yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (8)
  • medya (0)

  8. başından beri başarılarına başarı katan bir marka. oscar derken şimdi de golden globe ile işbirliği yapmışlar. (bkz: karaca)

  23 mayıs 12:12

  7. hollywood yabancı basın birliği'nde hiçbir siyahi üye bulunmaması ve oylamayı etkileyen usulsüzlükler yapılması (gizlinot: emily in paris'in üyeleri paris'te ağırlaması ve dizinin iki adaylık alması gibi. 2011'de de basın danışmanı, organizatörlere rüşvet aldıkları için dava açmış.) gibi sebepler yüzünden bitme noktasına gelen ödül töreni. netflix, amazon, hbo ve warner bros. hfpa ile olan ilişkilerini bu durum düzeltilene dek dondurmuş. nbc de 2022'de yapılacak olan töreni yayınlamayacağını söylemiş. bazı oyuncular da duruma tepki göstermiş, misal daha önce hiç oscar alamayan ancak ''doğum günü dört temmuz'', ''jerry maguire'' ve ''magnolia'' ile üç altın küre kazanan tom cruise aldığı ödülleri iade etmiş.

  bir gelenek, maddi anlamda zor durumda olan golden globe şimdilik bitmiş ve eski geçerliliğini yitirmiş durumda ancak hfpa boykot edildiği noktalarda düzenlemelere giderse 2023'teki törenin gerçekleşme olasılığı hala mevcut.

  17 mayıs 2021 13:36

  6. 78. ayağı az önce biten ödül töreni. öncelikle (bkz: gain medya)'yı tebrik etmek gerekiyor, çok güzel bir organizasyon hazırlamışlardı. gece 3'te yayına başladılar ve 7'de bitirdiler. bağlantı hiç kopmadı. yekta kopan'ın moderatörlüğü başarılıydı, sadece süreyi yetiştirmesi gerektiği için biraz stresliydi. zeynep üner çok şekerdi, uzmanlık alanı gereği her lafın sonuna ''x ünlüsü de şu markadan giyiniyor ayrıca'' cümlesini tatlı tatlı sıkıştırdı. melikşah esprileriyle (gizlinot: aaron sorkin'e adını görüp mühüre basmışlar, bizdeki gibi demesi koparttı cidden. borat ödülü almasa televizyona kafa göz dalacaktı muhtemelen.) güldürdü, cemre ebüzziya giyimiyle ve duruşuyla kendine hayran bıraktırdı. (gizlinot: gain reklamı yapıyorsam namerdim, gönüllü bir şekilde övücülük yapıyorum.) bayıldım bu dörtlünün garip uyumuna. umarım oscar'ı da gain alır, bein connect üyeliği kovalamayız. (gizlinot: swh)

  diziler pek ilgi alanıma girmediği için onları kısaca geçeceğim. the crown ve the queen's gambit (gizlinot: anya taylor-joy'dan tuhaf bir aleyna tilki havası aldım nedense) ödüle doydu, kazanmasını beklediğimiz alanlarda ödülleri topladılar. yine kazanması beklenen soul da iki kategoride, en iyi müzik ve animasyon kategorilerinde ödülü kazandı.

  bu sene yönetmen kategorisinde üç kadın adaydı. barbara streisand'dan 37 yıl sonra ilk kez bir kadın yönetmen, chloe zhao ödüle ulaştı. nomadland en iyi film ödülünü de aldı. kadın oyuncu ödüllerinin hemen her kategorisinde şaşırtıcı sonuçlar var. drama dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü viola davis mi yoksa frances mcdormand mı alacak diye bekliyorduk, gönlüm carey mulligan alsın diyordu ve ödülü andra day aldı sayın seyirciler! andra bile ''ne alaka'' olmuştur eminim ki. (gizlinot: oscar'da kazanacağını sanmıyorum ama belli de olmaz.) en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü jodie foster kucakladı, orada da gönlüm amanda'dan yanaydı. glenn close ve küçük kız biraz buruldu sanki. komedi dalında en iyi kadın oyuncu ödülünü de rosamund pike aldı. (gizlinot: kıyafeti hiç beğenilmedi bu arada, yerden yere vuruldu. kan banyosu filmine gönderme yapmış şeklinde bir espri bile geçti.) filmi o kadar çok gömüldü ki izlemeye bir türlü elim gitmiyordu.

  jane fonda onur ödülü aldı ve konuşması gerçekten çok etkileyiciydi. onur ödülünü oyunculuğu kadar aktivist kişiliğine de vermişler. amy ve tina töreni iki ayrı salondan, los angeles'tan ve new york'tan sundular ama ekranda ikisi de yan yanaymış gibi görünüyordu. laura dern en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü sunarken bağlantı koptu ama gecenin devamında böyle bir sorun yaşanmadı. maya rudolph bergen kılığında sahneye çıkıp bir şeyler yaptı ama pek güldürmedi. salma hayek yine rüküştü. renee zellweger yine çok zarifti, en iyi erkek oyuncu ödülünü sundu ve ödül chadwick'e gidince salonda duygusal anlar yaşandı. törenin en önemli olaylarından birisi de azınlıklarla ilgili konuşma yapmak için sahneye üç ayrı milletten kişinin konuşma yapmasıydı. hint ve alman konuşmacılardan sonra söz alan kişi ali sar isimli bir türk'tü, kendisi yabancı basın birliğinin başkanıymış. böyle uzaktan uzaktan, geçen senenin kalabalığını ve coşkusunu düşününce biraz buruk geçti ama geçti sonuç olarak. geceden havadisler bu kadar.

  1 mart 2021 07:39


  5. 28 şubat'taki ödül töreninin bu sene nasıl gerçekleştirileceği belli oldu. töreni sıkı dostlar amy poehler (gizlinot: leslie, ben wyatt'ın, yani benim ruh eşim :p) ve tina fey sunacakmış, stüdyoda seyirci, beklenildiği gibi, olmayacakmış. ödülü verecek isimler stüdyoya gelip takdim edecekmiş, çok sıkı bir şekilde sağlık önlemleri alınacakmış. adaylarsa emmy'deki gibi evlerinden canlı bağlanacaklarmış. (gizlinot: sadece adaylar stüdyoya gitse, sosyal mesafeyle ve maskeyle otursalar ve ödüllerini alsalar daha mantıklı olmaz mıydı? sunucular sohbeti bir şekilde götürürdü. oscar nasıl olacak acaba?)

  16 şubat 2021 01:12

  4. We are who we are, I may destroy you gibi muhtesem dizilerin senesi olan 2020 için en iyi tv serisi adayları olarak Ratched, Emily in Paris gibi dizileri seçmişler. Bu sene yayınlanan iyi dizileri hesaba kattığımızda black lives matter hareketi olmasa bu kadar dikkat çekmeyecek olan ortalama lovecraft country bile adaylığı zorlayamaz. Buna rağmen, holywood'un tamamen yalan üzerine kurulu "biz aslında eşitliği ve insan haklarını savunuyoruz" sahte imajını desteklemek için  drama dalında en iyi tv dizisi ödülünü alırsa da şaşırmam.

  5 şubat 2021 00:24

  3. 78. altın küre ödülleri'nin (link: https://www.aa.com.tr/tr/kultur-sanat/2021-altin-kure-odulleri-icin-adaylar-aciklandi/2132922 adaylıkları) dün belli oldu. bu sayede bu sene oscar'a aday olacak bazı filmlerin de adaylığını kestirebiliyoruz artık. anthony hopkins'in ve olivia colman'ın oynadığı (bkz: the father) çoğu yerde favori olarak gösteriliyor. david fincher'ın çıkışı 9 kere leyla'yla çakıştığı için ülkemizde (gizlinot: dünya genelinde de pek sevilmedi gerçi) ses getirmeyen filmi (bkz: mank), iki oscar'lı frances mcdormand'ın oynadığı (bkz: nomadland), (bkz: the trial of the chicago 7), chadwick boseman'ın son filmi olan (bkz: ma rainey's black bottom) ve animasyon dalındaki (bkz: soul) diğer en iddialı adaylar. geçtiğimiz senenin çok konuşulan nolan filmi (bkz: tenet), beklenenin aksine sadece film müziği dalında aday. geçen senenin en sürpriz filmlerinden (bkz: palm springs) de komedi dalında aday, sevindirici bir gelişme. çok sevdiğim carey mulligan (bkz: promising young woman) filmiyle oyuncu dalında aday oldu, ikinci oscar adaylığı gelir umarım. (bkz: amanda seyfried) de mank filmindeki rolüyle ilk adaylığını yardımcı kadın oyuncu dalında aldı. olivia colman da yardımcı oyuncu dalında yarışacak. emily in paris, ratched ve the prom'un aldığı adaylıklar dışında tepki çeken bir adaylık yok. ödül döneminde yarışan filmleri izlemeyi sevenler bu saydıklarımı izlemeye şimdiden başlayabilirler. (gizlinot: geçen seneki oscar dönemi çok güzeldi, son bir hafta kala başladığımdan 11 filmi izleyebilmiştim hatta parazit'i bulamadığım için izleyememiştim. çok güzel bir dönemdi, şimdiyse durumlar farklı tabii. yukarıda saydığım filmleri ve törenleri izlemek için sabırsızlanıyorum.)

  4 şubat 2021 18:20 4 şubat 2021 18:22

  2. bu seneki törende sanırım herkes biraz sönüktü. Tabi kraliçemiz Lady Gaga hariç, enfes ve törene uygun bir elbise. Bizim stil blogları yine çok geriden ve çok aykırı yorumlar yapıyorlar. Julia Robert’sın o korkunç tulumumumsu elbisesini beğeneni gördüm. Ayrıca Rami Malek canım sonuna kadar hak ettin, Oscar’da kapıdadır. 

  7 ocak 2019 12:33


  1. töreni izlemediğim için red carpet fotoğraflarına binaen görüş bildireyim istedim. derin v dekoltenin tecih edildiği bir sene olmuş. emma stone bence de kırmızı halının en şıkı. natalie portman çuval giyse yakışır lafının hep doğru olmadığını kanıtlamış, çok feci olmuş. blake lively ve kerry washington kısa sürede eski formlarına dönmüşler. sanırım yoğurt limon kürü uyguladılar! sarah jessica parker düğünden kaçmış gelmiş. michelle williams dantel geçirilmiş televizyon kumandası olmuş.

  şimdilik gözlemlerim böyle.

  9 ocak 2017 16:31