yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (161)
  • medya (15)

  1. kaza/doğum sonucu vücutta oluşan bir bozukluğun düzeltildiği ameliyatları saymazsak, genellikle estetik kaygılarla ve mükemmele(!) ulaşma amacıyla yaptırılan ameliyat çeşidi. göğüs ameliyatlarından burun ameliyatlarına, yağ emiliminden vajina estetiğine kadar (durumun ne kadar vahim olduğunu görebiliyor musunuz?) değişik çeşitleri vardır.

  2011 yılında 15 milyon kişi estetik operasyon yaptırmış. üstelik botoks ameliyata girmediği için bu istatistiğe girmemiş.

  genellikle uyuşturulmuş olduğumuz için ne kadar iğrenç bir prosedür olduğunu bilmeyiz ya da görmezden geliriz. ama bu (link: http://www.youtube.com/watch?v=a_Bef8d4ZE0 gerçekle) yüzleşmemiz gerekiyor.

  12 ocak 2014 22:38

  2. lübnan'da kadınların yaptırmak için bildiğin kredi çektiği olay. erkek başına 6 kadın düşünce kıran kırana bir rekabet oluyor tabii. belgeseli de vardı hatta bunun, tekrar bulabilirsem ekleyeceğim.

  not: buldum http://vimeo.com/37128485

  12 ocak 2014 23:12

  3. Erkek arkadaşım burnunu yaptırdı. O manzaradan sonra ve o süreçten sonra sanırım asla bıçak altına yatmam. Hiç bir şey doğal hali gibi olmuyor. Buna çok net bir şekilde şahit oldum. Her halimizle güzeliz kızlar. Kendimizi değiştirmemize o acıyı çekmeye inanın değmez. Bizi seven böyle sevsin.

  13 ocak 2014 11:03


  4. ancak ve ancak kişiyi derin bunalımlara sokan ciddi anormallikler varsa yapılması gerektiğine inandığım cerrahi müdahale. şimdi eli yüzü düzgün insanlar olarak, yapmayın etmeyin deriz. burnunuzu sevin, kemerli burun asalet ve yüksek karakter göstergesidir(gizlinot: örnek: fatih sultan mehmet burunlu annem), küçük göğüslü kadınlardan hoşlanan erkek sayısı azımsanmayacak kadar çoktur(gizlinot: örnek: hoş olan ve olmayan bi sürü abiyi peşinde koşturmuş mini memeli kuzinim) veya ne bileyim boyunuzu uzatmak için kemiklerinizi kırdırıp her gün arasını açan kelepçeyle uzatmaya kalkışmayın çünkü " bodur tavuk her zaman piliç görünür " falan deriz ve doğrudur da. ancak insan içine çıkamayan, bu yüzden sosyalleşemeyen, sağlıklı bir ilişki yaşayamayan insanlar da yok değil ve onlar için imkanları el veriyorsa estetik ameliyat mutlu bir hayata giden kutlu bir mucizedir. dilerim hayrını görsünler.

  13 ocak 2014 19:18

  5. sonucunun ne olacağı büyük bir sürpriz olan bir risk oyunu. maymuna da dönebilirsiniz şempanzeye de.

  ama insan yaşlanınca ajda pekkan, nebahat çehre gibi kalmak istemez mi, ister. kırışınca insan 60'ından sonra ölümü bekler ne yalan söyleyeyim. ajda pekkan, nebahat çehre ise bugün ne giysem diyordur...

  25 ocak 2014 04:54

  6. günümüzde iyice abartılıp,cılkı çıkarılandır. öyle ki uzakdoğulu kardeşlerimizin en çok yaptırdığı estetik operasyon göz kapaklarının yapısını değiştirmek. oysa biz onların çekik çekik hallerini sevmiştik.(gizlinot: işte bunlar hep küreselleşme)

  sonuç olarak bizler yaratıldığımız şekilde güzeliz..

  1 şubat 2014 22:47 ed.8 şubat 2015 12:26

  7. biraz mesafeli durduğum uygulamadır. güzellik işleri çok zevkli olabilir ama benim sınırım işte tam da burası. söz vermemekle birlikte yaptırmam diye düşündüğüm uygulamadır. insan canını sevmez mi be.

  18 mart 2014 23:17


  8. Coolluğun tavan yaptığı üniversite yıllarının sonuna kadar "ben doğallıktan yanayım" diye avuttum kendimi. Sonra biraz para ve özgüven kazanınca aslında kompleksimin ne büyük olduğunu fark ettim. İki günde karar verdim. En ufak ağrı, sızı da hissetmedim.

  Yaptım, pişman değilim.

  18 mart 2014 23:41

  9. öncesinde türlü türlü test yapılan ameliyat. malum vucud değişecek bunu bünye kaldırabilecek mi. kolay değil. en korktuğum brun ameliyatı. çünki nefes sıkıntısı olabiliyormuş. bende karadenizin bana armağan ettiği bir burun var. allahlık yani. kemerli değil de büyük. hele zayııflamaya gör. ortaya çıkıyor. sırf bu nefes konusu nedeniyle yaptırmıyorum. nefes alsam yeter diyorum. silikon taktırmak da ileride çocuğu sütsüz bırakmaya sebeb. özetle vucuda sonradan giren herşey sıkıntı. mesela bir kurak kiri bile çok önemliymiş. kulağın antibiyotiğiymiş. yada bizim rahatsız olduğumuz kıl tüy hepsi bize hizmet ediyor yani bizi dış etkilerden koruyor. bu sebeble tümüyle kurtulmak çok yanlış.

  2 temmuz 2014 13:18

  10. kişiyi gerçekten rahatsız eden bir yer var ise ameliyatla onu düzeltmek için kullanılan yöntemdir.

  şu hayata bir kere geliyoruz, aynaya baktığımızda kendimizi iyi hissetmek hakkımız diyerek fikrimi değiştirip ileri de benim de yaptırmayı düşündüğüm ameliyat.. kafkasya kökenli olmamdan mütevellit kemerli azıcık da büyük bir burnum var..şöyle doğal, minik bir burun, özellikle gözlük takan kızlarda pek güzel duruyor kanımca..

  2 temmuz 2014 15:12