yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. gece sürülen nemlendirici krem. Bazı dermatologlara göre gece kremi sürmek cildin nem dengesini bozuyormuş, çünkü cilt kendini gece yenileyebiliyor dengesini sağlayabiliyormuş. Bu konudaki kafa karışıklıklarım iyice arttı sanırım.

  Acaba süslüler gece kremi kullanıyor mu? Gerçekten kullanmaya ihtiyaç var mı? Kullananlar hangi markaları kullanıyorlar?

  8 ekim 2014 09:23

  2. günlük kreme göre daha yoğun yapılı olan krem.

  benim hiç "gece kremi"m olmadı sözlük! gündüz kullandığım kremleri gece de kullandım ben. hiçbiri de çıkıp "ben normal kremim beni gece sürme" demedi.

  yazın başından beri geceleri krem de sürmüyorum zaten. göz kremi kafi. tabi kış olunca cildimde değişme gözlemlersem yine normal kremlerimi gece sürmeye devam ederim.

  8 ekim 2014 21:39

  3. 30 yaşla birlikte girdiğim telaş sebebiyle kendimi kullanırken bulduğum krem. cildimi yorar mıyım, gereksiz bir alışkanlığa maruz bırakır mıyım diye çok tereddüt ettim ama bir sefercik denesem bari diye loreal gençlik şifresi gece kremini aldım. bisüre kullanmaya başlayamadım bitürlü (gizlinot: hatta iade etmek istedim almadılar) sanırsınız ki nükleer atık sürmek üzereyim. sonra korka korka sürdüm yattım. henüz 1 haftadır kullanıyorum, söylediğim endişelerim devam ediyor malesef ama şuana kadar olumsuz bir etkisini görmedim. doğru ürün konusunda ise hiçbir fikrim yok. bu konuda fazla bilgiye de ulaşamadım. eğer kullanmak istiyorsanız fakat bilgi sahibi değilseniz kendinizi güvendiğiniz bir markanın uzmanına teslim etmeniz gerekecek..

  8 ocak 2015 11:56 8 ocak 2015 11:57


  4. Gece kremi olarak sınıflandırılmış kremler nedense hep daha yoğun kıvamlı. Bu yüzden gidip özellikle gece kremi almıyorum, fakat nemsiz cildimi günde 2 kere nemlendirmeyi kendime kural edindiğimden geceleri serum + ince yapılı bir krem kullanıyorum.

  8 ocak 2015 18:40

  5. zaten bütün gün kimyasalla kaplanmış olan cildime gece de birşeyler sürmek beni rahatsız ediyor. sabaha kadar cilt kendi yağını salgılıyor ve kalktığımda gayet güzel nemli prırıl pırıl bi ciltle uyanıyorum. cildime krem alıştırırsam nem dengesini bozarmışım gibime geliyor. bunu dermatologlar önerir mi bilmiyorum ama tamamen hissederek ve deneyimleyerek elde ettiğim bir alışkanlık oldu.

  göz çevremde makyajımı çıkardıktan sonra hindistan cevizi yağını uyguluyorum çok az. o da cildimi çok kuru hissetmişsem ya da çok fazla yıkamışsam...

  ama yıllar sonra 40 'lı yaşlarda kırışıklarım artar serumlara kremlere muhtaç kalırsam o zaman kullanabilirim.çünkü o yaşlarda kullanılan kremlerin ciddi şekilde faydası oluyor.

  8 ocak 2015 20:48 8 ocak 2015 20:49

  6. birileri kalkıp ''gece sürülen kremler cilde en yüksek oranda fayda sağlar,onun için de zengin içerikli kremler kullanıp yenilenmeyi desteklemek gerekir'' diyor ,''hımm mantıklı'' deyip krem sürüyorum. sonra birileri kalkıp ''gece sürülen krem cildin öz nemlendirme mekanizmasını bozar,sürmemek gerekli'' diyor onu da mantıklı bulup sürmeyi kesiyorum.neticede napsam içime sinmiyor.artık bilim dünyası buna kesin bir yanıt versin istiyorum.benim kendimce bulduğum en iç rahatlatıcı çözüm haftanın 3-4 günü gece kremi sürüp kalan günlerde ise yüzümü sadece gülsuyuyla silip göz çevremi nemlendirip yatmak.böylece kendimce bir denge sağlıyorum ama bilemiyorum doğru mu yapıyorum.

  8 ocak 2015 21:23

  7. 30 yaşıma kadar kullanmadım ve kullananlara karşıydım şimdi 37 yaşındayım hala kullanmıyorum ama onarıcı bir serum bir sleeping mask veya anti aging bir toniğe de hayır demiyorum. 30 yaşın altındaysanız ve sorunlu bir cildiniz yoksa asla alıştırmayın derim ama benim gibi 30 üstüyseniz yavaş yavaş deneye yanıla uygun hafif bir onarıcı serum veya tonik edinin derim. hiçbir şeye güvenemiyorsanız carmenîn dediği gibi gül suyu tercih edin.

  18 nisan 2015 09:39


  8. cilt temizlendikten sonra uygulanması çok önemli. Özellikle gözenekler iyice arındırıldıktan sonra yüze ve boyuna uygulanmalı. Cildin kremden tamamen faydalanması için ben öncesinde tonik kullanıyorum. Böylece ürün daha verimli uygulanıyor.

  1 şubat 2016 13:00

  9. serumları daha etkili bulduğumdan kaliteli bir serum + herhangi bir nemlendirici (tabi silikon vs içermemesine dikkat ediyorum) düzenini daha mantıklı buluyorum. Kremlere 100lerce lira vermek mantıksız geliyor çünkü çoğunun ilk 4-5 içeriği aynı ve maliyeti çok ucuz olan su+gliserinle başlar genelde.

  8 ekim 2020 15:37