yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (436)
  • medya (9)

  1. çok zor bir olay.

  eliptik bisiklet, plates seti aldım ama kullanmıyorum, içimden gelmiyor.

  psikolojik bir olay olduğunu düşünüyorum.

  çünkü insan dışarıda tüm gününü geçirdikten sonra kendimi eve atayım da bir dinleneyim, rahatlıyım diyor.

  e eve gelince spor aleti sana sen ona bakıyorsun.

  evet 2 sene önce aldım bisikletimi ve toplasan 10 kere binmemişimdir üstüne.

  aletsiz spor da sizi sıkar bir süre sonra.

  yani en fazla bir iki hafta yap sonra yine bırakılır.

  onun yerine dışarıya yürüyüşe gidin, parklardaki spor aletlerini kullanın daha iyi.

  açık hava da size çok iyi gelir, yürüdükçe hayal kurarsınız, hırs yaparsınız.

  ben illa spor aleti eve istiyorum diye ısrar ediyorsanız siz bilirsiniz ama, o aletin taksitine ödeyeceğiniz parayı spor salonuna verin daha iyi.

  en azından sıkılıp bıraktıktan sonra kalan taksitiyle odada hiç güzel bir görünüm oluşturmayan o koca alet yüzünden pişmanlık yaşamayın.

  1 mart 2015 16:46 ed.10 mayıs 2016 22:01

  2. havaların soğukluğundan ve köpek korkusundan mütevellit çıkıp dışarda koşamıyorum bir süredir. otur otur da iyice yağ bağladığımdan pilates ve yogaya ağırlık verdim bu ara, çok güzel oluyor. pilatesten çok yogayı sevmeye başladım hatta. hiç eğitmenim olmadı ama ayna karşısında hareketleri olabildiğince düzgün yapmaya çalışarak kendi kendimin eğitmeni oluyorum. işe yaradığını da hissediyorum üstelik.

  bu eylemin avantajları şudur ki, neredeyse hiç para ödemezsiniz. yoldan ve spor salonlarının her zaman emin olamayacağımız hijyeninden de tasarruf olur. ayrıca belli bir saatle kısıtlanmak zorunda kalmazsınız, sabahleyin beşte okula, işe gitmeden ya da akşam 11'de yatmadan önce spor yapabilme özgürlüğünüz vardır.

  eskiden nefret ederdim ve çok zor gelirdi ama artık bu gibi artılarından dolayı seviyorum. "dün yapmadıysam bugün yapayım, yarın yapmayabilirim bugün yapayım" mottosunu oturtunca da devamlılık problemi kalmıyor.

  1 mart 2015 17:46

  3. spor salonuna yazılıp gitmeye üşenen kişiler ve de spor salonuna gidecek bütçesi olmayan kişiler için her derde devadır.

  evde yaptığınız sporu gerçekten ciddiye alarak yaparsanız, spor salonunda yapılan sporlar kadar etkili olduğunu kısa bir süre sonra farkedebilirsiniz. sığılamayan pantolonlara bir süre sonra rahatça girilir, göbek küçülür, bacaklar incelir.

  fakat bu konudaki kilit nokta ise sürekli aynı şeyleri yapmak yerine, vücudun farklı noktalarını da çalıştıran farklı egzersiz programlarını bir arada yürütebilmektir.

  1 mart 2015 18:27


  4. Eğer disiplinli şekilde doğru aletlerle doğru programla yapılırsa sonuç mükemmel olur. Beş altı ay evde internetten indirdiğim egzersiz ve pilates videoları ile düzenli spor yapmıştım. Hareketleri rahat yaptıkça seviyeyi arttırdım. Sonra bunların bana yetersiz geldiğini gördüm. Özellikle kardiyoyu arttırmak için gittim güzel büyük bir salona yazıldım. Orada çeşitli aerobik, pilates, zumba gibi derslere katıldım. Millet ilk günden yerlerde sürünürken bana bütün hareketler çok kolay geliyordu. Hocalar "sen kesin ders almışın, hareketleri düzgün yapıyorsun, çabuk kaslanıyorsun" diyorlardı. Sonra spor salonunu nda yapabileceğim şeyleri evde de yaparım diyerek bıraktım. Salonun çok pahalı olması ve benim iş dışında Pek vaktim olmaması buna etkendi. Ha sonra evde yaptım mı? Biraz tembelliğe kaçtım. Ama yaz gelene kadar sıkılaştırmam gereken bir kaç bölge var, ağırlık vermek zorundayım.

  Bu arada Evde spor yapmayı kolaylaştıracak püf nokta bence iyi bir mat seçimi. İncecik sert bir mat özellikle kalça kemiğini zorluyor. O yüzden biraz paraya kıyıp yumuşak, kaymayan kalın sağlam bir mat almak sporu daha keyifli hale getiriyor. Ama halı üzerinde, çarşaf üzerinde spor yapmak insanı disipline sokmuyor.

  1 mart 2015 19:06

  5. ebru şallının 2tane plates cdsini aldım bi defa bile yapmadım. arkadaşımdan callanetics diye bi jimlastik videosunu aldım ki 2haftada filan gözle görülür bi etkisi oluyomuşmuş onu da yapmadım. bana cardio lazım. hareket olucak ter dökücem anca öyle. diğeri sıkıcı geliyo malesef. ilgi duyamıyorum. bu tutumumdan memnun da değilim ama durum bu.

  1 mart 2015 19:29 2 mart 2015 13:27

  6. jillian michaels programlarını bu konuda tek geçiyorum. grip nedeniyle üzerimde oluşan kırgınlığı bir atayım tekrar başlayacağım.

  1 mart 2015 19:58

  7. nedense bana zor gelen bir eylem.

  bir ara heveslenmiştim bu işe eve koşu bandı alayım falan demiştim, kullananlara sordum, onlar da bir heves alıp bir ay kullanıp bi köşeye atmışlar. sonra ondan da vazgeçtim. temiz hava gibi bi nimet varken evde bu işlemi yapmak olmuyor bende süslüler.

  1 mart 2015 23:40


  8. evde spor yapmak için annemin aldığı ilk şey dambıllar oldu. Onu sık sık aleti ve kondisyon bisikleti izledi. daha sonra şınav çekme aleti aldı. Bu arada hepsini bir iki hafta kullanıp bir kenara attı. Şınav çekme aletini çöpün yanına bıraktık. Sonra ben oynamak ve üstünde tepinmek için eve pilates topu aldım. Annem de tabi boş durmadı mekik çekme aleti almış. bakalım kaç gün çekecek. şimdi dambılları kilere kaldırdık. kondisyon bisikletini elbise askılığı olarak kullanıyoruz. Sık sıkları en son ne zaman gödüğümü ise hatırlamıyorum. top patlaya kadar zıplamaya devam.

  2 mart 2015 11:36

  9. Kondisyon bisikletini balkona koyup üzerine çamaşır asarak katıldığım eylem. Çamaşırlara düzenli olarak spor yaptiriyorum

  2 mart 2015 11:53 7 mart 2016 22:37

  10. eski bir sporcu veya spor bağımlısıysanız ve çalışma saatleriniz abuk subuk şekillenip düzenli bir program yapmanıza izin vermiyorsa, bir bakıma mecbur kaldığınız durumdur. kardiyo için hiç bir zaman ilk tercihim kapalı mekan olmayacağından bant, bisiklet işine hiç girmediğim ama onu, bunu bi de şunu diye diye zamanla spot bir fitness salonu haline gelen evimde yapılan spordur. masrafı değişkendir ama zamandan tasarruftur.

  2 mart 2015 13:42