yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  0.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (0)
  • medya (0)

  1. Yaz ayları için akmasın kokmasın diye suya dayanıklı, hem de hayvan testleri yapmayan bir maskara almayı düşünürken gratiste görüp aldım. Fikir olarak markayı çok beğensemde Ben ömrümde bu kadar kötü maskara kullanmadım desem yeridir. Maskara az dolgunluk, az uzunluk veren günlük kullanıma uygun bir maskara burda sorun yok. Ama yarım saat kurumadı ve bu arada heryere bulaştı. Hadi dedim neyse biraz erken sürersin yine kullanırsın. İş çıkarma aşamasına geldiğinde ise resmen öldüm. Normalde aldığım suya dayanıklı maskaraları çift Fazlı temizleyiciyle çok rahat çıkarırım ben. Bunu önce garnierin çift Fazlı göz makyajı temizleyiciyle sildim, sonra üstünden bebak acı badem sütü ile geçtim, en son dalinle yıkadım. Ama hala göz altlarımda hafif bir grilik var, muhakkak kirpiklerimde de kalmıştır.

  22 haziran 2015 21:52

  2. Gratis indiriminden yakalayıp aldığım bir maskara oldu kendisi. Plastik fırçalı maskaraları sevdiğimden bu maskarayı da seveceğimi düşündüm ve yanılmadım. Benim kirpiklerim ince telli, uzun ve kıvrık, gürlüğü de ortadan çoğa yakın. Tahmin edebileceğiniz gibi bu sebeplerden maskaralardan çok bir beklentim olmuyor. Benim aradığım iki özellik var; kirpiklerimi yelpaze gibi ayırıp topaklanma yapmaması ve asla akmaması. Kendisi iki beklentimi de eksiksiz karşıladı. Yalnız normal bir suya dayanıklı maskaradan çok daha dayanıklı olduğundan makyaj temizleyicileri ile çıkarması imkânsız oluyor, en güzeli zeytin yağı ile çıkarmak bu sebepten. Maskaralardan uzatma dolgunluk açısından çok bir beklentim yok, yelpaze gibi ayırsın, asla topaklanma yapmasın ve asla akmasın diyorsanız düşünmeden alın derim. Ben bittikçe mutlaka alacağım.

  6 aralık 2015 00:17 ed.6 aralık 2015 11:14

  3. Cok cok farkli bir maskara. Şöyle ki:

  Uzun süredir deniyorum. Deniz, havuz, duş, ter hiçbir şey sökemiyor bu maskarayi. Makyajiniz akar o akmaz.

  Fircasi çok acayip, incecik, uzun ve aşırı bol uzunlu kisali dikenleri olan (silikon değil baya baya diken) bir fircasi var. Bu fırça yapısı sayesinde dünyanın volumunu veriyor 50 kirpigim varsa oluyor 150, bir de uzatıyor şerefsiz 50 metre kirpik boyu ha bir de bu fırça yapısı sayesinde topaklanma yapmıyor. Nasıl mükemmel değil mi?

  Yapısı ıslak ama kuru. Şöyle ki bendeki baya kuruydu ilk actigimdan beri, ama uygulaması kolay kuru olduğu için. Fakat acayip bir şekilde kuru görünen maskara kirpige uygulaninca ıslak oluveriyor. Yani tam anlatamadım, ıslak maskarayi uygularken zorlar hani yapışır falan, bunda o yok normal kuru maskara gibi uygulama yapıyorsunuz, sonra uygulama bitince ıslaklığı başlıyor, 15 saniye falan sürüyor kuruması. Bu açıdan biraz garip.dikkat etmek gerekiyor. Yoksa gozaltlariniza bulaşabilir veya kirpikleriniz yeni hacim ve uzunluğunda birbirlerine yapisabilir çok göz kirparsani, eliniz denk gelirse, fırçayla ters bir hareket yaparsanız vs.

  Kat kat uygulanabiliyor, acayip birşey oluyor.

  Son olarak da temizlenmesi, evet şimdi herkesin neden cikaramadigini anlıyorum fakat her zaman olduğu gibi mikrofiber bez strikes again. Burada gene mikrofiber bez sayesinde kalintisiz çıkarıyorum. Bu işin tekniği de yumuşak, tercihen bimdeki mr. Green markasinun mikrofiber bezlerinden alıp, yumuşacık kısmıyla, bezi ıslatıp suyunu siktiktan sonra gözünüze degdirmeden sadece kirpiklerinizi sağ sol hafif hafif hareketlerle maskarayi temizlemek. Bakın dikkat, göze degdirmiyorsunuz, gözünüzü cekistirmiyorsunuz, fiti fiti hareketlerle yalnızca kirpiklerinizi ve kirpik diplerinizi sağ sol hızlı minik hareketlerle siliyorsunuz. Hiç beceremezseniz öncesinde tatlı badem yağı, hint yağı, zeyyinyagi veya herhangi besleyici bir yağ ile övüp sonrasında yıkayarak da çıkarabilirsiniz. Sorunsuzca çıkar.

  Uygularken bazen dipten uygulama yaomiyor gibi olsam dahi göz kapagima battığını ve acittigini hissediyorum. Arada ama. Fakat hakkatli sağlam bir etkisi, farklı vır furcasi, farklı bir yapısı ve bugüne kadar gördüğüm en sağlam volum veren rimellerden biri. Deneyiniz ama temizleyebilecekseniz ve surebilecekseniz. Cidden garip fircasi var.

  En iyi randimani her fırça hareketiyle alıyorum şahsen her türlü maskara sürme tekniginde ise yarıyor. Sağlam bir yaz maskarası.

  20 ağustos 2016 02:25


  4. Bayılarak aldığım bi maskara. Tek tek ayırıyor, uzatıyor ve asla akmıyor dökülme yapmıyor. Sadece çok kuru bir yapısı var ve bi miktar topaklanma yapabiliyor. Çıkarırken kirpiklerinizi yolabilirsiniz dikkat edin.

  25 ağustos 2016 22:07

  5. denediğim en iyi maskaralardan birisi, hatta en iyisi bile olabilir.

  ince, sert ve farklı boyutlarda olan plastik bir fırçası var. fırçanın farklı boyutlardaki çıkıntıları sayesinde her kirpiğe ulaşıp ciddi bir volum sağlıyor ve uzatma performansı da şahane. hem de kirpikleri tek tek ayırıyor. bir maskarada aranılan tüm özellikler bu maskarada var.

  yalnız yapısı gerçekten bi tuhaf. maskara normalde kuru bir yapıya sahip, hatta ilk aldığımda bozuk mu aldım diye düşünmüştüm. ama o kuruluk uygulama esnasında zorluk çıkartmıyor, topaklanma yapmıyor. yapısı bu kadar kuru olmasına rağmen kirpiğe sürdüğünüzde gerçekten ıslak oluyor ve kuruması da uzun bir süre alıyor. yani yapısı bu kadar kuruyken nasıl kirpikte ıslak oluyor anlamış değilim.

  gerçekten suya aşırı dayanıklı ama çıkartmasında ben bir zorluk yaşamadım. evet temizlemesi diğer maskaralara göre birazcık daha zor ama çift fazlı temizleyiciyle güzelce temizleniyor.

  bir de bana biraz erken bitiyormuş gibi geldi. alalı çok olmamasına rağmen fırçayı çıkartırken zorlanmaya başladım ve uygularken de biraz topaklanmaya başladı. ama verdiği etki o kadar başarılı ki erken bitmesine rağmen bitince tekrar alırım.

  1 ekim 2016 16:21

  6. Kirpiklerimin kısa olması nedeniyle arayışta olduğum ve sonunda alıp memnun kaldığım maskara. Hem tek tek ayırıyor hem de akmıyor. Alerjim olduğu için sürekli gözüm yaşarıyor fakat bu maskara gözyaşımda bile akmıyor, kirpik görüntüsü bozulmuyor.

  3 aralık 2016 15:27

  7. hayatımın maskarasıdır.gosh'un türkiyeden gitmesiyle 2 tane yedekledim fakat bu gidişle yetmeyecek.gerçekten waterproof ağladım zırladım denize havuza girdim çıkmıyor.uzun ve düz kirpiklerimi gayet güzel şekilde kıvırıyor ve kıvrıldığı şekilde kalmasını sağlıyor.güzel de dolguluk veriyor,tek tek de ayırıyor.daha ne isteyeyim süslüler.tek sorunu normal micellar sularla zor çıkıyor olması.garnier'in çift fazlı micellarıyla tek seferde çıkarıyorum.mükemmel bir maskara kendisini çok özleyeceğim....

  19 ocak 2018 22:42