yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

  1. yoğunlaştırılmış ve kişiye özel koçlukla(gizlinot: uygulamada parasını verirseniz) evde, bahçede, parkta herhangi bir egzersiz aletine ihtiyaç duymadan yapılmak üzere tasarlanmış spor türüdür. ilk başta bir değerlendirme yapılıp hedefler belirlenir ve buna göre haftalık antrenman programı hazırlanır. her hafta döngüsünde hedefler, antrenman sayısı gibi kriterler değiştirilebilir(gizlinot: hafta ortasında değiştiriseniz haftalık program sıfırlanıp baştan yazılır)

  her ne kadar çoğunlukla tek başınıza istediğiniz yerde yapabileceğiniz bir spor olsa da, kendine ait bir komünitesi ile insanların birbirlerine destek olarak freeletics programlarını tamamlamalarını ve geliştirmelerini de hedefler. insanı zamana karşı yarışmaya zorlar. "ne kadar zaman alırsa alsın, bütün hareketleri doğru ve olması gerektiği tekrarda yap" der ancak aynı antrenmanı ikinci kere yaptığınızda, bir öncekinin süresini de gözünüze soka soka kendinizi geliştirmeye motive eder.

  (gbkz: crossfit) salonlarının uçuk fiyatları nedeniyle tanıştığım, düzenli olarak yapıldığında kısa sürede önemli ölçüde değişim sağladığını farkettiğim, işim nedeniyle çok seyahat ettiğim zamanlarda otel odalarında bile rahatlıkla yapabildiğim bir spor olduğu için en sevdiğim spor oldu. yaz sıcağı nedeniyle evde yapamadığımdan ara vermiştim, havaların serinlemesiyle bugün tekrar koçluk aldım, üstelik şu anda koçluklarda %25 de indirim varmış.

  kilo vermek, güçlenmek, şekillenmek, dayanıklılığınızı arttırmak.. gibi isteklerinize cevap verebilen ve koçluk için verilen parayı hakeden bir uygulaması var. isteyen koçluk almayıp uygulama içindeki antrenmanları ya da hareketleri de kendisine göre takip edebilir tabii.

  ne yapıyor şimdi bu freeletics diyenler için (link: https://www.youtube.com/results?search_query=MY+15+WEEKS+BODY+TRANSFORMATION+with+FREELETICS şuradaki) videolara bakılabilir. internet sitelerini de verelim: https://www.freeletics.com

  başlamak isteyip de itici güce ihtiyacı olan süslüler beni dürtebilirler. ben de tekrar başlayacağım ve gerçekten insanın üşenmeden yapması zor olan bir spor olduğu için karşılıklı olarak birbirimizi motive edebiliriz(ybkz: swh)

  22 eylül 2016 14:18

  2. kendi vücut ağırlığınızla vücudunuzu şekillendirip forma sokabildiğiniz antrenman türü. uygulama adı tam olarak freeletics bodyweight olarak geçiyor.

  yurt dışındaki kuzenim sayesinde ocak ayı gibi tanıştım bu uygulamayla. arkadaşları arasında oldukça popüler olduğunu söyledi. kendisinin fazla kilosu yoktu ama sıkılaşmak ve dayanıklılık kazanmak için yapıyor. ben de programı indirdim. bir kaç tanesini birlikte yaptık. ilk günü kolay atlattım ama sonrakiler resmen öldürdü. hiç bu kadar terlediğimi hatırlamıyorum. affedersiniz bir yerimden ter aktı.

  workout'ların her birine yunan mitolojisinden tanrı isimleri verilmiş: aphrodite, ares, athena, persephone gibi... hareketleri nasıl yapacağınızı gösteren minik videolar var. oradan bakarak doğru şekilde yapıyorsunuz. burada tek rakip yine kendiniz. süreyi takip ederek gelişiminizi görmek gerçekten motive ediyor. her gün bir öncekinden daha zor bir antreman geliyor önünüze. ben yaklaşık 1-2 hafta kadar dayanabildim. hafiften karın kaslarım belirginleşti. üzerimdeki ataleti atabilirsem tekrar başlamayı düşünüyorum. kısacası yapın yaptırın.

  22 eylül 2016 14:34 22 eylül 2016 14:35

  3. Az önce satın aldım. 3 aylık üyeliğe 80 TL ödedim. Vidyoları biraz inceledim. Hoşuma gitti. Yarından itibaren başlayacağım ancak başlamadan önce ölçümlerimi yapacağım. Araştırdığım kadarıyla güzel bir uygulama. Memnun kalmayan pek yok. Editleyerek deneyimlerimi yazacağım. 

  edit1: 3 günü tamamladım. ilk antreman beni biraz zorladı. bu yüzden seviye düşürdüm. şimdilik daha rahatım. ilk günün ardından yürürken, otururken, kalkarken zorluk yaşadım. temiz kas ağrılarım oluştu ve bu beni mutlu etti. kan ter içinde kaldım programı yaparken. sürekli tekrar olması nabzı biraz yükseltiyor. verdiğim parayı hakkediyor gibi duruyor şimdilik.

  edit2: düzenli yapamıyorum. yapamıyorum çünkü her antreman sonrası oturup kalkamıyorum. ağrılarımın biraz dinmesini bekliyorum. çok zor, gerçekten çok zor.

  27 mart 2020 22:58 4 mayıs 2020 15:35