yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (19)
  • medya (1)

  1. Kışın iki günde bir %10 glikolikasit'le yazın her gün %5 glikolikasit'le geceleri bir pamuk yardımıyla cildimi siliyorum. 5 dakika sonra suyla durulayıp dilediğim serumu nemlendiriciyi vs. cildime yediriyorum.

  Sonuç ise; cilt altında kolajen artışı, cildimde gerginlik, sıkılık, pürüzsüzlük, cilt lekelerinde azalma ve yeni leke oluşumunu engelleme, ince kırışıklıklarda azalma, ve daha sayamayacağım bir çok olumlu faktör. Şimdilik yüzüme ve boynuma sürüyorum.

  Biraz klişe bir söz olacak ama yıllardır onca pahalı ürünlere ve medikal estetiğe boşuna o kadar para vermişim diyorum.

  Düzenli kullanıldığı taktirde Benjamin Button gibi, yaşı geriye doğru götüreceğine inanıyorum : )

  Bu ürünü hayatıma sokan (bkz: Doakozmetik) 'e çok teşekkürler.

  12 nisan 2015 00:42 ed.25 mayıs 2015 18:50

  2. yorumları okuyunca acnelyse tarzı bir ürün olduğunu düşündüğmü. acnelyse gibi cilt yenilenmesini arttırarak değil de cildi hafifçe yakarak cildi yenilediğini düşündüğüm hede.

  8 temmuz 2015 15:51

  3. Yaklaşık 5 senedir (bkz: ddf) nin glikolik asidini ve salisilik asidini haftada bir ya da iki haftada bir kullanıyorum. Uzun suredir kullandığım için nasıl bir faydası vardır tam olarak kestiremiyorum ama benim cildimin dogal bir parlaklığı var ve 30 yaşıma birkaç ay kala cildimin çoğu akranima gore iyi olduğunu düşünüyorum (hiç problemsiz degil ama). Mutlaka etkisi vardir bence.

  10 temmuz 2015 12:12


  4. Bu ürün cildi inceltip uzun vadede sağladığı yarardan çok zarar vereceğini düşündüğümden biraz çekimserim açıkçası....

  21 temmuz 2015 00:42

  5. cilt bakım rutinime katmaya karar verdikten sonra(gizlinot: şimdiye dek hep bha içerikli ürünler kullandım) mevsim dolayısıyla ve hassasiyet yaşamamak için cyrene %2 aha solüsyonla başladım. hafif hafif batmaları onda bile hissediyorum.

  amacım 1 ay sonra derma e - overnight peel'a geçmek. %5 aha içeriyor, ph seviyesi 3. iherb ya da vitacost'dan sipariş mümkün. (link: http://www.iherb.com/Derma-E-Overnight-Peel-with-Alpha-Hydroxy-Acids-2-fl-oz-60-ml/13656 link)

  kışın alpha hydrox Oil-Free Formula 10% Glycolic AHA Anti-Wrinkle'a geçip devam etmek. (link: http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-brand/alpha-hydrox/_/Oil-Free-Formula-10-Glycolic-AHA-Anti-Wrinkle link)

  türkiye içinde alpha hydrox ürünleri satan bazı siteler:(gizlinot: kendilerinden ben de henüz alışveriş yapmadım. fyi) (link: http://www.krdticaret.com/alpha-hydrox-cilt-bakim/ link 1) (link: http://www.pasajda.com/saglik-kozmetik/cilt-bakim/alpha-cilt-bakim.html link 2) (link: http://www.aidakozmetik.com/arama-sonuclari.html?q=ALPHA%20HYDROX&mn=479 link 3)

  22 ağustos 2015 19:37 22 ağustos 2015 19:38

  6. türlü konsantrasyonlarda bulunabilecek kimyasal peeling amacıyla kullanılan asit. hassas ciltli olduğumdan tanecik içeren peelingleri bırakıp aha ve bha içerenlere yönelmek istemiştim. freemann ın ananaslı ( meyve asitli ) maskesinden çok bi verim alamayınca doa dan sipariş ettiğim %5 lik glikolik asidi bir yelpaze fırça yardımıyla uyguladım. baskı yapılmadan uygulanması özellikle vurgulanıyor. sonuç ise ertesi gün abartmıyorum neredeyse yüz tane küçük sivilce benzeri taş sertliğinde şeyler... o sıra loreal ın yüz yağını da deniyordum nedeni o sandım ama değilmiş. bir kaç gün sonra bir youtube kanalında aynı sorunu yaşayan birine rastladım tesadüfen, kız dermatoga gitmiş korkup vs. sonuç olarak nedeni glikolik asitmiş... kullananların çoğunda mucize yaratırken, benim gibi bir kaç talihsizde alerji benzeri bi duruma neden oluyor. küçük yüzdelerden başlamak iyi bir tedbir sanıyorum ki her cilt tipi için.

  ekleme: denemek isteyen olursa elimdeki şişeyi gönderebilirim.

  16 nisan 2016 20:28 17 nisan 2016 01:23

  7. çıban izi için %25liğini direkt kullanmaya başladığım asit. kulak pamuğu ile uyguladım. birkaç dakika beklettim. suyla yıkadım. sinek ısırığı gibi bir şişlik oldu biraz. haftada 1 kullanmayı düşünüyorum. arada ise çay ağacı yağını kullanıp kullanmama konusunda kararsızım. umarım işe yarar.

  ekleme: kullanmaya devam edemedim çünkü 2. kullanımdan sonra pek bir işe yaramadığını gözlemledim bir de kızarıklık arttı. yüzüme kullanıp kullanmama konusunda kararsızım. diğer girdimde bahsettim.

  1 temmuz 2016 22:02 21 kasım 2016 13:35


  8. Hangi başlığa yazsam bilemediğimden en çok bunu uygun gördüm buraya yazacağım ama söyleyeceklerim diğer tüm aha/bha/phalar için de geçerlidir. Ben en çok glikolik asit kullandığım için onun özelinde konuşayım dedim.

  1 yılı aşkın bir süredir glikolik asit içeren ürünler kullanıyorum; önceleri haftada 2-3 sonra her gün olmak üzere. Oldukça da faydasını gördüm aslında ama daha sonra bu faydanın stabil kaldığını farkettim yani ne uzayıp ne kısalıyordu artık. Bu noktada bir seçim yapmam gerekiyordu ya daha yüksek bir asit oranına geçecektim yahut asit tipini değiştirecektim daha çok gelişme görmek için ya da asit kullanmayı bırakacaktım; ikincisini yaptım, keza çok uzun süre olduğu için cildime sağladığı yararı unuttum hem de artık cildimin gerçekten takviyesiz sorunsuz olup olmadığını görmek istedim, bir de yeni ürün araştırırken istediğim hiçbir şeyin canım ülkemde satılmıyor oluşundan yoruldum açıkçası.

  Neyse size bir de cildimden bahsedeyim sonuçlara gelmeden önce; cildim hiçbir zaman kusursuz olmadı, hep sivilce ve siyah nokta, akne izi sorunum oldu onun dışında cildim pürüzsüz değil kendi haline bırakınca bazı insanlarınki böyle dümdüz olur ya benimki dalgalı gibi, anlatamadım ama yani ecnebinin texture dediği konuda da ciddi problemlerim var ve sivilcelerim de öyle küçük masum sivilceler değil, kistik akneye yakın, büyük sivilceler oluyordu. Ancak bunların hiçbiri glikolik asit kullanırken yoktu tabi, 1 yıldan fazladır ufak tefek birkaç sivilce harici sivilcem olmadı, cilt yüzeyim de gayet iyi durumdaydı.

  Elimdeki açık olan son glikolik pedi de kullandıktan sonra bıraktım ben; 2 haftaya yakın oldu ve yanaklarımdaki o büyük, ilk önce kızarıklık olarak çıkıp 5-6 gün bu evrede kaldıktan sonra baş veren sivilcelerimden 2 tane çıkardım, cilt tonum ve yapım bozulmaya başladı; yani o pürüzlerin yavaş yavaş geri geldiğini görebiliyorum. Tüm bunların dışında cildimin nem dengesi de bozuldu, cildim yazdan kışa girerken genelde ters karmaya dönüyor nemsizlik durumunda yine aynı şekilde ters karma şu an. Uzun lafın kısası benim şahsi olarak gördüğüm fark çok dramatik oldu, en kısa zamanda yeniden başlayacağım kullanmaya asitleri. Bahsettiğim sorunlara sahip olan herkese de akşam rutininde glikolik asit kullanmayı öneriyorum, glikolik aside alerjikseniz salisilik asit kullanın ama kullanın mutlaka bence...

  Orhun kitabesi gibi entry yazdıktan sonra uzun lafın kısası demek de ne bileyim..

  9 temmuz 2016 23:04 9 temmuz 2016 23:09

  9. öncelikle bu başlık altına yazan tüm süslülere teşekkür ederim.

  birazda korkarak bile olsa %20 glikolik asiti internetten sipariş ettim. cildimde en büyük problemim burnumda oluşan siyah noktalar ve yanağımdaki millalar. biraz korkarak birazda size güvenerek bunları geçireceğini düşünerek satın aldım. kısaca gün gün etkilerini yazmak istedim.

  1. gün- pamuğa birkaç damla damlatarak, tüm yüzüme hafifçe uyguladım. korkarak tabi. o nasıl bir yanma, sanki yüzüm binlerce sinek tarafından ısırılıyormuş gibi oldu ve hemen yıkadım. ilk kullanımında özellikle burun kenarımda ve ağız çevremde kızarma oldu.

  2. gün- yine aynı şekilde uygulayıp bu defa 5 dakika tuttum. yanma çok olmadı ama ağız çevrem yine kıpkırmızı oldu ve en çok yanan yer oldu.

  3.gün- aynı şekilde uygulama, ağız çevrem yara gibi oldu hafiften ve o günden sonra o bölgeye uygulamayı bıraktım. diğer taraflarda ise etkisini hissetmemeye başladım.

  4.gün- aynı uygulama ve his yok. ancak hafif soyulmalar başladı

  5.gün- benim cildim fil derisi gibi düşünüp yanma olmadığından elimle yüzüme yayıp bu defa yıkamadım. gerçekten çok çok yandı ve kıpkırmızı oldum.

  6.gün- artık pamuk ile uygulamaya geri dönüş, cildim yenilenmeye başladı.

  o günden beridir temiz cildime pamuk ile uygulayıp yıkamıyorum, siyah noktalarım azaldı, millalar neredeyse kayboldu, gözle görülmez hale geldiler. bu zamana kadar hiç bir şey etki etmemişti.

  cildim tamemen yenilendi, bu haftadan sonra cildimi çok yormamak için ara vereceğim. ama ben böyle güzel ürün görmedim, apaydınlık ve pürüzsüz oldum. çok memnunum. herkesin cildi aynı olmaz elbette ama benimki epey dayanıklıymış, başlamak isteyenlere tavsiyem düşük orandan başlamaları.

  30 eylül 2016 22:12

  10. iki aydır Peter Thomas Roth Glycolic Acid 10% Hydrating Gel kullanıyorum. haftada 2-3 kez effaclar jel ile gece yüzümü yıkadıktan sonra uyguluyorum. nemlendirmesi karma cildime yeterli oluyor bu yüzden üzerine ekstra bir ürün kullanmıyorum. %10 oranında asit içermesine rağmen cyrene %2 ve derma e %5 overnight peel kadar yüzümde kızarma ya da tahriş yaratmadığını gözlemledim - ki derma e de nazik bir ürün sayılır aslında. oldukça etkili, arada bir çıkan minik sivilceleri bir gecede söndürmekle beraber, kapalı komedonlarımı yavaş yavaş yüzeye doğru çıkarttı ve temizliyor. nemlendirmesinden de memnunum, bir sonraki güne aydınlık ve dolgun bir cilt ile uyanıyorum. oldukça bereketli bir ürün 57 gram. içeriğinde a,c, e vitaminleri ve aloe vera mevcut. parfüm ya da yağ içermiyor. bundan sonra iritasyon korkusuyla bu marka dışında farklı bir glikolik asit ürünü kullanacağımı sanmıyorum. benim için yeterince nazik ve etkili bir ürün oldu.

  içerik listesi :

  WATER (AQUA), GLYCOLIC ACID, GLYCERIN, AMMONIUM HYDROXIDE, ARGININE, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, TOCOPHERYL ACETATE (VITAMIN E), RETINYL PALMITATE (VITAMIN A), ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), PHOSPHOLIPIDS, METHYLPARABEN, IMIDAZOLDINYL UREA, DISODIUM EDTA, HYDROXYETHYLCELLULOSE, BHT, ALCOHOL DENAT.

  6 kasım 2016 10:03 6 kasım 2016 10:04