sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (12)
 • medya (0)

1. Üstünden en az on yıl geçmiştir, halamların başına gelmişti.

Uyumalarını sağlayan bir şey sıkmışlar içeri, evdekiler hiçbir ses duymadıklarını söylüyorlar. Mutfaktan birkaç şişe su alınmış, ışıklar açık bırakılmış ve bir miktar da para çalınmış.

Bence bunun için en iyi önlem evin kapısı zorlandığında öten bir alarm bulmak. Siz evde değilken de çalar, komşunuz duyar en azından. Öbür türlü kapılar da açılıyor, ruhunuz duymazken değerli kayıplarınız da oluyor.

Allah kimsenin başına vermesin.

Ukte: (yazar: Vanilladreams)

5 eylül 2017 16:48

2. genelde hirsizlar evi gozlemleyip oyle giriyor yani girecekleri evde kac kisi yasiyor kim ne zaman cikiyor kamera var mi cogu seye hakimler. binanizin onunde ya da cevresinde kamera yoksa hirsizin bulunmasini unutun. evinize taktiracaginiz sifreli alarmlar var, kapi acildiktan sonra belli bir sure icinde sifreyi girmezseniz olmuslerinizi mezardan kaldiracak bir sekilde otuyor alarm. ayrica evden ciktiginizda kapinizi bir kere kilitleyin, kilit daha kisa olacagi icin kirilmaya ve darbeye daha dayanikli olur.

5 eylül 2017 16:57

3. İki yıl önce gündüz vakti müstakil evimize hırsız girdi. Burası sakin mahalle hırsız olmaz derken gördük günümüzü. İnsanın güven duygusunu derinden sarsıyor. En güvenli rahat olduğunuz yeri alan talan edilmiş halde bulunca bir süre toparlanamıyorsunuz. Gündüz vakti o kadar vakti olmuş ki imitasyon takılarımı teker teker dizip kontrol etmiş. İki elim yakanızda. 

5 eylül 2017 18:20

4. bunu önlemenin bir yolu da kapıyı değiştirmek. çok şükür bir hırsızlık yaşamadık ancak babam çok sık yurtdışına gittiğinden ev tadilattayken kapımızı kale kapı ile değiştirdi. evler yapılırken takılan kapıların içi boş oluyor, kapıya vurarak anlayabilirsiniz, bu yüzden açması oldukça kolay. kale kapıların içiyse çelik ve oldukça ağır kapı. takmaya gelen servisin dediğine göre, hırsızın bu kapıyı açmak için çok uğraşması gerektiğinden, kapıyı açmaya çalışmayacağını, uğraşması halinde zaten fark edileceğini söylemişti. biraz pahalı olabiliyor ama ev kendi evinizse kesinlikle ömürlük bir yatırım.

5 eylül 2017 18:43

5. Ya bir arkadaşımın evine girmişti ve büyük ihtimal evde hiçbir şey bulamadığı için salonun ortasına sıçıp gitmişti?!?! Bu ülkenin 'hırsız'ı bile değişik arkadaş. Bazen ben de bu şekilde çekip gitmek istiyorum ama o hırsızdaki g*t bende yok maalesef:d

6 eylül 2017 02:35

6. Biraz rahat olun, ne bu korku? Daha önce bunu tecrübe etmiş olanları ayrı tutuyorum. Belki şok yaşamışlardır. Ama hiç hırsızla karşılaşmadan ya gelirse korkusuyla yaşanır mı? Anneannemden biraz farkınız olsun kızlar ya. Kadın öyle paranoyaktı ki çocukluğumuzdan beri annemi de korkutur bir rahat eve bıraktıramazdı bizi. Aman hırsız girer aman boş bırakmayın falan. Kadın gönül rahatlığıyla gezmeye gidemezdi. Ben de çok fazla geceleri evde yalnız kalmamışımdır ama gece 2-3 gibi annemlerin geldiği olmuştur. Hiçbir zaman da korkmadım. Önleminizi alın, her yeri kilitleyin sonra da rahatça oturun, uyuyun. Hırsızdan çok sapık girmesinden korkun. Hırsızın derdi siz değilsiniz de sapık öyle değil. Anladınız.

6 eylül 2017 10:31

7. Üstteki girdide okuduğum " uyumadığını biliyorum " lafı bana okuduğum an sanki kulağıma fısıldanmışçasına ürpertti ve de tüm planlarımı suya düşürdü (gizlinot: :() ben ki bu konuda eve hırsız girerse nasıl davranırım diye istemsizce kaç saniye nefesimi tutabileceğimi (gizlinot: Bunun bir sonraki aşaması savaş meydanında ölmüş numarasi yapabilir miyim düşüncesi ) deniyorum, şuan vay bee diye kaldım. Neyse ben de tek yaşadığım için yılın büyük bir kısmında gerçekten korkarak geçiyorum çoğu geceyi. Perde açık bir şekilde yatıyorum hatta :( güvenlikli sitede yaşıyor olmam beni bir nebze rahatlatıyor. Fakat uyuyamadigim uzun gecelerde ozellikle bu korkuda kayboluyorum. Bir gün yine laf buraya gelmiş,bir buyugum ile konuşurken " sen paris'e gitsen zencilerden korkarsin, rahat ol biraz" gibi hem telkin hem de karakter çözümlememi barındıran bir cümle edildi. Bazı geceler bunu getiriyorum aklıma ve sadece hırsızlık olayının benim aklimla buyuttugum bir olay olduğuna inandirmaya çalışıyorum kendimi.

6 eylül 2017 10:57

8. Daha önceki evimiz dubleksti ama üst katın ayrı bir giriş kapısı vardı.en üst kat olduğu için karşı komşumuz ve biz çamaşır asardık o üst katın boşluğuna.bigün çorap almak için üst kata çıktım, baktım adamın biri elinde tornavida kapıyı zorluyor.tabiki o şokla bakakaldım adamın suratına.aklım başıma gelince aşağıya inip kapıyı kapattım hemen.adam inmiş hangi kapıya girdiğime bakarken annem kapıyı açtı.baktık adam ıslak kotları almış.annem kotu adamın elinden alıp kafasına çaktı 3 5 kere.tabi ben şok içinde bakıyorum.(gizlinot: annem 1.55 bi kadın adam 1.85 boyunda.) Sonra adam kaçtı tabii.bizden sonra 2.katta oturan yeni gelinin evine girdi ve kızın bütün altınları gitti.aynı adam zemin kattaki 2 çocuğuyla yaşayan bi kadının evine girdi en sonunda yakalandı.aynı evde otururken kapı açıldı sonra ben anne diye seslenince birden aşağıya koşuşturma oldu.yani seslenmesem yine yüz yüze gelebilirdim 2. hırsızlada.allah kimseye yaşatmasın gerçekten insan atlatamıyor kolay kolay.

6 eylül 2017 12:33

9. Yarından itibaren evde yalnız olacagım. Bu başlığın hortlaması cok manidar. Böyle şeylerde bu bi mesaj deyip kendi kendimi gererim :d bakalım nolcak 

6 eylül 2017 12:51 6 eylül 2017 13:22

10. ihtimali bile insanın psikolojisini bozan olay.

şimdiye kadar hiç evime hırsız girmedi. ailemle güvenlikli sitede 4. katta oturuyoruz (gerçi hırsız sizi gözüne kestirdikten sonra site güvenliği bir işe yaramıyor ama işte). katımız yüksek olduğu için camı kapıyı rahat rahat açıyoruz. şimdi nişanlım evlenince oturacağımız eve taşındı. ikinci katta ev. daha taşınırken komşular buralarda hırsızlık oluyor alarm taktırın demişti. bir sabah nişanlım işe gitmek için hazırlanırken birisi kapıyı açmış, o da sesi duyunca kim o diye bağırarak kapıya gitmiş, hırsız kaçmış. o günden beri ne rahat rahat cam, balkon kapısı falan açabiliyoruz ne de açınca en ufak bir tıkırtıda kapıya balkona koşmadan durabiliyoruz. eve gelir gelmez kapıyı içeriden kilitliyoruz falan. ben ilk defa böyle bir psikolojiye girdim. bundan sonra taşınacağım evi kesinlikle yüksek katlardan seçeceğim. camdan balkondan girilme ihtimali bana daha korkutucu geliyor nedense.

6 eylül 2017 15:01