yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (0)

  1. Sadece havayolu değil, yurtdışına çıkarken hemen her gümrük kapısında vardır.

  Denizyolu ve karayolu çıkışlarımda da alışveriş yaptığım yer.

  1 ekim 2014 15:39

  2. Havaalanına erken gitme takıntısı olanların eğlencesi, benim gibi uçaktan korkanların da kafayı dağıtma alanıdır.

  İstanbul atatürk havalimanı için konuşursak, genelde Çalışanlar biraz burnu havada tipler ama kibarlar ve tepenizde dolanmazlar. Benimki gibi üç kokudan sonra işlevini kaybeden bir burnunuz ve yoğun parfüm kokusundan ağrıyan bir başınız yoksa daha da uzun gezebilirsiniz. Pek alışveriş etmesem de mutlaka bakınmak için girerim, mıknatıs gibi çekiyor beni o kozmetikler(gizlinot: özellikle seyahat setleri) ve çikolatalar. Geleni geçeni, alışveriş edenleri izlemesi de ayrıca zevklidir insanların çok çeşitli olması sebebiyle, tam hikaye uydurmalık yer zaten havaalanları bence.

  1 ekim 2014 15:44

  3. Aldığınız her ürünün pasaportunuza işlendiği havaalanı avmsi. Kabin barajınızda sıvı taşımak yasak olduğu için ürünü, konulduğu plastik ağzı kapalı poşetten cikarmamakta fayda var, özellikle içkiler ve parfümler. Eskiden hep tr deki freeshopların diğer freeshoplardan daha pahalı olduğunu duyardım. Birkaç ay önce aldığım chanel parfümümün bangkok freeshopuyla Atatürk havalimani freeshopu arasında fark yoktu, belirtmek isterim. Bir de hep high end ürünler satılır sanıyordum ama bangkok da maybelline, revlon falan da vardı. Hatta baby skin almak istemiştim de sadece asyalılara özel olarak üretilen pembe versiyonu vardı.

  1 ekim 2014 16:29

  4. benim gördüğüm kadarıyla parfümlerin de artık ucuz olmadığı yerlerdir. hatta görüyorum ve arttırıyorum ki yurtiçinde güvenilir sitelerden çok daha ucuza parfüm bulunabilir.

  1 ekim 2014 19:02

  5. işi gereği çok sık yurtdışına çıkan bir babanın kızıyım. babam burdan torba torba çikolata alıp getirirdi bize. saçma belki ama bu yüzden benim için özel bir yerdir.(gizlinot: duygulandım)

  bir de yine babam sayesinde çok güzel parfümlerim oldu. küçük çapta bir koleksiyonum oldu hatta. lise sondayken daha açılmamış bir sürü parfümüm olduğu için bir şey istememiştim kendisinden de yine içi rahat etmeyip (gbkz: guerlain)'in küçük bir makyaj paletini alıp hediye etmişti. zar zor fiyatını öğrendiğimde ellerim titremişti tabi o ayrı. (gizlinot: swh)

  velhasıl kelam, (gbkz: babam sağolsun).(gizlinot: swh)

  1 ekim 2014 19:18

  6. Kesinlikle ucuz olmayan yerlerdir bana göre. Atatürk havaalanında kendimi kaybetmek istedim ama sadece bi parfüm aldım. Zaten Euro olduğu için ister istermez insan Türk lirasına çeviriyor ve Türk parası ile aynı fiyata denk geliyor ya da üç beş lira anca ucuz oluyor.

  1 ekim 2014 19:20

  7. Amerikayı falan bilmiyorum ama Türkiye, Kıbrıs, Macaristan ve Polonya free shoplarında uygun olan tek şey sigara bence. Ki onlar da kalite olarak daha düşük. Misspera, lidyana, mizu gibi sitelerden parfümleri daha uyguna alabiliyorum....

  1 ekim 2014 19:45

  8. euro 3 liraya çıkınca artık türkiye'deki fiyatlardan pek bir farkı kalmadı buradaki kozmetiklerin. belki parfümlerde biraz farkediyordur ama, benim kullandığım parfüm burada 430 lira duty free'de 88 euroydu en son.

  1 ekim 2014 20:52

  9. Geçen sene; burada 120 küsür liraya satılan chanel krem allıkları 31 Euro'ya aldığım yer olur. Bizim paramızla o dönem 70 liraya denk geliyor. Tabii ülkeden ülkeye değişiyor fiyatlar.Ataturk havalimanı hiç uygun değilken suvarnabhumi bildiğin cennettir bu konuda. Tax refund da hemen ödenir. Çakal Avrupalılar gibi Euro cinsinden yaptığınız alışverişte geri ödemeyi dolarla yapmazlar. (gizlinot: evet 3 kez denk geldi) Parfümde bilinenin aksine çok oynamaz fiyatlar. Vergisiz alışveriş yapılan mikro boyutta ülkelerin fiyatına erişmez en azından. (gizlinot: Andorra ve san Marino daha ucuz. ) hatta burada bazı sitelerin kampanyalarla daha ucuza sattığı çok olur. Free shop var free shop var diyerek bitireyim yazımı.

  1 ekim 2014 22:18 1 ekim 2014 22:22

  10. parfüm çikolata ve içkilerden oluşan bir cennettir.Özellikle içki ve parfüm fiyatlarını gördüğümde kendimi ülkemden içki ve parfüm alısverişlerimden dolayı enayi gibi hissetmeme sebep olmuştur.

  2 ekim 2014 00:30

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar