yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.4
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • oylar (8)
  • medya (3)
  1

  1. yağlı ciltler için bulunmaz bir nimet gibi lanse ediliyor. ancak almadan biliniz ki korkunç derecede parlama, öğlene kadar kusma, sıcaklık hissi ve hafif kızarma yapabiliyor. yağsız değince ben de atladım hemen ama inanın nemlendirici etkili missha pure block bunun kadar parlama ve yağlanma yapmadı.

  7 temmuz 2020 21:32

  3

  2. heliocare markasına ait, arkadaşım kullanırken deneme imkanı bulduğum, karma cildimde sanki yağ sürmüşüm gibi parıl parlayan güneş kremi. aslında heliocare güneş hasarına karşı maksimum koruma gerektiren ve en hassas ciltler için bu güneş kremini üretmiş. UVB, UVA, görünür ve kızılötesi ışınlara karşı etkili ve hassas bir şekilde koruyor olması kesinlikle güzel. ferulik ve kafeik asitlerle zenginleştirilmiş, bir yandan da yeşil çay, c ve e vitaminleri içeriyor.

  jel yapıda, yumuşak ve gerçekten kolay uygulanan bir güneş kremi olsa da, cilt tarafından bence pek de kolay emilmiyor. parmaklarımla sürekli tampon ve yuvarlak hareketlerle yedirmek durumunda kaldım karma ciltli biri olarak. tam olarak emildiğini ona rağmen söyleyemem. eğer bende durum buysa yağlı ciltleri hiç düşünemiyorum. yağsız olması ve gözenekleri tıkamaması mat olduğu anlamına gelmesin asla. ben ki, mat yapılı güneş kremlerinden sıkılmış biriyim bir süre sonra o matlık cildimi donuklaştırıyor çünkü. fakat bunda durum daha da garip. aydınlık bir görünümü olsa da bu aydınlık his resmen bir süre sonra yerini parıl parıl bir parlaklığa bırakıyor açıkçası.

  onun dışında akışkan bir kıvamı ve oldukça ince yapılı olmasının yanında, hafif sarımsı bir rengi var. renkli bir güneş kremi bu. alıştığımız beyaz renkteki kremlerden değil yani. o yüzden de öyle kalıntı yapacak şekilde bir görüntü bırakmadı cildimde, ama gün sonunda biraz ağırlık yaptığını fark ettim. kremi makyaj altına uygulamak, dahası kullanılan ürünle bütünleşmesi açısından sıkıntı yaşamadım. yalnız renginden ve yapısından ötürü öyle güneş kremini sürdüm, üstüne hızlı bir şekilde makyaj yaptım türünden bir krem. değil. benim cildim kremi hemen emmediği için bir 10 dk kadar oyalandım. ona rağmen yoğun parlak bir görüntüsü var. ben bu güneş kreminin üstüne ince yapılı bir kapatıcı kullandım sadece. onun dışında başka türlü bir ten ürünü düşünemedim yani.

  bu güneş kremini bence en çok kuru ve ışıltısını kaybetmiş derecede donuk ciltler sever. güneş kreminde bu kadar aydınlık ötesi, parlak bir görüntü istemediğim için gidip de satın almayı şu an için düşünmüyorum açıkçası. korumasını, ince yapılı ve en çok da yağsız bir krem olmasını gerçekten sevmiştim ama bu parlak durumdan kendi adıma hoşlanmadım.

  ilgili medya:
  3
  8 temmuz 2020 19:33

  3. cilt lekelerim yüzünden yaz kış kullanarak iki adet bitirdim. görüşlerim şöyle: kayısı kokusu en başta güzel gelse de sonlara doğru baymaya başladı. cildim karmadan yağlıya dönük. yazın bir miktar parlama yaptı ama transparan pudrayla üzerinden geçince bir şey kalmadı. zaten cilt çok çabuk emiyor. ama cildime ne zaman el değdirsem soyuldu. bu da bir süre sonra hoş olmuyor. yüksek oranda koruma sağlaması ve içeriği yüzünden aklım kalsa da tekrar almayacağım.

  4 ağustos 2020 12:10


  5

  4. ultra ve advanced serilerinin aksine kalın yapılı değil, çok ince yapılı olan güneş kremi. uva ve uvb koruması yine aynı serilerin aksine ikisi açısından da iyi, güneş koruyucu içeriği güzel. çok ince yapılı, hafif sıvı olduğu için makyaj altında çok güzel duruyor. pamperedwolf makyaj altında advancedi beğenmedim ama bunu çok beğendim dediğinde şaşırmıştım ama haklıymış, bambaşka kulvardalar makyaj altı performasında. ultradan daha renkli duruyor ama tintin amacı hala hiçbir şekilde kapatıcılık değil; color serisi gibi eşitleme vadetmiyor. amaç güneş kremi sonrası beyaz suratı engellemek. yine de ultrada hissetmediğim bir blurlama efekti hissediyorum ama color serisinde olduğu gibi retinoik asit kaynaklı soyulmalarımı, dehidre yerlerimi kötü göstermiyor.

  not: parlaklığı sayesinde, hafif uygulanan pudra fondötenlerin altında dahi harika bir glass skin makyaj bazı oluyor. üstüne makyaj yapmayacak kişileri ama çok rahatsız edebilir bu parlaklık. ben bile makyaj yapmayacaksam diğer güneş kremimi kullanıyorum.

  6 ağustos 2020 22:00 30 eylül 2020 16:50

  5

  5. Cildim karmadan kuruya dönük, kolay sivilcelenen ama en ufak kalın yapılı kremden bunalan türden. Yıllardır heliocare advanced gel 50 spf kullanırım. Bu sene hadi yenisi olsun dedim. Yoksa heliocare fanıyım baya.Başta bahar aylarına biraz kuru geldi . Cildim rahat etmedi gibi. Ama havalar ısındıkça aradığım buymuş dedim . Üstüste 2-3 kat sürmüşümdür. Azıcık pul pul oluyor gibi ama hava ısındıkça azaldı. Hafif nemli bir bitiş bırakıyor. Bence olumsuz kısmı çok çok sıvı. Sürerken mutlaka bi yere dökülüyor. Ama bu sene daha dikkat ettim eski lekelerim daha az belirginleşti. Denize girdim sonuçta sıfır leke beklemiyorum. Cildim de hiç pütürcük yapmadı. Mutluyum.

  edit:kışın ve bahar aylarında kesinlikle cildimi deliler gibi kurutuyor. ki altına güzelce nemlendirici sürsem de beni çok gerdi. yazın belki ama şu anda mümkün değil.

  12 ağustos 2020 15:50 23 nisan 2021 23:23

  1

  6. bir güneş kremine ikinci girdiyi yazdırdı bana. kullandığım en kötü güneş kremi. yağlı ciltliler belki yazın kullanabilir. onun dışında akneli, rozalı, dermatitli, karma, ve kuru ciltlerin anlaşabileceğini sanmıyorum.

  silgiden beter topaklanıyor. yapış yapış hali gün boyu tam gaz. gün içinde yenilenemiyor, yenilemek istiyorsanız bir önceki uyguladığınızı tamamen silmeni gerekiyor. üstüne farklı bir krem de süremiyorsunuz.

  çok çok enteresan bir ürün. nasıl kullanılabilir böyle bir krem bilmiyorum.

  12 kasım 2020 15:35

  4

  7. eczabacım önerisiyle ismiyle tanıştığım bir ürün kendisi. Güneşe aşırı hassas ve güneş kremiyle parıl parıl parlayan bir cildim olunca ben de alıp kullanmak istedim bir hızla. Buradaki yorumlara bakmamıştım ama. Sonrasında yorumları görünce çok üzüldüm çünkü normalde aldığım fiyatların üstündeydi fiyatı. İlk kez bu sabah kullandım ve bu ilk yorum:

  kokusu tatlı bir kayısı beni baymadı. Dokusu biraz değişik: jel gibi ama kadifemsi. rengi sarı, sanki bb ama cıvık bir bb gibi. Sürünce hemen tenle bütünleşti ama kapatmayla ilgili bir renklilik değil bu.

  Ben şuna şaşırdım buradaki süslüler hep parladığından şikayet etmişler ama bu saat oldu bende 1 gram parlama, yağlanma yapmadı, anlayamadım. Acaba ortam sıcak olmadığı için mi bimiyorum. Şu anki performansla giderse benden geçer not alır.

  1.5 sonraki edit: yorumlarıma aynen katılıyorum. parlama, kusma, sivilcelenme vs yapmadı. Başta biraz yapış yapış olma hali oluyor ama kısa sürede oturuyor.

  8 mart 2021 14:11 18 nisan 2021 08:10