yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (58)
  • medya (0)

  1. ilk önce how i met your mother izlemiş birisi olarak çoğunluğun aksine how i met your mother diyorum. friends'i henüz bu yaz bitirdim. evet, friends izledikten sonra vay be bu himym bayağı çakmasıymış bunun dedim. zaten amaç buymuş belli ki çünkü senarist veya yapımcıları aynıymış. hikayeyi değiştirmek için pek bir uğraş göstermemişler.

  friends çok başarılı bir dizi tabii ki hakkını asla yiyemem. ama ısınamadığım birşey var. karakterlerden mesela sadece joey ve phoebe'yi komik bulurdum. ara sıra da chandler'ın ironilerini. ama himym'daki tüm karakteri severdim. şimdi bile ne izlesem diye düşündüğümde aklıma gelen ilk dizi himym oluyor. friends'i açıp tekrar izlemek içimden gelmiyor nedense. izleyip bitirdiğim ve her bölümünü heyecanla beklediğim ilk dizi olması sebebiyle benim için himym'ın yeri farklıdır.

  (yazar: notalice) uktesi.

  20 şubat 2016 23:40 21 şubat 2016 00:11

  2. (yazar: kopuksuzkahve ) demek istediklerimi özetlemiş.

  önce himym'yi bitirdim ben de , sonra friendsi. ikisini de büyük zevkle izledim ama spoiler olabilir (gizlinot: chandler ve monica ) hicbi zaman lily ve marshall olamadı. ya da joey hicbi zaman barneyin yerini tutamadı benim gözümde.lily ve marshall benim böyle relationship goal'üm.onları izleyip izleyip sevgilime kanım kaynıyo asdfhk

  bi de ikisini de bitireli baya oldu ama hala nerdeyse her gün himymnin rastgele bi bölümünü açıp izliyorum.bunu friendse hiç yapmadım.

  bu savaşın kazananı benim için how i met your mother.

  20 şubat 2016 23:53

  3. friends döver. Hem de o biçim.

  21 şubat 2016 00:08


  4. Tabi ki friends<3

  21 şubat 2016 00:09

  5. Friends'in açık ara tokatlayacağı, yerle bir edeceği kıyaslamadır ve ikisini de bitirmiş biri olarak söylüyorum ki Friends her şeyiyle HIMYM'den daha iyidir bana göre ve HIMYM bir Friends özentisidir.

  Bana göre Friends adidas-niketır, HIMYM ise abibas ve nixedir.. :)

  aydınlanmak isteyenler linke tık (link: http://onedio.com/haber/-himym-in-friends-cakmasi-oldugunun-kesin-kanitlari-350764 gerçek)

  ps :Friends'e ilk başladığımda bir kaç bölüm izlerken ısınamamıştım, gülme efektleri bile rahatsız ediyordu hatta beni, sevememiştim ama daha sonra bağımlısı oldum ve en sevdiğim dizi haline geldi..hatta özledikçe açar izlerim bir tane.. Geçen günlerde tekrar başlayacak diye haber çıktığında en sevinenlerden biri ben olmuştum (daha sonra olmayacağını öğrendiğimde de yıkıldım)

  21 şubat 2016 00:15 21 şubat 2016 00:18

  6. himym hala devam ederken sırf meraktan friends e de başlamıştım. yani belli bir dönem ikisini de eş zamanlı izleyebilme fırsatım oldu. ikisinde de her bölüm çok eğlendim ama iş kıyaslamaya geldiğinde her ne kadar aynı kulvarda olsalar da aslında çok başka kafaların dizisi olduklarını düşünüyorum. friends daha hayatın içinden bir diziyken, himym daha uçarı bence. o dönemin joey si günümüzün barneyi oluveriyor. sanki bir kuşak farkı beliriyor. o derece bir durum.

  her neyse karşılıklı bir liste yapsak eminim başa baş kalırlar. ikisi de çok başarılı çünkü. bir an aklıma esse ikisinden de rastgele bir bölüm açıp izleyebilirim. ama benim oyum how i met your mother'a. çünkü ben ted mosby.

  21 şubat 2016 00:23

  7. hali hazırda hımym'ı bitirmiş ve friendsin 4.sezonunu bitirmek üzere olduğum için ben de bir kaç kelam edeceğim bu konuda (gizlinot: swh )

  hımym'yi çok çok severek izlemiştim. hala da izlerim moralim bozuk olduğunda bende (yazar: notalice ) gibi bir bölüm seçtirip izliyorum. ve her izlediğimde gülüyorum aynı esprilere.

  ----------spoiler----------

  marshall ve lily gerçekten harika bir çift. insanın içini ısıtıyor birbirine olan aşkları. bana kendi sevdiceğimi hatırlatıyor her izlediğimde.

  ted ve robin/ robin ve barney çiftlerini sevemedim bir türlü. sanırım robin'den ötürü.

  ben hımym'ı öyle benimsemiştim ki, karakterlerden lily sayesinde çocukları ne kadar sevdiğimi tekrar hatırlayıp bölümümü değiştirdim izlediğim sene.

  ha bir de hımym bana göre gerçekten baya kötü bir final yaptı. sezonlar boyu anneyi beklerken, apar topar kadını hasta edip öldürdüler ve anneye doyamadık bile.

  şimdi friends'e dönelim izlediğim kadarıyla bende şöyle bir izlenim uyandırdı:

  ilk sezondan, ilk bölümlerden itibaren öyle bağlandım ki diziye tüm karakterlere tek tek aşık oldum. he sonradan hepsinin olumsuz özellikleri gözüme batmaya başladı (gizlinot: phoebe'nin kendini beğenmiş olması ) (gizlinot: ross'un dik başlı, kavgacı olması) (gizlinot: rachel'ın şımarıklığı ) ama kusursuz olmadıkları için yine seviyorum.

  -----------spoiler---------

  bana göre ikisinin birbirinden ayırdığım tek şey karakterlerin sağlamlığı. friends karakterlerinin kişilik özellikleri ve en önemlisi arkadaşlıklarını daha çok seviyorum ben. daha samimi geliyor o arkadaşlık, daha inandırıcı.

  ha bir de şu çakma meselesi beni o kadar da rahatsız etmiyor açıkcası. bazen bazı şeyler çarpıyor göze evet, ama hımym "çakma" denecek kadar kalitesiz bir yapım değil bence.

  son olarak hala ikisi de benim bebeklerim, ama friends'i henüz bitirmedim. bitirdiğimde belki biri daha ağır basar. zaten bu hızla gidersem bir kaç haftaya bitecek (gizlinot: swh ) o zaman bu girdiyi editlerim.

  dipnot: hayvan gibi bir spoiler yedim friends hakkında. tüm suç benim, kendim kaşındım. bekle şimdi hangi sezonda olacak diye, öfff.

  dipnot2: çok yorgun ve uykusuz olmama rağmen başlığı görünce dayanamadım. anlatım bozukluğu ve cümle düşüklükleri için özür dilerim şimdiden. (gizlinot: swh)

  21 şubat 2016 00:51 21 şubat 2016 00:54


  8. Hiçbir şekilde kıyaslama yapılmaması gerekendir.

  Sonuçta taklitler aslını yaşatır. Friends her zaman en'dir ilk'tır en sevilendir.

  21 şubat 2016 01:50

  9. Ben friendse yeni başladım, himym 'ı yayınlanma zamanında çok büyük keyifle izlemiştim. Bir de zamanında depresyona girmeme engel olan bir dizi olduğundan kalbimde ayrı bir yeri var. Friends de güzel ama zamanında izlemediğimden midir nedir karakterler daha yüzeysel geliyor. Mesela himym 'da karakterlerin hepsi çok daha belirgin, hepsi ayrı komik, takıntılı ve gizli yönleri var. biri gruba dahil olsa veya biri eksilse çok göze batıyordu. Mesela Marshall ve lilly ayrı düşünülemez, barneysiz asla olmaz, Robin ise zaten katalizör... TED olayların ortasında. Ama Friends te karakterler daha bir yüzüyor gibi. Bilemedim tabi daha başlardayım. Ayrıca daha bir eski dizi olduğu için bazı konuların fikir babası olduğunun da farkındayım. Hatta himym taklit etmiş resmen .

  Neyse zamanla fikrim değişirse bir gün Editlerim.

  21 şubat 2016 02:16 21 şubat 2016 02:18

  10. yayınlanma sırasına göre seinfeld, friend ve himym diye gider. seinfeld ve friends'in kesiştiği yıllar vardır. himym bu iki diziden esinlenmiş yada birçok esprisini taklit etmiştir.

  kişisel olarak favorim ise her zaman friends.

  21 şubat 2016 13:32