok tepeden toplayamıyorum çünkü kepekler ortaya çıkıyor. kuaförüm kepeklerimi kaldırıp tek tek tarıyor saçlarımı ama benim bunu yapmam mümkün değil. artık şampuan aramaktan da yıldım. ne gelirse kullanıyorum elime, kaşıntıyla yaşamayı öğrendim. inşallah bir gün bu da geçer.

26 mayıs 00:58

79. paraben ve parfüm içeren kremler öyle bi yakar ki suratınızı... ama evde başka bir krem kalmamıştır ve sürmek zorundasınızdır çünkü nemlendirmeyince daha da çok kudurur. öyle bir şeydir egzama, seboreik dermatit falan. normal şampuanla yıkamak hayaldir. özellikle ben elseve çok sevmeme rağmen ekstra eczane şampuanım yoksa katiyen kafama dokunduramam pul pul olurum çünkü sabaha kadar. ama dove şampuan öyle pul pul yapmadı bi düzenli kullanıcam bakalım nasıl olucak, sonuçlarını yazıcam...

edit: imla

26 mayıs 00:46 26 mayıs 00:46


78. Mercimek tanesi büyüklüğünde ensemde geçen yaz çıktı, minicik bir şey olmasına rağmen insanın yaşam kalitesini düşürüyor. Denemediğin ürün kalmadı . İnternetten tarif buldum bir kaç kez uyguladım ve geçti. Tarif sarımsak yagi, çörek otu yagi, aspirin karışımından oluşuyordu. Bunun yanı sıra selenyum takviyesi aldım ne kadar etkili olmuştur bilemeyecegim

23 mayıs 00:29

77. benim ellerimde var egzama. ilkokuldayken bayağı zorlayıcıydı. genellikle avuç içimde ve özellikle parmak uçlarımda küçük küçük yüzlerce su baloncuğu gibi şeyler çıkardı. 1 hafta sonra onlar patlayıp tüm parmak derim soyulurdu, alttan yeni deri çıkıyordu tabiki ama hassas olduğu için o yerler hep yanıyordu mesela elimi yıkadığımda veya elim terlediğinde falan. hatırlıyorum kalemi tutmakta bile zorlanıyordum bazen. sonra doktor krem vermişti ama ara ara oluyordu hep. 2-3 yıl boyunca oldu sonra birden kendi kendine geçti. eğer dikkat etmezsem şimdilerde de o küçük su baloncukları çıkıyor, sonra deri soyuluyor ama eskisi gibi ciddi bir şekilde değil.

doktorun söyledikleri ve yıllar içerisindeki tecrübelerimle harmanyalarak nelerin egzamamı tetiklediğini yazayım;

-toz/toprak

-her türlü kimyasal; temizlik malzemeleri,sabun,dezenfektanlar. mesela eldivensiz temizlik yapmıyorum. sabun kullanmama olayı iğrenç belki ama doktor söylemişti bunu, kendim uydurmuyorum yani. sadece tuvaletten sonra yemekten önce falan böyle ciddi şeylerde sabun kullan dedi.

-su içerisinde fazla durmak. yazlık yerlerdeyken tetikleniyor biraz çünkü her gün denize girip duş alınca normal..

-ellerin terlemesi. ellerim yaz kış terliyor benim ama buna bir çözümüm yok. avuç içine botox yaptırmak geçici süreli de olsa işe yarayabiliyor

22 mayıs 02:16

76. Bu hastalık bende lisede başladı. İlk başta yoğun bir kepeklenme sonrasında da avuç avuç saçlarım döküldü. Gitmediğim doktor, kullanmadığım ilaç-şampuan kalmadı. Stresli zamanlarda yüzümden boynuma kadar sıçrıyor, bazıları yeme - içmeylede ilgili olduğunu söyledi ama doktorum ilgisi olmadığı söyledi. Artık bununla yaşamaya alıştım sadece şu saç dökülmesi dursa:(

21 mayıs 11:54