yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  2.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (5)
  • oylar (6)
  • medya (2)
  1

  5. Gerçekten sorunsuz bir cildim olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, ne alerjik reaksiyon gösteren ne kuruluğu olan hiçbir şeyden muzdarip olmayan yüzümde sürdükten sonraki günlerde bile gözlemlenecek bir iritasyon ve kızarıklık yarattı. Sadece bunla kalsa, ufak ufak sivilceler ve pütür pütür bir surat. Hayatımın şokunu yaşamamı sağlayan bir ürün kısaca. Benimki gibi bir cildi bile rahatsız ettiyse beyaz tenli veya akne problemli/kuru ciltlerde nelere sebep olur hayal edemiyorum. Alma sebebim kağıt maskeleri ve nemlendiricilerinin kalitesindendi ama çok büyük yanılttı Frudia, bir daha elimi vurmam bu markaya. 

  11 şubat 02:10

  2

  4. karma cildimde memnun kalmadığım ürün. cildi gıcır gıcır yapıyor resmen. cildiniz çok yağlı değilse uzak durun, bir ihtimal yağlı cilde sahip olanlar sevecektir. asıl etkiyi almak istiyorsanız toniği ile birlikte kullanmanız lazım, o zaman aydınlatma etkisini veriyor fakat tek başına bir işe yaradığını pek düşünmüyorum.

  3 ağustos 2021 03:50

  2

  3. Yüz temizleme jelim bitince yeni jel bulma arayışına girdim. Yüz yıkama için köpük ya da farklı yapıdaki ürünleri sevmediğim için jellerden vazgeçmiyorum. 

  Aydınlatıcı etkisinden ve C vitamini içermesinden dolayı ilgimi çekti. Sırf bu vaatlerinden dolayı satın aldım. İlk izlenim olarak iyi gibi duruyor. Aslında katı bir yapısı var ve çok çok az sürmeniz bile yeterli geliyor. Suyla etkileşime girip yüzünüzde köpürmeye başlıyor ama böyle köpük temizleyiciler gibi yumuşak bir köpük değil. Sabunun fazla suyunun az olduğu karışımlarda bir köpürme olur ya, katı bir köpürme. Tam da öyle bir köpürmeye sahip. Ve bu köpürmenin verdiği hissi hiç sevemedim. 

  Yüzünüzü yıkadıktan sonra inanılmaz kurutuyor, cildi gerginleştiriyor. Mutlaka sonrasında nemlendirici takviyesi yapmanız gerekiyor. Normalde de her yüz yıkamadan sonra cildimi nemlendiririm fakat bunun kadar cildi kurutanı henüz görmedim. Kesinlikle yeni yıkanmış halinizle hayatınıza devam edemezsiniz. Botoksu fazla kaçırmış gibi mimik bile yapamazsınız aman bir mimik çizgim derinleşecek diye. 

  Aydınlatma etkisini henüz gözlemleyemedim. Aydınlattıysa bile fark edemedim. Çünkü bundan daha önemli bir sorunla karşılaştım. CİLDİMDE SİVİLCE YAPTI. Bu zamana kadar kullandığım hiçbir cilt ürünü (sanırım bepanthol dışında, sadece o sivilce yapmıştı) cildimde sivilce yapmamıştı. Bu açıdan sivilce çok meyilli bir cilt de değilim. İster kremi olsun, ister jeli olsun, ister toniği olsun. Bu sivilcelenmeden dolayı aydınlattıysa bile o aydınlatmaya yoğunlaşamadığım için sivilcelerle ilgilenmekten vaadini yerine getirip getirmediğini bilemiyorum. 

  1 ay kadar kullanma hakkı veriyorum kendilerine. 2 hafta oldu hala sivilce yapıyor. Belki zamanla cilt alışır, belki C vitaminin cilde etkisi budur veya içindeki başka bir maddenin. Belki başta cildi kusturup sonra düzeltiyordur düşünceleriyle toplamda 1 ay kullanacağım. Hemen kestirip atmıyorum 2 hafta süremiz var. Bakalım bu süreçte neler olarak. 2 haftam bitince tekrar düşüncelerimi yazarım. 

  14 mart 2020 03:35


  2

  2. bugün aldım ve büyük bir heyecanla gelip denedim. küçücük bir miktar almanız yeterli olacaktır, ben köpük olduğunu ilk sıktığımda fark ettim o yüzden biraz fazla almış olabilirim... kalın bir yapısı var, kokusu pek hoş değil fairy sürüyormuşum gibi hissettim. durularkenki his tam olarak gıcır gıcırdı ki en sevmediğim şeydir... duruladıktan sonra cildim mat görünüyordu ama germe veya kurutma yapmadı. bakalım ilerleyen günlerde ne olacak.

  edit: hangi kafayla germe veya kurutma yapmadı dediğimi düşünüyorum. suratınız öyle bir geriliyor ki soyulabilen bir maske sürmüşsünüz gibi hissettiriyor. kullandığımda rahatsız hissetmeye başladım. ve üstteki girdide de yazdığı gibi sivilce çıkardığını fark ettim. iki gün önce sivilcem yoktu, dün bu köpükle temizledim ve bugün çenemde bir sivilcem var.

  10 şubat 2020 23:39 14 mart 2020 20:44

  1. Bu hafta sonu indirimden 27,50tl’ye edindiğim temizleme jeli. Henüz bir kere kullanabildim. Yapısı katı, suyla hemen köpürüyor. Biraz garip kokuyor açıkcası kokusunu pek sevmedim ama allahtan kalıcı bir kokusu yok. Sedefli gibi görünüyor ilk elinize sıktığınızda ve azıcık bir miktar tüm yüzüme yetti. Kullandığımın ertesi günü yüzüm çok aydınlıktı, tek farklı kullandığım ürün buydu dolayısıyla nedeninin bu olduğunu düşünüyorum ama kesin konuşmadan önce biraz deneyimlemek istiyorum. 

  Bu markayı çok merak ediyordum, temizleme jeline ihtiyacım vardı ve toplamda markanın 4serisi var yanılmıyorsam, İçeriği nispeten düzgün diye bu seriyi tercih ettim. Serumlarını da çok merak ediyorum. Ve bir sonraki indirimde denemeyi düşünüyorum. 

  ilgili medya:
  2
  17 aralık 2019 15:28