yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (2300)
  • medya (109)

  2300. Özellikle son bir kaç yıldır sürekli indirim kovalayan biriyim, ama o son rezilliği yaşamaktansa açıkta şampuan alırım daha iyi.

  8 haziran 22:36

  2299. gratis bundan iki sene önce de tüm ürünlerde %70 indirim yapmıştı. ben o zaman hiç de erken olmayan bir saatte sokağımdaki gratise gidip rahat rahat alışveriş yapmıştım. sıradan bir indirim kuyruğunu bekleyip tertemiz çıktığımı hatırlıyorum. Bu indirimde kendi mahallemde ve kadıköyde yaklaşık beş gratis gördüm, hepsinin de önünde kuyruk vardı. kardeşim de avm de aynı görünütleri görmüş. evet ben de indirim takip ediyorum ve hijyen ürünlerini stokluyorum da ama bir insan en pahalı ürünü loreal grubu olan bir mağazada neden saatlerce kuyruk bekler? Evet bizim halkımızda genel olarak bir kıtlık duygusu var malesef, eminönü baklava izdihamından da görüldüğü gibi. Bu indirime ise insanlar zara hatta sephora indirimi muamelesi yapmışlar, ki oralardaki indirimi görüntüleri de ayrı bir fecaat olmasına rağmen fiyat skalasını düşününce insana biraz daha anlamlı geliyor.

  Bunların dışında biraz görsel medya etkisiyle bakım-makyaj kategorilerindeki tüketim çılgınlığı da etkili olmuş olabilir. süslü bu aralar çok aktif değil ama tiktok ve shortslar "kızlar koşun alın" temalı ürün keşifleri ve ürün önerileriyle dolu. yoksa başka şekilde insan altı bin tllik gratis paketi satmaya çalışmaz diye düşünüyorum. Belki yüksek enflasyonun getirdiği ahlaki bozulmanın bir uzantısı da bu tür yağmaların yaşanmasıdır.

  2 haziran 23:34

  2298. evimin bulunduğu caddede iki tane gratis var. Normalde in cin top oynarken, indirim zamanı iğne atsan yere düşmeyecek bir kalabalık yaşanıyordu. Ancak cuma gün yapılan indirim bambaşka bir kaosa sahipti. sepet bittiği için beyaz market poşetleri dağıtılmıştı insanlara. sırada bekleyen bir şekilde kendi kafasında karar veriyor ama en çok ekmek parası için o kaosa katlanmak zorunda olanlara üzüldüm.

   (yazar: no5) gibi ben de suçu gratise buluyorum. yeterince yankın uyandırsın diye tek güne sığdırdıkları indirim yüzünden mağazalar savaş alanına döndü. online alışveriş ile ferahlatılabilecek bir yoğunluk yerine indirimi online mağazada da 9:00-22:00 arasında uygulayarak kaosu tercih ettiler. herkes birden yüklenince 9'da çöken uygulama ve websitesinde hasbelkader verilebilen siparişler bile iptal edildi. sanıyorum mağazadaki ödeme sistemleri de yoğunluktan yavaşlamış ve zaman zaman çökmüş. altyapıya yatırım yapmak bu kadar zor olmamalı sanki.

  bunu zamanında getir çok yapardı. her kampanyada öylesine saat vurgusu yapılırdı ki, vakti gelince uygulama çöker, herkesi rezil ederdi. rakipleri çoğalınca ilk tercih olmaktan çıkıp batmakla eşdeğer hale geldi ama milyarlarca liralık borcunu devletin üzerine yıktı kepazeler.(gizlinot: coştum nedense:() darısı sabancı avamlığıyla insanların içindeki şeytanı dürten gratis'in başına diyelim.

  2 haziran 22:38 2 haziran 23:48


  2297. İhtiyaç için alışveriş yapmak isteyen "normal" insanları tenzih ediyorum ama son yıllarda bu tip indirimlerde mağaza basan vandal bir kitle türedi. Evet, bildiğiniz mağazayı basıyorlar, züccaciyeye girmiş fil diye bir tabir vardır hani, o şekilde hem etrafa zarar veriyorlar hem diğer müşterileri ve özellikle çalışanları çok zor durumda bırakıyorlar. Dünden beri onlarca kavga videosu izledim, izlerken ben utandım.

  Biz de uğradık annemle vadi istanbul mağazasına, güvenlik içerisi dolu olduğu için daha fazla müşteri almayacağız dedi peki diyip döndük, o sırada güvenlikle kavga eden mi, burada bekleyeceğim gireceğim diye tehdit eden mi, ne ararsan vardı. Evet ekonomi çok kötü, evet temel ihtiyaçlarımızı alırken bile zorlanıyoruz, evet yüzde yetmiş çok ciddi bir indirim oranı fakat eninde sonunda kişisel bakım ve kozmetik yahu. İnsanlıktan çıkmaya değer mi? Ben Allah korusun yarın öbür gün bir afer olsa bu insanlarla ekmek, su sırasında karşılaşanın hali ne olur düşünemiyorum.

  Bu kepazeliğin en büyük suçlusu bana göre gratis. Hadi hiçbir şeyi umursamıyorsun kendi çalışanını da mı düşünmüyorsun o kızlar perişan oluyor. Yorgunluğunu geçtim bide kavga ayırıcaz diye arada kalıyorlar. Normal bir günün belki beş katı yoruluyorlar ama fazladan bir ödeme yapıldığını sanmıyorum. Parça limiti koysalar, örneğin on parça hem bir sürü insan yararlanabilir, hem de bu yağmacı ruhlu insanlar bir nebze uzaklaşır. Bir kısmı zaten ihtiyaç için bile gitmemiş, aynı akşam ikinci el satış platformlarına yüklediler ürünleri. 

  2 haziran 18:33

  2296. Evimin yanında şubesi var, şansa bir gün önceden haberim olmuştu açılır açılmaz gittim. 9da açıldığı zaman 30 kişilik kuyruk oluşmuştu bile. Makyaj olarak sadece 2 maskara 1 ruj aldım, gerisi ped şampuan güneş kremi vs. 2.200 tuttu. Tabi %75e inanmıyorum ama aldıklarımı normal indirimlerden alsam 5.000 tutardı en az. Bütün gün kuyruk bitmedi bu arada, açılır açılmaz gitme şansım olmasaydı asla o kuyruğa girmezdim sanırım.

  1 haziran 02:24

  2295. istanbul'un tek gratis'i olan ufacık bir ilçesinde yaşıyorum. saat 13.30 gibi indirim olduğunu öğrenince hemen mağazaya gittim. aşırı kalabalıktı hatta sepetler tükendiği için müşterilere aldıklarını koymaları için karton koliler dağıtıldı. inanılmaz komik fiyatlara tüm ihtiyaçlarımı aldım. mesela inecto şampuan ve saç kremi çeşitleri 36TL, splat diş macunları 30TL, batiste kuru şampuan 80TL gibi aşırı ucuz fiyatlara bir koli dolusu ürün aldım. 2 saat kasa kuyruğunda bekledim ama aldıklarım normal bir günde alınsa 5000TL tutacakken bugün sadece 1200TL tuttu. geç gitmeme rağmen istediğim her şeyi buldum, gayet mantıklı bir alışveriş oldu.

  1 haziran 00:16

  2294. Bugün yaşanan rezilliklerin sosyolojik okumasını yapabilecek olan var mı? sadece indirim manyaklığı mı,insanların temel ihtiyaçlarını daha ucuza alabilmek için kilometrelerce sıraya girmesi mi nedir bu yani. 

  ayrıca yoğunluk var diye 19.00 da avm mağazalarını bile kapatmak nedir bu yoğunluğu öngöremediniz mi gerçekten?

  1 haziran 00:08


  2293. Saat 19 dan beri içeri müşteri alınmadığı söylenen, kapanmasına daha bir saat varken gittiğimde reyonlarda sadece torpilli gibi 3 4 kadın dolaşırken boş mağazadan içeri alınmadığım, online sitesi ise saat 14 te bile yani hiçbir zaman çalışmamış mağaza. bomboş mağazada 3 4 insan aheste aheste gezinirken görevli kapıda kimseyi sokmamak için gardiyanlık yapıyordu. Bu indirim kime yaradı bilmiyorum.

  31 mayıs 22:27

  2292.  i̇nsan yoğunluğu yüzünden ürünleri inceleyemeden, 55 dakikada sadece 10 adım ilerleyebildiğim sırada elimdekileri olduğu yere bırakıp insan kalabalığını zorla yararak çıktım. normal bir indirim döneminden 100 tl daha ucuz ödeyeceğim diye ağız kokusundan baygınlık geçirmeme, insanlara sıra arasından yer verirken bel tutulması geçirmeme ramak kalmıştı. yazacaklarım bu kadar.

  31 mayıs 21:57

  2291. İndirim dönemi Ürünleri bu fiyattan satıp yine de kar ediyorlarsa normalde neden 2-3 katına satıyorlar? Tamam aşırı ucuza vermesinler ama bu fiyatlara da bir düzenleme getirilsin.

  Her indirim dönemi istisnasız sitesi çöküyor. Yaklaşık 4 senedir de halledilmedi bu sorun. Yine de watsons online dan çok daha iyi.

  Edit: evettt asıl fırsatçı ve..... (istediğinizi doldurun) kitle ortaya çıkmaya başladı. insta, gardrops gibi uygulamadan aldıklarını satmaya başlamışlar bile. 2-3 poşet alışverişin tamamını 6kya satan mı dersin aynı üründen 15 tane alıp satan mı dersin.tabi burdan ucuza alıp 2-3 katına satacak çevre esnafı da unutmamak lazım.

  Tamam 2 tane al 3 tane al stok için ama 20 tane şampuanı ne yapacaksın ya.

  Satış sınırı koyulmalı.

  31 mayıs 19:08 2 haziran 15:45