yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • oylar (22)
  • medya (1)
  4

  27. yağlı cildim için uyguladığım ve performansını beğendiğim ürün. yaklaşık iki yıldır bu ürünü alsam mı almasam mı diye düşünürdüm -tabi ben düşünürken fiyatı arttıkça arttı- birkaç ay önce indirimde yakaladığımda direkt almışım. tabii üstte bir süslünün dediği gibi o gramaja indirimli fiyatı bile çoktu (30-35 lira civarı). her neyse yorumlarıma gelirsek:

  öncelikle bereketli bir ürün değil. ben çabuk bitmesin diye gıdım gıdım kullanmayı düşünüyordum ama iyi bir sonuç almak için dolu dolu 3-4 kez sıkmanız gerekiyor ve tüm cildinize iyi bir şekilde yaymanız gerekiyor.

  matlaştırma konusunda da başarılı bir fondöten. bunu sürüp üstüne de fondöten uygulamak çok güzel oluyor cildim kağıt gibi oluyor resmen ve fondöten çabucak dağılarak sürülüyor kolayca. fondötenin pürüzsüzce durmasına yardımcı oluyor.

  gözenek kapatma konusunda da başarılı buldum.

  kalıcılığına gelirsek şu ara evde olduğumuz için ben hep evde uyguladım ürünü. çok hareket etmediğimden baya uzun süre kaldı tabi suratımda. dışarı çıktığım zamanlarda yine kullanıp burayı editleyeceğim.

  dün 18:32

  26. Bölgesel olarak uygulayıp sevip sevemediğimde emin olamadığım makyaj bazı. kuru karma cildim için t bölgesine uyguluyorum geri kalan bölgelere başka makyaj bazı geçiyorum. gözeneklerimi küçültsün ve yağlı görüntü olmasın beklentimi yarı yarıya karşılıyor. fakat asıl sorunum bazı fondötenlerle anlaşamıyor. ayrıca büyük bir ürünmüş gibi görünebilir ama yarısına kadar dolu.

  22 ocak 12:41

  4

  25. tanım: eskiden daha uygun fiyatlı olan ancak şu an gramajına göre pek de uygun fiyatlı olmayan; matlaştırma ve gözenek gizleme vaatlerini ortama seviyede yerine getiren ve cilde çok temiz bir görüntü veren, silikonumsu yapıda olan; normal, karma ve yağlı ciltlere uygun bir makyaj bazıdır.

  olumlu özellikleri: silikonumsu yapıda olmasına rağmen benim karma cildimde üst üste kullanıma rağmen herhangi bir sivilceye neden olmaması, cilde çok aydınlık temiz ve fresh bir görüntü vermek ve gözenekleri blurlayabilmek için fondöten ya da ten ürünü olmadan da kullanılabilmesi, çoğu ten ürünü ile iyi uyum sağlaması ve ten ürünlerini kusturmaması, matlaştırma ve gözenek gizleme vaadini orta seviyede yerine getirmesi, pompalı ve kolay kullanım imkanı sağlayan bir ambalajda bulunması, yerli bir marka olması.

  olumsuz özellikleri: makyajın kalıcılığını artırma konusunda vaadettiği gibi tek başına bir etkisinin bulunmaması, çok yağlı ciltleri matlaştırma konusunda etkili olmaması ve yine aynı şekilde çok derin gözenekleri küçültme konusunda vasat olması, paraben içermemesine rağmen çok da temiz bir içeriğe sahip olmaması, son olarak da satın alıp almama kararınızda etkili olabilecek şekilde günden güne fiyatının artması (30 ml. ürünün güncel fiyatı indirimli olarak bile 40 tl civarında satılıyor.)

  sonuç: her türlü etkiyi ortalama seviyede verdiği için ve benim beklentilerimi karşıladığı için sürekli satın almaya ve kullanmaya devam edeceğim bir ürün olup çok yağlı ya da gözenekli bir cilde sahipseniz tek başına yeterli olmayacağı için tavsiye etmeyeceğim bir üründür. yine de piyasadaki bir çok gözenek gizleyici baza göre daha az silikonlu yapıda olması ve sivilce yapmaması sebebiyle tercih edebilirsiniz.

  22 ekim 2019 09:57


  3

  24. mat makyaj seven biri olarak beklentimi karşılamayan baz. makyajın kalıcılığını artırma ve matlaştırma konusunda eh işte, bazsız kullanıma göre arada fark oluyor. normalde tüm yüzüm bir saat içinde makyajı kusar, bunu kullandığımda t bölgem yağlanıyor ama geriye kalan yerler sabit kalıyor en azından. gözenek küçültücü etkisi ise kesinlikle yok. bir de bunu kullanmaya başladıktan sonra birkaç sivilcem çıktı. sebebi baz mı emin değilim, biraz daha kullanıp kesin sonuca varacağım.

  26 eylül 2019 13:09

  2

  23. Yüzümü yumuşacık ve kadife gibi yapan ama ne matlaştıran ne de gözeneklere etki eden bazdır benim için. Bazdan ziyade normal bir nemlendirici hissiyatı verdi bana. Ekstra bir yağlanma yaşamadım, sivilce yapmadı. Kullanıp bitirdim ama bir daha almam.

  22 eylül 2019 13:13

  4

  22. Denediğim dönemde t bölgemdeki parlamayı önleyen; ancak gözenek küçültme ile ilgili faydalı olup olmadığını hatırlamadığım makyaj bazı. Dokusu güzel, kolay dağılıyor, güzel his bırakıyor. Elimde başka primer kalmadığında yeniden şans verebilirim.

  14 eylül 2019 22:00

  21. Yağmur vardar videosunda görüp aldığım ve çok memnun kaldığım makyaj bazı. Gözeneklerim belirgin ve açık tenliyim bu yüzden baz kullanmadan bir şey sürünce hiç hoşuma gitmiyor. Makyajımın olmazsa olmazı oldu. Tek sorun indirime girmeden almamak lazım, fiyatı iyice uçmuş.

  29 ağustos 2019 03:32


  2

  20. Karma cildimde hiç işe yaramamış makyaj bazı. özellikle burnum ve çenem normaldde aşırı derecede yağlanmamasına rağmen gün sonunda nasıl bu hale geldi dedirtmiştir. üzerine hep ince yapılı orta kapatıcılıkta fondötenlerle kullandım ve fondöteni her seferinden yerinden kaldırdı, uyguladıktan maksimum 2 saat sonra ada ada kalktı ve aşırı bir parlama yaşadım. Makyajsız günlerimde sadece krem allıkla kullanıyım dedim. Bu sefer de pek bir matlaştırıcı etkisini görmedim sadece silikon bazlı bir nemlendirici sürmüşüm ve yüzüme ağır gelmiş gibi hissettim. neyseki silikonlu olmasına rağmen güzel temizleyince sivilce ya da komedon yapmadı. Tekrar almam.

  26 haziran 2019 00:43

  19. Cilt tipim karma, o nedenle sadece t bölgesine sürüyorum. Hafif hafif gözeneklerim var. Matlaştırma etkisi bence kesinlikle çok başarılı. Çünkü benim t bölgem öyle böyle yağlı değil epey yağlı. Kimsenin baş edemediği bu problemle kendileri baş etti :D ama gözenek küçültme konusunda çok başarılı olduğunu düşünmüyorum. Gün içerisinde çok parlama yaptığı için ekstra pudra ile üzerinden de geçince beni epey idare ediyo. Sürüp kuruduktan sonra kadife etkisi yapıyo. Günlük yaşantıda bb krem kullanıyorum, oynatma sökme gibi şeyler yapmadı bende. Ben de indirimde edinmiştim, gözenek küçültme etkisi minimum olsa da sırf şu t bölgesiyle iyi anlaştığı için bile tekrar edinebilirim.

  25 haziran 2019 17:18

  2

  18. Gözenek ve ince çizgileri azaltmayı, cildi matlaştırmayı, pürüzsüz görünüm sağlamayı ve makyajı uzun süre ciltte tutmayı vadeden ama cildimde sadece ince yapılı, başarısız bir nemlendiricinin vereceği etkiyi veren baz. Matlaştırma etkili, daha yoğun yapılı fondötenlerin de yapısını bozuyor bence. Normalde cildinize oturan fondöten bu ürün yüzünden ne ciltle ne de bazla birleşemiyor, bütünlük sağlayamıyor. Hiç sevmedim. indirim de almıştım. Keşke almasaydım:/ 

  Not: cildimde sivilcelenme yapmadı.

  25 haziran 2019 17:08 25 haziran 2019 17:11