sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (96)
 • medya (0)

96. ergenliğe girdiğimden beri neredeyse her yıl tekrarlamak suretiyle baş belam olmuş lanet cilt rahatsızlığı. benimki saç derimde, tam ensemin üzerindeki bölgede. aslında tüm derimde zaman zaman kaşıntı oluyor fakat burası kanatana kadar kaşındırıyor, gece yataktan kaldırıp duşa sokuyor, ketoral bağımlısı yapıyor beni. başka şampuan kullanamaz oldum.

nedeni bilinmeyen hastalıkların çözümü genelde yaşam stilinde yatar, bu hastalık da öyle bence. ne zaman strese girsem, sınavım olsa, sevgilimle aram bozuk olsa, şekerli veya baharatlı şeyleri abartsam azıyor bu lanet olası şey. harry potter’ın yara izi gibi, asla bırakmıyor peşimi ve zayıf anımda hemen sızlamaya başlıyor. beslenmemi düzene sokmaya karar verdim, bu girdiyi kendime bir hatırlatıcı olarak yazıyorum, gelişmeleri yeri geldikçe güncellerim. ayrıca saç derisini olabildiğince kuru tutmak ve duşta uzun süre kalmamak da önemli. kısacası mantarların sevdiği hiçbir şeyi yapmayıp nefret ettikleri her şeyi yapacaksınız. 

ayrıca böyle genetiğin abv.

1 aralık 2018 02:12

95. Benimde saçımda var enseme gelen kısımda çok küçük bir yerde yıllardır var sıkıntılı zamanlarımda çok kaşınır. Yayılma gostermedi çok şükür ama gecmedi de yıllardır. Bende şampuanlar kullandım değişik değişik ama fayda etmedi. Stresin sürekli tetiklediğini bildiğim için düşüncesel olarak o durumda hissetmemeye çalışıyorum ve saçlarım nemli uyumamaya.

İnşAllah bu illetten topluca kurtuluruz bir gün süslüler. Tıbbın gelişmesi umuduyla..

6 eylül 2018 01:21

94. Önce elimin üstünde kaşıntılı noktalarla başladı sonra bacaklarıma da yayıldı demin banyoda göğüs kafesimin hemen altında da kırmızı bir kabarıklık belirdiğini gördüm :( Ara ara çıkıyor, bazen kayboluyor ama ömür boyu geçmiyor bu illet. Kaşınmasa yine dayanılabilir ama kaşıntı tuttu mu gerçekten çok zorlanıyorum

6 eylül 2018 01:11 8 eylül 2018 11:55

93. Saçımda başlayıp kaşlarıma sonra burnumun yanlarına ve en son kulaklarıma kadar yayılan hastalık. Senelerdir saçımda olduğu için onunla yaşamaya alıştım artık. Lise döneminde dalga geçilirdi de aldırmazdım yani siyah giydiğimden hep pul pul dökülürdü insanlara saç derimin kuru olduğunu anlata anlata yorulurdum... Ben çok şampuan denedim ne paralar yatırdım onlara da asıl olay stresi azaltmak çünkü geçmiyor, dönem dönem azıyor kaşınıyor, kaşıdıkça artıyor bu bir döngü gibi benim için... Zeytinyağı ve sarımsağı hiç denemedim yalan olmasın ama burda yazılanları okuyunca deneyesim geldi. Ben aloe vera ile kaşıntısını aldım, bir de şuan yüzümdeki için elidel krem kullanıyorum çok iyi geliyor rose hastalığına dönmesinden korkuyorum...

6 eylül 2018 00:21

92. Kantaron yağı ile arkadaşımın göz altlarından geçmesini sağladığı hastalık.

Bir iki damlasını elinizde iyice ısıtıp sürün. Abartmadığınız sürece iyi gelecektir.

6 eylül 2018 00:09

91. lise arkadaşlarımdan birinde vardı. kız bütün gün elinde mavi eldivenle dolaşırdı. herkes bulaşıkçı falan diye dalga geçerdi. insanlar cidden kötü kalpli olabiliyorlar. geçen yıl aşırı stresten kafa derimde çıkmıştı. şampuan katiyen işe yaramadığı için ben de zeytinyağı ve sarımsak sürüp beş dakika masaj yaptım. o an rahatlattı yaralar kabuklar vs gitti ama ne zaman üzülsem bu da nüksediyor.

5 eylül 2018 14:39

90. ergenlik yıllarımda tanıştığım ve anne-baba ayrılığı arasında sürüklenirken doktora gitmeden,ne olduğunu bilmeden,saçlarımdaki kepeklerden utanmama sebep olan hastalık.

o yıllarda yaşattığı kaşıntı krizleri yüzünden ağlar,geceleri uykudan uyanır kafama kolonya basar,derin bir oh çeker öyle uyurdum. zamanla alnıma,burun kenarlarıma da sıçradı,hatta sulu vaziyete dönüştü.

sonra doktora gittim,bir çok ilaç,şampuan kullandım. yüzümdekler çok şükür geçti ama saçım için hepsi günlük olarak geçiriyordu.ya da stres ve sıkıntı her günümde olduğu için bu hastalık beni terketmiyordu. dökülen saçlarımın gürleşmesi için sarımsak sürdüğümde çok iyi geldiğini ve 2 3 ay kadar rahatladığımı farkettim. sonra zeytinyağı,vazelin ve dövülmüş sarımsağı karıştırarak kendime bir tedavi yağı hazırladım. o şişe bitene kadar haftada 2 kere saç derime uyguladım. yıllardır rahatım süslüler. bazen hafiften kaşıntı geliyor,gelesiye karışımı hazırlıyorum ve o kötü günleri geride bıraktığım için şükrediyorum.

5 eylül 2018 09:18

89. Kafa derimde,  kulağımda ve bacağımda vardı, bacağımdaki neyse de kafamdaki gerçekten hayat kalitemi düşürüyordu sürekli kaşınıyo çok kaşıyınca kanıyordu bir de pul pul dökülüyordu. Aile hekimim bana bir reçete yazdı bununla eczaneye bir ilaç yaptrdık. Ağır ve kötü kokulu bir ilaç. Onu banyodan önce sürdüm sonra yıkandım. Kafamdan bir banyoda arınmıyordu kokusu falan kalıyordu ama öyle böyle egzamalarım geçti gitti. Hatta kulağımdaki yıllar sonra nüksetti 2 kere sürdüm hemen geçirdi. 

Edit: benim kullandığım ilaçta katran vardı bu hastalığa katranlı şeyler iyi geliyor 

4 eylül 2018 16:22 5 eylül 2018 15:32

88. meğer sebebi çinko eksikliğiymiş.

4 eylül 2018 16:12

87. Ne zaman etkili bir sinir - stres dönemi geçirsem hemen gelir. 8 yıldır kafa derimde ne yazık ki bitmiyor. Bir ara burnumun kenarlarında vardı, gitti çok şükür o (gizlinot: Burnumun kopacağına inanmıştım ama gerçekten)

Şu an kafamın tamamında var ve ben sakin sakin geçirmeye çalışıyorum zamanımı. Doktorların verdiği kremler ve şampuanlar iyi gelmedi, önerilen ne varsa denedim ve tek çaresi sakin olmak benim için.

26 haziran 2018 02:47