yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • oylar (0)
  • medya (0)

  1. (yazar: marilyn) çok iyi anlatmış. Ben de girince pek anlamamıştım. Fakat Türk olmaları gerçekten ilgimi çekti. Instagram hesaplarına da girip baktım gerçekten ilham verici paylaşımlar yapıyorlar. Gezginler için harika bir uygulama. Ah dünyayı gençler kurtaracak :)

  3 temmuz 2018 15:35

  2. fazla dillendirlmemesi gereken uygulama. muazzam bir fikir falat birilerinin kulağına giderse buna da yapıştırırlar vergiyi.

  12 temmuz 2018 21:55

  3. Black friday reklam kuşağı başlamıştır. Kanal değiştiriniz

  23 kasım 2018 12:17


  4. beleş reklam yapacağız diye kendilerinden iyice bıktıran site.

  sevgili (yazar: tori) ve diğer reklam hesapları; belli ki sitenin ya kurucularındansınız ya da yardımcı oluyorsunuz ama utmli link içeren girdiler size buradan bir şey kazandırmaz.

  hayatımda reklamdan bir trendyol'dan tiksindim 2. siz olacaksınız bu gidişle. daha trafik kazanamadan insanları kendinizden bunaltacak bir firma oldunuz çıktınız.

  süslü sözlük sizin için cidden doğru bir reklam platformu ama o kadar boş reklam yaptınız ki iyice itici oldunuz. neymiş o pahalıymış da ucuza blablabla.com'dan almışmışmış. siz hiç okumuyorsunuz sanırım burayı. doğru reklam stratejisi bu değil.

  yok bir de her girdinizde "bir siteye denk geldim muhteşem kazık yemekten kurduldum" yazıyorsunuz. kuzum siz karşınızdakileri aşağılıyor musunuz aynı yazar 10 girdisinin 10unda da aynı şekilde başlamış. (gizlinot: şu an göremezsiniz reklam içeriğinden dolayı kaldırıldı hepsi. )

  23 kasım 2018 12:22 23 kasım 2018 12:23

  5. Sözlüklerdeki reklam politikalarıyla güvenilirliklerinden biraz şüpheye düşerek de olsa risk alıp denediğim uygulama. Bavul ticaretini müşteri ile buluşturdukları bir platform.

  öncelikle gezginlerin komisyonunu uygulama belirliyor, anladığım kadarıyla yaklaşık %20-%25 gibi bir komisyon alınıyor ürün başına. Bunun bir kısmı uygulama bir kısmı gezgine gidiyor. Örneğin 4 dolarlık ürünüm yaklaşık 5 dolara geldi Türkiye'ye.

  Açıkçası ben beğendim. Ancak birtakım eksiklikler mevcut uygulamada, mesela bazı gezginler ekstra komisyon talep ediyor, 4 dolarlık ürüne 12 dolar fazladan komisyon talep edenine bile rastladım. Bunun önüne geçilmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü bu sefer uygulama yalnızca bavul ticaretçilerinin reklam platformuna dönüşür. Bir diğer sıkıntı da şu, çoğu gezgin onlardan talep ettiğiniz ürüne geri dönüş yapmıyor, dolayısıyla bir ürün getirtmek için 25-30 gezgine talep gönderiyorsunuz, buna bir çözüm bulmak gerek. Uygulama şu açıdan güvenli hale geliyor, gezgin ülkenize gelip sizinle buluşup ürünü teslim edene kadar ödemeniz uygulama üzerinde bekliyor, ürün sıkıntısız ulaşırsa onaylıyorsunuz ve ödeme gezgine geçiyor.

  Gezginler nasıl korunuyor, ya aldıkları ürün ellerinde patlarsa derseniz orası hakkında pek bir fikrim yok. Ancak internet sitelerinde bu durumda uygulamanın müşteri hizmetlerine ulaşmalarını önermişler.

  9 ağustos 2019 16:03 9 ağustos 2019 16:04

  6. Fırsatçı yuvası komik bir bavul ticareti uygulaması. seyahat eden insanlara ulaşıp "yurtdışında şu ucuz gelirken ordan şundan getirir misin parasını veriyim komisyonla." Sistemi ile çalışıyor. Fikir çok güzel, çok sağlam fakat uygulama tr insanı ile maalesef kötü. The Ordinary ürünlerini sipariş eden biri olumlu yorum yazınca ben de the ordinary ürünleri için bir travellerla anlaşmak istedim. Istediğim ürünler tr parası ile 400 küsur tutuyordu ve uygulamanın kendi koyduğu komisyon 40-50 lira bişeydi, baya uygun yani. Fakat eşleştiğiniz kişi ile tekrar deal kısmında komisyon için anlaşmanız gerekiyor.

  Cevap veren tek kişiden aldığım mesaj şuydu:

  "Ürün başına 10 dollar komisyon kabul ederseniz anlaşalım." demiş.

  Seçtiğim ürünlerin de tek fiyatları 5-7 dolar arası yani.

  "Ürünlerin hiçbiri zaten 10 dollar değil ki." Yazdım,

  "Ürünlerin tr fiyatlarını da biliyoruz hanımefendi." Yazmış.

  "Çakallığın lüzumu yok burdan alırım daha iyi."yazınca da engellendim.

  En azindan tanımadım birinden almak yerine hesap soracağım bir mercii olur.

  Bıktım ben bu the ordinary ürünlerini bavul ticareti ile ucuza getiriyorum kandirmacası yapıp her ürüne 150-200 lira fiyat çekenlerden. Sözlük de bunlardan kaynıyor biliyorlar kendilerini. Gidin efendi gibi instagram butiği açın bari gurbet kurnazları. Kimseye iyiliğiniz dokunmasın emi. 80-90 liraya satsanız dişiniz kırılır zaten. Insanlar yurtdışında couchsurfing uygulaması ile evine bedavaya misafir kabul ediyor. yatakhane hostellerde sürünmek yerine insanların sizi davet ettiği evde ücretsiz kalıyorsunuz. Üstüne yemek yedirip sohbet ediyorlar. Bi bizde bu bulduğu yerde insan yolan tipler. Soğudum fırsatçı insanlardan da artık bir şeylerin fiyatını 8-9 la çarpıp hayal kırıklığına uğramaktan da.

  20 ekim 2020 00:35

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar